Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPad Mini Event


strangesamedogma

Recommended Posts

Събота сутрин, сутрешно кафе и жажда за дискусия! :smile:

Слуховете текат отдавна и евента наближава, какво знаем засега:

-7,85 inch display

-дисплея ще е като на айпад 2, няма да е ретина

-за да се запази ниската цена ще се продава само wifi модел

-няма да има ново sdk, ще работи със сегашните айпад приложения, просто ще са scaled down (което е супер защото няма да се появи фрагментация)

-вероятна цена - 249$-299$

-по модел на новия ipod touch ще бъде най-вероятно с избор между няколко цвята

-има слухове че може би няма да се казва ipad mini, а ipad air

-първоначално се говореше, че евента ще е на 17ти, но заради забавяне на продукцията ще се измести на 23ти

Най-вероятно ще изглежда така:

ipad_mini_black_mockup.jpg

Това са неща, които всички някъде вече са прочели, но ги написах за някой пропуснал. Мен друго ме вълнува. Какво точно ще покажат на евента? Примерно когато Джобс представи айпад 2, въпреки че имаше нов дизайн, нов хардуеър, камери и т.н., представянето беше в рамките на 10тина минути, а останалите 50 от презентацията бяха съсредоточени в софтуеър. Не може сега 1 час да говорят за ipad mini, при положение че няма абсолютно нищо ново по него и е продукт, чието създаване е само с цел запълване на пазарна ниша. Със сигурност продукта ще се продава с милиони и ако ни изненадат с цена може и да стане най-използвания продукт в образователния бизнес, но реално по него няма нищо ново. Не може да говорят за него 1 час, ако го направят ще е някакси алчно. Трябва да има нещо още. Говори се за нова версия на the new ipad, такава която ще поддържа повече 4G/LTE мрежи (например в UK). Наскоро представиха новия iTunes и се знае, че ще излезе по някое време през Октомври, може би на евента Тим ще каже : "The new Itunes is available for download TODAY". Но дори и тези неща да се случат, пак няма да се напълни 1 час презентация. Това ме навежда на мисълта, че има още нещо. Може би нещо свързано с ipad mini и образованието? Незнам. Затова и отварям тази тема - вие как мислите? Какво ще се представи на 23ти?

ipad_mini_invite.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дано да пуснат iPad mini с ретина и 3G пък да си пускат и евтин вариант. Много искам да си взема iPad, но 9.7" ми е много голямо, а 7" ми е перфектно. Ако орежат много iPad мини от към параметри направо да си го кръщават iBook.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е апъл ще говорят един час за новия айфон. За милионите продажби и т.н

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е то е баш за хората, които не са се бръкнали още за "големият".

Редактирано от Nick Snow
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Евънта ще се върти около iBooks, та нищо чудно да станем свидетели на представянето на някой рийдер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може пък да пуснат някой свестен хибриден рийдър с дисплей с e-ink :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме изкефи да има възможност за сим и това да е отговор към Хамсунккк нуте:))))) Брутално ще е:)))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е да представят и нови iMac-ове, с Ivy Bridge процесори, може би и по-скъпа версия с ретина дисплей и леко променен дизайн. Не са пускали нова ревизия от година и нещо насам. Няма да се изненадам, ако пуснат и MacBook Pro 13 с ретина и нов дизайн(орязване на супердрайв-a и малко по-тънак като 15" версия, която представиха лятото).

А до това как ще си запълнят презентацията - ще говорят за брой продадени iPhone5, iPod, iPad, и колко изтегления има Mountain Lion-a.

Каквото и да представят ще има продажби, това е ясно. Напоследък имам чувството, че феновете се превръщат в зомбита, вместо Apple да се съобразяват с нас, ние се съобразяваме с тях(или по-точно с това, което ни предлагат).

Редактирано от r3ac7
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...вместо Apple да се съобразяват с нас, ние се съобразяваме с тях...

Кога е било по - различно? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е той в общи линии не каза нещо, което не беше казано вече ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първото ми предположение е че събитието ще е в малка зала с ограничен брой журналисти подобно на представянето на първия iPod. С всеки нов айпад досега е имало нова версия на фирмуера. Вероятно сега ще е 5.1 и ще отделят подобаващо време на нея. Вероятно ще стане въпрос и за Mapgate скандала и изхождайки от пуснатите снимки на Google Maps приложението нищо чудно да обещаят наличието му примерно до края на годината. Разбира се ще се говори и за новия iTunes и ще се повтори всичко, което показваха миналия месец. Новите iMac-и разбира се, Mac mini също. Retina Macbook Pro 13" вече е потвърден. Ще покажат някой нов Apple Store и 15 минути ще дават статистики за продажби и тн.

Има матриал за поне час и половина два не се притеснявайте ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кат гледам какъв е замазан фона, няма да е ретина дисплея...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"We've got a little more to show you."

Нещо малко ще ни покажат.. като малък MacBook Pro с ретина и iPad Mini. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Victormihov, минито не е предназначено за хора, които вече имат 9,7 инча пад.

Интересно е след като майкрософт обявиха цените вчера на surface, дали това по някакъв начин ще окаже влияние на цените на Епъл.

Ако сложат висока цена на минито, може да не успее съвсем, при положение че в 7-8 инчовия маркет има варианти дори за 199 долара. Ако пък гледат да се съревновават сериозно с този маркет и ударят една сериозно ниска цена, ще си изядат доста от собствения айпад(9,7) пазар. Първоначално си мислех че може би ще си решат въпроса ако почнат с 8ГБ модел, който ще е ниска цена и вече 16Гб примерно някъде към 300 долара. Но пък от друга страна, мисля че много хора биха си го взели заради екосистемата и гигабайтите са без значение.

П.П. Надявам се на ъпдейт на ibooks и главно на опция за маркиране на pdf, не само на книгите, защото не ми се използват 200 програми за pdf документи, и ще бъде повече от приятно вкичко свързано с книги, pdf и четене да може да се прави през ibooks.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ме "кефи" как преди всички повтаряха думите на Джобс, че 7 инча не е таблет и плюеха по андроидските седмички, а сега когато дойде време и Apple да пуснат малък таблет чета из форумите- айфон е малък, айпад е голям!

Както и да е, на мен ми е интересно дали ще предложат устройство, подходящо за четене. Всички знаем, че досегашните дисплеи измарят очите, а на мен поне ми се иска да имам рийдър и таблет в едно. Въпреки, че не вярвам да са го измислили още ама да видим. Само с това могат да ме грабнат.

Не бъркайте Surface с iPad- съвсем са различни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да видим на каква цена ще се продава?!Сериозна конкуренция от Nexus 7;)Като фен на Apple,лично аз почнах да се позамислям вече!Даже смятам да се обзаведа с един Nexus!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В другата тема имаше цени на оператор. Не са на 100%, но ми се виждат реални.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А аз не разбрах кога Джобс е казал, че не държиш неговия телефон правилно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Утре вечер ли е събитието?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...