Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple поиска от федералното правителство на САЩ, да се справи с хакерите на iPhone!


alessandros

Recommended Posts

145b5d933fdf5d86.jpg

NBC съобщава, че Apple е поискал от федералното правителство, да се справи с хакерите на iPhone, като подаде жалба в Службата за авторско право на САЩ/U.S. Copyright Office/.

"Актуалните технологии, като JailBreak-а сега са широко разпространени и използвани, но допринасят за изменения на авторски права, буутлоудъра и операционната система, което води до нарушаване на авторски права в тези програми"

Това искане идва независимо от решението което Congress-а взе миналата година като счита, че JailBreak-а на вашия iPhone, за да инсталирате приложения, които не са одобрени от Apple или за unlock-a е законно.

3bd2af8be99237c1.jpg

Via bb9b1f41c90a2ae1.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • alex.7777

    9

  • Alxx®

    7

  • Severus

    5

  • The Shaman

    4

Половината свят са със заклЮчени Аѝфони...Тоя път воѝна ще стане:censored2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И как ще направиш Unlock без Jailbreak?

Редактирано от Grievous
Последно мнение не се цитира!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен честно да ви кажа ми омръзна с това Jailbreak-ване и Unlock-ване, защото обикновения потребилтел не може да използва телефона си на максимум, в България не сме чак толкова платежо способни за да купуваме програми, камо ли пък за телефони. Лично аз ако имам средства, втори път не бих си взел Iphone, пък нека Apple си го рекламира. Но като цяло iphone ме изненада с неговата простота и леснота, но има мн спънки относно качването на снимки, песни и т.н. та камо ли тяхното споделяне между другите телефони

P.S: Ако някой е против моето мнение, нека ме накажат с "Черни точки" това си е лично мое мнение по този въпрос

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента в който даден телефон не може да се хакне и трябва да се заплаща софтуера, то този телефон просто няма да се купува.

Така мисля аз, така мислят и милиони.

Дано дойде този момент в който да има Айфон който да не може да се хакне, дойде ли такъв момент Епъл могат да изтрият графата "iphone" от собственият си сайт...

И не ми казвайте за еденици хора който плащат софтуера, 95% от хората не плащат за никакъв софтуер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aко не може да се хаква,никога не бих си купил "модерен" телефон.. просто няма смисъл ако се налага да плащаме за всяко приложение,къде ще му излезе края ?

Да не говорим пък,че цената на самия телефон въобще не е от най ниските :wacko:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво, но помислете и за разработчиците които по цяла година си блъскат главата за една игра, до но и аз не съм от платежоспособните и си карам на аванта, но ако имам кинти не бих се замислил да си ги купувам, а и както някой беше споменал доста елементари функций ги няма. Ще си карам със 4.1 limera1n :tease3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво, но помислете и за разработчиците които по цяла година си блъскат главата за една игра, до но и аз не съм от платежоспособните и си карам на аванта, но ако имам кинти не бих се замислил да си ги купувам, а и както някой беше споменал доста елементари функций ги няма. Ще си карам със 4.1 limera1n :tease3:

Не съм напълно съгласен с твоето мнение. Сигурен съм, че в България и по света им доста хора, за които не е проблем да си купят всичките необходими приложения, че и отгоре. Просто при предоставилата им се възможност ги ползват без да ги плащат. Но ако джейлът им бъде възпрепятстван по някакъв начин веднага ще се бръкнат. Преди известно време бяха направили специализирано проучване сред геймъеите с конзоли. Голяма част бяха казали, че биха играли на пиратски игри, но ако няма как да го правят ще си купят оригиналните. То е ясно, че има хора, които никога не биха дали дори и един лев за приложение, но Епъл и другите компании едва ли разчитат на тях. Пък и какво им пречи - нищо не им коства да пратят молба. С няколко дена да забавят нов джейл току виж са продали някое друго приложение повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си напълно прав, ако няма хак на даден продукт, той просто няма да се купува...

Ако плащахме за целият софтуер на домашният компютър, то по-хубаво без компютър, всяко нещо си има граница.

И ако не си обърнал внимание, точно пройзводителите, искат ние да сваляме пиратска музика и филми.

Така се роди двд записвачката, и двд плаър който чете Xvid формат, така направиха и малки мп3 плеъри, така сега излезнаха и телевизори със Усб, който чете Mkv файлове.

Големите конценри могат само да "лаят" срещу потребителите, какво ще се купува и продава го решаваме ние, и ако искаме да не плащаме за софтуер, то така ще направим, че да не плащаме, така или иначе навсякаде ни крадат, да "крадем" и ние малко...

Но има и друга гледна точка, ако не се бяхме "научили" на пиратство, то тогава един айфон щеше да е 250лв а не 1250лв.

Както и много други продукти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

P.S: Ако някой е против моето мнение, нека ме накажат с "Черни точки" това си е лично мое мнение по този въпрос

Това си е твое право и никой не може да ти го отнеме. :)

П.П. Нещата, които са спънали тебе, всъщност са от липса на познания за самото устройство и възможностите му. Иска съвсем малко усилие - ключът е именно в твоите думи:

Но като цяло iphone ме изненада с неговата простота и леснота
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора, я се замислете за какво не сте ги дали тия 10-ина лева за приложение!?

Цигари + кафе + кола / сокче.. = 10лв

Кино + пуканки.. = 15 - 20лв

...и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко имам и за малко съм платил.

Всеки сам си преценявa според възможностите си.

В крайна сметка ако нямаш пари за бензин, няма да си купиш Мерцедес. :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се повторя:

Едни от най- затворените телефони Блакбери, поне аз не знам да се "хакват", а дори и да се прави това не е масова интервенция. Освен това са с най- малко приложения и всичко се разработва последно за тях. Е вярно и че са стабилни...

И все пак са с най- голям пазарен дял.. Значи и да се запуши джейла, който си харесва айфон ще си го ползва.

Редактирано от newabv
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си напълно прав, ако няма хак на даден продукт, той просто няма да се купува...

Ако плащахме за целият софтуер на домашният компютър, то по-хубаво без компютър, всяко нещо си има граница.

И ако не си обърнал внимание, точно пройзводителите, искат ние да сваляме пиратска музика и филми.

Така се роди двд записвачката, и двд плаър който чете Xvid формат, така направиха и малки мп3 плеъри, така сега излезнаха и телевизори със Усб, който чете Mkv файлове.

Големите конценри могат само да "лаят" срещу потребителите, какво ще се купува и продава го решаваме ние, и ако искаме да не плащаме за софтуер, то така ще направим, че да не плащаме, така или иначе навсякаде ни крадат, да "крадем" и ние малко...

Но има и друга гледна точка, ако не се бяхме "научили" на пиратство, то тогава един айфон щеше да е 250лв а не 1250лв.

Както и много други продукти.

Искрено се надявам твоя труд също да бъде ограбван и да си принуден да гладуваш. Тогава ще можеш да оцениш, че на всеки човек трудът трябва да се оценява и заплаща, освен ако самия той не е пожелал да го даде безвъзмездно. От подобни тарикати страда цялото ни общество. Като ти гледам местоположението, намерил си най-подходящото място за живеене. Интересно кой ще иска да прави филми, музика или софтуер само и само да угоди на някакъв стиснат търтей, който ще ги открадне. С какво си по различен от крадеца на коли, джебчията, или онзи, който ти разбива къщата? Крадеца винаги краде от по-богатия, но това не го оневинява. А Неол имал 350 приложения, разбираш ли. Как, горкия, ще си ги купи всичките? Нищо, че повечето не ги е пускал повече от веднъж и хич не му трябват. Аз, например, реших да не си джейлавам iPad-a, купих си всичко, което ми трябва и това ми излезе 50-60 лв. Същите приложения мога да ги ползвам и на телефона си напълно легално и безплатно, което е голям жест от страна на Епъл. Ако няма джейл, ще си купя една навигация (единственото пиратско приложение, което ползвам) и готово. По статистика джейлнатите телефони са не повече от 30%. Ако отключването и джела изчезнат, не повече от 1/3 от тези 30% ще се откажат от марката. Това ще са предимно хора, които са си купили телефона на "далавера", веднага са си спряли мобилния нет "че ногу скъпу, уа" и са с предплатена карта за 5 лв. Нали не мислиш, че това ще е някаква голяма загуба за операторите, Епъл или софтуерните разработчици? Напротив, те ще си повишат приходите значително, тъй като хората ще започнат да си купуват нужните приложения. Докато човек не се научи да се простира според чергата си, няма да прокопса. Когато нещо не ти по джоба, ориентираш се към по-евтин заместител. Всички искат да карат Бугати, ама е трудно. Да, живота не е справедлив и някои хора имат повече от други. Обикновено имат и доста повече способности, по-умни са, по-работливи, ориентират се бързо и лесно в обстановката. Ако искате всички да са равни, отивате в Северна Корея или Куба. Там е комунизма и вечното щастие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

..... някои хора имат повече от други. Обикновено имат и доста повече способности, по-умни са, по-работливи, ориентират се бързо и лесно в обстановката.

С всичко друго съм на 100% съгласна, но с тоя извод за права пропорционалност между "имане" и способности, талант, работливост, ориентация и прочие – не. Просто житейски не е вярно.

Пък дори и да беше вярно – не всички изброени качества са оправдание, по–скоро някои неща обратни на понятието "качества" допринасят за "имането".

Какво е виновен някой ощетен от природата, или наказан от господ с глупост или принципност, че се е родил такъв, за да е длъжен да се чувства по–низш, и да живее по– мизерно?

На дарените с талант, способности, сила и "умност" това им е дадено, защото им е предопределено са по–силни, и да успяват да се преборят с по–големи препятствия и трудности, и да "дърпат напред" и "носят на гърба си" точно тези–ощетените.

Те въртят света, но не вярвам, и едва ли всичко, дадено им в повече, да е с цел да имат "висше" самосъзнание, експлоатирайки даденото им за "имане"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какво трябва да правят, тези които могат повече и имат повече? Да купуват бентлита и iphone на мързеливците и тъпаците ли? Тяхния принос към обществото и социалната им роля се изразяват в плащане на много по-големи данъци, което е напълно достатъчно. И не говоря за България, където е ясно, че не всичко е чисто и мирише доста. Говоря по принцип. Като нямаш пари, купуваш си Нокиа с фенерче, а не мрънкаш, че iPhone е скъп и затова ще крадеш приложения. Дай всички да поискат да ядат черен хайвер и трюфели, защото видиш ли, Бил Гейтс и Уорън Бъфет го правят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лично мое мнение е , че поне 50% от българите с iPhone ще се откажат от него. Някои не са толкова "умни и способни" , не всички вземат заплата над 1000 лв , че да си купуват легално музика и приложения. Ако не беше джейла никога нямаше да си купувам продуктите с марка Apple толкова , защото нямаше да се различава от нокиа-та с фенерче. Мисля ,че iPhone e станал популярен в България именно заради джейла, защото всеки иска да има достъп до устройството си. Размишлявам ако в Windows примерно не можеше да се качват кракнати игри и програми , дали щеше да е толкова популярен или бяха заключени c:/ и "мрежови настройки" ? :tooth:

Редактирано от bokoto
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,че iPhone e станал популярен в България именно заради джейла

Донякъде - да. Защото първите навремето, нямаше друг начин да се ползват по света въобще, а сега - просто защото е "фйешън". Нагледал съм се по молове и кафенета, как ги размахват :) Аз се оправдавам пред себе си, че това ми е хоби и развлечение, иначе това не е телефонът на моята социална група, признавам. На колко от вас им стиска да си го кажат? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко интересни мнения! Не се хабете - "хакване" на телефони, компютри и мрежи ще има докато съществуват и самите те. Друг е въпросът, че ако наистина ползваш нещо - имам предвид софтуер - редовно, то би следвало да си го купиш. Аз лично първо винаги тегля "кракнато" приложение и ако ми хареса си го купувам. Разберете - това е идеята на джейла, а не да ползваш всичко "фри".

Ако сте забелязали големите хакерски екипи винаги накрая пишат: "If you like this product - buy it. We did." Иначе не искам да изпадам с социални полемики, само ще кажа, ако вие сте разработчици и си храните семейството с това, няма ли да ви дразни че някой ползва вашия труд ей така..., че това си е чиста кражба!

Ще ви дам един пример - аз обожавам Металика. Още като хлапе ги слушах на касетофона и им се радвах, сега имам всичките им албуми оригинални - естествено набавях си ги по етапно. Така е и със софтуера - трябва да се подкрепят разработчиците, иначе ще си ползваме нокиите с фенерчетата.

Съгласен съм с колегата Anthony, че реално всички важни програми биха излезли не повече от 80 лв. И аз като него ползвам само навигация кракната. Останалото съм си го купил с времето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това "свалих кракнато и като ми хареса си го купих" сме го слушали доста... За лека нощ ;) А това за кракерите и, че ни помагат да пробваме приложенията е... :D И още нещо... Идеята на джейла не са приложенията и игрите. Поне не основната!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както се вижда съм доста пестелив с мненията си. Всяко едно от тях е премислено и целенасочено.Едно от нещата, които не си позволявам е да говоря без да мисля. За лека нощ или за добър ден - както искаш го наричай. Аз стоя зад думите си 100%. Така, както съм помогнал, макар и скромно, на този форум, така подпомагам и разработчиците на софтуер като си плащам за голяма част от него. Ако можех, бих си купил и Adobe CS, но трябва да карам една година на фотосинтеза.

Не съм програмист, не знам защо има джейл, а само казах за какво аз лично го ползвам. Не ангажирам никой с мнението си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...