Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Ferrari 458 Italia и други злобарки, бегачки и резачки.


LUBECA

Recommended Posts

Уникален е!!!

И с тези 700 кавали..... махниbiggrin.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новото Ferrari FF

ferrariFF2-470x311.jpg

Автомобилът наистина е нетипичен за Ferrari. Това е първият сериен автомобил на марката с такава форма на купето, предно разположен V12 двигател, 2+2 места и задвижване на четирите колела.

Формите на Ferrari FF са дело на Pininfarina и са осъществен под ръководството на шеф-дизайнерa на Ferrari – Flavio Manzoni. Моделът е конструиран върху изцяло ново шаси с голямо междуосие, като разполага с четири пълноразмерни места и голямо багажно пространство.

Задвижването към четирите колела е поверено на системата 4RM, за която се твърди, че има тегло с около 50% по-ниско от това на конкурентните системи за задвижване на четирите колела. 4RM праща 100% от силата на двигателя към задните колела, но при необходимост, част от нея се пренасочва към предния мост. Разпределението на масите в съотношение 47 / 53 в полза на задния мост.

Двигателят е V12 с обем 6.25 литра и генерира с 650 к.с. при 8000 об/мин и 683 Нм при 6000 об/мин. Средното потребление на гориво е в рамките на 15.4 л/100 км, а вредните CO2 емисии – 360 гр/км. Ускорението от място до 100 км/ч. отнема само 3.7 секунди, а максималната скорост на движение прехвърля 330 км/ч. Общото тегло на колата е само 1790 килограма, а багажникът предлага обем от 450 литра, който при сгъването на задните седалки достига – 800 литра. Размерите на возилото са почти идентични с тези Ferrari 612. Основната разлика се изразява във височината, която при FF разполага с 30 мм повече. Ferrari FF също така превъзхожда своя предшественик с повече сила (с около 16%), по-малко вредни емисии (с около 23%), по-динамично ускорение (с 0.4 сек), по-висока максимална скорост на движение (с около 16 км/ч) и по-ниско общо тегло (с около 50 килограма).

ferrariFF1.jpg

ferrari%20ff%2011_big.jpg

2012-ferrari-ff-3.jpg

Ferrari-FF-Interior-Design-e1299333612697.jpg

Ferrari_FF_interior_1.jpg

Източник: http://www.him.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес Jaguar обяви решението си да пусне в производство впечатляващата си концептуална разработка C-X75. Легендарната компания ще предложи на пазара само 250 нейни представителя, всеки на цена от 700 000 до 900 000 британски лири.

gallery_picture_0308463001304684660.jpg

Серийната версия на Jaguar C-X75 ще бъде с хибридно задвижване, като от компанията споделят, че очакват изключителна горивна икономичност и нива на СО2 емисии от под 99 грама на километър. Благодарение на системата си задвижване на четирите колела (от ДВГ и два електромотора), суперспортният C-X75, който ще може да изминава по над 50 километра в чист електрически режим, ще бъде в състояние да се ускори от 0 до 96 км/ч за по-малко от 3 секунди, от 0 до 160 км/ч за по-малко от 6 секунди и да развие максимална скорост на движение от над 320 км/ч.

Jaguar C-X75 ще бъде разработен в сътрудничество с Williams F1.

wheels-Jaguar-cx75-paris-auto-show-blogSpan.jpg20100929-jaguar-slide-MA9S-blogSpan.jpg

20100929-jaguar-slide-01DH-blogSpan.jpg20100929-jaguar-slide-S4R4-blogSpan.jpg

20100929-jaguar-slide-5R47-custom1.jpg20100929-jaguar-slide-MLKD-custom1.jpg

20100929-jaguar-slide-N8OP-custom1.jpg20100929-jaguar-slide-CYRY-custom1.jpg

20100929-jaguar-slide-50HX-custom1.jpgJaguar-C-X75-Concept-3.jpg

Източник: http://auto-press.net/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новото M5 по време на изпитания, все още с камуфлаж :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aston Martin представи официална информация за новия спортен автомобил V12 Zagato.

Прототипът е създаден в чест на 50-годишнината от съвместното сътрудничество между Aston Martin и италианската дизайнерска къща Zagato. Новата уникална разработка беше представена на 21 май по време на дизайнерското изложение Concorso d´Eleganza Villa d´Este край езерото Комо.

Изграден на базата на V12 Vantage, автомобилът идва с изцяло ново алуминиево шаси и ръчно изработени панели. Под предния капак е монтиран шестлитров 12-цилиндров двигател с мощност 510 к.с. и максимален въртящ момент 570 Нм, комбиниран с шестстепенна роботизирана скоростна кутия.

Британският производител вече потвърди, че V12 Zagato ще бъде произвеждан серийно и ще струва около 200 000 паунда.

2011-aston-martin-zagato-concept-2.jpg2011-aston-martin-zagato-concept-4.jpg

2011-aston-martin-zagato-concept-3.jpg

2011-aston-martin-zagato-concept-5.jpg

2011-aston-martin-zagato-concept-6.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

BMW 328 Hommage - убийствен концепт, който никога няма да карате

По случай своята 75-та годишнина на своя знаменит спортен автомобил BMW 328 култовата автомобилна компания създаде великолепен концепт с название BMW 328 Hommage. Возилото е с убийствен дизайн, двуместно е и работи с 3-литров шестцилиндров двигател. За BMW 328 напомнят вертикалните прорези на решетката на радиатора и алуминиевите джанти. Салонът е изработен от кожа и алуминий, а на контролния панел ще откриете ретро часовник и хронометър, които всъщност представляват два апарата iPhone.

Благодарение на използваните въглеродни нишки и армирана пластмаса, моделът тежи не повече от 780 кг. Концептът има един единствен недостатък - той никога няма да бъде пуснат в масово производство.

thumb640x320_bmw-328-hommage-1.jpgthumb640x320_bmw-328-hommage-3.jpgthumb640x320_BMW-328-Hommage6.jpgthumb640x320_BMW-328-Hommage7.jpgthumb640x320_BMW-328-Hommage8.jpg

Този пост беше повишен в статия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И по-добре че няма да го произвеждат серийно :p

Ужасен е :wacko:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Верно е ужасно... :tooth: И за какво ги правят тия "космически кораби" като няма да се пуснат в производство... :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За имидж брато, за имидж...

Любе, разочарован съм от Астън-а, кажи че не е истина: има купчина елементи, наложили се като типични в дизайна на други марки. Линията на стъклата и покрива(без "бомбетата")е същата като в Koenigsegg cc, стопове и вентилация в калниците ала Ferrari...излагация! Еб@ти "униката".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обяснението е елементарно :D :

Виетнамката беше натопила въздуховода, а УАЗ-ът е с мофициран такъв - отворът му е над покрива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

03.06.2011-та, аерогара София:

GumBall 3000 Rally

Два дни преди това, ми се стори че видях един Астън с такива стикери на околовръстното, ама реших че съм се подвел.

post-226-0-13207100-1307272986_thumb.jpgpost-226-0-12681800-1307272988_thumb.jpgpost-226-0-87752100-1307272989_thumb.jpg

Стори ми се странно: английска кола, с английски номер и с ляв волан :blink: , отдалече не си личаха стикерите.

П.П. Познайте кой(я) беше зад волана? :naughty3: Любезно ме помоли да не я снимам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Два дни преди това, ми се стори че видях един Астън с такива стикери на околовръстното, ама реших че съм се подвел.

На 1 юни им беше последния чек пойнт от състезанието преди финала в Истанбул. Мисля, че не ти се е привидял Астън Мартин, защото имаше един, и то какъв - One 77. Жалко, че не успях да снимам и Бугатито пред Александър Невски. :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тони, ще ти се пръсне любопитката май. Пробвай списъка на пилотите в гугъл :D

Любезно ме помоли да не я снимам
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

offtopic.gif Само на мен ли Chrome ми се оплаква като отворя темата, че страницата съдържа Malware? Реве, че има съдържание от testdrive.bg, който е листнат в лошия списък. Мисля, че снимките оп пост #569 са виновника
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май други нямат подобен проблем. Аз съм с Мозила и IE и нямам подобни грижи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...