Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кулинарна тема (за чревоугодници)


goce kostadinov

Recommended Posts

А бе аз защо не взема да я заключа тази тема, ба*и. :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,6k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    349

  • johnnybravo

    346

  • Alxx®

    89

  • pepo1919

    50

Делмондо, да вече и тая с подобни излишни коментари!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шамана го мразя. Уби ме с агнешките пържолки. А Неол чакам да ни покани на гости и да ни сготви от тази яхнийка. Ракията от мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доста по-скромен. С мляко, захар, царевечно или бяло нишесте и обикновенни бисквитки. :) Поръсвате с каквото ви е кеф. Може и с трева. Хаха...

77c400f50d987f49.JPG

Извинявам се за тъмната снимка, но съм под прикритие. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://img192.imageshack.us/img192/3103/prasence1.jpg

http://img525.imageshack.us/img525/3553/prasence3.jpg

Сътворени от Гоце.

prasence3.jpg

Редактирано от KurtiMakarov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За пипалцата до кралските скариди мога да кажа само "ммм...".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 Веяна рибка, домашно изпечено, чесново хлебче, гъбки, жулиенче, салатка с риба тон, доматки, краставички, моцарела с кълнове :D, Рибни шишчета, мезенца и вино :D На диета съм.

1b9x.jpg

sbyo.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе, не ти ли е неудобно малко ,тва е храна за един месец бе:biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Млечно теленце с картови:

Бутче от малко теленце ~ 4кг.

1. Измива се добре:

dsc01167s.jpg

2. Забърква се смес от сол, червен пипер, зехтин, горчица и лимон.

dsc01168cx.jpg

3. Намазва се обилно цялото бутче от всякъде:

dsc01169j.jpg

4. В тавата се налива вода и бяло вино, добавят се цели обелени картофи, една глава стар лук (срязана на две) и едно малко листо дафинов лист.

dsc01170u.jpg

5. Запечатва се тавата с алуминиево фолио и се вкарва в нагорещена фурна на 250 градуса.

dsc01173v.jpg

6. След 30-35 минути сваляте температурата на фурната на 190 градуса и чакате още три часа и половина, може четири, след което махате фолиото и заливате със сос от печеното.

dsc01176b.jpg

7. Вдигате температурата отново на 250 градуса (ако имате вентилатор на фурната го пуснете.) намазвате с малко краве масло и запичате за ~10 минути.

dsc01177b.jpg

Готово :)

dsc01179x.jpgdsc01180p.jpgdsc01181s.jpg

Месото става изключително крехко и сочно, може да се реже само с вилицата без никакво усилие. За да не ви залепне за дъното на тавата, можете да сложите 2-3 дървени бъркалки под месото. Възможно е да попаднете на по-ароматен дафинов лист, както се случи при мен. Аз го махнах след като минаха 40 минути, което му беше напълно достатъчно да си пусне аромата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уффф..... :goodpost:

2z6urg5.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джони, отдавна съм те признала... Особено с (мойта слабост) марските глезотии, но това сега довършва картинката от страна " всестранност"...

Боже, къде се озовах... Май трябва да добавя към заглавието : "...забранено за жени (държащи на визията си)..." :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Магазинът от който си купувам месо продават и цели теленца за заведения. Днес точно за това си говорихме с месарите, защото празници се задават и ще трябва да се празнува :)

Трябва да се има предвид, че в понеделник започват коледните пости, хубавото е че скариди, октопод и калмари минават за постни храни а по време на този пост се разрешава риба (без сряда и петък) Добре е да се направи едно пречистване на духа и тялото преди коледа. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, бива ме и с десертите :)

ето един cheesecake, снимката ми е от миналата година, от тогава не съм правил :)

dsc00396m.jpg

Тези дни ако не ме домързи мога да спретна един и ще направя "ръководство за потребителя" :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе, "подушвам аз, че сме от една порода..." ( кулинарнa ;) ) още от шпионската среща миналата година.... :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заведението вече е в други ръце. Зимата ако не ми мине котка път, ще се вихрим из Боровец :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джонка, пресен дивак 4 килца и половина :) Не е от Метро. В неделя ще покажа крайния резултат... Пълнен :)

6gtt.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...