Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak на AppleTV 2Gen с FW 4.2.1/4.3/5.2/5.3/6.1.4 чрез Seas0nPass - Mac OS


Aveliky

Recommended Posts

От къде си правиш бекъп на xbmcа? Аз четох, че става като си копираш папките от xbmcа с файл броусър и после ги връщаш , но понеже има вече версия 11 се чудя дали ще е съвместима с по старата с която съм в момента. Смисъл да не се омаже нещо.

Имах запазен фулл бекъп в

Maintenance .След като стартирах XBMC ми направи впечатление ,че си пази всичко (език,енкодинг на суб, шарнатитете сорсове) .Само add-on ги няма и ще трябва да се гласят повторно .Но все пак го прави на твоя отговорност . Весело посрещане на новата година

:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо се прецаках аз :)

Гледам пише, че прави бакъп в облака и си викам всичко е ок, но после като реших да го връщам каза, че няма нищо.

Сега едно по едно наново ама като съм се хванал на хорото няма как.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли линкче, за последната версия на aTV Flash (black) 1.1.1 за Windows. Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те,

Следвах стъпките да джилбдрейкна Apple tv2, но нещо неми се получава.

Свалям последна версия на сизона пускам го и ми излиза това съобщение:

Process filed with reason: Filesystem patches failed!!

Моля за помощ. Благодаря!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи чист рестор до 4.4.4, после пусни Сизъна да си изтегли и направи фърмуера, с който автоматично ще станат нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз го изядох така с уж бекъпа в облака, като ми потрябва се оказа, че видиш ли бил от "онзи ден", а добре си спомням, че видях сутринта да пише, че е направило...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бекъпа запазва само настройките по някои програми и като цяло е безполезен. Просто трябва да се примирим, че при ъпдейт, ще се качва всичко наново. Т.е. още 5-10 мин работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да съм имал късмет ,но върнах фулл бекъп ( близо 300кб беше) .Явно не е удачно и сигурно ,сори ако съм подвел някой .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи чист рестор до 4.4.4, после пусни Сизъна да си изтегли и направи фърмуера, с който автоматично ще станат нещата.

Благодаря Pe6o666
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снощи си ъпдейтнах атв-то до 4.4.4 чрез Seas0npass, инсталирах му ATV BlackFlash 1.1.1 , проблема ми е, че не може да се инсталира нито XMBC, нито MediaPlayer дава ето тези грешки:

Screenshot-mplayer.png

ето скрийншот и през NitoTV

Screenshot-xmbc.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен беше така.

Рестор с оригинален 4.4.4, после Сизън, аТв и си в джаза :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го имаше този проблем веднага след инсталацията. Оправих го по следния начин (без Restore):

влизате през ssh като root:

AppleTV: ~# apt-get update

AppleTV: ~# apt-get upgrade

и след това инсталирате xbmc.

Не ползвам телевизионния интерфейс но и там някъде има Update/Upgrade packages

Когато Restore-вах джейлнатия fw ми излезе и грешка 1602, но въпреки това АТВ-то тръгна след рестарт

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А това как се лекува, преди не ми излизаше, сега на 720p само буферира с XBMC, а с MediaPlayer на забавен кадър се случват нещата:

Screenshot.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За това и аз бих се радвал на решение.

Принципно би трябвало да е от слаб рутер, ама аз съм с Time Capsule и се появява понякога.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

TP-Link 1043ND

NAS закачен на гигабитов порт

ATV2 закачен също по лан

пробвах и по WiFi от лаптопа , същата работа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е от самия файлов формат, който се опитвате са пуснете. На мен ми се случва с 95% от .wmv файловете, които съм пробвал. В това отношение е много зле! А според мен това е доста популярен файлов формат и е недопустимо apple tv да не може да отваря 200х300 wmv, a в същото време да пуска 720п мкв...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега ми се наложи да направя един jailbreak на едно Aplle TV 2 и ми показа, че има нова версия на Seas0nPass.

New in Seas0nPass 0.8.1

  • Resolved restore script issue that appeared when running iTunes in full screen mode
  • Resolved rare issue that was preventing XBMC and other plugins from being installed

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

aTV Flash (black) 1.2 Now Available

New Zoom Options

Three all new zoom options (Normal, Crop, and Stretch) allow you choose how videos are displayed. You can keep videos in their native format (widescreen or pillar box) or crop/stretch them to fill the entire screen.

Grid View Watched Indicators

Watched indicator icons have been added to the grid view. These icons allow you to quickly see which content is new and ready to be enjoyed. (Note: These can be disabled through the Media --> Settings menu if desired)

Recently Visited Pages

Couch Surfer now displays thumbnail images in the 'top shelf' area of the main menu, which allows you to quickly get back to recently viewed pages.

Редактирано от ortortor
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някакъв начин АТВ да спре да ми показва последно гледаните видео-та горе при медиа плеър?

И още нещо, забелязах, че в последните ФВ-и, доста често устройството се включва само за няколко минути (бялата лампичка свети) без дори ТВ-то да е включено. След това се изгасва само. Но това го забелязвам по 10 пъти на ден, така че го прави на доста чести интервали.. Някой има ли представа поради какво се случва това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой иска да му се ъпдейтват автоматично aTV Black без да ходи и да търси из нета това е начина:


echo "deb http://repo.insanelyi.com ios free" > /etc/apt/sources.list.d/insanelyi.list

cd /etc/apt

mv trusted.gpg trusted.gpg~

apt-get update

apt-get install com.sull.repoicons

apt-get install com.sull.firecorerepository

apt-get update

apt-get install com.firecore.maintenance

apt-get update

apt-get install com.sull.repoicons

от тук можете да инсталирате също и Media Player или Couch Surfer Pro (Web Browser) по този начин

apt-get install com.firecore.media
apt-get install com.firecore.couchsurfer

aTV Black е вече инсталирано, и винаги ще си взема ъпдейти, просто пускате apt-get update или проверявате maintenance менюто (то е само за ъпдейт на aTV пакетите)

Редактирано от s0urce
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, за пръв път ползвам АТВ , но това не ми пречи да си го блъскам в главата от около 10 часа , опитвайки се да го свържа с компютъра си (iBook PPC OS Leopard 10.5.8 Windows XP SP3) Идеята ми е да си запазя SHSH и JB. Да, ама НЕ не се получава поне за сега.....Взел съм микро ЮСБ от приятел и когато го закача към АТВ и Компютъра, никаква реакция от страна на iTunes, Tinyumbrela, iFaith. Когато вкарам мини ЮСБ-то лампата му светва отпред премигва си, което е сигнал че има захранване някакво , комбинацията от клавиши за вкарване в ДФУ също изглеждат , че работят но отново никаква реакция от страна на гореспоменатите програми. Инак закачено за Телевизор с HDMI всичко е "ток и жица" няма прблеми. Версията на iOS-a е 5.0.1 , 4.4.4 ,,,,,

Очаквам вашите предложения и препоръки , благодаря предварително .....на ВСИЧКИ ВАС

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с друг кабел.

Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, поръчах нов кабел до ден два трябва да пристигне! Пак ще пиша , ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека пише да не се стеснява :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...