Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple поиска от федералното правителство на САЩ, да се справи с хакерите на iPhone!


alessandros

Recommended Posts

Еми пишат се празни глупости, но явно на всички им е интересно и си пишат и си четат... после темата ще иде в коша и готово :tease3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • alex.7777

    9

  • Alxx®

    7

  • Severus

    5

  • Apple_Forever

    4

По темата, с риск да си навлека гнева на много потребители:

Първо, както на всички тук е ясно, че Стив заслужава уважение, би трябвало да им е ясно и че човека е направил тази компания за да генерира доходи. В противен случай щеше да направи едно сайтче със софт за теглене и да чака на дарения.

Второ, според мен, ама никак няма да паднат продажбите на епъл, ако се запуши някак си джейла- било с помоща на федералните, или с помоща на програмистите. Напротив- тогава хората ще разберат, че и без интервенции телефона е за ХОРА, а не само за супер софт разбирачи (никой да не се обижда, аз ви уважавам). Повярвайте ми, шири се мнение от рода на- абе той тоя телефон е за такива дето разбират много от софт, компютри и т.н. А идеята на епъл е противоположна- интуитивен и лесен за употреба телефон. Но това става като си купиш това, което ти трябва.

Какво иска масовият потребител- мейл, скайп, достъп до социални мрежи и други такива. Е, нищо от тия не е платено в стора.

А ако някой му се прииска нещо извън традиционното, съм сигурен, че ще си го плати, ако е убеден в качеството на продукта- и телефона като апарат, и приложението като софтуер. А за да са качествени тия продукти се иска инвестиция- и в производството, и в човешки кадри.

Значи някой се опитва да е по- голям тарикат: не той да плати на епъл, че са направили нещо (или на програмистите за приложенията), а те да бачкат за него без пари. Е не сте прави.

А това, че имате право да ползвате телефона си както щете- да, така е. Но НЯМАТЕ право да крадете софт, който е с авторски права и т.н. Нямате право и да отключвате телефон, който сте купили на по- ниска цена точно поради причината, че е заключен и е обвързан с договорни отношения. Значи вие мамите, не те вас.

Аз си джейлнах втория айфон за да видя какво е това животно и чисто да се убедя, че бих се справил с това. ЧЕСТНО: пробвах една две навигации и нищо друго. Сега не съм с джейл. Каквито приложения са ми необходими си ги купувам. Когато имам свободни пари и реша, ще се оборудвам с стойка и зарядно за кола и ще отделя 40- 50 евро за навигация. Сега си ползвам Гмапс и се оправям навсякъде с нея. Но съм си взел телефона с план от оператора и нямам грижи за нета.

Това е то- ако ще го носиш и ще търсиш къде има безплатен безжичен се обезсмисля да го имаш. Поне за мен. Взел съм го да имам достъп до мейли, социални мрежи и т.н. Ползвам си и приложение за сканиране на документи, което съм си купил. Ползвам и скайп, когато мога да говоря през него в роуминг или когато искам да се обадя в чужбина и човека също го ползва.

Е з аигри не знам защото играя само на елементарни- судоку, покер и други такива.

Ако всеки загърби това прословуто нашенско "аз съм по- голям тарикат", ще се убедим, че хората са си прави.

И пак ще се ползва този телефон заради стабилна операционна система, заради удобство или дори някои за "фешън".

Само изказах мнение, не го натрапвам, всеки си знае за себе си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

определено си прав за пиратството , но за ънлока и джейла не съм съгласен с теб , защото от щатите дори да си купиш телефона без договор и си платил скромните 700 долара (давам реален пример с мой приятел за 3гс преди 7 месеца) за него , телефона ти е пак заключен към АТ@Т и не можещ да го отключиш , защото нямали такава политика. Е аджеба , защо след като съм си купил аз тоя телефон и съм го платил изцяло, аз не мога да си го ползвам с всички оператори ами той е вече дефакто и деюре моя собственост и аз мога да си правя с него каквото си искам , ако искам ще му сложа и линукс или дори и друга платена операционна система закупена от мен ако имам познанията разбира се. Това ще ми войдне гаранцията, което е нормално и няма да имам претенций към никого. Писна ми от гигантски компании и хора вманиачени да контролират хората , потребителите ... всички и всичко , защото разбираш ли им пречело на оная им работа или големите им печалби. Аз съм сигурен, че хакерите им дават доста идеи за нови функции и приложения , а на това отгоре им ги и тестват дали работят добре. За това мисля ,че те само могат да са им от полза. Това дали ще ползваш кракнати приложение си зависи само от теб и ти си носиш съответната наказателна отговорност и джейла няма ама никаква връзка с това. Те ако искат хакеречетата да инсталират кракнати приложения на айфон , ще намерят начин дори и без джейлбрейк да го правят , ако става въпрос дори хакуло (инсатлъс) са сложили първия линк да води към апликейшън стор - а именно , ако харесаш приложението купи го. Ако не искаш ти си носиш отговорността и това е твой личен избор и точно този личен избор не трябва да се ограничава по дяволите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хех тук има ехо :) благодаря ти, че споделяш гледната ми точка. А иначе дали джейла е нещо добро, категорично да! Конгреса го определи правно като такъв, а нашето скромно общество го определи морално за нещо добро, следователно джейла е бетон от всякъде и точка! Ейпъл могат да помолят и светия синод в Армения за помощ.

А аз предлагам да поохладим страстите (заради нечии корпоративни интереси не си струва просто) и да обесим alessandros, че разлая кучетата и се скри :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще продължаваме да си хакваме всичко и това е, а вие дето се правите на голямата работа, че сте си купили приложения, ами купувайте си ги, така или иначе само ни крадат, щом има възможност, ще крадем и ние:) и то много:)

А като няма хак, няма да го купим, просто и лесно, който не му харесва да не пиши приложения, никой не го е карал:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Apple_Forever, разсъжденията са ти не на 26 годинешен а на 16 (извинявам се на останалите 16 годишни) :) На голяма работа се правиш само ти, демонстрирайки бабаитлък. Заради индивиди като теб, трябва да направят и инструментите за Jailbreak платени или поне да разкарат възможността да се качват кракнати приложения. Тогава се надявам да се откажеш от Apple, Forever :) Не ми стана ясно кой по какъв начин те краде теб, единственият крадец в случая и то на дребно си ти. Искам да ти кажа още доста неща, но ще трябва да наруша доста точки от правилата. Така че бъди жив и здрав и се радвай на животът си на паразит.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снощи,маѝ доста пиѝнахме,не знам за вас,ама аз бях къркан здраво.Ако съм обидил някоѝ,нека да ме извини,лошо ми е пиянството:biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Запознайте се с новият CEO на Apple, заместникът на чичо Стив ---> Tim Cook

Тим Куук става най-влиятелния гей в Силиконовата долина

http://gawker.com/5736917/meet-apples-new-boss-the-most-powerful-gay-man-in-silicon-valley

Дали ще прекръсти Айфоун на ГейФоун :tooth:

P.S.

iPhone5 ще се произвежда в два цвята - бял и розов :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, добре :) Само че кажи, какво общо има джейлбрейкът с труда на дивелъпърите? Защо по дяволите джейлбрейк е синоним на пиратство, според теб и дали двете неща задължително вървят ръка за ръка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как ви остава време да мислите и пишете глупости не знам.

Т.е. да пишете, гледам някои хора въобще са отсвирили мисленето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сърбят ме ръцете и ще драсна нещо....:)))

Когато си купуваш IPhone трябва да си наясно,че това е "специално" устроиство!!!

Писна ми да гледам селяни и селянки,които го ползват само за телефон и слушат поредния блюдкав фолкмършаляк...!?

За големите геймъри....абе вие играете ли на iPhone въобще!?Истински гейм там не е много за предпочитане!

Не разбрахте ли,че iPhone не е за всеки джоб,въпреки че всеки го иска!

Пък и свят като цвят,затова има HTC,Samsung,Sony,Moto...

И мен ме засърбяха ръцете. Изчетох цялата тема и съм склонен да се съглася със всички, не и с теб!

iPhone е лесен за употреба, насочен към широката аудитория. Да, ще гледаш селянките, да "го ползват само за телефон" и да слушат Милко (а и могат да си купят негови песни от iTunes), защото си в България. Ако си в Щатите ще гледаш дебелите тийн хлапета да слушат Кеша или някоя друга бездарна "звезда".

Това, че в България цената на телефона е 2,3 пъти по-висока от минималната работна заплата, не означава, че навсякъде е така и не прави устройството толкова специално. И ще ти дам пример за СПЕЦИАЛНИ устройста - nokia arte моделите, всички модели vertu, които би използвал само за телефон!

Искам да вмъкна, че съм маняк на тема телефони. Както и на 99% от вас тук телефоните и други подобни "играчки" са ви страст. Любомире, не се самозаблуждавай, че всеки би видял и оценил даден телефон по начина, по който би го направил ти или някой друг от форума.

И по темата: дори и федералното правителство на САЩ не може да се справи с хакерите! Хакери винаги ще има..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда, само че в айфонския случай, не са точно хакери а буквално освободители. Терминът jailbreaking(разбиване на затвора), не е роден току-така. Четете тук и вникнете в написаното: правото на избор!

At least today, we will prevail!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По темата, с риск да си навлека гнева на много потребители:

Първо, както на всички тук е ясно, че Стив заслужава уважение, би трябвало да им е ясно и че човека е направил тази компания за да генерира доходи. В противен случай щеше да направи едно сайтче със софт за теглене и да чака на дарения.

Второ, според мен, ама никак няма да паднат продажбите на епъл, ако се запуши някак си джейла- било с помоща на федералните, или с помоща на програмистите. Напротив- тогава хората ще разберат, че и без интервенции телефона е за ХОРА, а не само за супер софт разбирачи (никой да не се обижда, аз ви уважавам). Повярвайте ми, шири се мнение от рода на- абе той тоя телефон е за такива дето разбират много от софт, компютри и т.н. А идеята на епъл е противоположна- интуитивен и лесен за употреба телефон. Но това става като си купиш това, което ти трябва.

Какво иска масовият потребител- мейл, скайп, достъп до социални мрежи и други такива. Е, нищо от тия не е платено в стора.

А ако някой му се прииска нещо извън традиционното, съм сигурен, че ще си го плати, ако е убеден в качеството на продукта- и телефона като апарат, и приложението като софтуер. А за да са качествени тия продукти се иска инвестиция- и в производството, и в човешки кадри.

Значи някой се опитва да е по- голям тарикат: не той да плати на епъл, че са направили нещо (или на програмистите за приложенията), а те да бачкат за него без пари. Е не сте прави.

А това, че имате право да ползвате телефона си както щете- да, така е. Но НЯМАТЕ право да крадете софт, който е с авторски права и т.н. Нямате право и да отключвате телефон, който сте купили на по- ниска цена точно поради причината, че е заключен и е обвързан с договорни отношения. Значи вие мамите, не те вас.

Аз си джейлнах втория айфон за да видя какво е това животно и чисто да се убедя, че бих се справил с това. ЧЕСТНО: пробвах една две навигации и нищо друго. Сега не съм с джейл. Каквито приложения са ми необходими си ги купувам. Когато имам свободни пари и реша, ще се оборудвам с стойка и зарядно за кола и ще отделя 40- 50 евро за навигация. Сега си ползвам Гмапс и се оправям навсякъде с нея. Но съм си взел телефона с план от оператора и нямам грижи за нета.

Това е то- ако ще го носиш и ще търсиш къде има безплатен безжичен се обезсмисля да го имаш. Поне за мен. Взел съм го да имам достъп до мейли, социални мрежи и т.н. Ползвам си и приложение за сканиране на документи, което съм си купил. Ползвам и скайп, когато мога да говоря през него в роуминг или когато искам да се обадя в чужбина и човека също го ползва.

Е з аигри не знам защото играя само на елементарни- судоку, покер и други такива.

Ако всеки загърби това прословуто нашенско "аз съм по- голям тарикат", ще се убедим, че хората са си прави.

И пак ще се ползва този телефон заради стабилна операционна система, заради удобство или дори някои за "фешън".

Само изказах мнение, не го натрапвам, всеки си знае за себе си.

Jailbreak и пиратство не са синоними, в никакъв случай. Доста колеги го отбелязаха вече, но мили ми newabv, ти пропускаш една много съществена подробност. Ако не си джейлбрейкнат и нямаш Cydia нямаш възможност да инсталираш "алтернативни" приложения, които никога няма да намерят вясто в Appstore. Някои ги наричат туикове на ОС-а, но това са суперполезни добавки, разширения и т.н. Например CallClear - никога няма да разбера защо Apple не го правят по дефолт в ОС-а... Ако искам да изтрия едно или няколко обаждания от списъка - няма как. или всички или нищо.

И така нататък, да не изпадам в подробности, но кажи ми ако ти си дивелъпър и си напишеш софтуерче за теб си, колкото и да е глупаво то си е твое и ти си го искаш, как ще си го качиш на айфона, ако не е в апстора и не си джейлбрейкнат? Ето тук се вижда престъплението на Епъл, купуваш си устройство, което не можеш да управляваш на 100%, без те да ти одобрят действията. Парадоксално, нали?

А дали ще пиратираш или не, това е до манталитет и толкова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да ти кажа, че дивелопъра има как да си качи "софтуерчето" на който и да е телефон, и не му е необходим нито апстор, нито джейл. Трябва само да е официално регнат девелопър.

Така че, задраскай този парадокс от мислите си ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно това "одобряване" на действията е причината iPhone-а да е най-успешния дивайс в момента. Хората са го казали: От много баби - хилаво бебе :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Официалните девелопъри не са хора. Буквално качват всичко навсякъде без одобрения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От приложенията , които ползвам често, само навигацията не съм я купувал (но съм я купил същата програма на авто навигация за колата). Всички други ги купувам, ползвам приложения за под 100 лева (гледайки си акаунта в AppStore), което съпоставено с цената на телефона от 1400 лева изобщо не е много даже.

Не ми казвайте, че сте дали над хиляда лева за телефон, ама заплатата ви е малка за приложения за стотина лева.

Това е тъпо извинение за това че крадете труда на талантливи хора. Ако ползвате едно приложение - купете го! Можете да си го ъпдейтвате, да си контактувате с дивелопъра и ще се чувствате добре. А и така дивелъпърите ще пишат повече и по-добре. Повечето разработчици за iPhone не са мастити компании, а дребни разработчици, за тях тези пари са важни.

Повечето приложения са по €0.79, няма да се разорите - това е кафе с кола в най-пропадналото кафе. Да не говорим че Apple ни прави невероятната отстъпка да дава веднъж купено приложение да се ползва на много устройства - жена ми има също iPhone и имаме iPad в къщи, всичко ми е на една покупка. Не сравнявайте с цените на приложенията за Windows, не е съпоставимо.

Проблемът е, и за това ползвам джейл-а и пиратските приложения - че няма демота и възможност да тестваме. Затова свалям от apptrackr (на който на няколко месеца също давам по десетина долара), за да разбера дали съответното приложение ще го ползвам наистина или не. Ако го ползвам и го закарам на първите две страници на springboard-а, го купувам. И знаете ли - много съм доволен, и няма опасност да се разоря. А това да имаш 350 приложения на телефона е просто глупаво и просто ако ги нямаше за крадене, нямаше да ги има и на телефона. Ако пиратството стане ендемично, разработчиците ще спрат да пишат както сега, а това вреди на всички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поради твърде много офтопик(от мен включително), темата полечка отива към заключване. Моля, пишете само ако има развитие по новината!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко факти от годините в подкрепа на гореказанато.

1. Когато излезе първият iPhone, той беше предназначен единствено за мрежата на AT&T. Именно джейлбрейка направи възможно ползването на iPhone извън Щатите.

2. След време Apple създаде AppStore. България не беше включена в списъка на първите и единственият начин бълг. потребители да се възползват от продуктите в маркета беше джейл + крак апс.

3. По-късно България бе добавена, появи се и официален търговец предлагащ продукта. В момента има и втори.

4. Политиката на Apple позволява единствено инсталиране на официални приложения, което гарантира на потребителите сигурност и стабилна работа. Единственият начин да инсталираш неофициално приложение отново е джейл.

Според различни проучванията едва 10% от потребителите са си джейлнали телефона. Това показва, че Apple са намерили вярната формула и благодарение на тази прецизна рецепта направиха нещо, което никой друг не беше правил. Развиха огромен пазар за приложения. Скоро беше оповестен 10 милиардния даунлоад! От този огромен пазар печелят както девелопърите, така и крайните потребители. След революцията в музикалния бизнес, от която песните станаха по 99цента, в момента имаме качествени приложения на същата цена! Джобс за първи път направи закупуването на лицензиран софтуер масово явление. Нещо повече, продуктът е толкова сполучлив, че се разви и вторичен неофициален пазар - Cydia Store.

Нещо повече, формулата е толкова успешна, че всички започнаха да го копират. Гугъл, Нокиа, Самсунг и т.н. всички почнаха да правят собствени маркети.

И за едно нещо съм 100% убеден, нуждата от джейлбрейк ще става все по-малко необходима за в бъдеще.

Спирам, че се получи много дълго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такаа, с риск да ми се скарат, че отново се продължава това дъвкане извън темата, но искам да задам един въпрос на някой хора. И по-конкретно да питам отворковците, които не правят джейл или дори и да правят не качват кракнати приложения, а си ги купуват, че и на всичкото отгоре стойността на тези приложения е под 100лв. А сега де... Аз в моя телефон имам доста приложения, но основно ползвам 10 кракнати приложения + 5-6 безплатни. Само, че така и не видях къде са тия приложения от по 1$. Търсих, търсих, но така и не видях от тези, които ползвам. (приложенията, които ползвам ползват 90% от потребителите)

1. Mobile Mouse pro - 1.99$

2. Shazam Encore - 5.99$

3. WifiTrak - не я намирам в AppStore

4. Orb Live - 9.99$

5. LogMeIn Ingnition - 29.99$

6. RemoteX - 11.99$

7. WeDict Pro - 5.99$

8. MyPhone+ - 2.99$

9. Mjoy - не я намирам в AppStore

10. iFitness - не я намирам в AppStore

Това са приложенията, които ползвам поне през ден, а има и други, които ми се налага да пусна 1 път на седмица примерно.

Без трите, на които не знам цената, стойността на приложенията е 68$. Демек за 7 приложения трябва да дам 97лв. Някой ще кажат, че има безплатни алтернативи на някой от приложенията, но аз искам да ползвам тези. Да не говорим, че малко по рядко ползвам и някой други приложения като ClothesSize и разните му атласи и карти на света. Това става въпрос за iPhone 2G, така че навигация пък хич няма да споменавам. Играя и няколко игри от време на време... естествено и те струват пари. В Cydia също много от полезните неща струват пари. Така, че се успокойте с тия приложения за по 1$. И леко с тия телефони за по 400-500лв, а давате по 100, че и повече за приложения. В чужбима ДА, но в България се броят на пръсти тези, които купуват...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо не можах да разбера какъв ти е въпроса към "отворковците" които си купуваме приложения :)

Ето един списък с част от приложенията, които съм си купил. Има такива, които съм си ги купил от AppStore-USA, AppStore-Bulgaria и от AppStore-UK. Извадил съм хисторито от USA и Bulgaria, съответно тотала е 99.53 USD + 77.66 EUR и още ~100 GBP, но там съм с 3 x 50 Gift Cards (150 GBP)

AppStore-USA

post-8-057843700 1296257778_thumb.png post-8-042426600 1296257784_thumb.png post-8-043925000 1296257790_thumb.png post-8-094312200 1296257797_thumb.png

AppStore-Bulgaria

post-8-061860700 1296257863_thumb.png post-8-046055900 1296257872_thumb.png post-8-079830200 1296257878_thumb.png post-8-090453200 1296257884_thumb.png post-8-042726300 1296257891_thumb.png post-8-055437400 1296257899_thumb.png post-8-035392400 1296257910_thumb.png

Телефонът ми е с JailBreak и имам възможност да си качвам и кракнати Apps, но осевн навигация, друго гледам да не слагам авантакис. Имам ~60$ пазар и от Cydia и не виждам защо ако нещо ти допада, защо да не дадеш заслуженото на човекът, който се е трудил за твоя кеф. Бих си купил и навигация, но тази, която ми допада (TomTom Europe) я няма в AppStore-Bulgaria. Свързах се с човек от TomTom, но ми казаха да си направя акаунт в AppStore, където програмата е налична. Сега чакам още една Gift Card за AppStore-UK и си взимам TomTom Europe.

Dear Mr xxxxxxx,

The reference number for your query is XXXXXXXXXXX. My name is Andrea from tomtom support and we are always happy to help.

Thank you for your email update. Please be advised we cannot add the TomTom Europe app for download in the Bulgarian AppStore as the Appstore would determine which item is available in which country.

You may need to set up a different account in a different channel in order to be able to purchase the Tomtom Europe Application.

If you have any more questions, please let me know and I will be more than happy to help you further.

With Kind Regards

Andrea

The TomTom Customer Care Team

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тони ги е броѝл хората дето купуват,ама според мен тоѝ е извънземен с по 1000 пръста на всяка ръка,хаха.

Плащам си и аз като поп,ако обаче някое кракнато приложение ме кефи си го забърсвам и него,не виждам,

за кво е спора тук,освен,че го тълкувам като опит да обижда,хората !!!!

П.П. Може би подсъзнателно го прави или е на три ракиѝ....:tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...