Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

LED телевизор препоръка?


profusion

Recommended Posts

Глупаво е да пренебрегваш толко плюсове за едното 3д.

Ако 3Д ..,Smart Tv..,не са плюсове,какво друго остава..,качеството на картината или пък дизайна,специално за качество знаем,че е доста относително,особенно при средния клас телевизори. Интересно ми е защо повечето хора руптаят щом чуят Самсунг,специялнно при телевизорите са доста напред с материяла ..;),като изключа някои..!

Редактирано от kosmom
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напред...бяха. Особенно откакто загряха, че с техния амулет(пардон, амолед:D) нищо не става и минаха на IPS. Само, че там правилата се диктуват от LG и Japan display Inc ;) Телевизорът е такъв, ако има хубава картина, нетовареща очите и носеща удоволствие. Смарт, глупав, всичко това е без значение на кофти екран.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че е малко извън темата, но само да попитам. Ако си взема един преходник към HDMI дали ще ми изкара екрана на телефона на телевизора. Имам предвид филм или ТВ пуснат на телефона да го гледам на телевизора.

А по темата за мен най добрите LED 3D телевизори са на LG.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За другият лагер има Miracast който на някои марки телевизори (Sony,LG,Philips) директно ти клонира екрана на телефона/таблета на телевизора (ползва WiFi direct). При Apple само AirPlay през AppleTV (това се сещам на първо време). Колкото до това колко напред са Самсунг ....Не може най-големият производител на LED панели в средният си клас телевизори да вгражда такива на други известни и неизвестни корейски и китайски марки и да се бие в гърдите колко са велики. За мен това си е несериозно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преходника към HDMI изкарва телефона на екрана на телевизора. Преди имаше някакви грижи в смисъл, че пускаше само медиите на екрана. Сега виждаш всичко от телефона - менюта и екрани. На full screen изкарва само мултимедията. Проблем има само със субтитрите (ако ползваш разбира се) - вади ги много малки и няма опция за регулиране.

Това съм го пробвал само на Сони.

Редактирано от Tarashev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам Sony Full HD. Не се сещам за модела сега, но някой може ли да ми каже каква е паролата по дефоулт, когато искам да се свържа през телефона. Не съм много на ти, затова накратко, върши ли това свързване някаква работа? Телефона ми вижда телевизора като BRAVIA ... еди к'во си, но ми иска парола. Аз не съм задавал такава.

Не ми е проблем да си карам с Apple TV-то, но ми е интересно какво се случва.

П. С. Ба*и обяснението направих. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да свържеш телефона към ТВ- то особено ако е Sony, аз съм с такъв и почти нищо не мога да правя с него, през телефона. Относно паролата пробвай 1,2,3,4 или четири нули. В моя случай като искам да се свържа с ТВ- то ми излиза на екрана какъв код да въведа на самия телефон. Чувал съм ,че ако имаш sony xperia, били съвместими и можеш доста неща да правиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещо наистина добро и малко по-смарт от другите :smile:

Philips 55PUS8809 UHD + Android 4.2.2

http://download.p4c....809_12_pss_.pdf

Телевизорът има възможност да поема контрол върху осветителните тела на Apple/Philips HUE

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Насочил съм се към LG Lb731 42 инча 3D.Според вас добро ли е телевизорчето ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За парите си е добро, но на същата цена може да вземеш LCD TV SONY 3D KDL-42W815, при него картината е по-добра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.Надявам се да нямам проблеми със субтитри както при по стари Lg-ta например...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с този модел на ЛГ, внимавай имат дефект. Подсветката нещо куца и има тъмни ъгли, другото е че има остатъчно изображение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Относно тъмните ъгли- Ако имаш близо до ТВ колони от домашно кино, или подобни, отдалечи ги! При мен помогна! Със Sony Bravia съм.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При всеки такъв модел ли го има този дефект...Друго ЛГ да ми предложиш колега?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.Надявам се да нямам проблеми със субтитри както при по стари Lg-ta например...

Късно го виждам, ама като се купува такъв ТВ преди това е трябвало да го пробваш.

Филм, титри, флашка и заминаваш да пробваш преди покупката.

Само това те гарантира на сто процента, че ще работи коректно и няма да псуваш после.

Ако не работи - търсиш друг модел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не аз не съм го купил..Тази седмица ще ходя..Искаш да кажеш да сваля нещо на флашка и да го пробвам направо в Технополис?

Редактирано от makaveli2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай в магазина,а най-добре разгледай коментарите за моделите на които си се спрял.Форуми колкото искаш.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, разбира се.

От две години като ме помоли някой приятел за съдействие така правим и за филмите с титри и за изгорели пиксели проверката и т.н.

В тези магазини момчетата са отзивчиви и не отказват такива проби.

Така още преди покупката ще знаеш дали всички формати субтитри се поддържат и няма да си блъскаш главата после.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Коментарите в повечето случаи са от типа "този предава по-добре, защото и аз съм с такъв" Най-добре е да си го видиш, пробваш и сравниш картината с други модели, между които се колебаеш. Единственият начин това да стане е в магазин като Техномаркет или Технополис.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид за "четенето"от флашка,че бая марки имат проблем.Иначе за картината съм съгласен.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Модели с direct led подсветка го имат от LB670 до LB741. В един друг форум има цяла тема за този дефект.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

blizzard някое друго LG да ми предложиш без да го има този дефект, 42 инча?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам. Най-добре е да идеш и да погледнеш, при 42 инча не е толко фрапиращ проблема, даже може да не го забележиш, но ако го видиш и ти пречи погледни на Panasonic AS740/750. Те също са IPS и май ги купуват от LG, но незнам дали имат този проблем. От този ценови клас хвалят на SAMSUNG H6400 и SONY W829.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се впиша. Взех си една Bravia 3D 42 инча. Довечера ще вмъкна и модела. Имам външен хард, свалих едно 3D филче (Аватар) да тествам как е, ама пустите субтитри не мога да подкарам. Има ли някаква тънкост или да сядам и да уча английския?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От това, което е написал blizzard по-добре избери SONY W829.

@Grievous, кажи модела поне :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...