Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

LED телевизор препоръка?


profusion

Recommended Posts

Не знам от какво си се наплашил, но аз съм доволен. Най-вече се радвам на факта, че не са преекспонирани цветовете както при цамцунг. Амбилайтът е прекрасен(преди се надсмивах на тая екстра, но сега пея друга песен), работи добре и дай Боже достатъчно дълго да изкара. Искрено ме дразни само бавната смяна на каналите, всичко останало е ок - функциите и приложенията летят.

П.С. Забравих - 3D е ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се, трябва ли да има стена зад телевизора, или не е задължително, за да има ефект от амбилайта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Задължително е да има стена и е добре да е светъл цвят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вече се радвам на факта, че не са преекспонирани цветовете както при цамцунг.

Бацко, че са малоумни Самсунг вярно е, ама и ти се цепиш вече принципно, а не дефакто.

Виждал си у нас 55-цата и 65-цата после (за втория не съм сигурен) и не знам откъде го измисли това с преекспонирането на цветовете.

Гледал съм Филипс 4 години и след това 8 години Самсунг (2 години имах и двете марки - единия в спалнята, а другия в хола) и безпристрастно мога да изкажа мнение, че за мен лично Самсунг е марката, която ми пасва повече.

Което не прави Филипс лоша марка, разбира се и най-вече е въпрос на вкус и възприятие на дадения човек.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма кой да извади картина като на Самсунг, за съжаление!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бацко, че са малоумни Самсунг вярно е, ама и ти се цепиш вече принципно, а не дефакто.

Виждал си у нас 55-цата и 65-цата после (за втория не съм сигурен) и не знам откъде го измисли това с преекспонирането на цветовете.

Гледал съм Филипс 4 години и след това 8 години Самсунг (2 години имах и двете марки - единия в спалнята, а другия в хола) и безпристрастно мога да изкажа мнение, че за мен лично Самсунг е марката, която ми пасва повече.

Което не прави Филипс лоша марка, разбира се и най-вече е въпрос на вкус и възприятие на дадения човек.

Аз съм връщал 2 филипса в магазина и накрая измъкнах един самсунг и се родих. Не съм и единствен - приятел взе филипс , прибра се за 5 минути и айде в магазина обратно за нов избор .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще те питам ;)

С какъв тв си ?

Можеш ли да ми изпратиш линк (може и на ЛС) към някакво 3д съдържание със субс (не много голямо), за да го сложа на флашка и утре да ходя да тествам, което съдържание със сигурност е ок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същото и при мен. Ако не знаех, че е 4К, щях да си мисля, че е нормален фул йд тв.

Но като си пусна 4к от тубата... Все едно си там! :)

Питай ме дали не стриймвам фулл ХД през Коди!? Върви си без грешка на Филипс! ;)

Уточнете се,за HD или 3D става въпрос!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

, ама и ти се цепиш вече принципно, а не дефакто.

Остротата на картината не оспорвам, но твърде ярките цветове ми дразнят зрението. Може да е заради главата, знам ли, но "на вкус и цвет - товарищи нет", нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички съвременни телевизори имат ръчни профили за настройка, така че всичко опира до калибрация.

На моето ЛГ съм му направил един профил за филми вечер на загасени лампи, а отделно ползвам Game за конзолата и Eco (леко пипнат) за телевизия.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, пак тествахме 3D на филипса и не се случва.

1. Опитваме през youtube приложението, там опциите за 3D не са активни въобще!

2. С флашка пускаме 3D клипче настройваме го едно до друго и гледаш ама е някак размазано кофти е много, същото клипче го пускаме на другите марки TV и върви и 3D то е супер. Отвориха още един филипс от кашона и при него е същото...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

3D е, пускаме 3D клип в ютуб и влизаме в опциите за избор на 3D, но стоят неактивни.

А от флашката като пуснеме клип 3D има ефект на 3D но е размазан някакси го виждаш че не е както трябва. Е продавачите почнаха да ме убеждават че колко пък често ще гледам 3D и как те са гледали първите 3 дни само...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе вуйчо ти да си чувал че 3Д се гледа с очила повечето които са включени в комплекта на 3Д телевизора.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:tooth: Ама е размазано иначе. Че и продавачите гледали 3д само в началото...

П.С. Монро, не съм се прибирал да погледна точния модел, после ще ти пиша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

след майтапа за очилата сега сериозно ще опиша обстановката, за да стане по ясно какво имам предвид.

3Д клипчето е на флашка, клипчето е рекламно на телевизори LG, в което има един пич който размахва една шпага, която излиза от екрана. При филипса шпагата в края (на острото) е много размазано сякаш двата образа не са се съединили. Същото го гледаме на други марки ТВ и там шпагата си е с фокус и можеш да видиш и върха и. Има и един бейзболен мач и хвърчат топки, които на филипса са поразмазани, а на другите са в идеален фокус. На терена има зелени дървета, които са размазани също, на филипса, а на другите са ок.

Изобщо ти създава едно чувство на неприятност-дискомфорт. Много странна работа

Редактирано от Monro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно LG с WebOS,което не бях пускал 2-3 месеца,че е на морето!Ъпдейтнали са софтуера и смея да кажа,че доста са се постарали!Бях скептично настроен,но ако сега избирам,може би пак от тази марка ще взема.И това SS IPTV от тяхния стор работи перфектно!За подобна телевизия превъзхожда Kodi.Падащи менюта са сложили...барнато е.Абсолютно не съм специалист по телевизори,но определено се работи много приятно вече;)

Редактирано от gogi6
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Би ли споделил стойностите на отделните профили да си поиграя - обичам да тествам. ;)

Сори за огромното забавяне.. За всеки модел са различни настройките и дори тогава нещата пак варират до бройка :)

Google точният модел на твоя телевизор + calibration settings или нещо от сорта. Имай предвид, че за различни дейности са различни настройките. Затова са профилите - имаш един за филми на загасени лампи, един за на светло, един за игри, един за телевизия и т.н.

На първо време си направи този за филми на тъмно (по-жълтеникав и блед на пръв поглед, но много щадящ очите и вглъбяващ в атмосферата). За другите дейности ползвай вградените профили, като можеш да пипнеш нещо леко по твое предпочитание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

А бе тва Сони що ми се чини, че е нов модел и с новите дистанционни (с гласово управление ли беше или нещо такова)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...