Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak на iPhone/iTouch с 3.1.2 с blackra1n от GeoHot


mupo

Recommended Posts

Antony, тъп е този, който повтаря едно и също без да вникне във въпроса.

Темата е за джейл с ГЕОХОТ, с който се прави джейл на 3.1.2, нали така. Тоест искам да направя джайл с Геохот на непокътнат до тогава телефон и питам как да си запазя смс-ите

Геохот се прави до колкото разбирам САМО на телефон, който е на чисто ресторнат. Тоест в който са изтрите всички данни и е девствен, нали така? Ако си му направил рестор и после си върнал бакъпа, ГЕОХОТ НЕ става, поне при мен не става.

Миро, поред мен е тясно свързано с Геохот и за това питам тук. Ако преценяваш, че е за отделна тема кажи и ще направя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега,Геохот е направил blackra1n

Ако искаш да правиш нещо със самия него му пиши :mrgreen:

Джейлни си телефона сега,запази каквото ще запазваш и после като искаш пак си го прави девствен за да е начисто всичко ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

знам че за някои ще е вече досадно, но след като изчетох всички 12 страници и видях че някои от вас са джейлбрейкнали своите 3GS искам пак да попитам за да съм спокоен. iPhone 3GS заключен към Глобул след джейлбрейк с Blackra1n ще работи ли нормално пак с картата на глобул. Не искам да го отключвам, а пак да си ползвам същата карта. Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Antony, тъп е този, който повтаря едно и също без да вникне във въпроса.

По-точно от това не можеш да го кажеш. Сега вземи и спри да повтаряш едно и също, а вникни във въпроса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Antony, ти си модератор и уш трбябва да помагаш на хората с проблеми като ТИ вникнеш в това което се пита, като знаеш, че не всеки е абсолютно на ТИ с терминологията и айфон гийк. Добре, че се оправям добре и сам, защото с нищо не ми помогна. Миро най-адекватно се държа и му благодаря за помоща.

Искам само да кажа, че най-накрая успях с дъжда. Никой не ме светна, че мога да да се пробвам да го джейлна дори и без да е на чисто ристорнат, но аз упорито пробвах с накачуления ми с програми iphone и сигурно на 30-40 път стана.

Ето как:

- iTunes РАБОТИ и е отворен прозореца

- отворих таск мениджъра и СПРЯХ единствено "iTunesHelper", като другите три процеса си работеха: (distnoted.exe; iTunes.exe i SyncServer.exe

- блекрейн се стартва от c:/blackra1n.exe и е с администраторски права

- всичко стана.

Заключение: не губете надежда, при мен стана след два дена и много писане, питане и накрая налучкване.

iPhone 3G 16GB ФО, FM 3.1.2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А би ли обяснил къде пише, че САМО ресторнат телефон може да се джейлне? Няколко души ти казахме да го джейлваш, но ти реши сам да откриеш топлата вода. На всичкото отгоре и мрънкаш все едно някой тук ти е длъжен. Аман от неблагодарници.

П.П.

Как реши, че модераторите трябва да вникват в проблемите ти? Ние да не сме ти лични психолози или съветници. В първият ми пост към теб бях написал на майтап, че си тъп и то в отговор на твое питане дали си такъв. Ако ти беше вникнал в това, то щеше да си решиш проблемът веднага.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем, 1.3.2. съм цъкам мейк ит рейн пише готово и че чака за reboot и оп не се растартира а отива в DFU MODE.Ipodtouch 2g(а за да излезна ми иска рестор.). Започвам да се съмнявам, че е нещо от ipod-a.

INFO: welcome to blackra1n for windows

INFO: loaded dll at C:Program FilesCommon FilesAppleMobile Device SupportbiniTunesMobileDevice.dll

INFO: button clicked

INFO: internal device callback called

INFO: callbacks registered

INFO: sent enter recovery command

INFO: internal recovery callback called

INFO: unregistered normal mode callback

INFO: go go gadget ra1n

INFO: send command started

INFO: file opened

ioctl: 1

INFO: command setenv auto-boot true sent

INFO: send command started

INFO: file opened

ioctl: 0

INFO: command saveenv sent

send payload: 0

INFO: start sending exploit

ioctl: 0

INFO: exploit closed 0

sent exploit

INFO: send command started

INFO: file opened

ioctl: 0

INFO: command geohot sent

send picture: 0

INFO: send command started

INFO: file opened

ioctl: 0

INFO: command setpicture 0 sent

INFO: send command started

INFO: file opened

ioctl: 0

INFO: command bgcolor 1 1 1 sent

send ramdisk: 0

INFO: send command started

INFO: file opened

ioctl: 0

INFO: command geohot sent

INFO: I JUST DROPPED IT LIKE ITS HOT

WARN: wtf who called this?

INFO: global callback finished

INFO: unused callback called

INFO: unused callback called

INFO: unused callback called

INFO: unused callback called

INFO: unused callback called

INFO: unused callback called

Гледам и бая други имат тоя проблем?Някаква идея, като се замисля май е от ипода щото и преди не можех да downgrade-na получавах грешка 1601.

аха и туко що разбирам, че ipod-a е 3g, а не 2g

Разбрах от какво е: http://www.ithinkdiff.com/fixing-issues ... jailbreak/

Модела започва с MC така че горя.

MB = 2G

MC = updated 2G (or what's described as the 3G) that can't be jailbreoken

PC = an MC that has been engraved

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

blackra1n RC2.jpg[/attachment:376dckho]

Утре ще излезе backra1n RC2! Поправена е поддръжката на 3G, не постоянен jailbreak на iTouch 2G за модели започващи с MC (т.е след рестарт на устройството ще трябва да пуснете backara1n за да тръгне iTouch-a), подобрена поддръжка на 3GS и поправено Icy

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

blacra1n RC2 е достъпен за сваляне за Win и Mac от http://blackra1n.com/

Поправени проблеми при 3G

Tethered jailbreak за 3.1 OOTB iTouch 8GB (моделите започващи с MC) и новите 3GS

Поправени проблеми при Icy

Ако сте използвали RC1, няма нужда да правите наново jailbreak с RC2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

като инсталираме и сидия всичко като е готово бляк рейн оставяме ли го на телефона или му даваме ънинстал??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да го махнеш,не пречи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обновяването от 3.0 до 3.1.2 и джейлбрейкването с blackra1n продължиха 15 мин. . Самият джейлбрейк стана за секунди. Не разбирам защо vyvo се е мъчил два дни...

Edit : Започнах в 19:44. Сега е 21:57 и вече съм синхронизирал 83 приложения и 1200 песни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам като предварително се извинявам, ако съм го пропуснал някъде из темата. Като си джейлнах телефона с блекрейна немога да си броузвам из фаиловата система. Това проблем само при мен ли е или е нещо нормално?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземи и прочети основната терминология за iPhone (има си важна тема за начинаещи) и ще си отговориш сам на въпроса. След това вземи и прочети важната тема "Правила за задаване на въпроси и грамотно писане" и ще ти се изясни, че няма екстрасенси тук, които да ти помогнат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай експерте, че попитах. Мисля че се изразих достатъчно добре, че разбереш какво питам нали така? Друг е въпроса, че просто реши да се направиш на велик експерт като ме "обиди" на начинаещ. Щеше да ти коства точно същото време за писане, ако беше написал "да проблема е при теб" или "немога да ти разберем въпроса момче" Лека вечер и sorry за offtopic-а

Sladichuk: Имам делово предложение– опитай само още веднъж да държиш подобен тон! И то на мод! Особено – като си нагазил лука! А пък ако е и пак толкова грамотно написано....Ела при кака... :evil:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

знам че за някои ще е вече досадно, но след като изчетох всички 12 страници и видях че някои от вас са джейлбрейкнали своите 3GS искам пак да попитам за да съм спокоен. iPhone 3GS заключен към Глобул след джейлбрейк с Blackra1n ще работи ли нормално пак с картата на глобул. Не искам да го отключвам, а пак да си ползвам същата карта. Благодаря.

Действай смело!Онзи ден джейлнах два телефона 3GS,с договори към глобул.Само се наложи единия да го ъпгрейдна от 3.0 на 3.1.2. Всичко мина нормално и без проблеми!Сега собствениците им се радват на сидия,инсталус,както и на всичко свързано с тях:)!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Драги,съфорумници =),дори и след като обстойно прочетох темата(няколко пъти!) откривам редица противоречиви мнения относно jailbreak на Iphone 3g,който е фабрично заключен,с blackra1n ...

Ето защо,с риск да ядосам някой,което,разбира се,се надявам няма да стане...искам да попитам-все пак,възможно ли е jailbreak-ването на ФЗ Iphone да е успешно,нямам никакъв стремеж да отключвам телефона ,просто да го jailbreak-на =)

Благодаря,предварително !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джейл+ Ънлок 100% успешно, но след като я има темата няма как и да е иначе:lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази програмка направи за малко нещастната ми сутрин толкова весела, че как да не пратя дарение за нея :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам вифи показва ми сиво поле какво да правя :question:

Sladichuk:

"–Пенчо бре, чети!

Пенчо не чете.

–Пенчо бре, търси!

Пенчо пак не ще.

Пенча го мързи,

гледа да лежи..." Пенчо Славейков style

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос, взех си нов 3GS със firmware: 3.1.2 ФЗ и ползвах blackra1n за jailbreak-ънлок, обаче jailbreak-a исчезва след рестарт (както писано и от други тук)

Дали ще са оправи проблема ако сложа custom firmware 3.1.2?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Четене му е майката! На оригинален фирмуер 3.1.2 няма как да сложиш къстъм (ако визираш сваляне на бейзбанда).

Явно телефона ти е от новите модели, за които има само tethered jailbreak. Това означава, че след като го jailbreak-неш ако по някаква причина телефона ти се рестартира ще остане в Recovery режим. За да се стартира нормално трябва всеки път след рестарт да направиш това:

1. Закачаш го към компютър.

2. Пускаш blackra1n.

3. Натискаш 'make it ra1n'.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...