Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кулинарна тема (за чревоугодници)


goce kostadinov

Recommended Posts

Само да си оправя малко къщата и се започва с гостите, тогава отново ще се включа активно в темата :smile:

Взел съм едно апетитно парче риба тон за тартар

dsc01552c.jpgscreenshot20111005at545.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,6k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    349

  • johnnybravo

    346

  • Alxx®

    89

  • pepo1919

    50

Ти не говори, две години все идваш, но не стигаш :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все някой ден ще стигна....

Много зор тая година :(

Засега :zip:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пресни скариди задушени с чесън, зехтин, сол, черен пипер и вино, тартар от сурова риба тон, салата верде.

img0799jk.jpg

Лавраци:

img0803st.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да ги попариш леко (а може и не) и в тигана с масълче и подправки :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шамане, това с попарването не е нужно. (лично мнение)

Тези скариди са сравнително дребни, имайки предвид глиганите, с които съм свикнал :)

img0043ds.jpg

Аз предварително им беля обвивката, така скаридата се запечатва и ароматите и се запазват. След като ги обеля, винаги ги измивам и оставам да се изцедят, но остава малко течност в главата. Когато ги сложа в тигана, тази течност помага процеса да се превърне в задушаване а не пържене.

Иначе рецептата е доста лесна и бърза:

Загрявам тигана, слагам мазнина, нарязан чесън, скариди, сол, черен пипер и бяло вино. Можете да добавите и други подправки, но не прекалявайте. ;)

img0790ul.jpg

img0794lk.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, писал съм, че не е нужно :)Може и малко червено пиперче :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето моето предложение за една бърза и лесна вечеря, предимно за родители с малки деца, което моята дъщеричка оцени с възторг ... ^_^

6h84dk.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно творение на нежната половинка :)

dsc00815ax.jpgdsc00818wr.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Във всички рецепти се казва, че тестото трябва да се меси и блъска до припадък, но жена ми е малко по-практична (мързелива ;) ) и му намери цаката с миксера :)

dsc00903j.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е как, удобство си е :smile: Жена ми е майстор в тези произведения :smile: Довечера ще снимам една домашна пица а утре ще хапна като теб :smile:

Пилешки крилца с картофки :smile: След малко и в готов вариант :smile:

8ba55735923a43adbd67d650a8f525d9_7.jpg

964e3e5666574f76aad0bf4fd425dbee_7.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ееееее, хайде сега да не си мерим силата и на нежните половинки...

Аз гледам да избягвам тестата, че генетично много ни "обсебват". На всичкото отгоре малката така ме ядоса, че залях телефона с една малка "поморийска". В края на краищата над каквото и да си се потила в кухнята те като ти кажат - "ох, не го обичам това..." и ти иде да метнеш всичко по дяволите и да си гледаш ... моментното хоби.

Ей, попаднах на един филм с невероятни испански "шансони". Жалко, че не мога да ги постна и да ви поздравя с тях. Обичам испанските филми!

Та, наздраве с Мезекско плътно червено, и продължавайте все така с идейките за ускоряване на естествения метаболизъм при доброволно поглъщане на прекрасно изглеждаща и задоволително полезна витаминосъдържаща качествена храна, т.е. давайте идеи как да карам малките да ядат полезни неща, че иначе става страшно. Наздраве и браво на майсторите готвачи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз тази зима съм решил да се науча да правя суши, ето една от тренировките:

Малко късно се появи оператора, не хвана целия процес :smile:

post-4727-0-92825200-1318952177_thumb.jp

post-4727-0-58121700-1318952193_thumb.jp

post-4727-0-58591000-1318952198_thumb.jp

post-4727-0-48237000-1318952202_thumb.jp

post-4727-0-76155600-1318952211_thumb.jp

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е .... не ...... бях се заканил да заобикалям тая тема като гладно цигане... ама пусто любопитство.

Дразните населението бре !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

В навечерието на Димитровден ви предлагам ястие, с което да отбележите празника подобаващо. Традицията повелява на този ден да се яде овнешко месо, но винаги можете да го замените с агнешко и да приготвите тези апетитни пържоли. Продукти- 4 бр. пържоли от агнешко бутче ,

сок от 1 лимон, 1ч.л. настъргана кора от лимон ,1 с.л. пресен риган или 1 ч.л. сушен , 1с. л.зехтин ,2 големи глави лук, нарязан на полумесеци, 2 дафинови листа ,150мл. бяло вино, 2ч.ч. брашно, сол чер пипер, варени картофи за гарнитура.

  • .
    Смесват се риганът, черният пипер, лимоновата кора и лимоновият сок. С получената марината се намазват пържолите и се оставят да постоят 4 часа или през нощта на хладно.
  • .
    Фурната се загрява на 160°С. Пържолите се подсушават, маринатата се запазва. Зехтинът се загрява и месото се сотира, докато се зачерви и от двете страни.

  • Пържолите се посоляват и се слагат в не много дълбок огнеупорен съд и се покриват с лука и дафиновите листа. Наливат се виното и останалата марината.
  • .
    От брашното и малко вода се замесва твърдо тесто. Тестото се разточва, ръбовете на съда се намокрят и тестото се залепва плътно отгоре. Излишното тесто се изрязва.
  • .
    Ястието се пече 2 часа. Когато е готово, се счупва кората и се сервира горещо с варени картофи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подготовка за тази вечер :smile:

Щоколадов мъфин с течно ядро :smile:

img0077woy.jpgimg0088ve.jpgimg0089cb.jpg

Мъфините, ще бъдат гарнирани със портокалово сорбе:

img0050tj.jpgimg0063lz.jpg

В кошнишки от портокалов карамел:

img0068x.jpgimg0069sp.jpgimg0066iu.jpg

Топлото предястие е задушени скариди с малко чесън, вино и зехтин:

img0091wc.jpgimg0101f.jpgimg0103nx.jpg

Студеното предястие ще е тартар от риба тон.

Основното ще е филе от лаврак на плоча:

img0104yo.jpgimg0093g.jpgimg0090ok.jpgimg0097km.jpg

Рецептите ще споделя след вечеря :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В пост #220 съм показал как става :smile:

edit: Пропуснах, че към мъфините ще има за подложка ванилов сироп :)

100 гр. Течна сметана.

100 гр. Захар.

1 Ванилия.

1 Жълтък.

Бъркат се на водна баня докато се сгъсти :)

img0106x.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз филетирам от към гърба, но вече изкормена риба. На две филета де:) Чакаме рецептата за любимите ми мъфини, та да спра да си ги купувам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Продукти:

Шоколадов ковертюр - 200гр.

Яйца - 4бр.

Брашно - 160гр.

масло - 200гр.

Суха мая - 6гр.

Захар - 144гр.

Приготвяне:

В подходящ съд се слагат 4 яйца (ако са от магазина, препоръчвам бели яйца на ET Ангелов) и се добавят 144 грама захар.

img0077xx.jpg

В друк съд се слагат 200 гр. тъмен шоколадов ковертюр или се натрошават два тъмни шоколада от по 100 гр. и се добавят 200 гр. масло.

img0071b.jpgimg0080da.jpg

След това маслото и шоколада се слагат в микровълновата за 90 секунди. Резултатът трябва да е разтопен шоколад :smile:

img0081tn.jpg

В трети съд се слагат 160 гр. пресято брашно и 6-7 гр. суха мая. (едно пакетче от Dr.Oetker) и се разбъркват.

Взимате един миксер и разбърквате яйцата с добавената захар, докато стане гъста пяна.

img0082zi.jpgimg0083ss.jpg

Добавяте брашното с маята:

img0086cs.jpg

последно добавяте разтопеният шоколад с масло.

img0087zn.jpgimg0088vxb.jpg

Получената смес се разпределя в подходящи форми. Аз използвам алуминиеви за крем карамел.

img0089re.jpg

От една доза излизат 9-10, зависи колко пълните формите, но не ги пълнете до горе, защото излиза при печене.

Печенето става в предварително загрята фурна на 210 градуса, пече се 9 минути. Съветът ми е да пуснете да се изпече първо само един мъфин и да прецените времето за вашата фурна.

edit: Пропуснах, че може да не ги печете наведнъж, само ги покрийте със стреч фолио и можете да ги съхранявате 3-4 дни във хладилника.

След малко ще пекна един за проба ;)

Done!!!

img0107xj.jpgimg0108jo.jpgimg0110rl.jpgimg0111ht.jpgimg0112ht.jpgimg0113kt.jpg

Портокалово сорбе:

На ситно ренде се настъргват корите на два портокала. В голям съд се изцежда сокът на същите портокали и се добавя нястърганата кора + 180 гр. пресята пудра захар.

img0050xd.jpgimg0054ri.jpgimg0051hf.jpgimg0057jm.jpg

Разбърква се и се остава 15-20 минути да се разтвори захарта.

img0058sm.jpg

В друг съд се разбиват 300 гр. течна сладкарска сметана (за предпочитане животинска)

img0059hu.jpgimg0060so.jpg

Добавят се 200 гр. заквасена сметана.

img0062zh.jpg

Отново се разбърква, след което готовата смес се добавя към сока от портокалите.

img0063f.jpg

Отново бъркате да не останат бучки, след което слагате в подходящ съд и го забивате във фризера :smile:

Кошничките се приготвят, като разтопите в една касерола 2 супени лъжици масло, 1 супена лъжица глюкоза и 2 супени лъжици захар. Добавят се 1/4 чаена лъжица джинджифил на прах и 1 супена лъжица брашно, бърка се добре, след което се добавя 1 супена лъжица ситно нарязани кори от портокал.

Печенето става във фурна на 180 градуса, за 5-6 минути върху хартия за печене.

img0068no.jpg

Докато са още топли се слагат върху обърнати чаши, за да придобият форма на кошнички. (така се правят и кошнички от пармезан, но печенето става на тиган :smile: )

img0069egg.jpg

img0066qh.jpg

Рецептата за портокаловото сорбе съм я взел от блога на Йоана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цяло лято си мислех за салата от кисело зеле, праз и червен пипер :) А сега наздраве :)

imagezmr.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мъфините на Джонибраво ми нанесоха непоправими щети на слюнко-отделянето :D

Ето и едно лесно предястие на което съм фен напоследък:

Сини сливи в бекон :) - завивате една сушена синя слива в дълго и тънко парченце бекон до получаването на рулце. За да не се развие го забождате с 1-2 клечки за зъби. Запържва се в зехтин или се пече за 3-4 мин. Хпава се със топене в сладко-лют чили сос :)

Наздраве!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...