Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Препоръчайте ми рутер


Melir

Recommended Posts

.... Мога да ти препоръчам Linksys WRT160NL - прави си почти 100 мегабита от WAN към LAN, но пък си е цифра.

а имаш ли представа каква е разликата между Linksys WRT160NL и Linksys WRT160N ?

PS намерих отговор - ако някой друг се нитересува

http://hardwarebg.com/linksys-wrt160nl-и-wrt320n-безжични-маршрутизатори

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес взех Buffalo WHR-HP-G54 и утре ще му слагам DD-WRT :cool:

Мерси на всички за препоръките

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

И аз успях да разкарам Делинка. И взех един Линксис сиско. Ама незнам как да го сложа, и го гледам като индианец пишеща машина. Става дума за WRT54GL

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Прегледах темите които са пускани във форума и в момента съм се спрял на следните рутери Linksys WRT54GL , WRT54G2 и Buffalo WHR-HP-G54 Апартамента е 80 кв. Зад рутера ще има закачени 3 PC и в същото време, още 3-4 потребители да могат да ползват безжичния нет. На рутера ще бъде качен DD-WRT или Tomato ( по-скоро Tomato - http://www.decimation.com/markw/2007/10 ... is-tomato/ ) В момента клоня повече към Linksys WRT54G2 и то не за друго, а заради цената :Wink: Мерси предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече съм със Linksys WRT 54 GL със сменен формуер на томато , разкарах шибаният Делинк. Доплатих 50 лева и за 110 лева съм с този много добър рутер за цената си.

Помогна ми да го сложим cvalio доиде лично у нас да го сложим , за което му благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добър избор ли ще направя с Linksys WRT54G2 или да заложа на сигурното - WRT54GL ?

И мога ли да ви попитам, защо новия модел WRT54G2 е по-ефтин от стария WRT54GL ?

п.п. От каде бихте ме посъветвали да купя рутера ? WRT54G2 го намирам само в http://www.pazaruvaj.com/ruteri-c3144/l ... p29608360/ :neutral:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам че почна яко да ми висва връзката, дали не е от рутера да сме изпуснали неква настроика. или тези от пауър нет нещо са олабили покраи тези студове.споделете ако сте имали нещо подобно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледах характеристиките на Buffalo WHR-HP-G54 и Linksys WRT54GL. Хардуерно са идентични. С тази разлика,че Бъфалото има вграден усилвател на радиото и като покритие е много над Линксис.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички говорите за модели като само няколко човека са си казали нуждите. В момента ползвам три като и трите са от различни ценови сегменти -TP-Link TL-WR340G, netgear wgr614 и ASUS WL-500W.

Доволен съм и от трите като трябва да отбележа че съм най-доволен от TP-Link-a

За 38 лв ми върши същата работа като по-скъпия WGR614.

Колкото до ASUS-a предполагам че Anthony го е препоръчал с уговорката да се флашне с домата или dd-wrt но на мен и стоков ми върши работа. Чудя се само дали на АСУС са им свършили зелените диодчета че са му сложили тези грозни оранжеви...

П.п.Нека още веднъж да посъветвам хората, които нямат големи познания и няма да ползват много бърз интернет - TP-Link TL-WR340G е евтино решение което върши работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И моя рутер е не TP-Link , Преди една седмица купих много стм доволен. :Wink:

П.П в нас стана магазин за рутери.:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така и така сме почнали да говорим кои какъв рутер има аз в нас съм с WRT320N и съм много доволен! :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Тия дни ще взимам нов рутер и се чудя кой да избера. Важното е да има добър обхват (за мезонет ще се ползва). Custom firmware не ми е нужно да може да се слага. Ще трябва да взема и някаква wireless карта за десктоп PC. В този случай дали тези тип "флашка" ще свършат работа?

Уточнявам - 2 десктоп компютъра, по един на етаж. На долния етаж е рутера + единия комп., а на горния е компютъра, на който ще се слага WiFi карта. И ако взема N-рутер, предполагам ще е добре да взема и N-карта? Тия врътки ще се правят, защото доставчика (нет1) каза, че окабеляването на апартамента не било в ред (още от строителите) и единственият начин да се пусне ЛАН кабел и на втория етаж, е с нов договор, ИП и т.н или да се пробиват врати, което е изключено. Те дадоха идеята за това да се сложи карта на единия компютър, но ме притеснява, че рутера, в който съм в момента (linksys wrt54gc) има слабичък обхват и на горния етаж почти не се хваща, да не говорим за по-високи скорости. Пробвах с лаптоп и iphone и положението е плачевно. Та затова е идеята нов по-мощен рутер + wireless карта за единия десктоп компютър.

Дайте съвет какво да избера. Спрял съм се на тези предложения засега:

1) http://www.multirama.bg/product/1101/ko ... 8235-.html , но предполагам тази безжична УСБ карта не поддържа N-стандарта.. Дали скоростта ще е добра?

2) http://www.andi-store.com/product_info. ... ts_id/1712 + отделно карта, но отива малко скъпичко..

И други предложения ако имате...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си PCI карта за компютъра. Тя е с голяма и мощна антена и няма да имаш проблем дори и с настоящия си рутер.

Честно да ви кажа много се чудя как си купувате каквото и да било без да се консултирате със специалисти? В нашата държава си е чиста загуба на време да инвестираш в обучение и развитие. Всеки гледа как да си купи с едно левче по-евтинко, а после да пита по форумите или съседите. DreamcatcheR, нямам теб предвид в случая.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Добър избор ли ще направя с Linksys WRT54G2 или да заложа на сигурното - WRT54GL ?

И мога ли да ви попитам, защо новия модел WRT54G2 е по-ефтин от стария WRT54GL ?

п.п. От каде бихте ме посъветвали да купя рутера ? WRT54G2 го намирам само в http://www.pazaruvaj.com/ruteri-c3144/l ... p29608360/ :neutral:

Взимай WRT54g2. Аз съм със същия. Има възможност за пачване с dd-wrt, с което още по-добре работи. Доказано качество. 4 клиенти сме на него и не прави никакви проблеми. Имах преди d-link, много зле беше.

Виж в техномаркет дали все още го имат. Аз от там го взех.

Редактирано от emco83
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 3 месеца по-късно...

И аз да попитам какъв рутер да си взема до 60 лв. В момента съм на мегалан, плащам по 30лв, защото ми беше такъв договора за 2 пс-та, но сега го ползвам на 1 още 3 месеца... Та искам да си сложа и рутер заради iphona предимно :( Препоръчайте ми нещо. Мерси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам LinkSys wrt54gl, сложих му DD-wrt фърм. Купих си го, защото е ми трябваше рутер с 2 WAN порта (като падне основния нет, автоматично да пуска резервния), с DD-wrt успях да го подкарам в такъв режим без проблеми. Върши ми чудесна работа в момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравей те и аз си търся рутер спрял съм се на http://www.pazaruvaj.com/ruteri-c3144/tp-link/tl-wr340g-p30011636/ този Tp-link TL-WR340G.Към него ще вържа един компютър Ipod-a ми и Nokia 5530.Ако някой е имал такъв или има моля да сподели свойте впечетления.:mrgreen::mrgreen:

Благодаря предварително!!!!!!!!!!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от целта :D

За домашна употреба една Tenda за 55лв. ще свърши перфектна работа.

Сега ако искаш да хващаш твоя сигнал от съседа на другата пряка ще дадеш повече пари ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравей те и аз си търся рутер спрял съм се на http://www.pazaruvaj.com/ruteri-c3144/tp-link/tl-wr340g-p30011636/ този Tp-link TL-WR340G.Към него ще вържа един компютър Ipod-a ми и Nokia 5530.Ако някой е имал такъв или има моля да сподели свойте впечетления.:mrgreen::mrgreen:

Благодаря предварително!!!!!!!!!!!!!

Здравей,мой колега си купи TP-link от метро след като му изгоря Linksys-а,който по спецификации беше по добър от TP-Link,и сега същият му върши същата работа със същият обхват на два пъти по ниска цена.„

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...