Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone от A1, Telenor и Vivacom


Kaloyan

Recommended Posts

Ще ми се да добавя нещо към поста на dobrewski с лафа на Сашо - "като има балъци - уиски с фастъци"!

Всичко е пазар, т.е. търсене и предлагане. Колко от вас, ако имат компания, която е търговска няма да се опитат да извлекат максимума, от която и да е продажба? А, иначе ревем… Нека бъдем реалисти.

А, щом са единствените (за сега) положението е още по-...

:crushed:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цялата идея, поне моята, че при по-ниски цени на апарата щяха да имат много голям оборот и нови клиенти на скъпи или в средния диапазон планове.

Ама какво ще им се меся аз У бизнеса на мтел...

:ssshh:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

dobrewski много хора щяха да си го вземат от мтел , ако бяха предложили адекватни условия а не тези безумия.

Оффтопик: надявам се си отишъл да гледаш Реал Мадрид а не карабините ?!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно. Никой не се пали за цената на тока, водата, газта, горивата по бензиностанциите (по скъпи от Австрия) , макар че за разлика там ни "гласят" всеки месец, без право на обжалване. Няма вариант да не си вземеш, или да си вземеш от чужбина. Забравихте времената в които никой оператор не предлагаше, а по форуми обяви за по 2-3 000 лв. И никой не кълне , не се стресира, като не го устройва-не купува. Няма угодия! Като няма, защо няма. Като има, скъпо. Кой и на кого е длъжен? Няма значение, дали е Мтел, Техномаркет или аптека Марешки. Като няма Apple Store в Бг, кой ви спира да си го купите от такъв в друга държава. И защо не кълнете Apple че не искат да го продават в БЪЛГАРИЯ и не искат да сложат Бг меню, по същата логика нали им даваме толкова пари?

Чешете си езиците, коментирайте, но не се палете, като знаете че нищо не можете да промените. За съжаление живеете в БЪЛГАРИЯ.

Пътувам за мача и пиша, докато го накълва, ме изпреварили двама-трима.

Редактирано от baronbg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чешем си ги бе бароне! Направи си тема за тока, за газта, за Епъл и си ги плюй там!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ме интересува кой на кого не е длъжен.

Потресаващ е факта, че Ментел искат да печелят по-голяма горница на апарат дори от Apple! Защото и без това не е никак евтин телефона, а те са решили да дерат кожи.

Пожелавам им, съвсем искрено, да не продадат и първоначалната си квота от 20 бройки. Не заслужават.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добревски, барон?

Не мога да разбера каква теза защитавате или просто "трябва да изразите мнение".

Разбирам, че Вие сте доволни от условията на "Мтел" или просто не ги ползвате. Ако е първото - ок, разбираемо е, че защитавате злоупотребата с абонатите им. Ако е второто, вероятно не е коректно да изразявате мнение точно в този диспут.

Не разбирам едно - какво Ви пречи, че някой се смята за неудовлетворен и е изказал мнението си във форум (в случая този)? Разни хора, разни предпочитания, разбирания, амбиции, желания и т.н. Нали не очаквате всички да сме еднакви?

И в крайна сметка - извинявам се за мненията си по-горе, но споделих личните си разбирания и принципи. Нито ангажирам някого с тях, нито карам някой да ги приема. Това не означава, че трябва да си сведа нежно вратлето и да подложа задник на нечий монополизъм, макар и временен.

В този ред на мисли - затова не се реве за цени на бензин и на ток, защото "какво ревете бе, защо не ревете за друго?" и защото докато някой се чувства лично засегнат, друг се смята за недосегаем или временно доволен.

Приключвам дискусията по този въпрос, че ако и някой ми ревне "ами то на лизинг е така, iPhone не е за бедняци" съвсем ще стане цирково изкуство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си направих труда да поразгледам сайтовете на Водафон в Англия и Германия.

Не, че по доходи си приличаме, но пък и Apple нямат деференциация на цените на техниката, която произвежда и същите не са различни в третия, втория и първия свят.

Цените са за 16ГБ с план или най-нисък или близо до най-ниския:

Англия - апарат 99 паунда и 24 месеца по 43,50 на месец.

Германия - 229 евро първоначално плащане и 24 по 36,49 на месец.

Защо давам тези цифри ли?

Защото се получават наистина сходни (плюс-минус 150 евро) цени в трите страни.

Предполагам и в доста други държави картинката ще е сходна, но не ми е идеята да правя разбор.

Коментарите оставям на вас.

пп. Някой, който знае немски ако му се занимава и иска нека да ме провери, защото в сайта на водафон не намерих бутон да обърна езика на английски и може да съм допуснал някаква грешка.

ппп. И не на последно място - не съм адвокат на Мтел, но и нямам топла връзка с никой от Apple за да черпим инфо от първа ръка дали това им е политиката или операторите в Европа просто искат да направят големите печалби на гърба на потребителите си.

Имам поглед върху Англия от 4,5 години и много мога да кажа за там (за мобилни услуги говорим и за цените им), но навремето като взехме от Водафон първата 4-ка вяравйте ми, че положението не беше по-различно.

130 паунда кеш платих и две години по 32,50, като това беше най-ниския възможен план за взимане на апарата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"План" влиза в крайната цена, ама не са просто платени пари, а услуга - минути, гигабайти и прочее.

П.П. На мен ментел са ми през *я, само още се чудя защо са "Bulgaria's largest operator", а не са фалирали? Очевидно сме нация от идиоти. И за 99лв с договор да ми го дават, най - много да се изплюя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ба*и мамата, по онези, които го бяха оферирали 3400 не ревахте толкова бре.

Казаха ви, като не ви харесва, подминавате и търсите евтина алтернатива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, туй хич не го оспорвам, а само споделям.

Детайлния преглед на страницата на Мтел и разговор със *88 показва, че никой не е длъжен да го вземе с план 99 лева (с цена на апарата 83.90) , а може и с план Мтел класик xs 9.90 лева, като тогава цената на апарата е 96.90 на месец.

Или 90 лева по-малко в плана за разговори и 13 лева повече в цената на апарата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мтел спазват мотото "ден година храни".Искат да се възползват от хората, които нямат време да разучават колко струва iphone в белия свят, и именно от тези хора да спечелят.

baronbg до преди няколко дни твърдеше, че Мтел откакто предлагат iphone го предлагат на едни и същи цени, днес вече оправдава Мтел с цената на тока, горивото и т.н.

@baronbg, цената на горивата в Австрия са по-скъпи отколкото в България.И какво се възмущаваш, че преди по форумите са се продавали на черно айфони за по 2 000лв, като сега Мтел, най-големият български оператор го продава за толкова.И хората, които го продават на черно едвали са спечелили много.Като гледам в olx има 18+ страници за билети лудогорец-реал.Дали всички търговци на черно са на + или има и много изгорели ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

от Водафон първата 4-ка вяравйте ми, че положението не беше по-различно.

130 паунда кеш платих и две години по 32,50, като това беше най-ниския възможен план за взимане на апарата.

Август 2010 Взех 4-ката от о2 за 0£ и тарифа 40£ на месец с 900мин,unlim internet ,free BT wifi. Vodafone са най-скъпия оператор в UK ,но пък услугите като качество са им несравними с всички останали. Сега използвам точно тях вече 3-та година . Миналата седмица ми звъняха за ъпгрейд и им отказах ,че с това 4g доста са вдигнали цените за 6-ца 64GB ми искаха 70£ и по 50£ на месец , като в плана всичко е ънлимитед освен 4g което е 7GB , като допълнителни екстри unlim wifi ,euro traveller и sky sports mobile за целия период на договора което е доста добре.Ще изчакам още едно две позвънявания за да ги поизнудя още за някоя екстра или отстъпки от плана преди да го поръчам.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Коле, брат и аз казах по-горе... Който не го кефи темата да подминава!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Простичко да попитам - в коя държава при директен кеш 6-цата е над 2000лв за 16gb? Майната им на лизинги, абонаменти и прочее. В коя и редно ли е да е така?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма "редно" и "нередно". Търговия е и потребителят гласува с портфейла си. Имат ли продажби, значи изпушилите хора са доста. Както има поговорка: "не е луд, който яде баницата...".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има редно и нередно, що се касае къде наливаме нашите пари - в България или в чужбина. Колкото и идиотско да звучи, предпочитам да дам моите тук, отколкото на Бай Хой и се вбесявам, когато някой зорлем ме кара да правя обратното.

Прав си за едно - ще има чудесно статистика за това, доколко "модата" може да изяде хляба на някого и доколко здравият разум е на почит точно толкова, колкото и Apple.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цените започват да се нормализират лека полека.

http://www.citytel.bg/apple-iphone-6

А относно статистиката - аз не мисля, че ако 500 души си купят апарати на тези цени това ще промени много т.нар. статистика, защото така или иначе цифрата 1000 броя трудно ще прескочат Мтел и Виваком, взети заедно.

При положение, че цените слязат на нормални нива от 1400 лева за 16ГБ, то тогава има шанс да продадат 4000+ апарата, но аз лично не мисля, че това ще се случи в близките 6-8 месеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Написах цял ферман, но го изтрих, няма смисъл. Всеки да си го продава колкото иска. Всеки може да си го купи от където иска. Никого не задължават да си го купи.

А това за колко си си купил, да кажем, кола и с каква печалба си я продал, никой няма да те кълне. Можеш продаваш.

Пак ще стане дълго. Спирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях решил да отложа и да карам с 5с докато се нормализират цените, ама нещо се позамислих щото сега точно ще преподписвам. Ако ги спазаря на 60-ина лева на месец може и да се излъжа.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде стига с този Мтел - отивайте при Виваком и не се оплаквайте повече.

http://www.technomarket.bg/content/345

Apple iPhone 6 с планове VIvacom

image_thumb_600%20(8).jpg

Броени дни след световната му премиера, Техномаркет вече предлага дългоочакваният iPhone 6 на почитателите на марката в България. Най-новият продукт на Apple се продава в търговската мрежа на веригата в цялата страна, както и онлайн на www.technomarket.bg.

Новата версия на смартфона се отличава с по-голям размер на дисплея – 4,7 инча, тънък и елегантен метален корпус и 8 МР камера. Устройството ще работи с най-новата версия на операционната система - iOS 8. Любителите на марката ще могат да избират между следните цветни разновидности: Space gray, Silver и Gold.

iPhone 6 ще се предлага най-изгодно с тарифен план Net&Call XXL от VIVACOM и в Технoмаркет, като цената за устройството на месец ще бъде 71,90 лв. с ддс. или 1559,90 лв с ддс в брой.

Апропо цената на 16-ката не е вече 2000, а е 1799 - тоест 200 надолу.

Още 20-ина дни и ще слезе до 1500.

Е, може и малко повече дни да трябват де, ама върви надолу бавно и полека.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е то хубаво ,ама 71.90 телефон плюс 59.90 Net&Call XXL прави 131.80 лева ,което си е повече от Мтел. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

#шеумръ напрао начи ръииши...

За препоръки, оплаквания и точни дати, на които iPhone 6 ще бъде раздаван безплатно и в пликче ще има по 200 лева, за да го вземе човек, моля следвайте горния линк. speak.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам им да си направят супа с телефоните с тези цени. "Гъзар бъди от глад умри" са казали хората. Решил съм следващия iPhone да го взимам от Германия, а на нашите оператори много им здраве . :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...