Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

WWDC 2011


LUBECA

Recommended Posts

@adept само пропускаш факта, че печалбата на ябълките вече се формира предимно от iOS продуктите с тенденцията процента да се вдига. Така, че това стана основния бизнес на Apple. Лаптопите и настолните машини вече са на заден план ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 444
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Severus

    41

  • Alxx®

    29

  • iPhoneman

    27

  • The Shaman

    21

Напротив ... ако прочетеш внимателно:

... (100% съм сигурен, колко доволно учуден е останал, като е видял, че всъщност телефона се е превърнал в едно доста солидно приходно перо) ...

евреин пари не връща ... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@adept

Съгласен съм донякъде с първата част от твоите съждения, но това да намекваш, че Samsung е държавна корейска компания е много далеч от истината.

Samsung Electronics е част от Samsung Group, който пък е един от най-големите мултинационални конгломерати.

Само погледни marketshare на Samsung Electronics и ще разбереш, че е смехотворно за такава компания да има за основна цел корейския пазар. ;)

DRAM 40.4%

NAND Flash 40.4%

Large-size LCD Panel 26.0%

Active-Matrix OLED 97%

Lithium-ion battery 18.7%

LCD Monitor 18.0%

Hard disk drive 9%

Mobile phone 21.0%

Digital camera 11.8%

С други думи, най-големия IT производител в света. 160к служители.

---

Що се касае до Apple, те реализират огромни печалби от малки обороти (14 милиарда за 2010). И ако останалите IT компании не успеят да намерят успешна формула за противопоставяне, Apple ще ги помете всичките. Именно заради това, войната е на живот и смърт. Именно заради това, и Google, и Microsoft, и HP, и кой ли още не, се опитват всячески пряко да ги конкурира и да предлага същите ИТ решения и услуги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Под държавна разбирам контролирана от правителството. rolleyes.gif

Samsung е всъщност Jaebeol (южнокорейския аналог на холдинг)

И както повечето себеподобни след кризата в Азия през 90/те беше длъжна да разпродаде много от подделенията си и да се подчини на държавата. А държавната продължи поръчката си за полупроводници, тъй като Корея реши да поеме лидерството в производството на памет.

И въпреки, че през 97-ма държавата се "опитва" да оттегли контрола си ... това все още не е факт. А иначе за пазара не си ми разбрал, аз имам предвид азиатския пазар, а не само корейския. На една пресконференция (мисля, че когато Samsung лансираха Серия 5 на телевизорите си, заявиха, че основната цел на компанията е доминантното положение на азиатския пазар. Думите им бяха: "В Азия живее повече от половината население на планетата, засега то ни е достатъчно" :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно на тази пресконференция са имали предвид конкретния модел телевизори ;)

Просто защото те са световен доминант. В предишния си пост съм написал пазарните им дялове за отделните компоненти и изделия.

П.С.

Що се касае до контрола, по-скоро Samsung Group влияе (контролира) в/у правителството, отколкото обратното ;)

Все пак генерира над 15% от брутния продукт. Корея я наричат Samsung Land и цялата й икономика е зависима от този семеен мултинационален конгломерат. А лобистките скандали свързани със Самсунг са често явление..

За съжаление, така е устроен света и парите винаги са властвали. Няма вечни приятели, има вечни интереси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко се поотклонихме от темата.

В колко часа българско време започва някой изчисли ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

07:00AM - Hawaii

10:00AM - Pacific

11:00AM - Mountain

12:00PM - Central

01:00PM - Eastern

06:00PM - London

07:00PM - Paris

08:00PM - SOFIA

09:00PM - Moscow

02:00AM - Tokyo (June 7th)

ENGADGET LIVE

GIZMODO LIVE

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както обикновено най-вероятно няма да има. Или ако има ще се разбере час-два по-рано ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да затаим дъх и да очакваме и нова икона за калкулатора, с което Стив Джобс ни радва обичайно :naughty3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чакащите да влязат пред залата на WWDC, аз не виждам как ще стане тая работа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Таен банер....Каква ли е изненадата? ;)

53259-500.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето линк за live blog-а на maclife:

http://www.maclife.com/article/news/live_blog_wwdc_2011_keynote

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен този "таен" банер е пусковата дата на Lion. Ще видим де - има някакви предположения, че ще представят и iPhone 4S/5 - мен лично няма да ме изненада - от Стив Джобс може да се очаква абсолютно всичко. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съдейки по банерите - не ...

Едит: До сега първо е представяна следващата основна версия на iOS, след това новия телефон, който ще бъде пуснат заедно с нея.

phpUi6u4j_thumb_applewwddcc116.jpg

Редактирано от WolfDale
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се да ме впечатлят с нещо ново. Най много някоя ненужна глезотийка която я има в Cydia.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днеска ще пуснат новия iPhone.Четири години подред пускат нова OS заедно с телефон,остава тази да не пуснат.

Редактирано от N1k0lA
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Just to be extremely, super clear: Apple will not allow *anyone* to livestream the actual keynote. We'll be livestreaming a post-show afterwards -- you'll find the liveblog here.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Arix: Guys, I'm not sure I'm going to be able to get video after all.

» But I'm trying.

Хакерче е, може и да се справи ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...