Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

WWDC 2011


LUBECA

Recommended Posts

Така е. Сляпата фенщина принизява думата "избор" до някакво присъствие в тълковния речник...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 444
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Severus

    41

  • Alxx®

    29

  • iPhoneman

    27

  • The Shaman

    21

.......дали ще трябва да се борите да го отключвате....

......някои от вас смятат, че са прогледнали и искат да отворят очите .......сляпо вярват в нещо и го защитават настървено.

Умишлено пиша провокативно и виж какво получавам насреща. Все едно се намираме в религиозен форум. :)

Не става въпрос нито за водачество, нито за проглеждане, нито за вяра.

Просто дискутираме две електронни джаджи и техните екосистеми. That's all.

Не е нормална тази раздразнителност и агресия, която бликва веднага, щом някой заговори за продукт, който не е произведен от китайските роби на Foxconn?!

Явно е вярно наскоро излязлото проучване, което обяснява как продуктите на Джобс успяват да активират онази част в човешкия мозък, отговорна за фанатизма и пристрастяването. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ammcfc говориш за някакви кучки на Джобс и други неща, ама и ти си имал всички продукти досега на Apple и ще продължаваш да имаш и следващите. Дори винаги като излезе нещо ново (дали нов iPhone, iPad или пък OS) съм забелязвал положителните ти отзиви.

Вили много са ми 900лв, много са ми и 500. Искам ФО да струва 200лв и всяка година да си го купувам веднага ама нанайси... само, че предпочитам да си взема телефон, който след година ще струва много малко под цената му за нов, отколкото такъв, който ще струва на 40-50% от нов, и то поради факта, че след него са излезли още 10 модела... иначе няма да споря, може и другите марки да вадят добри модели с екстри, ама в никакъв случай не превъзхождат iPhone. VladTheImpaler много правилно го каза, прекалено скъпо излиза да си смениш OS. Дали с пари, дали с време... толкова време съм чел и ровил iPhone и със сигурност има още десетократно повече, което мога да науча, че да сменям OS и да почвам да чета по други форуми, други глупости... пък и най-малкото заради този форум няма да сменя iPhone.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@tonygti

Разбира се. Имам всякакъв тип джаджи на Apple и всичките те са чудесни.

Но не съм си направил у дома параклис с ябълка по средата и се чувствам свободен както да казвам добри думи за конкурентни устройства, така и да ги притежавам. ;)

690.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... а това са просто два шибани телефона... :)

Не си прав. Едното е шибан телефон, а другото е религиозен фетиш!

Горко ти, ако го оскверниш по някакъв начин :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Престанете с оскверняването на ябълката, скоро нещата ще ескалират и група радикални фенове, ще пребият с ябълки(сорт макинтош) някой отклонил от праватя вяра :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Важното е аудиторията да е добре подгрята и нахъсана за утрешната светла дата. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен голяма част от коментарите тук ще изглеждат "смешни" когато на пазара се появи следващия iPhone. Ето че отново Епъл избраха идеалният момент за да прее**ат конкурентите. Не се лъжете и сравнявате модел на Самсунг от Април ли беше, от по-рано ли, с модел на Епъл от миналата пролет... Просто така не става. Ще сравняваме с новия модел и тогава ке видим "Че яде ли Асан баница" :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отвори apple.com и там на главната страница ще видиш една огромна бяла четворка с надпис -

Най-накрая! Чудсният iPhone4 в бяло!

Когато конкурентите извадиха новите си модели, Джобс просто боядиса неговия. Сила е. Не може да му се отрече :)

Защо ли си мисля, че скоро няма да видим iPhone5, най-много някоя нова модификация на iPhone4.

Що се касае до сравненията, мога да сравнявам само съществуващите, налични джаджи. Въображаемите ми е трудно.

Или простичко казано - обсъждат се актуалните модели на две компании.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да вземем да спрем а ? Че току виж нашата дискусия стигнала до Apple и да вземат да пуснат ОЩЕ УТРЕ новият мегафон laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Grievous - в iOS има еквалайзер. Не го нагласяш ти, да. Но има 22 готови настройки, които ако ги пробваш, мисля ще намериш това, което искаш. Намира се в Settings -> iPod -> Equalizer.

Vlad, знам за този еквалайзер, но не ме устройва. Винаги го слагам на Treble Booster ли к'во беше там, но не е като да си го нагласиш сам. ;) Пускам две еднакви песни и разликата е огромна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой на кого е убиец, но да попитам защо един и същи въпрос трябва да се дискутира на няколко места?!?!

http://bgiphone.com/topic/12672-sgs2-vs-iphone4/

Иначе като взема тези дни Самсунга и си поиграя с него, ще опитам да дам мнение относно качествата. Несериозно ми идва да се изцепя на базата на прочетеното само. А и да не говорим, че всичко е въпрос на вкус и лично усещане в крайна сметка и няма как да се упрекнат няколко милиона души, които ги кефи СГС2 или пък тези, които се кефят неимоверно на ябълката.

По същата логика дайте да купуваме само Мерцедес, а БМВ - то да го затрием от лицето на земята, защото едикойси модел се развалял най-много и не ускорявал както съперника си. :smile:

Alxx®, готви се пич! Ще пропуснеш работния процес някоя нощ... :naughty3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото тази тема излезе първо в новини, но прерасна в това, което виждате в момента :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

offtopic.gifGrievous - Предположих, че го знаеш, но реших все пак да опитам :) Може би и това го знаеш, но за всеки случай - тук има заобиколен начин как да си направиш собствена настройка на еквалайзера, в случай че ти се занимава :)

... Все едно се намираме в религиозен форум. :) ...

... Явно е вярно наскоро излязлото проучване, което обяснява как продуктите на Джобс успяват да активират онази част в човешкия мозък, отговорна за фанатизма и пристрастяването. :)

Напълно съм съгласен за религиозността обгръщаща Apple. Те всички компании към това се стремят и има и много други примери - Harley-Davidson с техният характерен звук, Oreo с обичая на отлепянето, облизването, залепянето и потапянето - всички такива неща те карат да се чувстваш част от определена група, което е и един от 10 стълба на религията. Ако някой го интересува повече по този въпрос, може ако иска да прочете от 110 до около 121 страница Buyology: How Everything We Believe about Why We Buy is Wrong от Martin Lindstrom. Тя цялата книга е доста интересна, но в тея страници се говори точно за религията и корпорациите.

ammcfc - скоро може да се окажа в България, ще ми е интересно, ако имаш свободно време да се видим та да го видя тоя ми ти телефон :)

А иначе мисля темата отдавна не е само за двата шибани телефона :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мисля, че темата трябва да се преименува на "Размисли и страсти преди WWDC 2011 - 6 юни" ;)

@ VladTheImpaler - Изключително ще ми е приятно. Обади се непременно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идвай, Влади. Взел съм кило мастика за теб :biggrin:

Прави ми впечатление едно нещо.. Всички, които с пяна на уста храчат по СГС2, никога не са го държали в ръка. Обективните мнения в тази тема идвт само от хората, които имат и двата продукта. Аз също съм си купил много приложения от аппстор, но това не ми пречи да сменя телефона и платформата. Все още си ползвам iPad и нямам нищо против еврейчето да извади конкурентен продукт на Самсунг, но явно напълни гащите и не посмя да го направи в обичайното време. А с Влади не съм съгласен, че може да си купиш отключен, ако не искаш да се занимаваш с ънлок. Отключени телефони не се продават навсякъде и това пак е лайняна политика на Епъл. Трябва да платиш доста пари отгоре на някой допълнителен по веригата, за да се сдобиеш с такова нещо. А за джейлбрейк-а няма да коментираме въобще.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iOS има един огромен недостатък...ексклузивността на игрите. Представете си как 100% от девелопърите бачкат без да се замислят и за Android или пък ексклузивно за Android :rolleyes: Няма друг факт, който да ме накара да ползвам iOS, но пък за мен за съжаление е водещия такъв и оставам почти без избор, ако освен не желая да ползвам компромисен вариант.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А иначе мисля темата отдавна не е само за двата шибани телефона :)

Темата не, но 99% от постовете и :) Промених и заглавието.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, какво спасение ще е това бе, Гога? Това ще е поредната гавра с потребителя, извиване на ръце и изнудване, но съм убеден, че точно заради така омразните на Tonygti & Co конкуренти на ябълката, това няма да се случи никога. А и Стиви е вече на финала и когато се пренесе в по-добрия свят, Епъл пак ще се превърнат в едва кретаща компания, за съжаление. Огромен мозък, маркетингов гений и велик човек, това не може да му се отрече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с вградените SIM карти се отказаха да го правят, поне засега. В момента Apple са пуснали документи за нов стандарт SIM карти, които са още по-малки. Операторите приветстват тази идея, за разлика от острата им реакцията за вградените. Apple колкото и да са машина за пари, трябва да се съобразяват с някои фактори. А в случая, ако операторите не искат вградени SIM карти, то Apple могат само да си мечтаят за такова развитие.

Плюс това, доколкото си спомням новините покрай това с вграждането на SIM картите, то ще е различно от това, което го има в момента в Щатите при CMDA операторите. При тях си имаш някакъв чип в телефона и този телефон си е техен и нищо не може да се променя. При Apple идеята беше да може да се препрограмира чипа - т.е. да идеш някъде, да си купиш предплатена услуга или да подпишеш договор и просто да си смениш примерно кода в някое меню и вече да се свързаш с тази мрежа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак да се намеся нахално unsure.gif

Както споменах по-горе имам и 2-та апарата и изложих по моему обективно мнение и сравнение, но съвсем откровенно боли ме фара за който и да е от 2-та. Покрай всички тези маркетингови и "религиозни" игрички някак си пропускаме основните факти, които за жалост са толкова усложнено прикрити, че наистина остават незабелязани от мнозина. А именно:

- Apple се притеснява от убийци точно толкова колкото и от джейлбрек. Стиви си е изградил солидна политика и здрава пазарна ниша. iPhone му беше нужен, просто да засили позициите на марката Apple на пазара (100% съм сигурен, колко доволно учуден е останал, като е видял, че всъщност телефона се е превърнал в едно доста солидно приходно перо) Замислете се, колко от вас си купиха Macbooks, iMac или се Hackintosh-наха след истерията по iPhone? За сравнение тук в Австрия, Apple притежаваше пазарна ниша от едва 1.2% преди iPhone и около 23% след него ... След това, Apple е наясно, че като има Market-killer много скоро ще се появят и негови килъри ... нищо ново ... Но Apple е израсъл в страната на маркетинга и промитите мозъци и чудесно знае от опит какво трябва да прави за да поддържа огъня, пък било то една бяла боя или Бийтълс ... Дори това е здравословно ... сега милиони фенове тръпнат в очакване на iPhone 5, защото са сигурни, че империята ще отвърне на удара с цялата си мощ. Ще последват още милиони ревюта по списания и блогове (за която реклама Apple не плаща и цент) ще има пак теми в BGiPhone от рода на iPhone5 vs. Galaxy S2 или 3 ... потребителската овчедушна маса пак ще е поляризирана и ще пазарува яко, а Стиви ще си празнува усмихнат Ханука

- Борда на Samsung също не са спрели да похапват кучешко на обед от стрес ... За тях работата е ясна. Те са длъжни да изкарат iPhone и iPad килър! Чисто и просто държавна политика. Както някои от вас знаят, големите производители в Корея (от LG до KIA) са всъщност държавни предприятия и следват стриктно петилетките. Според действащите митнически разпоредби в страната, вносните продукти, които имат местен аналог се облагат с огромно мито ... иначе казано, кореец с Nokia 2100 и BMW 3 (95-та например) реално е много по-голям баровец от този със Галакси С 2 и чисто нова Киа Соренто, така че вътрешния пазар е защитен само ако има Галакси 2 и Галакси Таб ... Така че Самсунг се грижи да обслужва азиатския пазар и да шитка процесори на Apple, а това дали е произвел килър няма голямо значение.

Така че, място за кавги няма ... телефоните и компютрите ще стават все по-мощни, колите все по-бързи, корпорациите ще трупат все по-големи печалби, а ние ... ние сме просто потребители. Нека се радваме на джаджите без значение дали по тях стоят ябълки или кюфтета.

"Колко добри бяха времената, когато Apple и Blackberry бяха просто плодове"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те това е коментар, Браво!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...