Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да отключите вашият iPhone използвайки Lockdown от SAM


Recommended Posts

Леле стана ,егаси 2 дена беше ми писнало :))))))

iphone 4 firm 4.3.3 - unlock. към Movistar -Испания :)))))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 224
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    37

  • Alxx®

    18

  • kawabiker

    16

  • Grievous

    14

Още вчера излезе този ъпдейт на SAM 0.1.16-1, при който отключването става само с 2-3 стъпки. Пакета с всички файлове е в шапката.

Отворете SAM, убедете се, че метода за избиране на оператор е Auto Detect и натиснете Utilities.

Ако Auto Detect не работи, минавате на метода с държава и оператор, като ги изберете ръчно!

9ad4b4fc2573f580.png

Натиснете бутона Attempt Activation. Ако не го виждате, изберете De-Activate iPhone и ще появи.

d61548985d9b281d.png

На появилия се прозорез ще се появи надпис, който гласи, че това може да отнеме известно време. Изчакайте го търпеливо!

95599a11e6b4a3b4.png

Накрая iPhone ще направи respring и след кратко търсене ще намери мрежа!

bee998267f2a76db.png

Това е! ;)

  • Харесвам 5
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, iPhone 3G FW 4.2.1 BB 05.15.04, ФЗ към О2.

1. Чист рестор с 4.2.1

2. Джейлбрейк с Redsn0w 0.9.6b5

3. Инсталация на SAM 0.1.16-1, и по метода по-горе описан от Grievous вече е отключен !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-лесен Ънлок от ултрасноу насам не бях виждал, до днес :).Отключих моето съкровище , но 3G-то не ми работи само EDGE.Някой да има подобен проблем ?

п.п.Направих Reset Network Settings , положението е същото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въвел ли си настройки на оператора?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

3GS ФЗ към Rogers BB 05.13.04 iOS 4.2.1 стана от първия опит :smile: Благодарности Grievous :bravo:

edit: За експеримент след рестарт махнах mobile substrate и всичко свързано със SAM и за мое учудване работеше (3 рестарта и не мръдна) ! Отървах се от mobile substrate-то и Ultrasn0w най-накрая :smile::guitarred:

Редактирано от VankataBGG
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic: И сега какво се оказа, че заключени телефони не е имало никога :tooth:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, че е махнал SAM, не означава нищо. SAM, e променил каквото трябва и не е нужно да стои. След активацията така и така е изключен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-лесен Ънлок от ултрасноу насам не бях виждал, до днес :smile:.Отключих моето съкровище , но 3G-то не ми работи само EDGE.Някой да има подобен проблем ?

п.п.Направих Reset Network Settings , положението е същото.

Пробвай както се прави с ултрата - изключи 3г, деактивирай и повтори процедурата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Facetime и iMessage работят ли нормално , т.е. някой пробвал ли ги е и ползвал ли ги пълноценно след този ънлок ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А някой пробвал ли е след отключване с една карта, после да отключи с друга?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, за 2 мин сменям ot globul na m-tel c iFunBox

пост #29 Grievous

Редактирано от svetoslakis
  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зациклих! Следвам всичко стъпка по стъпка, стигна ли до връзването с iTunes не ми дава съобщение, че не може да активира телефона, а ми дава грешка 1664, че не може да намери carrier update, след това направо ми изкарва, че сим картата не се поддържа. В Settings се появява Carrier менюто, но когато вляза в него и опитам да изключа Automatic, ми казва Could not load network list. Очевидно е, че SAM е свършил нещо, но телефона не успява да намери мрежите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що не пробваш по новия вариянт?

Кораба си заминава: http://www.beijingiphonerepair.com/news/sam-unlock-method-may-no-longer-work-as-apple-starts-fixing-activation-servers/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грешка 1664 пак трябва да ти свърши работа, не давай ОК, а затвори прозореца, откачи телефона и пак закачи, би трябвало да тръгне !?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Относно заминаването на кораба има ли опастност ънлока да спре да работи ? Имам предвид например ставам сутринта и няма вече сигнал , а не при опит за нов ънлок след рестор.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Споко бре, нали турбинки има вече по 40 долара, ще паднат още !

Миме, ако си запазила Lockdown папката, мисля че и след рестор няма да има проблем, но това е само на теория :( !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз турбинка си имам ама ми е толкова добре без нея. Запазила съм папката , но притеснението ми беше да не спре ънлока както си работи а не след рестор. Досега не ми се е налагало по принуда рестор и се надявам така и да си продължава.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhone 4 ФЗ 5.1 Активация със SAM.

Правя рестор с къстъм 5.0.1, и телефона се актевира веднага,без джейл и без SAM.

Със същата карта,която съм използвал за активация със SAM.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

kawabiker, ще го пробвам довечера(понеже вече телефона е с притежателя си на работа), дано от Apple да не са скъсали конеца до тогава.

The Shaman, така или иначе сегашния Gevey си работи, макар и да има нужда да го ресетвам веднъж дневно понеже губи обхват. Ще изчакам мейл от AT&T дали ще го отключат и тогава ще мисля за нов Gevey(ако ми откажат), който поддържа по-висок бейсбенд и дано да е по-стабилен...и по-евтин.

Добавка: А между другото снощи пробвах в продължение на 4-5 часа и по първия описан метод и по последния, който е дал Grievous, но крайния резултат беше винаги един и същ. При първото връзване към тюнса ми излизаше съобщението с 1664, но правеше проверката и ме вкарваше в summary-то на телефона, което според мен значи активация(тъй като при активация с оригиналния сим прави абсолютно същото), обаче при следващо закачане ми дава non-supported sim. И така 5 часа.

Редактирано от Anton
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен на 4 с 5.0.1 не става. Дава грешката, която е на снимката от линка. Сега чакам отговор от IMEI.INFO за точно кой оператор е заключен за да пробвам ръчно. Някой успял ли е днес?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...