Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iPhone 5 общи проблеми


Monro

Въпрос

Здравейте,

Как е обхавата при вас, има ли прекъсвания при разговори, смс-си за пропуснати обаждания..?

От два дни повреме на разговор се чува едно попукване с прекъсване, и получавам смс-си за пропуснати повиквания... абонат на Мтел съм.

При вас как е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Бобчо, ти си подал заявка за отключване, защото си с глобулски телефон. Не четеш или не сгряваш какво пишат по - горе?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вие пък за най бъгавото проложение коментирате. Много ясно, че е от Фейса, а не от ios-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

щом е купен от Глобул е бил ФЗ, ако те казват че е отключен значи са пуснали заявка за отключване со Apple

т.е. според мен bobidi е прав

дори Германос на сайта са си написали, че ако си купиш от тях без договор - първоначално е заключен към Глобул и трябва да изчакаш заявката за отключване

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В iOS 6.0.1 Settings - Notifications - Facebook - по подразбиране беше на "none". Избрах си Banners и фейса запя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами вижте какво е станало. Значи шефът на мойта приятелка си купи също 5-ца пак от Глобул пак по същия начин и твъри, че също е отключена. Той си е ползва с Глобулска карта и няма проблеми. Когато обаче са опитали да сложат въпросната Мтел-ска карта на неговия телефон се е получило същото и е искало активиране на картата - съответно неуспешно. В същото време той казва, че е пробвал 5-цата си с друга Мтел НАНО карта и е работил без проблеми. Звъняли са на Глобул(на човека доставил им телефоните) и той категорично е казал, че са отключени и 2та телефона. Възможно ли е тия идиоти от Мтел да са дали някаква бъгава карта? Звъняхме и на оператор да проверим дали НАНО картата е активна и ни казаха, че картата е активна. Знам също, че има едни НАНО карти(70 лева струва), които се слагат в телефона и го отключват към всички оператори. Но щом и на друг отключен АйФон 5 тази карта прави същото се чудя дали проблема не е от картата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвай с друга и ще разбереш.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нали пише, че го е пробвал с друга.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С Нано карта на Глобул тръгва телефона. В смисъл самата НАНО карта на Глобул не е активна поради наличието на старата обикновена сим карта. Но когато Я пуснем в телефона преминава активацията успешно и не иска Ънлок..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И на мен в 9 часа заедно с един sms ми наруши спокойствието телефона, дамо дето защото бях сънен и май не различих разлика в тоновете, вероятно бъркам защото в настр. са си различни.

Иначе да, мисля трябва да е на banners за да работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Само ламбрето зацепи какво съм искал да кажа. Ако са го продали като ФО, трябва да се ъпдейтне за да стане ФО, защото е дошъл в БГ като ФЗ към глобул.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Глупости!

Не трябва да се ъпдейтва!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Абсолютно. Само го закачаш с картата в него и си готов. Най-много да иска деактивация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Глупости или не казвам какво съм направил със купена от глобул 4-ка( купена като ФО, т.е. Беше пусната за отключване към ябълката), която само с поставяне на карта викаше да го д..ам. След включване в туню каза че има кериър ъпдате, след което тръгна мтел- ката карта безпроблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От ъпдейт на iOS до кериър ъпдейт - разликата е от тук до небето. Освен това, при локнат телефон и пусната заявка - активацията с картата на оператора му пречи да тръгне със всички и ако не искаш ъпдейт на iOS, деактивиране и нова активация е напълно достатъчно. От А5 нагоре, няма буутром експлойт и деактивиране с редсноу не става, но пък става erase all content and settings от менюто ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Едва ли ако го включи ще излезе ios ъпдате на петица. За другото което казваш не знаех че може директно от телефона да се направи, затова и писах че това което съм правил се отнася за четворка. Само не разбрах за какво намесваш редсноу в случая.

Редактирано от bobidi
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Monro има ли подобрение с новия нано сим. И аз като теб съм на мтел и имам доста съобщения за пропуснати обаждания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Само не разбрах за какво намесваш редсноу в случая.

За деактивация, ако не разбра. Да се сещаш за друг начин на джейлброукнат 3гс/4-ка(е, и САМ де)? Операцията от менюто, ако се направи на броукнат 3гс/4, обикновенно телефона после мре на ябълката и опираш до рестор.

Едва ли ако го включи ще излезе ios ъпдате на петица.

Дали пък няма? Аз все си мисля, че последния фърм е 6.0.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Най-лесно е:

слагаш друга карта и връзваш телефона към iTunes, телефона отива на LockScreen-a и иска активация. Ако не се активира с избраната карта, вадиш я и ти се появява отново SpringBoard-a.

Ако нямаш компютър наблизо:

връзваш телефона към някой WiFi, слагаш друга карта и чакаш до 3 / 5 минути телефона да отиде на LockScreen-a и да иска активация. Ако не се случи, рестарт на телефона (както си е с друга карта и към WiFi). Ако и тогава не поиска активация търсиш компютър с iTunes.

Става въпрос за телефони които не са Хактивирани и са с iOS >= 5.0.

Тествано е по минимум 20 пъти дневно.

П.п. Update не е нужен.

Редактирано от mariankata
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Тествано е по минимум 20 пъти дневно.

П.п. Update не е нужен.

Прочети пак мнение #18 и #31, става въпрос за нов телефон току що купен. Ако съм разбрал добре телефонът се е активирал, но не се е отключил.

В някои случаи се чака известно време, за да се отключи, причината вероятно е сървърите на Apple.

Колегата висял в Apple Store час, за да чака отключването и да не се прекара да си отиде с ФЗ телефон. Не се е отключил по никакъв начин доста време.

Аз като го взех се позаинтересувах и потвърдиха, че получават само ФЗ телефони, които ги отключват на момента, когато даваш парите, цъкат си данните от кутията с дебелите телефони, които носят продавачите и уж така ставала връзката за отключване с Apple.

Ъпдейт като ъпдейт не е необходим, но без Интернет ме съмнява да се отключи, така че ъпва нещо, каквото и да е то. Активирах го с карта на Vodafone и при смяна на картата с тази на моят оператор си излезе черен дисплей и това е.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Vale. 'а'е нататък с нещо ново, че и тая тема la hemos caga'o.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

turbocharged, използвам го вече няколко дни с новата сим и за сега нямам проблеми, дори обхвата ми се струва, че се увеличи, за сега не се е случвало да прекъсва..

Alxx®, благодаря за помощта

Редактирано от Monro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен няколко пъти ми се случва да дава call failed като набирам!! Това е единственият проблем с който съм се сблъсквал до сега. Абонат съм на Глобул, с 4-ката не съм имал call failed.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Взех си 5-цата преди два дни.Мнението ми е страхотен телефон,особено след ъпгрейд от 3GS :D .Проблеми досега съм нямал.Обхвата си е на макс и покритието е по-добро от на 3GS.За бързината какво да кажа направо ми прави кеф да го разцъквам,всичко става моментално.Камерата е страхотна и при мен го има лилавото сияние,но много рядко и по мое мнение снимката става по-хубава с него :D .Батерията също държи повече от на 3GS естествено,като при това всичко ми е включено 3G,Location,Siri,Notifications.Единственото,което ме дразни е,че Home бутонът не е мек както на 3GS,а по-твърд и някак си пружиниращ,и като го натисна се чува леко хлопане.При вас така ли е?

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не, при нас е на въздушно възглавница. Apple се съди със Ситроен за патента :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Някой обърнал ли е внимание на следната ситуация:

Всички плъзгащите се бутони от сорта на Airplane Мode, намиращи се в дясната страна на дисплея не функционират едекватно. Приблъзването от ляво надясно е наред, но обратното от дясно наляво е почти невъзможно.

Ето намерих и клипче на колега със сходен проблем, с тази разлика, че при мен TonePad си функционира по адекватно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...