Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

LED телевизор препоръка?


profusion

Recommended Posts

Тоя май е шеста серия. Ако не греша, нещата ще са адски бавни, макар и да е нов модел, вероятно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако решиш да е този или друг Philips ми се обади. Аз бих изчакал малко да поевтинеят тези с модели на Philips, които са с Андроид.

Sent from my iPad using Tapatalk

Ако някой вече си е взел, нека да пробва тези хватки:

1. Install Developer Tools from Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roysolberg.android.developertools

2. In Developer Tools choose Show more apps in Google Play. App will "install" touch drivers to emulate other device and reboot TV.

now you have access to new software in Google Play

3. Install QuickShortcutMaker from Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sika524.android.quickshortcut

4. In QuickShortcutMaker choose Settings - Security and choose Unknown devices

now you can install any app from HDD - don't use stick/drive thats extend TV for recordings or similar (installation will end wit notification that apk is corrupted)

Така предполагам, че ще позволи инсталацията на XBMC, което ще го направи много smart :)

Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти е спешно изчакай до пролетта когато ще се появят новите модели на Philips както и на други марки за по голям избор. И не е ли по добре да жертваш 4к за по голям клас FHD?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4К и с тези инчове според мен не си заслужава, още повече и сега, когато нямам никакъв 4К сигнал в БГ.

То ХД-то не е като нормалните ХД-та, та какво да говорим за УХД.

Потърси ако искаш мнения в сетком форума отностно УХД към този момент. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

neol23, дай линк към тези инструкции за правилна настройка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че има доста запознати с материята. Искам съвет за добър 70-80 инча ,за един приятел. Няма ограничения, стига да е обосновано.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че аз не знам някой модел от среден клас нагоре, да няма настройка за калибриране на цветовете (Bias и Gain на всеки един от 3те цвята). 4K диспей омазан със SD канал ....това не знам кой би искал да си го причини (освен ако не го гледа от 5-6 метра за да не вижда пикселизацията)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито и да си го ползваш със здраве! Ооо да, понеже сигнала е през кабел и не е компресиран толкова зверски както примерно на сателитните оператори. И аз съм на Мтел с 42" гледани от 2 метра и трябва много да се вгледам за да видя дразнещи артефакти на SD картината ....комшият под мен е със същият телевизор и е на Булсатком ...та там дори по логото на някои от HD програмите се вижда размазване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Хора, развали ми се телевизора (Sony KDL-40W5500) само след 5 г. ползване и няма оправия. Повече Сони не ща да гледам, плюя им на къстъмър съпорта, софтуерната поддръжка и отношението към клиента. Това не е първи продукт, с който имам проблем, а решение няма.

Дайте съвет за ТВ м/у 40 и 50" за маса на колелца. Мислех да се хвърлям на 4К, но не съм сигурен дали има смисъл. От друга страна цените на доста от новите модели са вече като на 1080p-тата. Изисквания специални нямам, освен може би да има повече HDMI входове. Свързвам PS4, ATV3 и домашно кино.

Вкъщи имаме 2 LG-та, които са малко по-стари от изгорялото Сони и не са давали никакви проблеми досега. Така че сериозно се замислям да се насоча към тази марка, въпреки нещата писани на предишната страница за неравномерна подсветка. Самсунг не искам. Иска ми се да има възможно по-дълга гаранция, а ако се намери и нещо произведено в Япония на нормални цени, би било идеално. Филипсите със светлините отзад са ми мечта, но няма да има смисъл от такъв, след като нямам стена зад телевизора.

Имам и едно питане, а то е: всички ли смарт ТВ-та имат блутуут? Имам БТ слушалки и ми се иска да ги свързвам с ТВ, това много ми липсваше до сега. Знам, че има трансмитери и разни устройства, пробвал съм и не съм особено доволен. Така че ми се ще следващия ми ТВ да има БТ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Panasonic TX-50CX700E - 2199 лв.

LG 49UB850V - 1949 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

DreamcatcheR, така е със съвременната техника. След гаранция, всеки ден и е подарен. На бившият ми Гнусмас седмица преди края на гаранцията му замина дисплея.

Ето ти и моето предложение.

http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-PANASONIC-TX-40AS640E-3D-LED/p/15436

Страхотен образ с много приятни цветове. Минуса е че менюто е ужасно но щом идваш от Сони значи няма да имаш грижи. Ако гледаш ефирна телевизия образа не е върха (явно ефирният тунер е смотан) но като цяло плюсовете са много повече от минусите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията. Таман се връщам от Технополис, където случайно влязох. Много изненадващо попаднах на свестен продавач-консултант, с който доста си поговорихме. За ЛГ-тата каза, че при новата серия са оправили проблемите с неравномерна подсветка. Дават и 5 г. гаранция + подарък xbox 360 до края на месеца. Разгледах доста модели, но той лично ми препоръча този: http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-LG-49UF7707-Ultra-HD-LED/p/16219

Как ви се струва? За старата серия каза, че били доста бавни, но новите били доста по-добре, най-вече заради нови процесори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не зацепвам, на какво се дължи тази цена, без 3д?

Питаш както пита типичен андроид юзър, що айфонът няма 36563543537 гигабайта рам. Виж характеристиките на матрицата в нета и евентуално ще разбереш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спрях се на LG-то. Днес и утре има 20% отстъпка на всичко в ТМ! Ще ми излезе 1600 лв. с ф-ра (с 5 г. гар-я, без xbox), което мисля, е супер :smile: Който има нещо за купуване, сега е моментът.

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля за мнение, вчера и днес има 20% намаление в Техномаркет. Трябва да реша до 2 часа.

p2wNVUL.jpg

Yn2BN99.jpg

II6IA4b.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въобще няма нужда да се замисляш.

Samsung HU8500!

Единия ми телевизор е H8000 и съм предоволен. При високия клас телевизори Samsung бие всичките!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

пп. Ще си позволя една кратка вметка: днес и утре има добра промоция на доста голяма част от техниката в Техномаркет и ако някой му предстои някаква покупка, нека погледне там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...