Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Всичко свързано с батерията на iPhone


Severus

Recommended Posts

iPhone 5s iOS7.0 спрян BT, паралакс, Siri и Passbook спрени в лока, времето и борсата, без сваляне на втори план на приложения етс. и спрени системните GPS без тези на приложенията.

Всичко друго пуснато. Без слушане на музика или игри. Интернет, тапаталк, twitter, сафари, около 40 минути навигация със стоковата карта, whatsapp, малко BBM, няколко нощни снимки и около 12 часа на WiFi, останалото 3G. Десетина ъпдейта на приложения през WiFi.

2 iCloud акаунта с 10-15 мейл акаунта към iCloud, FaceTime и iMessage. Диагностиката към Apple активирана.

26GB в телефона, 130 приложения и 700 снимки.

s72b.png

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да постигна този релултат. Не съм спирала почти нищо на телефона , блутута работи почти постоянно заради слушане на музика в колата. Днес ще се поразровя да спра това -онова и ще видя как ще е.

Как ми липсва джейла :)

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

През нощта (23-07) с do not distrub, през деня-разговори, whatsApp, viber, СМС, музика, но без разцъкване на игрички, location service & BT=off, защото не са ми били необходими.

Смятам бива :)

apu5ezy5.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен в последно време (iOS 7) все такива резултати се изкарват.. Специално за този шот е ползвано почти всичко вкл. гпс и малко игри. През деня навън на 3г.

956d21f89c9526eb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

5yhe4unu.jpg

Това постигам аз с 97 процента заредена батерия!

Sent from my iPhone 5 Black 64gb(iOS 6.1 Jailbroken) using Tapatalk Pro!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз откакто свалих иОС7 преди 10тина дни почна да пада главоломно, а си работя както досега. Вчера реших да орежа каквото мога и спрях локацията и трансфер дата през вифи и 3Г навън, (което беше само докато бях на долната улица да нагледам бабата че си счупи крак преди месец) т.е. около 30мин. И така карам по същество 8.10ч.-100% след цяла нощ на контакта, след което падна на 98% докато изключа горепосочените локация и трансфер на данни. И така:

10.20ч - 89% след малко разговори по сим и скайп и проверка на фермата (ХайДай)

около 12ч беше на 87% за 2ч стендбай и малко копане в настройките на телефона за оптимизация на разходите

След обяда го спуках от игри поне 4часа и падна на 72% към 16.30 след половин час надуване на радиото (аз ползвам иТунер и за аларма ми е пак той с радио О3) докъм 23.30 падна на 56% след като играх, говорих по тел, писах мейли, бъзиках настройки и се чудих кои приложения да затрия, че много се нароиха нещо (а половината не ги ползвам май) свалих си тапаталк, че го бях затрила и си блокирах достъпа до форума докато се опитвах да се логна тук през телефона.

и така към 1ч тази сутрин преди да си легна беше на 45% сле поредната ми партия иБелот онлайн и проверка на фермата и покет гемс приложенията преди лягане, след което безславно заспах насред играта на солитер някъде към 2 сутринта...

тази сутрин към 9 батерията беше на 28% и след поредното посещение на фермата падна под 10% към 12.40ч докарах го до 1% и тогава умря и сега се зарежда вече от час почти и е достигнал рекордните 69% заряд.(да видим колко ще зарежда)

с неговото си зарядно и неговите си части е откакто е купен февруари м.г.

А тия снимки как ги правите и ги качвате тука?

Знам че мога да зареждам телефона без да е изключил, но е добре поне веднъж седмично да се оставя да угасне и тогава да се включва на заряд поне за 8 часа и това важи за всички мобилни устройства(телефони, таблети, нот и нетбуци) не само за ифон или епъл продукти. Поне според баща ми(а той е техник от +40г всяка техника, която има батерия се третира по следния начин-1. Като я купиш опразваш батерията и зареждаш 24ч/12ч минимум задължително!

2. Когато се зарежда НИКОГА не се прекъсва заряда преди да е стигнал 100% т.е. никога не включвай телефона да се зарежда, ако не можеш да го оставиш поне час на заряд (при моя е 90мин до пълно зареждане от 1% като изключи, но той е на 18месеца)

3. Веднъж седмично или на 2 седмици максимум ЗАДЪЛЖИТЕЛНО го опразвай до угасване и тогава го зареждай поне за 8 часа.

Така знам аз за удължаване на живота на батерията и все още имам телефони, които са повече от 3 годишни и държат по 3 дни.

С този обаче установих, че за да държи поне 24 часа е нужно да изключа локацията и трансфер дата, което той си включва сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Още на 4S, а сега и на 5S, забелязвам, че батерията от 100% на 99% на моменти пада за много кратък интервал от време. Рядко става, но се получава. И след рестарт на телефона батерият е на 100% и изкарва на тази цифра доста време. Това от iOS ли е или?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти споделя от гледната точка на iPhone 5.Вчера към 22;30 го заредих (там с Trickle на BatterySaver).Разцъках през Уай-Фай до 23;00 - 23;15,за да си намеря някакъв калъф и протектор.Цяла нощ ми седя на Wi-Fi свързан с изключено 3G.Сутринта се събудих и отново беше на 100 процента.След цъкане над 30-45 минути в момента е на 93%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

още ли продължавате да вярвате на тези проценти, много са относителни и не винаги показват реално ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ем не знам защо да не вярвам, защото като процентът е 0%, телефонът се изключва, а не продължава да работи :)

Карах няколко пъти без проценти, но навика си е навик :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

5s като го дам на малкия да играе Asphalt 8 му събаря батерията до обед!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

equgutuz.jpg

4-ка на 7.0.3 без джейл , нормално полване НО постоянно в wifi обхват

Sent from my 4 using DT & SX

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ysapetup.jpg

Това имам предвид. 15 мин. ползване ( два мейла и работа в менюто) и това е резултата.

Преди няколко дена изкарваше на 100% след 30-40 мин. ползване. Сега е така. Рестартирам телефона и пак е на 100%. Ползвам го малко - 99%, 97%. Рестарт - 100%. WTF?!?!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от Sovar
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като не искаш "wtf", сваляш капака и вадиш волтметъра. К'во им се углеждате на тия показания бре? Колко дни ще издържи да ти върши работа - това е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, но да отварям капака - благодаря, нов е :biggrin:

Гледам тези цифри, защото виждам нещо нередно в това цялото нещо. Не може първите дни телефонът да изкарва 30, 40 мин. на 100%, а изведнъж това потребление се смъква на 15 мин. и отиват 2%. После правя рестарт и от 97%, 98% батерията се залепва на 100%. Кажи ми като човек, който се занимава изцяло с iПродукти, това нормално ли е? И без да съм специалист в тази сфера ще се замисля. Единственото, което оправдава това поведение е iOS 7, защото при 4S имах същия проблем на моменти.

Дадох торба пари и телефонът прави някакви магарии, на които не мога да им хвана спатиите. Или поне така на мен изглежда. Господата от "Creative" избягват това нещо и ми говорят, че имам калибрирана батерия. Каквото и да означава това.

И точно, защото гледам това, което за теб е важно ("колко дни ще издържи ..."), ги пиша тези неща. Защото се съкратява времето на ползване на телефона, като батерията почна да ги прави тия неща, ако е от нея въобще.

Редактирано от Sovar
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се "съкращава", просто почваш да издивяваш, чоплиш, ресваш и т.н., вследствие на което пада по бързо. Винаги е било така и точно затова се чудя защо се занимаваш с глупости. Освен това, нали не очакваш батерията да се държи 100% еднакво след всеки заряд?

П.П. Аз самият, се углеждам в показанията само като стигна 10% и нямам достъп до зарядно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм очаквал да се държи еднакво. Което, като се замисля, е малко глупаво. Но, благодаря за мнението ти и поправката на "съкращава", не съм обърнал внимание. Поне ще чакам да видя какво е "калибрирана батерия".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Включена локация, брайтнес на ауто, постоянно на уай фай без ползването на мобилния интернет, 1ч30мин говорене по вайбър малко снимки и из интернет съм ровичкал

1422558_616504618390605_1913126384_n.jpg

Редактирано от Jack Sparrow
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обичайният начин на употреба, само в първия шот присъства малко над час музика:

post-226-0-45260700-1384104226_thumb.pngpost-226-0-40589100-1384104235_thumb.pngpost-226-0-92804700-1384104235_thumb.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

sy2ugape.jpg

Това е резултата :) Знам за надписа отдолу, включих го да се зарежда и тогава се сетихда направя снимката :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4S-ката ми след точно 2 години ползване:

ze7ynejy.jpg

Мисля никак не е зле, да не кажа, че не съм виждал капацитетът на батерия на 400+ цикъла да падне само с 80mAh..;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, в 90% от случаите досега съм го зареждал след пълно изтощаване...

Нямам никакви специални навици при зареждането на батерията. Честно казано, може и чист късмет с по- читава такава да съм извадил. Имам приятели с по 120-150 цикъла разряд/заряд и вече са на под 1350mAh. Нямам идея защо е така при мен.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...