Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

WWDC 2011


LUBECA

Recommended Posts

Не е ли малко крайно да казваш, че дисплеят на iphone4 е гнусен с постни цветове? :lol:

Същото като с евтината пластмаса на убиеца....

А какво правиш с тези 40 мегабита, което не може да се направи с 30-те на iphone4, които аз постигам?

Редактирано от JVV
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 444
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Severus

    41

  • Alxx®

    29

  • iPhoneman

    27

  • The Shaman

    21

Не, не е крайно. Никога не съм си мислил, че ще го кажа, преди да започна да ползвам "убиеца". Дотогава си мислих, че iPhone 4 има разкошен дисплей и само малкият му размер ме дразнеше. Просто разликата в дисплеите е ОГРОМНА. И няма какво да дъвчем тази тема - всички сайтове, занимаващи се с ревюта на мобилни телефони, са единодушни, че това е най-добрия смартфон на пазара в момента и мнението на няколко фанатика, които даже не са пипали SGS2 е без никакво значение. Не случайно Стиви напълни гащите и не можа да ни замаже очите с няколко козметични модификации, а отложи новия iPhone за по-нататък. Смятам, че за всички е добре тази конкуренция и чакам с нетърпение отговора от Епъл. Хубаво е, че та са догонващи сега и си мисля, че когато излезе 5-цата, Самсунг ще са готови с Galaxy S3 и тогава ще стане интересно.

П.П.

Правя всичко с тези 40Мбит/с, защото не съм ограничен от iOS. Мога да си свалям филми и музика както от PC-to и да си ги плейвам директно. Мога си свалям каквото си поискам и да си го слагам където си поискам. Мога даже да си закачам USB флашка и да си чопля по нея или да си гледам филми от нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гога няма да "задълбавам" че ще стане една......ама ми е неприятно във форума на iPhone да чета подобни "съчинения". Ами в Андройд форумите са по-толерантни.....честно....два пъти проверих дали не съм объркал форума. За другото.....ще ти кажа на по чашка ябълкова ракия, а това за "сектанството" беше насочено към G, той си знае.....И за да не остана с погрешно впечатление.... Нямам нищо против SGS2 , определено смазва iPhone4 с хардуер...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре може ли някой да ми обясни с какво е по-добър този SUPER AMOLED дисплей от Retina на iPhone4, т.к все още не съм го виждал на живо? Ретината е 3,5 инча с резолюция 640х960 пиксела, а в по-големия амолет 4,3 инча има по-малко пиксели 480х800! За мен големината на пикселите е определяща за качеството на дисплея, а тези в ретината по мой скромни изчисления трябва да са по-малки и съответно повече, до като при Амоледа би трябвало да са по-едри и забележими? Поправете ме ако греша!

iPhone 4 - 614400 пиксела събрани в 3,5 инча дисплей

SGS II - 384000 пиксела в 4,3 инча дисплей

:unsure:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак се отива към фундаментален спор.

Нека всеки да ползва и да чопли каквото му харесва.

Едни се обиждат когато има кажат, че телефонът им е от евтина пластмаса.

Други, когато им кажат че телефонът им е с гнусен постен дисплей. :D

Каква е целта на темата?

Разбрахме, че година след като е излязъл iphone 4 е излязъл телефон, който го бие.

Друго има ли?

п.п

Людмил, Super amoled plus дисплеят наистина е по-добър, независимо от по-малкото ppi.

Цветове, черно и т.н....

Редактирано от JVV
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като и аз притежавам и 2-та телефона, нека и аз се из*кам в темата. Според мен основните параметри на един съвременен смартфон са:

- Външен вид

Galaxy S II - 125.3 x 66.1 x 8.49mm, 116g

iPhone 4 - 115.2 x 58.6 x 9.3mm, 137g

Въпреки, че това е по-скоро "котешки" въпрос (за справка поста на Alxx #44), моето мнение е, че Самсунга бие с това, че е по-тънък и по-лек.

Това, че е по-голям се компенсира с дисплея rolleyes.gif По отношението на пластмасата ... мен лично, това не ми пречи ... дори напротив. Гърба му е релефна пластмаса и не остават мазни отпечатъци от кебабчетата laugh.gif ... а и 20 грама са си 20 грама

- Дисплей

Galaxy S II - 4.3", 800x480px, Super AMOLED Plus

iPhone 4 - 3.5", 960x640px, LCD + IPS

Тука работата е спорна ... Amoled vs Retina ... Лично мнение ... на мен Амолед-а ми е малко по-ярък и "чист" и харчи по-малко ток ...

- ОС

Galaxy S II - Android

iPhone 4 - iOS

Тука работата е спорна ... и както на всички вече трябва да е станало ясно - за друга тема. Само да вметна, че тук според мен Андроида малко губи засега по отношение на Apps

- Батерия

Galaxy S II - 1650mAh

iPhone 4 - 1420mAh

Тук нищо не мога да кажа ... зареждам си и 2-та всеки ден tooth.gif

- Памет

Galaxy S II - 1 GB Ram + microSD (до 32 GB)

iPhone 4 - 512MB Ram + 16/32 GB

Според мен 2 пъти по-голям рам и microSD поддръжка бият

- Процесор + Performance

Galaxy S II - 1GHz Tegra 2 dual core, 1GB RAM / 1.2GHz Dual Core Exynos chip, 1GB RAM

iPhone 4 - 1 GHz Apple A4 (ARM Cortex A8) (всъщност произведен от Самсунг)

Тук Самсунга бие ... но малко страда от това, че все още не може да разгърне потенциала си ... просто за Exynos все още няма достатъчно Apps

- Камера

Galaxy S II - 8MP задна, 2MP предна, 1080p видео, LED Flash

iPhone 4 - 5MP задна, VGA предна, 720p видео, LED Flash

Работата е ясна :)

- Свързаност

Galaxy S II - Wi-Fi, NFC, 4G, BT 3.0, DLNA, Wi-Fi tethering

iPhone 4 - Wi-Fi, BT 2.1, 3G

Работата е пак ясна :)

- Цена

Galaxy S II - по-евтин

iPhone 4 - по-скъп

Обективно погледнато извода се самоналага, за останалото питайте котката tooth.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

SAMOLED+ дисплея има по 3 субпиксела на всеки пиксел, докато при другите телефони са два субпикселите. Не ми се влиза в спорове, само се дразня от слепия фанатизъм и робуването на марките. Същите лайна са в андроидските форуми, но с обратен знак. Все повече се убеждавам, че българина е зверски тъпанар, който не може да надскочи ограничения си мироглед. Тесногръдие, завистливост и "абе ти ли ше ми каеш на мен" са много типични за нас. В западните форуми тези спорове не мога да ги видя. Там хората са обективни. Не целя да обидя никого, а и аз също съм българин :guitarred:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

- Външен вид

Galaxy S II - 125.3 x 66.1 x 8.49mm, 116g

iPhone 4 - 115.2 x 58.6 x 9.3mm, 137g

... По отношението на пластмасата ... мен лично, това не ми пречи ... дори напротив. Гърба му е релефна пластмаса и не остават мазни отпечатъци от кебабчетата laugh.gif ... а и 20 грама са си 20 грама

Относно външния вид съм съгласен с теб. Има разлика от пластмаса до платсмаса и този път Самсунг определено са се постарали малко повече от предходните пъти, поне що се отнася до качеството на материалите.

- Дисплей

Galaxy S II - 4.3", 800x480px, Super AMOLED Plus

iPhone 4 - 3.5", 960x640px, LCD + IPS

Тука работата е спорна ... Amoled vs Retina ... Лично мнение ... на мен Амолед-а ми е малко по-ярък и "чист" и харчи по-малко ток ...

Относно дисплея, по моите лични наблюдения, цветовете на ретина дисплея са по-реалистични, а цветовете на AMOLED-а са по-контрастни и наситени. Изборът опира до лична преценка, за мен лично реалистичността е по-важна от наситеността.

- Процесор + Performance

Galaxy S II - 1GHz Tegra 2 dual core, 1GB RAM / 1.2GHz Dual Core Exynos chip, 1GB RAM

iPhone 4 - 1 GHz Apple A4 (ARM Cortex A8) (всъщност произведен от Самсунг)

Тук Самсунга бие ... но малко страда от това, че все още не може да разгърне потенциала си ... просто за Exynos все още няма достатъчно Apps

Бих казал, че по-скоро Самсунга страда от това, че за Exynos все още няма операционна система. :)

- Свързаност

Galaxy S II - Wi-Fi, NFC, 4G, BT 3.0, DLNA, Wi-Fi tethering

iPhone 4 - Wi-Fi, BT 2.1, 3G

Работата е пак ясна :)

За това съм съгласен.

Моето заключение е, че не може да се сравнява устройство, което току що е излязло на пазара, с утройство, което скоро ще навърши първата си годинка. Нека изчакаме да видим какъв ще е следващият ход на Apple и тогава спокойно можем да обсъждаме "Samsung vs. Apple". Работата е там, че каквото и да покажат от Епъл, то ще е оптимизирано за работа с предложения хардуер и софтуер, за разлика от Android фронта, където колкото и да е мощно едно устройство от към хардуер, не може да разгърне потенциала си поради липсата на оптимизиран за него софтуер. Тук ситуацията е малко подобна на ситуацията Windows - Mac OS, едно е да оптимизираш една операционна система за 3-4-5-10 вида хардуер и да твърдиш, че работи стабилно, съвсем друго е да оптимизираш една операционна система за целия свят. СЪщата е ситуацията и при "умните" телефони и Androis vs. iOS.

Редактирано от orbitalen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е на 4 Гога, iOS е орязан и пригоден за мобилно устройство Мак 10.4.10. Много са напред в това отношение. Мести мненията в другата подобна тема, че съм с телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

gorgior, първият мобилен телефон с Android OS (HTC Dream/G1) излезе през 2008 година (малко повече от година след iPhone 2G), по проста сметка, това са 3 години (почти). При това положение преднината на Apple е малко повече от 1 година (ако сравняваме първи устройства, излезли с тази OS). А някой спомня ли си на какво приличаше Android 1.5 в сравнение с Mac OSX (първоначалното наименование на iOS)? Защото аз си спомням и ситуацията никак не беше розова. А ако сравняваме "преднина" в разработката на операционната система, до колкото ми е известно Android платформата се разработва още от началото на десетилетието, още преди да бъде придобита от Google, така че Андроид също не се е "пръкнала" (извинявам се за израза) за една седмица.

Не ме разбирайте погрешно, не съм Apple фен, даже напротив, никога не съм харесвал Apple като устройства и като политика (личното ми мнение е, че поне в България, цените са прекалено високи, що се отнася до алтернативни машини от други производители). Дори никога не бих си взел iPhone ако знаех, че трябва да живея според правилата на Apple, т.е. ако не съществуваше възможността за jailbreak. Но не мога да отрека, че за последните 4 години и 4 поколения (може би като изключим до някъде прехода от 2G към 3G), в момента на излизането си, всяко ново поколение iPhone е било най-доброто на пазара за "пакета", който получаваш. Точно и поради тази причина споменах, нека видим следващото поколение iPhone и тогава нямам нищо против да влезем в нов спор "Samsung vs. Apple" или "Android vs. iOS" или "..."... ако си заслужава...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм убеден, че до две години Майкрософт ще задминат по пазарен дял и двете настоящи, хитови платформи. Windows Phone 7 е един чудесен продукт, който ще се развие главоломно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде бе! Знаеш ли кое време Нокиата ми имаше папки? А Apple успяха за има нема 3 години да ги добавят..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само ви чета словата и си мисля.... лаете, плюете iPhone, a като излезе новия модел на всички ви в профилчето ще пише:

Устройство:iPhone 5

Фирмуер:5

СИМ:Фабрично отключен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само ви чета словата и си мисля.... лаете, плюете iPhone, a като излезе новия модел на всички ви в профилчето ще пише:

Устройство:iPhone 5

Фирмуер:5

СИМ:Фабрично отключен

Не съм убеден единствено за "СИМ:Фабрично отключен". Както се говори, че ще бъде вграден, вероятно всички ще бъдем с "Фабрично заключен" ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да попитам тези, които имат убиеца - Как се разбира Android с Mac OSX? Замислям се и ако избера да си взема един убиец, дали ще мога да синхронизирам така лесно нещата като при iPhone.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има KIES за MacOS, но при Аднроид имаш 97878789 варианти за синхронизация и бекъп, а дори и компютър не ти е нужен. Всички контакти, календари, бележки и т.н. ти се пазят в Gmail акаунта и се синхронизират автоматично още като ги създаваш. Музиката си я качваш както си качваш на компа, подреждаш си я в папки, които ги записваш КЪДЕТО ти си поискаш, плейваш си я с WinAmp например или с някой от другите 9898908 налични в маркета плеъри ако сметнеш, че вградения не те кефи, създаваш си плейлисти и прочие. Нямаш никакви ограничения и това ще те шокира малко в началото. Все ще се чудиш какво капанче ти е заложил Еврея Стив, докато се научиш, че него в Андроид го няма и си правиш каквото ти е кеф :) А бекъп и на SD картата си правиш.

П.П.

Gmail има една много полезна функция - пази ти бекъп на всичко за последните 30 дни. Ако нещо наакаш, може да си върнеш бекъпа от определен час и ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефона ми е в ръцете и искам да ви кажа че , за 1150 лв. нов с фактура и с Android-а на Български , с вградени 16 GB и слот за 32GB , лек като перце ииии Този дисплей ....... а колко е тънък просто не е истина , пуснах няколко приложения и толкова е изпипано всичко в 2.3 че гледам и не искам да повярвам на очите си , възхитен съм така като видях iPhone за първи път, няма значение дали е убиец , просто е много добър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е човек да е обективен и да се изказва компетентно само като е запознат с всички аспекти, а не наизуст.

Същото бих казал. Слаб Upload на новият ти телефон.

Едит: На 3G.

44151965.png

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същото бих казал. Слаб Upload на новият ти телефон.

Едит: На 3G.

А кой ти е оператора, тарикат? На бас, че не е Мтел. Както казах, имам iPhone 4 от близо година. Пускам тестовете на двата едновременно.

@Neol, SGS2 има българско меню.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много забавна тема, забавиха малко 5-цата и се почна...... самсунг е по-добър, WP7 щяла да смачка всички :biggrin:

Ето един скромен резултат от личния ми iPhone 4

imagegdq.th.jpg

Почти съм убеден, че Галактика 3 ще успее да покаже по-добър резултат :tease3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@avelko Ще я загубиш тази битка, Галактиката е до 21mbps ;)

sc20110604153950.th.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефона ми е в ръцете и искам да ви кажа че , за 1150 лв. нов с фактура и с Android-а на Български , просто е много добър.

Е той за 1150лв е без пари... :D И един нов iPhone струва толкова, че и по-малко. Е извинявай ама да си купя телефон, за който след 3 месеца ще се чудя как да му взема 600лв няма да стане, не съм чак такъв баровец. По-добре да си взема iPhone за толкова и след 10 месеца да струва 900-1000лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...