Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да отключите вашият iPhone използвайки Lockdown от SAM


Recommended Posts

Изчисти всичко от инсталацията. Деинсталирай acutil, pushutil(ако го има), sam, samprefs и stockify и пусни да се инсталира SAM, от неговото репо. Трябва да имаш инсталирани и preferenceloader, openssl, libpar и libsigc++. Последните две ще виждаш ако си влязъл като Девелопер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 224
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    37

  • Alxx®

    18

  • kawabiker

    16

  • Grievous

    14

Айди да споделя за първия неуспешен телефон. I4 със модел MC603DN - 16гб. Човека казва, че бил гемански. На къриер пише telekom.de 12.0. Според това тук , телефона е германски, австрийски или холандски. И сега идва голямото НО, не става с нито една от изброените държавици. Sim id имат 2 от тях, по няколко, но пак с нито едно не става. Давайте идей? Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Регистрирай се: http://www.imei.info/ и подай заявка за инфо. По-сигурно ще е.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с auto-detect. При мен стана от първия път. (за AT&T има към 8 различни SIM ID)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми не става с аутодетект, нито с бъндълите, с нищо не става...а от имеи сайта още чакам проверката по имеи.

p.s. Еми то вече звучи като хленчене ама не става. Всичко което можете да се сетите пробвах, но резултат йок. Само чакам още тея от линка на Шамана да кажат нещо.

Редактирано от zlaf4oo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иска много играчка с кабела... Много. Вадене, слагане... Пробвайте и с изключване и включване на SAM, самолетен режим и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рестартиране на телефона също помага. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен с една четворка заключена към корейски оператор стана само с бъндели на 4.11.08 иос 5.0.1.

Голяма мъка беше,изключване,влючване,проби.....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така след неуспешни опити за рестор, изведнъж телефона реши че ще работи. Еми незнам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На един приятел с ФЗ за мтел, 4ка, 5.0.1, сим-а се ънлокна към виваком, но изчезна Personal Hotspot от settings-general-network, някой да има подобен проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Токова ужасен ънлок не съм правил досега , тоя новия сам омазва 3гс-ките много здраво, незнам но аз от днес на обед не мога да ънлокна нито един телефон 3 4-ки и два 3гс-а , един 3гс стана на магия но се оказа , че няма изходящи повиквания, всичко интернет входящи работят обаче изходящи неще. Направо полудях, а най-гадното е ,че не можеш да ги хакактивираш после с редсноу ако остане телефона неактивиран. редсноу дава грешка и неще , трябва да се прави рестор и да джейлваш на ново. :get-crazy:

Най интересното е , че като ресторна начисто 3гс-те с 4.1 или 5.1 пак ми умират на ябълката ,айтюнс ги вижда но не може да излезе началния екран. Кошмар.

Редактирано от liomojo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре си работи, но иска търпение и мисъл :) За изходящите обаждания пробвай: Активираш прехвърляне на повикванията, задаваш номер, на който да се прехвърлят. Набираш. После изключваш прехвърлянето. Пробваш да набираш.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако знаете от коя държава е телефона, но не знаете към кой оператор е заключен, направете следното.

Гугъл е достатъчно голям за да предостави тази информация и да затегне обръча до такава степен, че да останат два - три оператора под съмнение. Тогава карате наред, като след стъпките със SAM и преди последната (свързване на телефона към iTunes за активация), пускате и спирате самолетен режим (Airplane Mode). Ако ви покаже Sim Failure, значи сте на прав път и със сигурност това е оператора към който е заключен телефона. Остава само да го включите и изключите към iTunes няколко пъти и ще се активира.

Ба*и, заболяха ме пръстите докато го напиша. :biggrin:

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4.3.3 bb 04.10.01 мога ли да го отключа по метода и след това да update до 5.1? Iphone 4

Извинявам се ако съм объркал въпроса...четох много но това не ми е ясно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай това

http://jaxov.com/2011/05/download-sam-to-activate-iphone-4-3gs-officially-on-ios-4-3-3/

Редактирано от mishocs
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айди да споделя за първия неуспешен телефон. I4 със модел MC603DN - 16гб. Човека казва, че бил гемански. На къриер пише telekom.de 12.0. Според това тук , телефона е германски, австрийски или холандски. И сега идва голямото НО, не става с нито една от изброените държавици. Sim id имат 2 от тях, по няколко, но пак с нито едно не става. Давайте идей? Благодаря предварително.

опитай с iTool.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда не стана :smile:

Това при мен не проработи :( може аз да греша -извинявам се :)

http://jaxov.com/201...y-on-ios-4-3-3/

Редактирано от mishocs
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Закачвайте си телефоните на itools с карта за да ви казва оператора , също така мисля, че е не лоша идея всеки да поства тук IMSI-то с което е успял и съответно за кой оператор е, за да става за под минута отключването !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Венко, не дрънкай :smile: IMSI е уникален ;)

An International Mobile Subscriber Identity is a unique identification associated with all GSM and UMTS network mobile phone users.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Саше, все си мисля че всяка сим раздава едни и същи IMSI и съответно ICCID , може и аз да бъркам, но е лесно проверимо ! Сега си лягам , че ми се спи много , но утре ще проверя с itools !

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

IMSI всъщност ти е номерът и мобилният оператор го асоциира с абонатния, за да те таксува. TMSI вече е произволно генериран(пак на базата на IMSI все пак) - целта е да се ползва истинският по - рядко, за да се предотврати записването и ползването му от зложелатели. Пууу, заболяха ме пръстите докато ти го разкажа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...