Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да отключите вашият iPhone използвайки Lockdown от SAM


Recommended Posts

Аз от сърбеж в ръцете да пробвам схемата , намерих само 3гс с 06.15 ( няма заключени телефони 4/4с :D , да са живи и здрави Мтел ) и на него стана схемата за норматив , само че вместо да се мъча IMSI-то го взех директно от оригиналната карта т.е. сложих карта към оператора към който е заключен, копнах си IMSI-то и схемата стана, веднага Location Service на ON - без проблем , сега ще изляза да пробвам да не би пък да проима и ГПС, въпреки че това ме съмнява ! Заслужава си единствено да се ползва това заради Location Service на 3GS, иначе невиждам друго преимущество пред ултрата.

Редакция: Няма Гпс както се очакваше , а location service не бачкат като с ултрата , с две думи няма смисъл

Редактирано от kawabiker
  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 224
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    37

  • Alxx®

    18

  • kawabiker

    16

  • Grievous

    14

имам въпрос... На мен ми излиза на ActivationState пише FactoryActivated. Незнам какво да направя... Много ще съм благодарен ако ми помогнете

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Марш да четеш в темата за САМ как се работи с него.

Попълни си профила, иначе помощ не чакай!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дава ти възможност да не повтаряш процедурата а само да заместиш Lockdown папката и да активираш телефона.

И най-вече след като Apple оправят бъга във сървърите си да можеш пак да отключваш телефона си. Аз лично очаквам съвсем скоро и това да стане ..

  • Харесвам 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да не е бъг в сървърите това , както казах това е принципа на който играят турбините, пак ще припомня клипчето в което един пич отключи 4 ка , много преди да излезне Gevey-то с карта с копиран imsi на оригналната карта . Пиша от телефона и бутам количка и немога сега да го изровя клипа, но мисля че всички сте го гледали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам нялкоко въпроса - не става въпрос за мен, а за телефона на моята приятелка. тя ползва 4S, закупен от М-тел, но иска да се махне. Та единият ми въпрос е някой правил ли го е на заключена М-телска 4S-ка? :-/ А вторият, е че след като направя първите процедури, след като го включа телефона към I-Tunes, не става нищо...Изписва, че това не е картата, към която е заключен телефонът и т.н... Какво да правя? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зачете ли темата? Всички оплакващи се че не е станало, просто не правят нещата както трябва. Чети и опитай пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам нялкоко въпроса - не става въпрос за мен, а за телефона на моята приятелка. тя ползва 4S, закупен от М-тел, но иска да се махне. Та единият ми въпрос е някой правил ли го е на заключена М-телска 4S-ка? :-/ А вторият, е че след като направя първите процедури, след като го включа телефона към I-Tunes, не става нищо...Изписва, че това не е картата, към която е заключен телефонът и т.н... Какво да правя? :smile:

Човече "4. С включен SAM избирате "By Country and Carrier" под "Method". Намерете името на мобилния оператор; някои от тях работят с повече от едно ID и може да се наложи да изберете "SIM ID" ( тъй като iTunes няма да активира телефона ако е избран грешен IMSI ) "

Четете по внимателно и не през редовете!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес направих 2 четворки и 1 4с , обаче втория 4с не иска и това. Мисля са го пробвали с гивей и нещо се е омазало ли не знам и аз. Телефона е американски на ат&т . Направих всичко имам даже оригинална карта и пробвах и по двата метода с оригиналната карта и със сам аутодетект , не ще. В айтюнс излиза всичко ок дори телефона на картата излиза , обаче няма обхват, дава no service. Приемам всякякви предложения. Немога да го ресторна защото ще загубя джейлбрейка а за 4с и кастъми няма. Идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен греда с един 4s с 5.0.1 към AT&T, преди е бил с x-sim. При мен обаче при слагане на българската карта излиза една черта на обхвата. В кариерите намира българските оператори. Вътре номера на картата и на оператора са еднакви. Не ще и не ще. Нещо се омазва от турбините.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях с турбина преди да го направя, но всичко мина като по вода.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте с рестарт.

Извадете и пак вкарайте СИМ.

Не е нужно да включвате Тюнса повторно, след като се е активирал вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рестарти, вадене, слагане, всичко... Не става :) Не ми е първия, но не става. Понякога още с ръгането на картата пълни обхвата, но без оператор. В сетингс, кариер, открива българските оператори :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рестарти , вадене и друга карта слагах не ще. Мисля , че бейзбанда трябва да се префлашне , ама няма начин. Но може и от самчето да е , защото сега зе сещам , че на един 4с преди време слагах сам за да мога да го хакактивирам , че да не ми иска активация при всяко махане на оригиналната карта. Тогава долу горе направих същите стъпки и за мое учудване се появиха черите на обхвата на глобул но самия оператор не , и не можеше ше са се набира. Само че като махнах глобулската карта и се опитах да поставя друга телефона постоянно показваше invalid sim дори и без сим карта. Най вероятно сам нещо не се справя винаги добре с 4с и им омазва бейзбанда иначе щеше след ресет на мрежовите настроки нещата да се оправят.

А може и да не е така , жалко че няма джейл за 5.1 , че спокойно да ги ръчкаме тия 4с-и.

Редактирано от liomojo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Който не е закачал телефона скоро към тюнса или е след пресен рестор до 5.0.1 - НЕ ДАВАЙТЕ НА ТЮНСА да ви "вкара" кериър ъпдейта! ;)

После да не пискате що няма ънлок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей стана пущината накрая, трябва да отидете в кериър и да махнете аутоселект и да си изберете ръчно оператора и веднага тръгва , неговата м---а , колко го ръчках докато ми дойде на ума. Благодарско и на Пешо , че написа че се виждат кериърите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз се оправих по тоя метод, но с много мъки. В общи линии, всичко е до налучкване.

За да отключите с новия SAM сложете картата към която е заключен телефона (ат&т например), цъкнете spoof от секцията More info, активирайте в itunes, спирате SAM (disable от менюто), слагата картата с която не може да работи айфона и закачате към itunes за повторна активация. Горното го пробвах на iphone 4, и работи.

Лиоможо, метода за избиране на кода на оператора е описан още в първия пост!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само за инфо да попитам някой с 4-ка и ios 5.1/BB 04.12.01 пробвал ли е метода?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А на приятелката 3GS дали мога да кача 5.0.1 или 5.1 и да го отключа с САМ? 06.15.00 е в момента и е с 4.3.3 ако не се лъжа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Опитвам се да отключа един 3гс, който след ъпдейт през iTunes от 4.0.1 вече е с 5.1 BB 05.16.05, джилнах го с redsn0w 0.9.10b8b. След като тръгна да инсталирам SAM, при самата инсталация дава грешка. ( на снимката) Излиза икона на SAM, но след като я отворя вътре няма нищо

Къде бъркам, трябва ли да го ресторна, пак джил и след това инсталация на SAM?

Предварително благодаря

Нещо не мога да сложа снимката :(

Грершката е trying to overwrite '/usr/bin/acutil, which is also in package com.sull.acutil

trying to overwrite '/usr/bin/stockify, which is also in package com.sull.stockify

Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

Редактирано от mitko1077
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А на приятелката 3GS дали мога да кача 5.0.1 или 5.1 и да го отключа с САМ? 06.15.00 е в момента и е с 4.3.3 ако не се лъжа.

Четете ли изобщо какво се пише?

Аз от сърбеж в ръцете да пробвам схемата , намерих само 3гс с 06.15 ( няма заключени телефони 4/4с :biggrin: , да са живи и здрави Мтел ) и на него стана схемата за норматив , само че вместо да се мъча IMSI-то го взех директно от оригиналната карта т.е. сложих карта към оператора към който е заключен, копнах си IMSI-то и схемата стана, веднага Location Service на ON - без проблем , сега ще изляза да пробвам да не би пък да проима и ГПС, въпреки че това ме съмнява ! Заслужава си единствено да се ползва това заради Location Service на 3GS, иначе невиждам друго преимущество пред ултрата.

Редакция: Няма Гпс както се очакваше , а location service не бачкат като с ултрата , с две думи няма смисъл

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта репото работеше без грешка. При инсталацията не ти е свалило коректно всичко. Пробвай пак. Сега гледам е излязъл някакъв ъпдейт на SAM.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

БЕЗ ЦИТАТИ НА ПОСЛЕДНО МНЕНИЕ!!!

Още снощи не искаше да добави сорса, сутрита нямаше проблем с добавянето, но след 5 опита на инсталация, махане и пак връщане ми дава тази грешка, сега виждам че в това репо има и един файл, който е Stockify и пише че слага чисто копие на файла, да го пробвам ли и него да не би да се е омазал файла нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...