Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Препоръчайте ми рутер


Melir

Recommended Posts

А с какво е по-добър Extreme от Express версията?

Също така на extreme може да сe закачи външен хард диск, който да се споделя в мрежата. Експрес-а от друга страна има жак за слушалки/колони. Закачаш една система или хубави комп. колонки 2.1 и си имаш еърплей аудио система.

Аз съм на тайм капсула на единия етаж и експрес на другия за увеличаване на обхвата. Като цяло съм много доволен. Рядко ми се случва някой проблем, но обикновено рестарт на някой от стейшъните решава всичко. Във всеки случай не ми се налага да ги ресетвам толкова често, както преди години с линксис/сиско..

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Купих си Cisko EA 2700 и сега имам проблем със зареждането на определени страници,като (www.speedtest.com ,http://cs.man1a.com и др.) ,също така не ми зарежда и Zynga poker от телефона ,преди нямах този проблем ,но стария ми рутер (бог да го прости ;) ),удари го мълнията ;).Проблема изглежда е в настройките на рутера ,..DNS..,филтриране...!?,моля помогнете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зададох MTU да е 1492,защото това е максимума,който мога да задам и пак същия проблем.Интересното е,че ми зарежда тия страници през Puffin, а през Safari неще( на компа през Mozilla също ),както и Zynga poker..!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности на всички,не стана с портовете,оправи се след,като зададох MTU да е на 1480.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо Win 7 не ми намира Airport extreme network, ( интернета лети ), но не се появява в My Network? Закачам HDD, Extreme-а си го намира през Airport utility, но не мога да ги видя и достъпя през Win 7 SP1?

Тези въпроси ме мъчат много време! Прочетох рових се из нета, правих настройки всякакви, но уви!!!

Disk share over LAN е чекнато, всичко на пръв поглед е ОК! Но след като опитам да ги мапна, и напиша ip-то, не се намират (Win и Extreme). Дава ми грешка "Устройството не отговаря на порт 445"

На port map в Airport utility съм написал ip-то, което проерих с ipconfig!

Не знам какво да правя повече! Дано съм обяснил нещата ясно! С две думи, Win 7 не ми намира Extreme-a като външно у-во, а само като рутер!

Всеки съвет и помощ са добре дошли!:))

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

Здравейте,някой по печен знае ли защо този скапан рутер не може да ми зарежда снимките във Facebook когато влизам през телефона?..Някой път ги зарежда друг път не.Благодаря :smile:

Рутера е Tp-Link WR740N.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

защо този скапан рутер
;)

От оператора ли ти го набутаха?

Ненапразно им викат "тъплинк". Два напълно еднакви рутъра - единият бачка на страх, другият не пуска тубата и фб, а са с еднакви настройки. Ха, сега?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, проблем с тубата нямам..Само фб и инстаграм, я заредило я не.Нещо драйвери, настройки няма ли нещо?А иначе да, тия от кабелната това ми препоръчаха :D, няма връщане назад

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има, щом не бачка искаш друг. Не знам дали правилно мисля, ама файъруолът на тия рутери произволно блокира портове, скапана им е ОС по принцип.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да взема друг, не мога да го сменя.Трябва нов, а не ми се дават пари за друг.Явно ще се мъча с тоя :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

искам да питам airport extreme какъв обхват на предаване има .... /ако обикновения рутер ми е да кажем 50 метра,,,airport колко е ???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на петия етаж. Когато съм във фитнеса(той е на първия), си браузвам свободно. През пет дебели плочи ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, проблем с тубата нямам..Само фб и инстаграм, я заредило я не.Нещо драйвери, настройки няма ли нещо?А иначе да, тия от кабелната това ми препоръчаха :D, няма връщане назад

Пробвай да ъпдейтнеш файъруолът.

Може и да се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 години по-късно...

Здравейте на всички, в момента имам рутер Apple Airport Time Capsule 2TB и вчера дойдоха техници на Виваком, които ми пуснаха интернет със скорост 600 mbps. Оказа се, че рутера не може да се настрои да пусне такава скорост и трябва да купя нов. Търсих човек, който има познание за настройки на рутер но така и не намерих за гр. Пловдив и реших да купя нов. Ако имате познат за гр. Пловдив, който би помогнал за настройките на рутера моля да ме свърже. Услугата ще бъде заплатена. 

Моля да предложите добър рутер, който да е по- добър от този, ще се ползва в домашни условия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Избора е голям за рутери. Аз се занимавам професионално с това. На всякъде монтирам като първи рутер микротик(без WiFi), след тях слагам TP-Link Deco. Декото се инсталира много лесно от телефона и не ти е необходим професионалист. Ако сложиш като първи микротик, тогава главния деко настройваш като акцес пойнт, останалите които добавиш се контролират от първото деко. Но след като ще си домашна мрежа, направо реди деко и първия си го правиш да си е рутер.

Аз ползвам: 

MiKrotik RB750Gr3 hEX

TP-LINK DECO X50

TP-LINK DECO X55

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да пробвате направо този и за WiFi. До няколко дена ще го настройвам и тествам. Надявам се с наличието на антени да има подобрение с обхвата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за микротика не е правилно според мен. Ако ползваш WiFi на микротик и едно деко примерно, губиш смисъла на меша и бързия роуминг. Аз в нас съм с по скъпия микротик и съм му спрял WiFi-то, защото не пуска повече от 250/300 по въздух. Та имам един микротик на който ползвам всичко необходимо(без WiFi) - тунели с офисите които обслужвам, VPN и т.н. + 5 деко и нямам точка под 600 по въздух(колкото ми е плана към виваком).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забравил съм линка да сложа към модела. Но както и да е. Ако ще гони такива скорости по WiFi - да. Няма да свърши работа. Аз понеже съм ги научил навсякъде да ползват WiFi само за телефон или разни несъществени глезотии и не залагам скорости там. Само ether или оптични.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...