Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Препоръчайте ми рутер


Melir

Recommended Posts

Здравейте, понеже знам че повечето от вас имате такова нещо затова реших да ви питам. Реших да си купя рутер но нямам на представа какъв затова ако някой може да ми помогне какво трабва да търся. Цена до 80 лева. Интернет доставчика ми е БТК телефонен с модем. Искам към този рутер да закача един жичен персонален компютър и в същото време още 2-3 потребители да могат да ползват безжичния нет. Мерси предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом интернет-а ти е към БТК защо не ползваш техните рутери които предлагат...?

Аз вкъщи съм с такъв & съм много доволен - вместо да наливаш допълнителни пари при положение, че те предлагат...?!?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ааа тва го знаех но не се бях сетил, сега бях в техния сайт и малко ми е неясно я кажи. Значи давам 2 и 40 на месец и получавам рутер който да свържа към модема. Ама колко портов е имама предвид ще мога ли да си свържа компа с кабел + няколко потребителя които да ползват безжичния нет. Дали е добър имам предвид тос модем някав смотан ли е или си е добър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще ти заменят сегашния с нов " WiFi модем ". Ще можеш да си вържеш настолния компютър и да ползваш бежжичен нет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи рутер-а е 4портов (можеш да вържеш 4компютъра чрез кабел) + WLan (неограничен брой) & ти го препоръчвам защото АЗ вече си изпатих с един D-Link с който не успях да се вържа през iPhone! Пробвах всякъкви фирмлеъри & настойки, но уви 2седмици само главоболия...затова най-лесната алтернатива ти е това! Не е от най-добрите нито пък е боклук, но върши чудна работа за парите си... :mrgreen:

Mod Edit: В българския език има буква "и", която се изписва с натискането на един единствен бутон. Използвай го!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Здравейте,

От скоро съм собственик на Dell Studio 1555 и сега идва въпроса какъв рутер да си взема , бюджета е около 80-90 лева, апартамента в който ще го слагам е 60 кв.м. Като марки съм се спрял на LINKSYS и D-link.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iViktor много зависи колко бърз ти е интернета. С голяма част от евтините рутери повече от 2-3 МВ/сек няма да може да вдигнеш. Дори и Linksys WRT54GL до толкова стига пред WAN порта. Мога да ти препоръчам Linksys WRT160NL - прави си почти 100 мегабита от WAN към LAN, но пък си е цифра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще ти кажа да НЕ си вземаш D-Link.

Аз лично съм с Belkin F5D7230-4 и то не за друго, а защото преди 3 години си бях навил на пръста да си взема точно този рутер и все още не ме е разочаровал.

Взех го за 100лв и почти покрива целия 100кв. апартамент (намира се в крайна стая), ако е в средата на апартамента вероятно ще го покрие целия.

Не ти казвам да си вземеш този модел, защото е стар вече, но може да хвърлиш един поглед на рутерите на Belkin, които за мен (съдейки по моя) са качествени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен най-добрия рутер в ниския ценови клас е Linksys WRT54GL. Той е с лунукс, можеш веднага да си го флашнеш с dd-wrt например и става много удобна машинка за всичко. Ние ги ползваме масово в офиса: за управление на мрежите на всичките ни клиенти (имат мулти ID и VLAN support), правили сме hot spot-ове, WDS системи, много VPN-и работят с тях из Бургас и на всеки хотел из Сл. бряг който обслужваме също има по един. Не съм срещал нещо което да не могат, включително ако си ентусиаст може да им добавиш USB външен диск, даже може да си пуснеш torrent клиент и рутера сам да си сваля филмчета :) но за последните неща трябва малко играчка с поялника, въпроса е че може.

Аз в къщи съм с два такива - единия вързан към оптичния конвертор директно , другия в средата на хола на тавана по WiFi. Като се разхождам насам натам с MacBook-а автоматиано се превключват единия и другия без дори да ти спре нета...

Не съм съгласен с колегата че рутера "не става" или "не вдигал скорост", работи си перфектно. Вярно аз не ползвам оригиналния му software защото е боклук, но рутера като hardware е надежден и за скромния си процосер доста бърз (слага в малкия си джоб дори рутери с 500MHz CPU-та).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Stamatov, аз ползвам същият рутър, само че с Tomato. Скоростите, които постига наистина заслужават уважение. Преди време ползвах 3 такива в режим WDS, с външни насочени антени и покривах половината град (Бургас).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията ще ги разгледам и ще вида какво ще взема. Относно интернета все още нямам в новото жилище, в процес на избиране съм. В Редута има няколко фирми и още се чудя към коя да се обърна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Linksys WRT54GL

Само обърни внимание, че от около 3 години цената му си стои желязно и не мърда :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо , не пуснахте тая тема два дена по рано, та аз се набутах с d. link di 524 от пауър нет за 60 лева и много бавно ми работи на телефона. докато съседският които ползвам и е един етаж под мене лови по добре wifi . сега като виждам тука съм се прецакал и то от простотия. пфу.ако някой знае какво да му направя на този да стане по добър да каже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще ползваш Мегалан задължително ще ти трябва рутер с възможност за корекция на ТТЛ.

В никакъв случай не омаловажавам качествата на WRT54GL - аз самия ползвах такъв доста време, но хардуера му издиша при повече натоварване. Домата наистина вдига малко повече скорост от DD-WRT, но пак няма да достигнеш повече от 3-4МБ. Както е писал човека става дума за домашна употреба и тези екстремизми едва ли ще се ползват. Споменавам това за скоростта за да го има в предвид - много малко продавач консултанти знаят или ще си отворят устата за такава подробност.

Аз лично го смених с WRT610N заради гореспоменатия проблем и проблема с преплитането на блутут и wifi честотите. Взех си BT мишка и накъсваше зверски. Tова е един от малкото рутери работещи едновременно на 2.4 и 5 ГХз и определено нямам никакви забележки към работата му. За в бъдеще мисля да му вържа 1-2ТБ-тов диск за да свалям директно на него и да облекча малко РС-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо , не пуснахте тая тема два дена по рано, та аз се набутах с d. link di 524 от пауър нет за 60 лева и много бавно ми работи на телефона. докато съседският които ползвам и е един етаж под мене лови по добре wifi . сега като виждам тука съм се прецакал и то от простотия. пфу.ако някой знае какво да му направя на този да стане по добър да каже.

Ей, Гоце, не се ли научи да ми звъниш преди да правиш каквито и да било ИТ инвестиции?

По темата - При всички положения си вземи рутер, който да позвлява инсталирането на външен фърмуер (dd-wrt, tomato). Както по-горе са ти казали WRT54GL на Линксис става. Аз лично ти препоръчвам Асус WL-500W, но цената му ще надхвърли бюджета ти. По-добре дай малко повече пари и си вземи нещо по-качествено. Buffalo също стават.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Buffalo WHR-HP-G54 с инсталиран Томато. За сега е добре хващам интернет навсякъде, но си мисля, че може да е по-добре. С тази антена мисля че ще има повече разлика в обхвата : http://reviews.cnet.com/network-antenna ... mncol;shop , но няма от къде да я намеря в България :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще подкрепя cvalio Само че WRT54G2 (новия,с вградените антени) Уникален!

уникален ... пред него има два монитора и след 20 метра ... никой ... уникален

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предишния ми рутер беше Buffalo и нещо му стана няколко дни след като изтече гаранцията (вероятно токов удар). Сега съм с D-LINK DIR-300 и съм горе долу доволен (с предишния хващах мрежата на по-голямо разтояние).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията много ми помогнахте в избора, едни от двата ще е рутера Linksys WRT54GL или Buffalo WHR-HP-G54, но повече клони избора към Linksys :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще подкрепя cvalio Само че WRT54G2 (новия,с вградените антени) Уникален!

Този рутер го използвам вече почти година. Много е добър. Взимай го, няма да сгрешиш.

WRT54G2.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...