Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 6s, iPhone 6s plus - мнения и коментари


Alxx®

Recommended Posts

Разбирам да е 2007, ама сега има избор. Който не му харесва..... Не ви бият да ги купувате

Да разбирам, че не ни позволяваш да сме недоволни от нещо или да имаме желания, различни от твоите, на Тим Кук и на Епъл, така ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 673
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    68

  • dessyteneva

    41

  • algor

    39

  • DreamcatcheR

    38

Тъй.

Няколко думи за 6S Plus и от мен, но с уговорката, че телефона не си е получил бойното кръщене в обстановка, близка до бойната - тоест през седмицата мачкам основно апарата си, защото го ползвам във всякакъв работен аспект и за доста разговори, разбира се.

Аз лично апарата го усещам като доста по-бърз от 6Plus, доста по-пъргав, но в същото време вече на 2-3 пъти ми се случи да "замръзне" за секунда, докато слайдвам от един екран на друг или при светкавичното отключване, като веднага цъкна дадено приложение. По-скоро го отдавам на 9-ката или на приложението, отколкото на самия апарат. Липсата на каквото и да е забавяне при отваряне на презентация (примерно 15мб) с всичките му салтанати и 10-12 слайда ме впечатли. И няма как да не е така, след като зарежда в рамките на 2-3 секунди.

3D и Force Touch - няма да повтарям колегата DreamcatcheR с изчерпателното описание от неговото ревю, но за мен тези функции са адски полезни и приложими както в използването на апарата за удоволствие, така и в работен аспект. Просто ще ми трябва малко време да свикна с възможностите, защото сега по инерция (все още) си цъкам на приложението и тогава се усещам, че вече имам и други възможности.

Камерата - тук важи абсолютно определението "винаги може повече" и като човек, който непрекъснато ползва камерата и за работа и за кеф веднага хванах положителните разлики с тази на 6 Plus. Няма как да не съм доволен от видяното до тук, но с нея тепърва имам още много да си играя, та по-натам ще и отделя специално внимание. 4К видеото и принципно камерата е със завидна стабилизация, но пък размера на 4К видеотое смазващ. За около минута видео си отнема около 400МБ място. Предната камера не я ползвам много, много, но в този модел снимките със светкавица стават чудесни, да не кажа идеални и любителите на селфита няма как да не са доволни от по-добрите резултати.

Live Photos - страхотно! Не само съм впечатлен, а и опцията ще ми стане фаворит в ползването на този вид снимки.

Загряване? До сега поне не съм удсетил такова, но все пак сериозното натоварване предстои в работните дни и ще видим.

За батерията също още не мога да кажа нищо - нека минат седмица-две и тогава ще се произнеса.

Като човек, който казах преди две седмици:

Иначе аз лично не виждам смисъл да ъпгрейдвам към момента.

Да, полезните екстри са безспорни и за впечатляващи, но не можах да се накарам сам себе си да си тръгна от там с апарат.

Далече съм от мисълта, че времето за изучаване и установяване на новите неща ми стига и сигурно, ако поседи в мен ден-два ще съм хепи и доволен, но за сега не ми се жертват едни немалко пари, загубени от смяната, за да имам 2-3-4 страхотни нови функции.

Чакам за момента, а ако дядо Коледа си купи от мен употребявания ми 6 плюс за 2500, ще си взема тутакси новия.

сега (не ми се случва често) и след 15 часа разцъкване на апарата казвам, че си струва минаването от 6 Plus на 6S plus.

Но, хора, много зависи за какво ползвате апаратите си.

Ако джасате игрички и го поставяте на масите в заведенията за гъзарийка, няма смисъл от набиването на още пари за ъпгрейд.

Аз от миналата година, когато взех Plus-а и махнах таблет и лаптоп си ползвам апарата за работа, за удоволствия и за доста разговори и му изцеждам силиците на горкичкия.

В общи линии съвета ми е да пробвате доста по-дълго апарата (ако имате възможност, разбира се) и да си прецените тогава.

10-те минути разцъкване в магазин НЕ са достатъчни за правилната преценка, повяравйте ми.

Е, поне при мен не бяха.

Всичко по-горе е мое лично впечатление и не претендирам за изчерпателност, а просто гледам да съм от полза по някакъв начин на колебаещите се дали да взимат апарата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

10-те минути разцъкване в магазин НЕ са достатъчни за правилната преценка, повярвaйте ми.

Няма как да бъда по-съгласен. Хората, които казват, че не си заслужава ъпгрейда и че 3D Touch е нищо, просто не са имали достатъчно време с телефона. Свикнах с force-a за няколко дни и сега по навик натискам по стари айфони, ама не 'фаща, само потъмнява дисплея.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е по принцип, не специално за този ъпгрейд: Всеки ъпгрейд на айфон си струва. Особено от Х към ХS. Всичко е въпрос на пари и на нагласа, т.е. ако имаш достатъчно пари за ъпгрейд всяка година и си с настройка да имаш новото, тогава въпроса дали да ъпгрейдваш не стои. Ако едно от двете условия се губи, тогава вече можеш да си задаваш въпроса дали ще стегнеш колана, ако нямаш пари, но пък ще постигнеш душевно удовлетворение. Уточнявам, че казаното не се отнася за цитираната от Алекс група, вадеща айфоните по масите. Там дилемата е друга.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Саше, може ли да ми пратиш жива снимка да пробвам мога ли да я сложа за локскрийн и да се движи? Нещо с природа, в краeн случай може и с твоята физиономия :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пратих ти, ама не знам дали като съобщение върши работа или на мейла да я пратя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам няколко,който много яко стават за тапет,но не знам могат ли да се качат някъде:

4eb75979e375aca117b2ec70ff6e6b90.jpg

bffc903ac15351ff57e6a9e7a8443bd2.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от petkoxray
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

8427309q.jpg

Това е снимка с камерата на 6S Plus, направена през страничното стъкло на колата със 120 км/час.

Този "тест" е един от моите си лични, с които тествам камерите на флагманите, които съм пробвал в последната година и половина.

Винаги гледам в обекта на снимката да има различни по форма детайли и то няколко, както и задължително да има надпис.

Резултата няма да коментирам, защото всеки може да види детайлите и надписите дали са размазани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях най-върл противник на 3D Touch и си мислих, че е невъзможно да свикна с това, но вече го използвам постоянно и винаги хваща. В началото беше кошмар... иска си време за свикване просто. Няма спор обаче, че засега няма за какво толкова да се ползва, но съм убеден, че тепърва ще влиза все повече и повече в употреба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има и тук зор и с цветове и с големини, а в Англия от 3-4 седмици доставка вече е паднал срока на 1-2.

Тоест влизат доставките в релси, но има още какво да се желае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах дълга сага с моят 6S 128GB :)

Обаждам се в кол центъра на Mtel и питам дали имат налични, те ме оставят на изчакване, след което ми казват, че имат, но ще стане по-бързо ако си го поръчам онлайн. Пускам поръчка онлайн и получавам писмо, че до два дни ще ми кажат статус на поръчката. Чакам два дни и получавам писмо, в което ми се казва, че трябва да заплатя допълнително 19.90лв. за да мога да се възползвам от промоционалните допълнителни 3GB месечен трафик. Обаждам се и казвам, че няма проблем да ги платя на куриера. Жената от кол центъра ми каза, че си записва в заявката това, че съм съгласен с допълнителните 19.90лв. Чакам до следващия ден, когато отново се обаждам и ми казват, че очакват моят отговор за прословутите 19.90лв. Обяснявам, че вече съм се съгласил и трябва да е записано някъде. Младежът видя, че е така и ми каза, че на другият ден трябва отново да получа писмо със статус на поръчката. На следващият ден отново се обаждам и питам какво става, отговаря ми се, че количествата са се изчерпали и трябва да изчакам до следващата седмица. Обаждам се от телефона на жена ми и питам има ли някъде сив 6S 128GB и с изненада разбрах, че ги има на четири места в София. Дадоха ми номерата на въпросните офиси, но никой не вдигаше служебният телефон. Избрах най-удобният за мен и отидох на място. Купих си го и ги помолих да ми отменят онлайн заявката, но ми казаха, че това може да стане само през *88 или с писмо. Обадих се на *88 и ми казаха, че трябва с писмо. Писах им, че ако ги бях чакал тях, сигурно щеше да се появи iPhone 7 докато ми го доставят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че тези от онлайн магазина взимат някакви допълнителни премии за повече продажби онлайн и клиентите страдат от това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На прост език им викат олигофрени. Не малките служители - те си гонят мизерната чивия, ами тези, които ги назначават и пресяват става ли нещо от тях...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

8427309q.jpg

Това е снимка с камерата на 6S Plus, направена през страничното стъкло на колата със 120 км/час.

Този "тест" е един от моите си лични, с които тествам камерите на флагманите, които съм пробвал в последната година и половина.

Винаги гледам в обекта на снимката да има различни по форма детайли и то няколко, както и задължително да има надпис.

Резултата няма да коментирам, защото всеки може да види детайлите и надписите дали са размазани.

Все си мислех че в този район се кара с 80 :D

Да не би да лъже километража :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само при мен ли има яко flare при видео?? Ужасно е! В слънчево време колкото и пъти да съм снимал, винаги след това като гледам клиповете има страшно много отблясъци. Днес например слънцето беше директно над мен, да кажем на 90-85гр. Недопустимо е толкова много отблясъци да има! И на J. J. Abrams ще му дойде в повече!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само при мен ли има яко flare при видео?? Ужасно е! В слънчево време колкото и пъти да съм снимал, винаги след това като гледам клиповете има страшно много отблясъци. Днес например слънцето беше директно над мен, да кажем на 90-85гр. Недопустимо е толкова много отблясъци да има! И на J. J. Abrams ще му дойде в повече!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Да ти кажа обръщам внимание, откакто спомена това тук, но мисля всичко е в реда на нещата.

Има отблясъци, да, но според мен не са повече от допустимото.

Не мога да хвана логиката кога се проявяват по-интензивно, но определено има моменти, в които трия видео точно заради тези отблясъци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че се дължи на издадената камера. Същият проблем имаше и при 6-цата, но ми се струва, че на 6s е дори повече.

При снимане с DSLR easy-fix е слагане на ръката над предната леща на обектива, но ако го направя, докато снимам с тоя 'лъзгав телефон, най-вероятно ще ми струва 800 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Някои от колегите с 6S Plus би ли пробвал тези дни как му се получават снимките вечер в движение?

Аз съм потресен от плачевния резултат - на прибиране по тъмно се заиграх 2-3 вечери в движение с колата и от 40 опита нямам снимка на фокус и то без значение дали държа по-дълго време апарата насочен напред или просто го вдигам и след 2 секунди снимам.

Забелязах, че като държа телефона по-дълго фокуса непрекъснато се опитва да избистви картината и играе напред-назад, но както и да го мъчих със снимка в различни моменти, нито една не е на фокус.

В стационарно положение няма проблем - снима и фокусира що-годе, ама дори и при най-малкото движение веднага замазва и няма оправия.

Затова моля 1-2 човека да пробват и те, защото може да е от камерата и да знам дали да търся къде е проблема.

На 6 плюс определено положението беше къде-къде по-добро, защото всеки един апарат го тествам по същия начин като си карам колата.

Да не забравя да кажа, че онази вечер правих и ресторче за всеки случай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът не е в телефона. Ако пробваш с dslr техника за 5-10+ бона, ще имаш същия резултат.

Няма ли достатъчно светлина, автофокусът става много бавен и често неточен. Липсата на светлина изисква по-бърза скорост на затвора или по-висока светлочувствителност (iso). Последната не е безгранична, при 6с стига до 1800.

Скоростта на затвора има най-голямо значение в твоя случай (макар и да е пряко свързана с iso-то), защото като си в движение с колата, се изисква около 1/500 сек и по-бърза. Когато обаче е тъмно, телефонът снима с 1/30 до 1/8, а с такава бавна скорост се получава размазване, поради треперенето на ръцете в момента на снимане. Неизбежно е. Оптичната стабилизация при 6с+ спомага, но трябва да се спомене, че няма стабилизация, която да е ефективна за движещи се обекти. А в случая ти се движиш бързо и то - вечер, когато скоростта на снимане вече е бавна. Надявам се ме разбра.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно, че е така. Въпроса е при сравнение с други телефони от други марки, че резултатите са доста по-задоволителни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дайте 2 снимки от различни устройства да видим разликите.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...