Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Препоръчайте ми рутер


Melir

Recommended Posts

Искам да попитам оправдана ли е цената Airport Extreme ,понеже мисля да си взема рутер,а изискванията са ми да мога да му бодна хард диск и торент клиент с който директно на него да мога да си свалям файловете.Също така искам да ога да му направя FTP сървър и да имам интернет достъп до него.Бихте ли ми препоръчали някой рутер който да отговаря на изискванията,без ограничение в цената.Разбира се високите скорости и по-мощен процесор са за предпочитане.Нямам идея как става флашването за тези цели и дали е наложително,затова ще помоля и за някаква информация откъдето да мога да прочета нещо по въпроса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Airport Extreme е добър, цената му ми се струва оправдана, но за сериозно занимание с торрент клиент бих потърсил по удобно решение от един рутер + HD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти препоръчвам ето това5576c1a4-bb34-e15f.jpg.Ползвам го лично 4 години и съм много доволен!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

WRT54GL е бавен и морално остарял. Ползвай като ти харесва, но не препоръчвай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Засегха се спрях на това решение:Аsus RT-N16 цък Ще ми свърши ли работа,как смятате?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

WRT160NL - може да направи всичко което искаш, но определено няма да стане "Out of the box". Ще трябва да се потрудиш малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни мисля да взема една ТЕNDA дето идва на доставна цена 30тина лева нов и ще споделя как е .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

От известно време имам проблеми с рутера Buffalo WHR-HP-G54 с DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) micro - build 14896,става много бавна скоростта на Wireless от 54 Mbps пада но 5 Mbps после но 1 Mbps, какво ли вече не пробвах сменях канали уш на този на който съм сега няма други Wireless мрежи. След известно време се оправя и после отново същата работа.

Мисля да пробвам да мина на оригиналният софтуер на Buffalo самоче никъде не можах да намеря как става. Имаше из форумите на DD-WRT разни промени по настройките но не помогнаха при мен.

Някакви идеи да имате?

3906732t.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам един въпрос :

От две години ползвам един рутер WRT320N-EE - CISCO LinkSys и бях много доволен, но от една седмица ми прави странни проблеми - Пускам да тегля торент, вдига скорост от 8МБ/с за 3-4 секунди и след това пада на 200-300 кб/с, пробвах интернета без рутера и всичко е перфектно... Според вас на какво се дължи това ?

ПС: Преди интернета ми беше също толкова бърз, но " Ъп Тайма " беше много по-слаб ( Примерно тези 8 мб/с ги вдигаше за 10-тина секунди ). Допълнителни настройки от тогава не съм правил!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бива, но е гол като пушка - освен уай-фай връзката и два порта RJ45 порта, няма нищо друго. Нито хард можеш да му боднеш, нито каквото и да е друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Изчетох темата, но тъй като част от мненията са на почти 2 години реших да си питам директно. Ще си взимам рутер за около 80 квадратен апартамент, в който ще има едно настолно PC, един лаптоп ( с възможност за връзване с ЛАН кабел) и няколко устройства безжично. Искам към него да вържа и един хард диск, както и да имам възможността да сложа друг фърмуеър. Освен по-горе срещащият се WRT160NL, можете ли да ми препоръчате нещо друго на цена от около 150 лева или това е оптималният избор за тези пари?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

А какво е положението между

Edimax - http://www.edimax.com/en/produce_detail.php?pd_id=263&pl1_id=3&pl2_id=18

и

Lynksis - http://homestore.cisco.com/en-us/Routers/Linksys-E1000-Wirelessn-router_stcVVproductId97826160VVcatId551966VVviewprod.htm

Кой от двата дава по-добър и стабилен обхват ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съвет към собственниците на WRT54GL със фирмуеър DDW-RT и Tomato (за другите не знам):

Има начин да се ъпгрейдне рамта на рутера ви с 32 или 64 Mb, както и flash чипа със 16 Mb и да си качите DD-WRT Mega.

Ето малко четиво по въпроса за рамта. https://forum.openwr...c.php?pid=49003

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До преди месец бях с WRT54GL, мисля серия S, но се скапа :(

Аз също, както и всички тук се зачудих, какво да взема. Гледах и Time Capsule by Apple - 600 лева беше. Спрях се на Linksys E420 за 320 лева. Причините са няколко, но най-важната за мен е, че има и допълнителна честота на предаване 5 GHz, освен стандартната 2,4 GHz. Това ми реши всички проблеми с подобни устройства наоколо. Другата екстра е, че си вързах към USB Memory (има подобна възможност) един My Book Live 3TB и реших всички проблеми с back up на всичките ми devices, а мога да си ползвам всички file,от които се нуждая, от където и когато си пожелая, че и през iPhone.

:tease3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми евтин рутер. Да върши работа и да не се налага да се рестартира много често. Може и 2-ра ръка дори да търся..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До преди месец бях с WRT54GL, мисля серия S, но се скапа :(

Аз също, както и всички тук се зачудих, какво да взема. Гледах и Time Capsule by Apple - 600 лева беше. Спрях се на Linksys E420 за 320 лева. Причините са няколко, но най-важната за мен е, че има и допълнителна честота на предаване 5 GHz, освен стандартната 2,4 GHz. Това ми реши всички проблеми с подобни устройства наоколо. Другата екстра е, че си вързах към USB Memory (има подобна възможност) един My Book Live 3TB и реших всички проблеми с back up на всичките ми devices, а мога да си ползвам всички file,от които се нуждая, от където и когато си пожелая, че и през iPhone.

:tease3:

Понеже и аз замислям подобна покупка, да попитам каква е разликата между Time Capsule by Apple и Linksys E420 + My Book Live 3TB при положение , че и двата поддържат 5GHz и 3 ТБ.

Не съм наясно, но клоня към първото. И ако може някой да ми обясни разликите между AirPort Express , AirPort Extreme и Time Capsule (освен че има вграден HDD)

Ще го ползвам за 2 лаптопа, 1макбук, 2 айфона и ейпъл тв.

В момента съм с ADSL Wi-Fi, но нещата са ужасни. АТВ-то буферира по 10-15 пъти на филм. Затова съм замислил смяна на интернет доставчика и рутер.

Благодаря на всички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз замислям подобна покупка, да попитам каква е разликата между Time Capsule by Apple и Linksys E420 + My Book Live 3TB...

baronbg, аз лично не бих могъл да съм много прецизен техническите параметри на двата варианта. Това, което разбрах, ровейки и питайки е, че Cisco за разработили, както WiFi рутера на linksys, така и Apple Time Capsule, в рутер частта. По специализираните форуми пише, че E420 е върха за момента и няма аналог в класа си, някои от функционалностите, които не са понятни за мен липсват при Time Capsule.

Първоначално аз исках да купя именно продукта на Apple, но го нямаха в наличност, а същевременно имах вече eBook -а, така че... Това, което не съм уверен е, дали Apple Time Capsule може да се ползва пълноценно и от PC устройства, ако имаш такива в мрежата си, за мен това е важно :excl:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С последните ъпдейти може.Аз моя го ползвам под Уиндолс 7 и нямам грижи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори и бекъпа ли? Нещо като TimeMachine за Уин? Има ли възможност поне за добавяне на папка, в която капсулата да следи за промени и да бекъпва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Капсулата няма как да следи за промени. Операционната система трябва да следи. Бозата си има механизъм за бекъп, но не съм се задълбочавал. Помня, че можех да си задавам кои папки да ми бекъпва и на кое споделено в мрежата място, правил съм го и на капсулата, така че според мен ще става и за бекъп на Windows7 машини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...