Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да отключите вашият iPhone използвайки Lockdown от SAM


Recommended Posts

Аз се оправих по тоя метод, но с много мъки. В общи линии, всичко е до налучкване.

Лиоможо, метода за избиране на кода на оператора е описан още в първия пост!

Имах предвид кериър избора на телефона не във SAM. Ако в сетингс на телефона има кериър влизаш в него и си го избираш ръчно м/у глобул , мтел и виваком. И тогава тръгва пущината.

Редактирано от liomojo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 224
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    37

  • Alxx®

    18

  • kawabiker

    16

  • Grievous

    14

трябва ли да бъде активиран с оригинална карта преди да се сложи тази която искаме да ползваме ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей не четете изобщо.. Деактивираш и слагаш СИМ картата, с която искаш да го ползваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм, ако имате оригинална карта, не е лошо да се активира с нея. После джейл, SAM, деактивация и както си му е реда.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

както винаги , БЛАГОДАРЯ ГЕНЕРАЛЕ!

П.П. някой има ли проблем с обхвата ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Само да кажа как се оправих с един 3ГС ФЗ. Телефона беше с 4.0.1 и ББ 05.13.04 направих упдейт през iTunes до 5.1 ББ стана 05.16.05, джилнах го с redsn0w 0.9.10b8b инсталирах SAM благодарение на The Shaman, след което след много опити( вадене на кабела, рестартитане на телефона Airplane mode on/off) и четене на всичко свързано със САМ, при мен стана с Auto detect , копирах IMSI номера и ICCID номера от SAM Details, сложих ги в главното меню на SAM, свързах телефона към iTunes, даде грешка, спрях iTunes и SAM свързах пак към iTunes и телефона започна да търси прежа и я намери. За сега на телефона всичко работи, освен iBooks от джила. Още веднъж благодаря за цените съвети

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Късметлия

Цял ден се борим с един такъв и не ще.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ще мога ли да отключа iPhone 4 с iOS 4.3.2 и BB 04.10.01 ? С дадения метод или ще трябва да скачам на 5.1 и на него да отключвам ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Shamane днес още един опит на 4.3.3 -греда

Custom на 5.0.1 -всичко е наред :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търси в сървъра на сидиа с тайни ъмбрела и не се отказвай. Няма логика да имаш 4.3.2 и нищо до 5.1...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно видео от iClarified:

П.П. За тест на метода (и за да се разведа с mobile substrate :tooth: ) пробвах на iPhone 3G с бейсбенд 5.13.04 iOS 4.1 - успешно (OS X Lion 10.7.3/ iTunes 10.6.1). Ползвах опцията с избора на Country & Carrier. A дали с качване на бейсбенд-а, телефона ще се отключи с Lockdown папката ?

Редактирано от WolfDale
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Alxx@, телефона не е бил джейлбрекван досега, следователно няма как да има запазени SHSH файлове освен за тази, на която е сега (4.3.2 извлякох ги с iFaith), и на 5.1, като инсталирах Cydia се появиха.

The Shaman, проблема ми на 5.1 е, че джейлбрейка е tethered и не ми се занимава постоянно да внимавам за батерията и рестарти.

Ако греша някъде, ще съм радостен ако ме поправите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, не грешиш - аз не разбрах в началото. Бориш го под 4.3.2 или се примиряваш и чакаш читав джейл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос точка 6 от ръководството, къде поставяме IMSI-то в което от двете полета на SIM Details или на SAM Details ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нито в едно от двете. От там го копираш. Хвърли едно око на видеото, макар и много лесно да им се получават нещата на Кларифийлд :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвано на iPhone 4 FW 5.0.1 BB 4.11.08 ------ работи custom ifaith

Пробвано на iPhone 4 FW 4.3.3 BB 4.10.01 ------ работи

Пробвано на iPhone 4 FW 5.1 BB 4.12.01 ------ работи и след рестарт без just boot

Редактирано от svetoslakis
  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз мога да подвърдя на 4.3.5 айфон 4 се отключи без никакви грижи. Джейл и после ънлок.

Аз установих , че най-безпроблемно става така , рестор ,джейл и хакактивация с редсноу, сам, revert lockdown to stock , гледаш сам инфо дали е неактивиран , нагласяш си ръчно кериера и отиваш в саминфо, копираш , спуфваш, пействаш ,чакаш десетина секунди и ръгаш кабела и активираш,махаш кабела и спираш сам после пак чакаш 10-тина секунди и пак с кабела и тюнса . Така без проблеми отключих 2 4-ки и един 3гс, тези който неможеха да се ресторват начисто ми въртяха номера.

Шамане много благодаря за идеята с пренасочването , стана идеално, пренасочих, набрах-нестана, спрях пренасочването и готово. Господ здраве да ти дава човече. :bravo:

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...