Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 4S


Aveliky

iPhone 4S  

351 гласа

Нямате разрешение да гласувате в тази анкета или да видите резултатите от анкетата. Моля влезте или се регистрирайте за да гласувате в тази анкета.

Recommended Posts

  • Отговори 397
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • SpAwN

    41

  • The Shaman

    25

  • Grievous

    22

  • Alxx®

    21

Apple продължават да залагат на 4-ката като цяло и да речем, че това което показаха вчера е един фейслифт, който да подобри телефона, така че да остане конкурентно способен на пазара. Таргета на компанията може да е съсредоточен към потребителите с по-стари от 4-ката телефони, както и за нови такива. Просто жизненият цикъл на 4-ката все още не е изтекъл и от Apple са се усетили, че с леко хардуерно напомпване телефона отново ще е номер 1, защо при това положение им е да изкарват революционно нов телефон, а не си запазят козовете за по нататък? Аз лично съм на кантар за този телефон т.к не виждам с какво толкова ще ми подобри удоволствието, което изпитвам и в момента с 4-ката. Реално тоя двуядрен процесор освен за игри, които рядко играя за какво друго ще ми е от полза. Сегашния процесор се справя достатъчно добре с всички програми, мулти таскинга, телефона не лагва и не забива. Да ще кажете, че се достигат по-добри скорости на даунлоуд и ъплоуд с новия процесор, но мене честно ме боли за колко милисекунди по-бързо ще отворя някоя страница или че камерата правила по-бързо снимки като до момента времето за реакция не ме е дразнило никога. Въпрос на личен избор, но съм сигурен, че Apple работят по следващия модел, който ще се появи догодина, защото тенденциите вече са такива, че го изискват.

Редактирано от Lyudmil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А някъде пише ли колко му е RAM паметта ?

Дали е 512MB като на 4ката, или са я вдигнали на 1GB ?

Ако беше 1GB щяха да го изтъкнат, а не помня да се спомена накъде, което ме навежда на мисълта, че са оставили 512МВ.

Здраве да е,... голяма работа един телефон, днес го има, утре го няма. Свиркам си и чакам да видим какво ще измъдрят следващия път.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох всички мнения и всеки едно и също дъвчи, в интерес на истината и аз не съм доволен, очаквах доста промени по телефона... даже не съм си правил труда да се ровя в нета да гледам "бъдещият iPhone" докато се разливаха слухове насам натам кво и що ще е.. но въобще не очаквах да изкарат подобрение на 4-ката.. Ще изчакаме да го вкарат M-tel през декември месец и тогава ще се говори на ново..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз останах малко разочарован като цяло, очаквах повече. Хардуерните промени са значителни, няма спор, но очаквах повече. Самият факт, че акциите на Apple паднаха с 3,23% след евента вчера е еднозначен. Договорът ми изтича скоро и ако Мтел не обяват много високи цени бих си взел една s-ка. Но според мен повечето хора няма, особено совствениците на Ipad 2.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тези акции, като папагали сте. В края на деня бяха -0.72. През последната седмица се забелязва срив на борсите, което на всички е пределно ясно. Точно в този момент положението е следното:

screenshot20111005at618.png

Както се вижда всичко е на минус :smile:

Google са -1.55

edit: Лека промяна :)

screenshot20111005at953.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше 1GB щяха да го изтъкнат, а не помня да се спомена накъде, което ме навежда на мисълта, че са оставили 512МВ.

Здраве да е,... голяма работа един телефон, днес го има, утре го няма. Свиркам си и чакам да видим какво ще измъдрят следващия път.

Миналата година не парадираха с това че iPhone 4 е с 512Mb, въпреки че iPhone 3GS е с 256Mb т.е. два пъти са увеличи паметта. Ако обърнем внимание и на iPhone 3G с 128Mb може да се предположи, че при запазване на тенденцията от последните три поколения iPhone, то iPhone 4S е с 1024Mb памет.

Доста хора се оплакват, че Apple са се изложили и не биха си сменили телефона с iPhone 4S, също така още докато вървеше презентацията имаше хора които все още се надяваха iPhone 4S да е "по-евтинин" iPhone и таяха надежди за iPhone 5. При споменати тези факти бих искал да задам следните въпроси:

1. Защо гледате само от вашата си камбанария и мислите, че Apple са се изложили?

2. Защо не приемате iPhone 4 като "по-евтиния" iPhone, а iPhone 4S като "по-скъпия", което междудругото е факт?

3. Надявахте се на представянето на два модела iPhone-и. Ако бяха представени два моделя, щяхте да искате по-скъпия и по-добрия, тогава защо са ви два модела телефони, като щяхте да гледате само единия?

4. Вижте рекламните клипчета на iPhone 4S и функцията Siri....коя група потребители са показани в тях? Целодневно ангажираните потребителите с много задължения, срещи и т.н. в работата и у дома или за nokia/android и teen групата"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хората основно очакваха нов дизайн за да имат усещането че телефона е нов, не им пука от процесори!

А то излезна че за 15 месеца се събрали и се попитали:

Тим: -Какво ново имаме?

Служител: -Процесора от iPad!

Тим: - Друго?

Служител: -Ми....купихме фирма за гласово разпознаване! (мисли си на ум WFT)

Тим: -Друго?

Служител: Ще използваме стария трик при фотоапаратите с мегапикселите!

Тим: - И да пребъде 4S!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе супер си е новия айфон. Дори с 4 ката когато снимаш набързо 5 визитки и искаш за секунди OCR-а да ги вкара в контактите е досадно. Камерата и процесора ще помогнат много на хората борещи се ежедневно с хартиения звяр в офиса :). Безжичния мироринг ще зарадва геймърите. Всичко останало четворката си го има. А сирито е ок но как ще пращам писма на хора които не знаят ингилизки незнам ... ще трябва да се научат ;).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мен лично Siri страшно ме впечатли... интересно ми е какво му пречи да работи на 4ката :/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пречи му това, че трябва да се продава 4S-ката :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само един по голям дисплей и всички щяха да са доволни! Айде, да не е 4 инча, но примерно 3,7...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За всички, които няма да сменят 4-ката за 4S, Apple пуснаха upgrade kit! :tooth:

315936_291760070837134_159734350706374_1359719_579317933_n.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма спор, че нововъведенията са добри. Новият телефон е супер и не мисля, че някой ще го оспори. Проблемът в България (пък и по света) е малко по-различен. Човек се замисля дали тези нововъведения си струват парите. Ако си със стар модел и скоро ти предстои подновяване на договора мисля, че няма две мнениия. Но ако си в Америка (България) и си се вързал с 2 годишен договор за 4ката ще помислиш дали ще дадеш тази сума. Даже за момента си мисля, че в България хората, които ще ъпгрейдват са фенбойчета, хора, занимаващи се с телефони и такива, които си вадят парите по лесния начин. Знам, че има доста хора за които тази сума е смешна, но даже и те биха се замислили, като един от основните +, вървящи с нов модел на Епъл е show off ефектът, липсва.

Всичко горе е лично мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да припомня: такива глупости слушах и четях преди две години, когато излезе 3GS. Всички ревяха колко са разочаровани, а, когато се докопаха до устройството - "Еха, еб@ти разликата! Да, ще си купя!".

Държа да подчертая( за тези, които твърдят, че епъл "догонват") - епъл никога не са набивали най-новия и най-мощния хардуер в уредите си. За сметка на това, ползват надеждна и изпитана техника, като изстискват невъзможния максимум от наличното. Ето, на това му викам "да натриеш носа" на конкурентите. Аз, вероятно ще подмина този модел но, по чисто финансови причини.

П.П. Да заповядат от самсунг за сравнение сега - и двата уреда са двуядрени, въобще със сходни параметри на хартия. Резултатът ще е като да сравняваш корейско такси със Civic Type R.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си много доволен от 4-ката и ако не искарат дисплей 4' няма и да се замисля да го заменя моя.

Сега единствено ако играя някоя игра/като фифа-та / ми липсва точно това, защото като сложа 2 пръста върху екрана и ги движа и не виждам играчите.

Ако сега съм с 4-ката и ми предстои да си купя телефон много бих се замислил дали ще си купя скъпият 4S на фона на телефони като HTC EVO 3D , който като параметри, дисплей и цена скрива топката на iPhone.

Гледах 3D филм и играх игра на подобен телефон и меко казано останах очарован и се чудя хората от Купертино с тези "сериозни хардуерни подобрения" как мислят да запазят челни позиции тази година. Както каза Alxx тази година няма да има опашки като есента на миналата.

Доста труд трябва да хвърлят за следващият модел, защото другата година реалностите ще са други . Говори се за 4-ядрени процесори, 2GB RAM, сериозни ведео чипове, дисплеи достигащи 1280 пиксела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ситуацията, според мен, не може да се сравнява с прехода от 3G към 3Gs. Най-малкото, до времето, когато Епъл представи 3Gs, конкурентите все още "бълваха" телефони с резистивни дисплеи и използваха най-масовия Qualcomm 528MHz процесор (който от гледна точка на производителност далеч отстъпваше дори на iPhone 3G), а първият опит на HTC, с капацитивните дисплеи, с модела HD2 (който иначе е чудесен смартфон) далеч не можеше да се сравнява с чувствителността на дисплея на един iPhone. Да, когато Епъл представи 3Gs, наистина можеха да си го позволят, тъй като средната големина на дисплея беше около 3,5" и беше достатъчно в същата опаковка да сменят хардуера - това беше достатъчно, за да са пред конкуренцията. Но през 2011 година, обаче, според мен това не беше добър ход и освен новия хардуер (който се очакваше, разбира се), хората очакваха още нещо - било то по-голям дисплей, или изцяло нов дизайн.

Така че, в заключение, не, не бих си го купил.

Редактирано от orbitalen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

A кога ще го има в БГ някой има ли идея,че нямам търпение....!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е нали беше поръчал петица бе брат :) Декември официално, вероятно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така че, в заключение, не, не бих си го купил.

Абе то и за проблема с антената на 4-ката много се пищеше, как не си струвало да се взима, а какво стана!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е нали беше поръчал петица бе брат :smile: Декември официално, вероятно.

Не съм поръчал а съм си запазил, ама ако е до декември ще лутна от чакане. ще трябва да си хващам любовница за да ми мине времето бързо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

A кога ще го има в БГ някой има ли идея,че нямам търпение....!

Ако си бързак за 1848.68 BGN имаш iPhone 4S, фабрично отключен към всички оператори, 32 GB, бял.

п.п. За тази сума получаваш безплатен билет от British Airways - отиване и връщане до Лондон, а и ще си изкараш хубав уикенд, още не е студено много :biggrin:

Шегата настрана, според мен догодина юни-юли ще представят/пуснат iPad 3 и iPhone 5, че да може туристите в Лондон за Олимпийските игри да пазаруват набогато. Така и аз съм планирам 3 седмичен отпуск края на август-началото на септември в Лондон, след шумотевицата, а и да си напазаря телефонче :D

Редактирано от elwin
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И все пак нямам търпение един познат който работи в магазина на Ейпъл да го поръча че да го разгледам и аз :geek02:

Редактирано от Jack Sparrow
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък очаквах точно IPhone 4S, а не iPhone 5. Просто не виждах смисъл Apple да правят кардинални промени по дизайна всяка година. Е да можеше екрана да е малко по-голям ама сами виждате, че новия хардуер си харчи доста батерия и си преставете какво щеше да е ако и дисплея е малко по-голям. Не съм особенно впечатлен от новия хардуер, но определено искам 4-та ми да работи по-бързичко отколкото сега (най-вече докато browse-вам). И това със Siri също ме впечатли и искам да го видя.

С две думи - купих го, и вече го чакам да дойде. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...