Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak на iPhone/iTouch с 3.1.2 с blackra1n от GeoHot


mupo

Recommended Posts

Не се притеснявайте, дори и великият Geohot има затруднения с джейла! :lol:

geo.jpg[/attachment:zz9nazt7]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Навсякъде из мрежата има предупреждение: при ползване на blackra1n, СПРЕТЕ iTunes(и нейните "услуги"), също от

Services забранете |iTunesHelperService!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става и не става! Пробвах всички варианти с изключени сървиси, айтюнс и тн. след рестарт, ребоот на телефона, compatibility mode, защото съм с Win7, смяна на USB портове - НЕ ЩЕ!! Забива на "running" и до там... Става дума за ФО 3G 16GB....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз си играх 20-пъти рестартирах телефона компютъра, сменях портове какво ли не правих и накрая стана така:

1.Пуснах дъжда

2.Включих телефона в USB-то и излезе Фродо, всичко стана за секунди.

Пробва ли това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай докато е забил на "running", да стартираш още веднъж balckra1n (този де то пише running не го затваряй ), и натисни "make it ra1n".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай следното. Като забие на running, затваряш приложението, изваждаш кабела, пак го го включваш и отново пускаш приложението и make it rain. Махането, слагането на кабела и стартирането трябва да го направиш без да се бавиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите.

Вариантът на @intruder го пробвах - без ефект.

Вариантът на @ammcfc ще го пробвам по-късно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес се опитах на един приятел да джейлна iTouch 2G. Всичко вървя като по мед и масло, за по-малко от 15 секунди стана и се рестна после. Обаче всеки път, когато го рестартирам влиза в рекавъри и, за да тръгне пак, трябва пак да мина през черния дъждец.

Мисля да правя рестор, ама се надявам да има и по-добро решение...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че е бил 2nd gen, a не 3rd (при него трябва след всяко изключване да се пусне blackrain отново)? Аз джейлнах ipod 2nd gen с blackrain и нямаше никакви проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако моделът е ipt2 MCxxxxxxx няма да можеш да му направиш джейл. Само тези с MBxxxxxx могат да се джейлват. Тепърва devteam работят по този проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих следното на моя 3G 16GB:

-Ъпгрейд до 3.1.2

-Restore в iTunes,

-активирах го онлайн.

И сега тук е въпроса ми. Знам, че трябва да се направи Геохот брейка на този етап. Но се страхувам, че след това няма да мога да си кача данните от бакъпа, който направих преди рестора. Контактите са лесни и съм копирал папката Contacts, но СМС-ите, бележки и календари са ми важни и не знам как да си ги върна обратно по друг начин освен с рестор на itunes.

Аз взех, че си използвах бекъпа и се качих обратно всички неща, и тела си стана както преди. Тогава пробвах Геохот: не става въпреки, че опитах много начини. Нищо необичайно до тук.

Въпросът ми е: ако направя рестор на чисто и след това Геохот (и стане) ще мога ли да си кача обратно важната информация (за програмите не ми пука) или има някаква друга хватка.

Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е: ако направя рестор на чисто и след това Геохот (и стане) ще мога ли да си кача обратно важната информация (за програмите не ми пука) или има някаква друга хватка.

Благодаря

Да беше попрочел...Ръчен back up

П.П. Винаги след рестор: Set as New!!! И никакъв бекъп от айтюнс!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не,само отключва файловата му система!

Май си за тук viewtopic.php?f=6&t=58

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е: ако направя рестор на чисто и след това Геохот (и стане) ще мога ли да си кача обратно важната информация (за програмите не ми пука) или има някаква друга хватка.

Благодаря

Да беше попрочел...Ръчен back up

П.П. Винаги след рестор: Set as New!!! И никакъв бекъп от айтюнс!!!

Чето няколко пъти доста от темите.

Знам, че като го джейлна ще мога да имам достъп до файловата система чрез winSCP например.

В темата, която си ми дал перфектно разбирам какво трябва да се прави: връщам си /var/mobile/Library/SMS/sms.db и съм пич, ако има проблеми обяснено е във форума как да се оправят.

Обаче има еден параграф 22: как да съхраня първоначално /var/mobile/Library/SMS/sms.db без да е джейлнат телефона, след като за да го джейла трябва да го на на СЕТ АЗ НЮ?

Това ми е въпроса. Като го джейлна, ще мога да си връщам нещата без проблем надявам се. Но как първоначално да ги извадя от там под такава форма, която след това мога да върна обратно. В папката БЕКЪП, която прави айтюнс има безброй файлове с *.mddata i *.mdinfo но не и *.db

Малко ми трябва за да вляза в час, по принцип много добре се оправям, стига да разбера логиката на фунциониране.

ПС:

Виждам, че Пе6о666 е писал, че джейла само отваря файловата система и не пипа инфото в телефона, ОК, но нали за да се направи джейл телефона трябва да е ресторнат и СЕТ аз Ню??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми то е близко до акъла, че се вадят от самия телефон (ако е вече джейлнат), ПРЕДИ рестор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Двете неща нямат нищо общо. Можеш да направиш джейл без iTunes. После влизаш с iFunBox или WinSCP и си вадиш каквото ти трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора не съм тъп, толкова ли не виждате, че съм на писал, че НЕ ми е джейлван телефона и е на 3.1.2./

Знам, че ако беше джейлван е супер лесно да се запазят данните от смс-и и други. Ако не е джейлнат и искам да си ги запазя кво правя? В предишния въпрос съм описал точно къв е проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно си тъп :mrgreen:

Какво като не ти е джейлнат? Ми джейлни го, де.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като не ти е бил jailbreak-нат и след рестора също не е jailbreak-нат, няма проблем да си върнеш backup-a и така да си върнеш SMS-ите.

Ако те притеснява това, че си върнал backup, то след връщането му, направи jailbreak, запази си ръчно SMS-ите и направи отново рестор и тогава Set as new и ако искаш си го jailbreak-ни.

Мисля проблема ти вече е изчерпан. Ако ли не пиши в съответната тема или създай такава ако няма, а не да пишеш в тази която няма нищо общо с въпроса ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...