Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple поиска от федералното правителство на САЩ, да се справи с хакерите на iPhone!


alessandros

Recommended Posts

Всичко опира до бройката. Колко продадени копия са необходими, за да се покрият разходите по разработката, оформлението и разпространението на една програма или операционна система? Колко продадени копия са необходими за достигането на една разумна печалба? Трябва ли да се изстиска всяка стотинка от една програма? Все пак продавате ЕДНА и съща програма на всички потребители. Предполагам имате вилици в къщи, които сте купували? Давате ли си сметка колко БРОЙКИ от тази вилица е трябвало да произведе човекът, за да достигне печалбата от ЕДНА програма? За мен програмата е като вилицата - употребявам я, когато имам нужда. Защо една и съща програма да се продава стотици и хиляди пъти, а една вилица само един път? Защото авторите на програмата са облагодетелствани от една придобивка, наречена копиране. Същата, която ползвам аз, която ползвате и вие. Авторът на програмата не е измислил метода на копирането, не го е измислил и авторът на операционната система, която се използва за написването на програмата. Не знам как вие чувствате нещата или пък как ще ви издиктуват корпорациите, че трябва да ги чувствате. Копирането е свободен процес. Аз не съм откраднал програмата на автора. Само съм я копирал. Авторът все още си има правата върху нея. Дали съм купил програмата? Не е като да открадна ЕДИНСТВЕНИЯ екземпляр на вилицата. Това е като валутния резерв на щатите, пък и у нас, сигурно. Само 3% от парите съществуват физически. Останалото е копиране. Брояч на всяко копи и пейст? Съмнявам се... Разприказвах се :)

П.С. Винаги можете, обаче, да ползвате бутона Donate по съвест. Който я има :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • alex.7777

    9

  • Alxx®

    7

  • Severus

    5

  • The Shaman

    4

Поради твърде много офтопик(от мен включително), темата полечка отива към заключване. Моля, пишете само ако има развитие по новината!

Сериозно, стига дъвкахте вече! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...