Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple поиска от федералното правителство на САЩ, да се справи с хакерите на iPhone!


alessandros

Recommended Posts

"Хората се страхуват от бедността и неизвестността, но когато двете не могат да бъдат избегнати, без да загубиш честта и достойнството си, трябва да ги приемеш."

Конфуций

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • alex.7777

    9

  • Alxx®

    7

  • Severus

    5

  • The Shaman

    4

Пак станаха 2 полюса. Според мен обаче дискусията тръгна в съвсем грешна посока. Тук не става въпрос за това дали да наливаме щедро пари в касите на Ейпъл и разработчиците, или да крадем като слепи цигани, а за нещо съвсем различно. А именно: грубо нарушаване на потребителските ни права. Аз съм си купил iPhone, платил съм си го съвестно и затова искам да го притежавам на 100%. Това означава, че искам да мога да правя с апарата, който пак повтарям съм купил, каквото ми хрумне. Това е правото на избор, което е грубо погазено от Ейпъл. На мен например ми харесва и трябва приложение с което да мога да трия само някои от последно избраните номера, това не се предлага от АпСтор, а от алтернативни източници (например Сидия). Мое право е да си го инсталирам на купения и притежаван от мен уред и щом като Ейпъл не ми предлага алтернатива, то тогава мое право е да сам да си намеря такава. Когато си купя автомобил, никой не може да ме накара да зареждам бензин само от Шел например или да си го тунинговам. Това си е мое право и решение и никой няма право да ми го отнема. Ейпъл имат само и единствено правото (както и си правят) да ми отнемат гаранцията или поддръжката, но до там! Така, че ако това все пак мине през Конгреса, въпреки взетото преди това решение, то тогава ще обява Русия и Китай като последните бастиони на защитата на човешките права naughty3.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искрено се надявам твоя труд също да бъде ограбван и да си принуден да гладуваш. Тогава ще можеш да оцениш, че на всеки човек трудът трябва да се оценява и заплаща, освен ако самия той не е пожелал да го даде безвъзмездно. От подобни тарикати страда цялото ни общество. Като ти гледам местоположението, намерил си най-подходящото място за живеене. Интересно кой ще иска да прави филми, музика или софтуер само и само да угоди на някакъв стиснат търтей, който ще ги открадне. С какво си по различен от крадеца на коли, джебчията, или онзи, който ти разбива къщата? Крадеца винаги краде от по-богатия, но това не го оневинява. А Неол имал 350 приложения, разбираш ли. Как, горкия, ще си ги купи всичките? Нищо, че повечето не ги е пускал повече от веднъж и хич не му трябват. Аз, например, реших да не си джейлавам iPad-a, купих си всичко, което ми трябва и това ми излезе 50-60 лв. Същите приложения мога да ги ползвам и на телефона си напълно легално и безплатно, което е голям жест от страна на Епъл. Ако няма джейл, ще си купя една навигация (единственото пиратско приложение, което ползвам) и готово. По статистика джейлнатите телефони са не повече от 30%. Ако отключването и джела изчезнат, не повече от 1/3 от тези 30% ще се откажат от марката. Това ще са предимно хора, които са си купили телефона на "далавера", веднага са си спряли мобилния нет "че ногу скъпу, уа" и са с предплатена карта за 5 лв. Нали не мислиш, че това ще е някаква голяма загуба за операторите, Епъл или софтуерните разработчици? Напротив, те ще си повишат приходите значително, тъй като хората ще започнат да си купуват нужните приложения. Докато човек не се научи да се простира според чергата си, няма да прокопса. Когато нещо не ти по джоба, ориентираш се към по-евтин заместител. Всички искат да карат Бугати, ама е трудно. Да, живота не е справедлив и някои хора имат повече от други. Обикновено имат и доста повече способности, по-умни са, по-работливи, ориентират се бързо и лесно в обстановката. Ако искате всички да са равни, отивате в Северна Корея или Куба. Там е комунизма и вечното щастие.

Не знам с каква наглост ми пожелаваш такова нещо, но и не споря с хора по-нисши от мен, това какво имам и какво нямам никой не го засяга, както и каде живея, какво работя, (ако говориш, че живея в страна с евреи, 90% тях са супер лоши хора и далавераджий и това мога да го кажа аз самия, както дали съм еврейн или не, никой не го интересува в този форум).

А това да обиждаш хора както и да им пожелаваш да гладуват, който не познаваш мисля, че е липса на минимална култура, и няма никакво значение какъв си в този форум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искрено се надявам твоя труд също да бъде ограбван и да си принуден да гладуваш. Тогава ще можеш да оцениш, че на всеки човек трудът трябва да се оценява и заплаща, освен ако самия той не е пожелал да го даде безвъзмездно. От подобни тарикати страда цялото ни общество. Като ти гледам местоположението, намерил си най-подходящото място за живеене. Интересно кой ще иска да прави филми, музика или софтуер само и само да угоди на някакъв стиснат търтей, който ще ги открадне. С какво си по различен от крадеца на коли, джебчията, или онзи, който ти разбива къщата? Крадеца винаги краде от по-богатия, но това не го оневинява. А Неол имал 350 приложения, разбираш ли. Как, горкия, ще си ги купи всичките? Нищо, че повечето не ги е пускал повече от веднъж и хич не му трябват. Аз, например, реших да не си джейлавам iPad-a, купих си всичко, което ми трябва и това ми излезе 50-60 лв. Същите приложения мога да ги ползвам и на телефона си напълно легално и безплатно, което е голям жест от страна на Епъл. Ако няма джейл, ще си купя една навигация (единственото пиратско приложение, което ползвам) и готово. По статистика джейлнатите телефони са не повече от 30%. Ако отключването и джела изчезнат, не повече от 1/3 от тези 30% ще се откажат от марката. Това ще са предимно хора, които са си купили телефона на "далавера", веднага са си спряли мобилния нет "че ногу скъпу, уа" и са с предплатена карта за 5 лв. Нали не мислиш, че това ще е някаква голяма загуба за операторите, Епъл или софтуерните разработчици? Напротив, те ще си повишат приходите значително, тъй като хората ще започнат да си купуват нужните приложения. Докато човек не се научи да се простира според чергата си, няма да прокопса. Когато нещо не ти по джоба, ориентираш се към по-евтин заместител. Всички искат да карат Бугати, ама е трудно. Да, живота не е справедлив и някои хора имат повече от други. Обикновено имат и доста повече способности, по-умни са, по-работливи, ориентират се бързо и лесно в обстановката. Ако искате всички да са равни, отивате в Северна Корея или Куба. Там е комунизма и вечното щастие.

Труда на хората е нещо което сме разбрали грешно още в началото на модерното общество. Даваш пример за музиканти, художници, артисти които представят Творенията си на определн кръг от заинтересовани по темата хора. За да си истински творец ти никога не би поискал отплата за това което създаваш. Ако си вярващ или религиозен даваш ли пари на Бога ти? Парите са едно средство за разделение на населението с цел власт. Докато хората не проумеят, че многото пари не ги правят успели човеци и стремежа към парите е целта на живота им, аз няма да платя 1 стотинка за глупостите които ни заливат. iPhone както и всички други предмети които притежаваме са в джобовете и в домовете ни по простата причина, че сме дали част от нашия дълг към банките на собвствениците на тези компании за да покрият техният дълг. В този процес крайният потребител се превръща в най-големия длъжник на база на това което притежава. От тук в роб. Всички, които правят, пишат, измислят и издават творбите си би трябвало да го правят абселютно безвъзмездно, защото го правят за "доброто" на хората (потребителите). Какво добро правиш на един човек щом увеличаваш дългът му. Значи не правиш добро?! Друг е въпроса, че в тази система този принцип "за доброто" на хората е ограничен и това не е процес, който е спрял във времето. Хората все по - малко правят добро за хората.

Аз никога няма да използвам пари за да се докосвам до "добрината" на хората измислили нещата, които изпозлвам. Да съботираш робовладелците си може би му викат бунтарство, с което определят "глупаците", но дълбоко се надвам, че когато дойде момента, в който имащите пари няма да могат да се докоснат до цялото си "богадството" физически, човеците ще проумеем, че парите са това което ни прави глупаци. Това че сваляме кракнати приложения не ни прави и не ни причислява към крадците и бандитите. Твърдението, че щом си българин е нормално да използваш хакнат софт е просто една подигравка със себе си. Да не мислиш, крадците които могат да влязат у вас по всяко време биха влезли защото имат и защото са българи? Не според мен влизат защото нямат и са хора. А все повече хора почват да нямат заради системата в която живеем. За мен това да плащаш подобно нещо е подписа ти върху бутона "I Agree да ме владеят като добитък".

Нищо лично! Надявам се все повече хора да изпозлват не платения вариянт приложенията си. На 100000% съм сигурен, че ако всички приложения станат безплатни хората няма да спрат да ги пишат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От къде знаеш че е "по-нисш"?!?

Ако си мислиш че си хванал "бога за рога", дръж си го и не се обаждай!!!!!!!!!!!!!!

Изобщо вникна ли в това, което е написал колегата в отговор на твоя пост?!? :censored2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сърбят ме ръцете и ще драсна нещо....:)))

Когато си купуваш IPhone трябва да си наясно,че това е "специално" устроиство!!!

Писна ми да гледам селяни и селянки,които го ползват само за телефон и слушат поредния блюдкав фолкмършаляк...!?

За големите геймъри....абе вие играете ли на iPhone въобще!?Истински гейм там не е много за предпочитане!

Не разбрахте ли,че iPhone не е за всеки джоб,въпреки че всеки го иска!

Пък и свят като цвят,затова има HTC,Samsung,Sony,Moto...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Играем естествено и на него!! Омръзна ми да си нося щайгата навсякъде. Не за друго, монитора ме убива в раницата;) Пък и не всеки гражданин е обучен достатъчно за да използва телефон не като телефон;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ЛЮБО,6 реда си написал,без никаква логика,ами кво толкова специално бе,в аѝфоните?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Apple_Forever , de7 Преди да изпростеете, поне обмислихте ли какво точно е имал предвид Антони? Вие за без пари ли работите? Без пари ли се храните, обличате, развличате? С Разъждения от този род може да впечатлите само управлявашите в Куба, на всяко друго място ще станете за посмешище. Извадете си главите от задниците и се огледайте. Не живеем в приказките!

А ти преди да ме обидиш че съм изпростял, някога замислял ли се за какво работиш и с какво се обличаш. Да не мислиш че като влезеш в адидас блузката която струва 160 лв не е направена от материали за 2$ и от работна ръка на която е платено 0.09$ пък ти се прави на властен и оборотен. И да не мислиш че като работиш като счетоводител достигаш някакво съвършенство? Много добре разбрах какво има предвид. Не са ми нужни преводачи. За посмешище ще станеш ти в мойте очи след като си земеш касовата бележка за блузката. Наистина не искам да се обиждаме, а да дискутираме защото виждам властолюбието ви. Ти ми излизаш с едно изречение че "изпростявам" пък това си е твойто извисено лично мнение, което зеления цвят на името ти прави определящо? Стига сте говорили за Куба защото ако се поинтересуваш малко няма да ти е единствения грешен пример в живота който можеш да дадеш. За тия дето главите са им далече от дупетата и около тях не се трие с гумичка прочетете пак това което съм написал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Навсякъде IPhone се води като устройство от горния клас! Може много неща,НО си има уловка! Повечето приложения се плащат,което е за хора с доходи от средно ниво нагоре...!Тук в БГ IPhone едва ли не е като нещо ей така...До вчера бях с Нокиа слайдер,днес съм с Айфоун....-)))

Да добавя,че производители като B&O;B&W;Carl Zeiss раборят специално за устройства на Apple!

Ако тези марки са за всеки джоб...:)))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повечето приложения са по 0.99цента,бре,какво средно ниво и нагоре,човече,кажи нещо ново де:biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Apple_forever, ти си един от най-висшите хора. И най-неграмотните, също. Приеми моите извинения затова, че твоя висш разум не е успял да падне толкова ниско и да вникне в простичките думи, които бях написал. Знам, че си зает да обогатяваш Вселената с прекрасното си сияние, но вземи и отвори някое нисшо букварче за да разбереш какво е буквата Й и кога се използва. Също така един учебник по БЕЛ за 4-5 клас ще обогати божествените ти познания драстично. След това прочети много внимателно какво съм написал, обмисли го с висшия си мозък 15-20 мин, след което го прочети пак. Току виж си успял да разбереш какво е искала да каже моята насекомоподобна мислеща система. Надявам се усмивка да озарява интелигентното ти висше лице до края на дните ти. Бъди здрав.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много изпростя темата, че и уж "спорещите"....

Ако продължава така, мисля да зачистя....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Недей! Таман си взех пуканки и кола! :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама подготви и екипа на Бърза помощ, дето иначе все го няма, тоя път да реагира адекватно.... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сърбят ме ръцете и ще драсна нещо....:)))

Когато си купуваш IPhone трябва да си наясно,че това е "специално" устроиство!!!

Писна ми да гледам селяни и селянки,които го ползват само за телефон и слушат поредния блюдкав фолкмършаляк...!?

За големите геймъри....абе вие играете ли на iPhone въобще!?Истински гейм там не е много за предпочитане!

Не разбрахте ли,че iPhone не е за всеки джоб,въпреки че всеки го иска!

Пък и свят като цвят,затова има HTC,Samsung,Sony,Moto...

Аз също не разбрах кое му е толкова специалното на един iPhone, някакъв си телефон за 200-300-500лв? И какво лошо има да си го вземеш и само да си говориш с него? Не всеки има по няколко свободни часа на ден да се рови из форума и да се записва разни неща. Това за доста хора са пълни глупости и те си взимат iPhone просто за да говорят с него. Тааа не разбрах кое му е толкова специалното и щом не е за всеки джоб, то тогава за кой джоб е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз познавам няколко, които го ползват само за телефон :)

Изобщо не са наясно за какво става дума.

Май винцето ми е в повече :)

Наздраве

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наздраве Пеше,ама за съжаление и аз познавам доста народ , дето си купиха iPhone,само за да са фиешън,както казва адашчето с дългата коса B)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ни,наѝ-малко,Вожде,коѝ,както си иска си харчи парите.Абе особено племе сме ние в тая държава.

Купува си Пешо Мерцедес и аѝде Гошо да не остане по-назад......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм,странно племе сме:)))

Но...,тези 0,99 цента са за детски игрички:)))

Има доста по-скъпи:)))

Колкото до това колко струва Iphone ,500 лева ще да е бая очукана бръкма:)))

Който не я е пипнал той не е оставил нещо:)))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми айде аз ще ти продам моя за 500лв. Без абсолютно никакви забележки е! Обявата може да я видиш и в отдел "Купува, продава". Не обаче в това беше въпроса, пък и няма никакво значение външния вид на телефона. 2G-то ми е с счупен дисплей от повече от половин година, Power бутона му не работи добре, копчето за увеличаване и намаляване на звука не работи изобщо.... и както от това? Ползвам си го и си ми е супер телефончето ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен,има доста по-скъпи,ама нали за това има хакери да ги хакват.

Ако нямаше такава интрига около нашите аѝфони,а сеѝра е голям,джеѝл-ънлок и т.н.

аз щях да съм с друга машина,искам да кажа,че ми е безкраѝно интересно,как ще се развият нещата около

хакерите на iPhone....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май стигнахме до там да се разбере кой за какво си е купил айфон..?

Ако всеки си отговори честно, ще стане ясно дали с джейл или без джейл би си купил пак айфон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То май само аз трябва да се извиня тука, понеже наклоних така темата.. Ефекта на пеперудата, не се карайте за глупости, изчетох доста работи и всеки е прав за нещо, но така може да се спори до безкрай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...