Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кулинарна тема (за чревоугодници)


goce kostadinov

Recommended Posts

  • 3 седмици по-късно...
  • Отговори 1,6k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    349

  • johnnybravo

    346

  • Alxx®

    89

  • pepo1919

    50

Салатка, гъши дроб печен върху дюли, патешко филе (магре), пържено с моркови и чесън, домашна пилешка пастърма и печена домашна луканка :)

imagekux.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уважаеми съфорумци.утре в 18,35 по БНТ имам поредното предаване при Ути. който има възможност нека го свали тука за да го имам и аз благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

В тази тема не бях влизал отдавна....направо си облизах пръстите, страхотни вкусотии готвите.

:bravo:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещо лесно,бързо и много вкусно.Може да се ползва за мезе -много водка изпива ;)

МАРИНОВАНА СЬОМГА

Сьомгата(900гр)се измива и се слага в стъклен съд с кожата надолу.Поръсва се със следната смес:60гр.захар,70гр морска сол,1ч.л.черен пипер едро счукан.Отгоре се наръсва нарязан на ситно 1връзка копър.Взимат се 100гр.ВИСОКОКАЧЕСТВЕНА водка и БАВНО се излива най-отгоре,така,че да се напои всичко.Покрива се плътно с прозрачно фолио и се оставя в хладилника.Първите 24ч стои без да се пипа.През следващите 24ч рибата се обръща през всеки 5часа.След това маринатата се изхвърля,солта се изстъргва/НЕ СЕ МИЕ!/и рибата може да се консумира. Колкото остане се съхранява в хладилник.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето и от мен едно предложение от мен за десерт:

АВСТРИЙСКИ ЩРУДЕЛ С ЯБЪЛКИ

107aecf7080cfdea.JPG

Необходими продукти:

1,5 кг.ябълки

2 пакета „фини кори“

130 гр. Масло

50 гр. Стафиди

100 гр. Галета

100 гр. захар

50 гр. Пудра захар

канела

Начин на приготвяне:

Корите се разгъвати всеки лист се намазва със запържените в масло галета.Ябълките се обелват и настъргват.Омесват се стафидите и захарта.Две по две корите се поръсват със сместа от ябълките и се навиват на руло.Нареждат се в намазана с масло тавичка.Пекат се в умерена фурна.След като изстинат,се поръсват с пудра захар,смесена с канелата.

Препоръки:

- тъй като захарта ми се видя малко я увеличих с 100 грама повече/оказа се, че стана приятно сладко/ ако някой иска по сладко може да я увеличи с още 100 грама.

- също така и при канелата.

29d78eddf6b3b011.JPG

9996a2ee2b0660d9.JPG

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мусаката с домати, сервирайте с кисело мляко!

b4d16cc3a233af27.jpg

Необходими продукти за 5 порции:

1 кг домати,

100 мл олио,

50 г масло,

100 г лук,

2 яйца,

40 г брашно,

150 г ориз,

200 мл прясно мляко,

1 връзка магданоз,

сол

Начин на приготвяне:

Задушаваме в сгорещеното олио до омекване почистения и нарязан на дребно лук. Прибавяме ориза, заливаме с топла вода /2:1/ и задушаваме, докато оризът набъбне. От маслото, брашното, прясното мляко и яйцата приготвяме сос бешамел. Част от соса прибавяме към ориза заедно с наситнения магданоз. Измиваме и нарязваме на кръгчета обелените домати. В намазана с мазнина тавичка слагаме последователно ред домати, ред оризова смес, като най-отгоре трябва да бъдат домати. Печем мусаката във фурната до зачервяване, след което я заливаме с останалия сос бешамел и допичаме.

Препоръки: Няма рецептата е перфектна. :biggrin:

Ето и едно клипче на чужд език :yikes: .

Да ви е сладко, на мен вече е!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Рецепта за Пълнени домати с риба тон и яйца

566de561550c7262.JPGe97256b3331e56d7.JPG

Продукти:

4 домата

1 консерва риба тон

1 яйце

1 с.л. лимонов сок

1 щип. черен пипер

сол

2 стръкчета магданоз

Начин на приготвяне на Пълнени домати с риба тон и яйца:

Яйцето се сварява. През това време доматите (4 бр) се измиват, подсушават и капачетата им се изрязват. Издълбават се с помощта на лъжичка. Яйцето се обелва и нарязва на кубчета. Смесва се с рибата (1 консерва), лимоновия сок (1 с.л.), черния пипер (1 щип.) и солта, и с получената смес се пълнят доматите. Сервират се веднага, поръсени със ситно нарязан пресен магданоз (2 стръкчета).

Препоръки: малко повече солчица.

Да ви е сладко. :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

В събота имахме едно парти, което за малко да ми развали постенето :)

Студени предястия:

Изреждам ги в реда, който съм ги снимал на клипчето :)

1. Балканска салата (мариновани печени чушки, овче сирене, домати, краставици и маслини каламата)

2. Хумус.

3. Тартар от риба тон.

4. Микс от Френски и Италиански сирена, гарнирани със сушени плодове.

5. Микс от сушени и пушени риби + хайвер сервиран върху яйца от патпадъци

6. Салата верде

7. Белени домати на шайби с печена тиквичка и овче сирене, посипани със сос песто.

8. Кошнички от пармезан пълнени с телешко карпачо.

9. Салата Табули.

10. Аспик от кьополу със плочка прясно биволско сирене.

11. Микс от Италиански колбаси и филета.

Топли предястия и основни ястия:

Агнешки котлети:

img0149fq.jpg

Розбиф:

img0150e.jpg

Свинско бонфиле пълнено със сушени домати и ементал, пилешки руладини и телешко сукалче:

img0152df.jpg

Сьомга в сол (~6кг.)

img0154gj.jpg

Десерт:

Микс от плодове:

img0157n.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата - Гоце , струва ми се че по еврофондовете те има вече или се бъркам , а ? :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мноо ясно бре , там е играта , там е парата :))) Да си жив и здрав , да си изкарваш , все така, аз го споменавам с най-добри чувства и намерения !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Неоле, ти да не мина на другия бряг, бе? Или винаги си бил там? :D Искам и аз да ти стана любим мъж, ама само да ми готвиш. Отказвам се от другите екстри :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещо от вчера:

Бутчетата на едно теленце, което беше 20кг. :)

img0202o.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еееееееееееее ....... стига де biggrin.gif Човек и вегетарианец да е му потичат .......tooth.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже през постите са разрешени октопод, скариди, калмари и други мекотели, които нямат кръв, реших да си взема един октопод и да си го сготвя smile.gif

Първото и най-важно нещо е как да го сварим. Моето предложение е следното:

Най-подходящи са екземплярите, които са ~2.5кг. В голяма тенджера слагате вода, червено вино, малко оцет, 1-2 листа дафинов лист, малко бахар и сол. Измивате много добре октопода и го слагате в маринатата, след което сагате да заври. Когато заври, намаляте температурана и чакате ~ 40мин. Пробождате го с клечка или вилица и преценявате дали се е сварил достатъчно. Различните октоподи им трябва различно време, имал съм случаи, в които съм ги варил по 1:30мин.

Първата манджа си я правя от главата на октопода. Нарязвате я на парчета като за шкембе чорба smile.gif

В един тиган задушавате пресен лук, морков, гъби, червена и зелена чушка и нарязания октопод. Добавяте малко бяло вино, след което добавяте предварително сварен ориз да е леко алденте, добавяте малко вода и чакате да изври. Махате от котлона, поръсвате с магданоз и сервирате smile.gif

img0214qv.jpg

Съжалявам, но бях жестоко омазан и направих снимка само на готовата продукция smile.gif

Октопода го нарязваме на отделни пипала, които допълнително нарязваме на 1-2 парчета. Намазваме ги със зехтин и ги слагаме в нагрят сух тиган. Обръщате ги за да се запекат от двете страни, вадите октопода в чиния, дърпате тигана от котлона, наливате малко зехтин, добавяте малко риган и гасите със сока на половин лимон. С получения сос заливате октопода и сервирате smile.gif

img0216h.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Печено телешко с картофи. За тази манджа съм само идеолог, готвача я сготви smile.gif

photodl.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам голямата молба на 14 април от 18.30 нека някой да свали предаването ми при ути, за да мога да го гледам че съм на работа.благодарско предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Който не си е направил агнешко, да заповяда на агнешко по македонски на ресторант бели брези ул. дойран 1, срещу р-т ниагара. кадето съм сега.градината е уникална.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...