Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Промяна на облика на iOS чрез WinterBoard.


mupo

Recommended Posts

Имам задачка - закачка. Как да си направим тема , подобна на тази, особено ме интересува частта с слагането на часовника на мястото на page indicator-a. Сигурен съм че ще ви допадне

http://www.youtube.com/user/1stshifttrans#p/u/5/9gfbnwYglmk

П.С. Да не говорим, че самото видео е доста информиращо :), за сума ти малки промени, много от които са обсъждани в темата.

Редактирано от pe6o666
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има го някъде със сигурност... Правиш един прозрачен файл (картинка) .png, слагаш му име FST_BG.png и го слагаш в папка Bundlescom.apple.springboard.

Защо ли си мисля, че това е когато искаш да го направиш Transparent?

Редактирано от mindgamevo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи всички файлове прозрачни (за WiFi, за батерията, за обхвата, за логото на оператора), просто няма как да го скриеш всичко и часовника ти да почва от самото начало на екрана все едно там няма статусбар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, това направих, по късно ще покажа темата която правя и там ще са включени всички прозрачни икони за статус бара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От 2 дни насам се опитвам сам, но нищо не можах да направя. Целта ми да имам на локскрийна батерията която се появява в режим на телефона, когато се зарежда (вкючен към зарядно или комп.), когато телефонът не е в този режим. Но разбира се не просто да ползвам wallpaper на 1 от 17те png-та за батерията, а да дава актуална информация на какъв процент е батерията в момента. Надявам се да не съм ви объркал много и да се разбрали за какво говоря . Ще се радвам ако някой знае как да го направя.

Редактирано от Grievous
Съобразявай се къде пускаш тема, и нужна ли е нова?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това което го искаш няма как да стане, освен ако няма някакво допълнително приложение в Cydia което да добавя тази възмжност, но аз за такова приложение не съм чувал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здр. Някой може ли да ми каже, как да си подменя иконката на часа с ето тази 442089.png , без Winterboard и да ми се запази Live Clock-a? В момента не използвам WinterBoard. :)

442240.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо пишеш в тази тема??? http://bgiphone.com/showthread.php/5520-Смяна-на-икони-без-Winterboard А Live Clock иконата би трябвало да я смениш в самия плъгин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че пак пиша... Искам да кажа, че съм я заместил иконката в Clock Icon – /Applications/MobileTimer.app/icon.png. Не те разбрах в кой плъгин да я заменя... :)

П.С. Ако искаш напиши ми на Л.С. какво да направя, щом съм писал в грешната тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път от мнооого време си слагам нещо в winterboard, мерси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно без WinterBoard няма да стане. Ще може ли ми кажете как да го направя с WB, че ме дразни тая иконка как не се връзва с другите. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Независимо дали е с или без борд-а - трябва да знаеш името на иконката в плъг ин-а Live Clock. По добре го потърси със search-a в iFile, намери иконката, и я замести с новата.

Ако все пак ползваш борд-а, трябва да имаш в темата папка, носеща същото име като папката с плъг ин-а и файла вътре трябва да е именуван подобаващо(т.е. хич не е по-лесно).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GPower ми разреши проблема...:clap 2:

Силно се съмнявам, че някой го интересува...

В папка System/Library/CoreServices/SpringBoard има иконка LiveClock.png и я земествам с такава по мой избор.

П.С. Както ти ми каза всъщност. :)

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При опит да променя wi-fi bar и signal bar не се плучава.Немога да махна и полупрозрачния фон зад часовника,само слайдера успях да променя.Дали проблема е от IOS4 или е

в моя телевизор?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой неща са разместени в 4.0 и затова.. Като ги открият хората къде са, ще си оправят и темите.. Иконките на apps се сменят успешно, clock hide също става, но signal bars и другите джунджурии FSO_*, Default_* от SpringBoard.app вече ги няма там :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали само при мен се получава такъв бъг, но някой теми сблъскват иконите нагоре. Предполагам защото сменят и док-а, а не са добре оптимизирани за iOS 4 или въобще не са. Досега ми се беше случвало да повдигне с един ред нагоре,а днес ми се случи това : img0017fv.th.png

като ми разрешаваше да пипам (стартирам,местя,трия) само нещата на док-а, от "search" също не можах да стартирам нищо. Нервирах се, вече виждах рестора, но се сетих и за много лесното решение на проблема, а именно през iTunes да преместя "settings" на док-а.

screenshot20100704at945.th.png

Дано е полезно за някой.

Редактирано от roll2puff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Кък мога да сменя цвета на часовника в локскреена?

И този проблем с цифрите може ли да се оправи?

img0018em.png

Редактирано от uomoto
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът с цифрите, вероятно е от шрифта който ползваш - избери си друг. За часовника прочети по - обстойно постовете на mupo в тази тема, всичко е написал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оправих проблема, сега почвам да чета. Мерси пак за помощта. smilie.png

П.П. Промених шрифта къкто каза и се орпавиха цифрите, но все още търся за цвета на часовника на локскреена..

Редактирано от uomoto
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...