Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Политика - коментари и мнения


The Shaman

Recommended Posts

Ми прочети за Жан Виденов и ще разбереш. Или питай родителите си как се живееш с 2 долара месечна заплата през 1996 г.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,2k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Asen_77

    153

  • Alxx®

    137

  • The Shaman

    92

  • eek

    68

И до къде ни докараха реформите им?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До НАТО и Европейския съюз. Що? Ти до Москва и Анадола ли искаше?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ех....от НАТО колко много нужда имахме...та накрая и армия нямаме.

Колко завода останаха,какви плодове и зеленчуци ядеш,месо внасяно от Канада?

А и още нещо,с цената на какво влязохме в ЕС?

Доста добре се справиха-нека да продължават.

П.П.

Към Анадола могат да ни заведат само ДПС.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Antony ти земи да прочетеш малко за кризата от 96-97 година и да проучиш малко - ще видиш че както изкуствено беше създадена кризата така и изкуствено излезнахме от нея-никво сдс няма заслуга за това

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак ще се гласува за ГЕРБ.......не виждам друга алтернатива......пази Боже да спечелят комунягите или още по-лошия вариант....Турците.....ситуацията е изключително сложна и противоречива......бизнеса бил умрял......глупости, що на мен ми не е умрял, а, които е кадърен, си намира начина да се изхранва.......нещата стават бавно в тая нашата държавица.......

Нито ти знам бизнеса, нито ме интересува.

Аз имам 6 разнородни и също не се оплаквам.

Не знам защо, обаче, непрекъснато хора като теб плашат другите с комунисти и турци.

Това ли само можете?

Кой говори за алтернативи и светло бъдеще?

Казвам горното в друг аспект - колкото ти и сто хиляди души подкрепяте ГЕРБ, толкова Стоядин и други сто хиляди души подкрепят турците или червените или Костов или който и да е друг политик.

Не е сериозно (да не кажа и по-силни думи) да говориш такива неща като "който е кадърен, си намира начина да се изхранва"...

Около мен над 40-50 фирми затвориха и фалираха и съответно семействата им останаха гладни.

И знаеш ли защо?

Защото в последните 4 години единствения им вариант беше да се цанят като подизпълнител на някоя голяма Тиква, която си е уредила голям търг с баш тиквата.

В следствие на което и мизерните пари, които трябваше да стигнат до тях и те не стигнаха.

Мачкане, рекет, притискане и натискане в калта - това се случва на всеки, който не е близък до управляващите.

Съответно на почит дойдоха безхаберници, ченгета и малоумни мутряги, които нищо друго не знаят, освен да са послушни.

Не бъркай това с некадърност, моля те!

Жив и здрав да си - работи си, изкарвай милиони и си ги харчи със здраве и кеф.

Но се огледай около себе си и прецени реално обстановката, в която живеят всички, а не само избраните.

Много мога да пиша за Министерство на образованието, МОСВ, за здравеопазването...

С имена, цифри и документи.

Но не го правя.

Уважавам правото на всеки да харесва и подкрепя който пожелае.

Просто призовавам за сдържаност и уважение към околните, без значение каква вяра изповядват и какви политически пристрастия имат.

А некадърните...

Тях ги е имало, има ги и винаги ще са между нас без значение кой ни управлява и какъв цвят му е партийното знаме.

пп. Пояснявам за да няма недоразумения: нямам политически пристрастия.

Искам едно единствено нещо и от червени и от сини и от всички: да ни оставят да работим.

А ние сами ще си определим за кой да гласуваме.

ппп. Виж в темата по-горе какви дрязги настанаха...

Всички си правят сметките (за политици говоря), разделят си баницата, а хората се изтрепват на улицата и по форумите.

Защо?

Недоумявам го, честно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак щяхме да влезем в нато и европа. Просто тогава го направихме по-бързо за сметка на много компромиси от наша страна. Относно Виденов ще кажа, че няма как нещата да се развият толкова бързо. За мен проблема е бил наслояван с години. ДС , куфарчета и прочие. Едва ли някога тези неща ще излязат на яве, и смятам че ще тръгнем нагоре, когато всички бивши агенти са аут от власта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заплатата беше 6 долара, защото аз взимах 30 бона! С тях януари 1997 г. Си взех насипно стек СРЕДЕЦ, това са цигари от онова време и карта за транспорта. Колко бях щастлив за цигарите!

Темата ви е хубава, в друг един форум политиката е форбидън.

И за да не досаждам - само един реторичен въпрос. Защо толкова се бяга от въпроса това - "аз лично имам ли вина". Ама честно. Все друг крив. Цар, шах, Костов, лостов, Бойко ....

Аз мога да кажа за себе си - виновен съм за това, това, това.

ПП - за да съм честен. Към нова година 1996 долара бе 600 лв, якото падане почна януари и проби на 2000 лв. за долар. Така че към 20то число май беше заплатката сметката бе 12 долара, а пенсиите бяха едноцифрени. Като стана 3200 на котировки по бюрата ....... си стана въпросните 6 долара. Това към 3-4 февруари.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от julian72
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко красиви думи, адаш, а нищо конкретно, сори, не си и помислям да се заяждам стеб, както ти го правиш.......бачкане му е мамата, които не работи....няма да яде :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко красиви думи, адаш, а нищо конкретно, сори, не си и помислям да се заяждам стеб, както ти го правиш.......бачкане му е мамата, които не работи....няма да яде :tooth:

Не се заяждам, честно.

Ако така е прозвучало ти се извинявам тук, пред всички.

Наистина не ми е идеята да се заяждам или обиждам, а най-малко теб.

Едит: а за бачкането си много прав.

Каквото и да си говорим и който и да е на власт, трябва да се бачка яко и непрекъснато.

И малко за разведряване на обстановката...

Яне Янев държи много силен коз и май от време на време си попушва от него.

:tooth: :tooth: :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак щяхме да влезем в нато и европа. Просто тогава го направихме по-бързо за сметка на много компромиси от наша страна. Относно Виденов ще кажа, че няма как нещата да се развият толкова бързо. За мен проблема е бил наслояван с години. ДС , куфарчета и прочие. Едва ли някога тези неща ще излязат на яве, и смятам че ще тръгнем нагоре, когато всички бивши агенти са аут от власта.

В какво НАТО и Европа щяхме да влезем? С Виденов и Гоце ли? Имаше мораториум върху изплащането на външния дълг, страната беше в пълна изолация и никой не искаше да ни знае. Що говорите глупости, не мога да разбера? Имаха огромни кривини сините тогава, направиха куп грешки, но вкараха България в правилните релси, дадоха насоките. Щяхме да влезем колкото сърбите влязоха. Гласувайте за който си искате, ваше право е. Аз казах, че не искам да давам алтернативи, особено на хора, които мислят трудно и смятат, че няма алтернатива на малоумен пожарникар крадец. Даже днес видях колажи, на които го сравняват с Апостола. Такова кощунство не е било. Абсолютно съм съгласен с Алгор. Съсипаха изцяло малкия и среден бизнес, който е двигателя на всяко нормално пазарно стопанство. Докараха ни дотам, че да работим само за данъците и заплатите на персонал, без да остават никакви средства за реинвестции и развитие. Правете каквото искате, но нямате право да се оплаквате после. Аман от месии - царя, волен, яне, бойко. Ми сега няма, давайте да си гласуваме за стария докато се появи новия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим, че с изчезването на малкия и среден бизнес , изчезна и културата (тя винаги се е идентифицирала със средната класа) , а страна без култура- Бог да я пази! Не стига , че като цяло Европа е в опастност- класическото образование става демоде , какво остава за страна , където последната грижа на населението , което се чуди как да си покрие сметките и да не остане гладно , е да мисли за култура. От години в България съществува т.н. комерсиална култура, която няма нищо общо с понятието "култура" . Страната е престанала от години да издържа това звено , което , ако се погледне исторически , е едно от фундаменталните звена за извеждане на държава , намираща се в колапс.

Никой вече не мисли за култура , а това е бъдещето на един народ.

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Алтернатива има, но не са никои от гореизброените. Трябва да се промени системата. Също и трябва да платят за "грешките" си довели до сегашното положение и да стане ясно, че не може безнаказано в България да се подиграваш с народа.

Аз понеже ги мразя двата чорбарски отбора и гледах Слави Трифонов, изгледайте го и ще видите алтернатива.

Трябва да се отървем от всичката тая паплач, надявам се да стане възможно най-мирно. Ако седнем да си траем и просто изберем някой, продължаваме по същата пътека, само тоя дето се гуши ще е друг.

Има и нещо друго, което трябва да променим: ние българите постоянно се борим помежду си, кой ще откъсне по-голямо парче от баницата. Време е да започнем заедно да работим в посока нейното увеличаване. Само тогава ще има достатъчно за всички и ще живеем добре, без значение дали сме наемни работници, бизнесмени, фриленсъри или пенсионери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са доста общи приказки..

"Да се промени системата.." - това го казва общо взето всеки , щом ситуацията стигне дотук , но кое в системата? Коя система?

От къде да се тръгне? Смяна на конституция? Какви са възможностите за това?

Да сменим системата, да осъдим и да накараме "гадовете" да си "платят" , ако не - да ги "убием".. това звучи малко несериозно..

От каква "паплач" да се отърваваме, като националното ни самосъзнание е болно, интелигенцията масово бяга зад граница, ценностната ни система опря до следващия концерт на Азис, саморазрухата и злобата станаха част от ежедневието и после " нека това самосъзнание избира следващ удачен вариант"... Няма как да стане , докато манталитетът остава същият. Всеки народ си заслужава управляващите и колкото повече интелигентни хора напускат страната, толкова повече следващите премиери ще приличат на Бойко Борисов, защото както казах и по-горе - комерсиалната култура само това чака и няма по подходяща почва да вирее от тази. За нея колкото по- "тъп" и ограничен е народът - толкова повече успява да установи контрол над хората , за да се стигне до момента в който Пайнер взима Евро-пари , а зала "България" стои празна - вече сложен печат на една интелектуално умряла нация.

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Несериозно е, защото никой не се ангажира да го облече в думи, за да може множеството да го припознае.

http://dariknews.bg/...icle_id=1043372

Примерно това.

С други думи казано аз лично искам да избирам не партия, а личност.

И като избера Мунчо Кинтарев да мога всяка седмица в уречения ден да си го търся, да му искам обяснение защо е направил едикакво си или защо е гласувал едикак си.

А като има още няколкостотин недоволни като мен, да се съберем и да го отзовем този същия Мунчо и да го натирим там където му е мястото - тоест да може да му се търси персонална отговорност.

Аз лично това искам.

Но то е далеч от начина, по който се случват т.нар. протести в последните три дни (тоест вечери), от които се разграничавам недвусмислено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Промяна на системата към истинска демокрация- различна от тази, в която живеем в момента. Демокрация, където не избираме 240 души на 4 години, които да крадат като за Световно. Трябва да се променят и мандатите към 2 максимум 3 за депутат и още куп други неща. Това разбирам аз под промяна на системата .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Думата "демокрация" се разбира по различни начини от един актьор и от един ултрас на футболен отбор , ако ме разбираш..

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е, но истината е, че никой не знае каква точно промяна иска. Да, не може да се нарече "демокрация", но поради липсата на точни думи е назовавам така . Система от промени касаещи обществото, парламента и може би конституцията .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е как да не знаеме? Искаме хубави заплати, нали сме европейци ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, общи приказки са. За по-конкретно и детайлно решение ще има нужда да се изкажат икономисти, юристи и дипломати - които са видяли в успелите държави как стоят нещата и да предложат работещи схеми от които да изберем. От моята позиция на средностатистически български гражданин, мога да кажа, че системата не работи, хората не живеят добре, властта безнаказано върти всякакви далавери с цел лична облага и единствено на личния им морал разчитаме да има някакви граници тяхното безхаберие. Трябва да им се вземе страх от последствия, било то законови или други. Трябва да се работи в интерес на народа с желание да живеем добре и да сме доволни ИНАЧЕ.....

Очевидно това трябва да се промени кардинално по един или друг начин. Дали ще станем тоталитарна или президентска република или ще се избере друга организационна форма, не знам. Но виждам, че така не става. 23 години не се получава, няма смисъл да тъпчем на едно място. Според мен не трябва да има партии, най-малкото те не трябва да получават държавни субсидии.

Борисов и подопечните му опраха пешкира на предшествениците си. Това стана, защото народа очакваше той да ги накаже за щетите нанесени от тях и да поправи стореното. Може би гордостта му попречи, защото вместо да ги прати в пандиза за доказаните кражби от държавата, той ги остави в Народното събрание, на хранилка, да ги дразни и да им обяснява всеки ден: "Видите ли ние построихме това и това, постигнахме това и това, а Вие господа не успяхте."

Ето и малко не общи прикази. Даже доста лични:

Не може на мен всеки месец да ми се удържат по 500+лв. осигуровки и плосък данък, да ми се взима от всяка легално похарчена стотинка 20% ДДС и майка ми да взима пенсия 163лв. Не може да изпишат баща ми от болница след инсулт полу-парализиран на 7-мия ден и да ми кажат: "ами по клинична пътека толкова, да има нужда от лекарски надзор, може да го заведете в частен хоспис." И на тях им се е удържало цял живот.

Нямало било пари!!? А за джипове, лимузини и костюми, командировки, самолети и 4-5 цифрени заплати имат пари? За уиндоус за администрацията на десеторна цена имат? Примери колкото искаш.

Как да не искам промяна? Ще искам каквато и да е. Ще искам да се строят детски градини, ще искам да се ремонтират училища и болници. И ще искам наказание за тея грешно изхарчени пари - неизгодна сделка, в ущърб на народа и държавата N-годинки в панделата и разпродажба на имуществото с цел възстановяване на загубите.. В крайна сметка на тези хора им се плаща (твърде много) да работят в наш интерес, а те не го правят. Нещо повече: те ни вредят в чужда полза.

И въпреки, че не съм съгласен с битката между протестиращи и полиция, съм твърдо ЗА: както се беше напълнил парламента (това го виждам за сефте от както се помня), да си подаде Бат Бойко оставката, да нахлуе тълпата и публично да линчува всичките охранени дебелаци вътре!

Пък, ако на Вас Ви е сериозно да Ви го сл@гат цял живот безнаказано ОК. То и за това се стигна до тук, защото ни е висок прага на търпимост, но се събира много за изливане.

Аз съм обикновен наемен работник и искам нещо не чак толкова сложно: със средната заплата, която заработвам да мога да изплащам жилище, да си покривам сметките, да си изхранвам и обличам семейството, да мога да отида на човешка почивка, да подпомагам (не да се налага да издържам) майка ми и да остава да кътам за черни дни. Да знам, че като кихна и доктора няма да каже дай 20лв. да ти кажа какво ти е. Да не се налага да давам рушвет, за да ми влезе детето в порутената детска градина в съседния квартал. Не бива обществените услуги да бъдат дял от пазарната икономика и да се очаква от тях да реализират печалба.

Знам, че не може да стане като с магическа пръчица. Нека се изготви план, да се каже примерно: след 10 години стандарта ни ще е равен с немския, за целта трябва да направим това и това и да действаме. Но след тези 10 години да се направи равносметка и ако не сме се справили да се посочат причините и ако те са субективни, то виновниците да си понесат отговорността и последствията.

п.п. В допълнение на предложението на algor:

Тези народни представители трябва да получават максимално възнаграждение в размер на 3 до максимум 5 минимални работни заплати, да имат стимул да работят за благото на избирателите си.

А да, за малко да забравя. Този пост е писан от един футболен ултрас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко , което описваш е породено от въпросната липса на средна класа.

Но също така е погрешно да мислим , че ние трябва да сме странични наблюдатели на всичко , което управляващите правят и на четвъртата година да им видим ретроспективно баланса на действие/бездействие и да отсечем - "Тези не стават!". Не става така. Ние , хората от народа , трябва да сме активна част от всичко , което се случва!

И пак казвам - манталитетът ни е такъв - винаги чакаме на други да ни оправят - правителство, Европа, в миналото - Русия, но истината е , че ВСЕКИ един от нас трябва да допринесе с нещо.

Културата се прави и поддържа от народа , общата интелигентност на една нация се налага от самата нея , не от правителството! На опростял народ какви управници очаквате да дойдат? Откъде да се вземат кадри? Нали народът избира личности , в които се припознава и самоидентифицира?

Аз повече се ядосвам на народа ни , отколкото на управляващите , защото последните са следствие на един народен манталитет.

P.S.

Съвсем страничен и прост пример:

Случайно в съседен форум виждам тема на един участник със заглавието: "Колеги, дайте да измислим crack за една програма от Сидия, която е перфектна , но спря да работи на третия ден!" (Явно му е изтекъл пробния период)

Изводът: въпросният човек си е купил iPhone за сумата X ( ако е без възможност, едва ли щеше да е с този продукт, а ако е купен с последните му стотинки заради модата- без коментар!) , признава за качествата на продукта , и въпреки всичко ОТКАЗВА да си заплати за него и иска да мине метър...става въпрос за 10лв.! Дори си е направил труд да отвори отделна тема , посветена на намирането на начин да ощетиш "производителя"! Едно, че няма грам респект и уважение към труда на девелопъра и второ - към собствения си " морал".

Разбирате ли за какво ви говоря?

Просто така няма как да имаме по- добро правителство! Не казвам, че всички са под общ знаменател, но тази част от населението расте главоломно.

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак казвам: НЯМА ДРУГА АЛТЕРНАТИВА В МОМЕНТА.....гласувам за СДС от самото начало, но след другаря Костов тази партия вече не е същата..скачахме, викахме.....и к'во стана.....нищо......адаша(Algor) хубаво го каза:"искам да гласувам за личности".....на мен ми допада Бойко, мутра или не, този е човека, който е срещу комунистическата&турска&крадлива опозиция......гледам народа сега, издигнали плакати:Бойко, върни се, не ни оставяй на комунистите: според мен цирка с оставката беше добре пресметнат ход на ГЕРБ, те пак ще спечелят изборите, сигурен съм.....братовчед ми е общински съветник в Пловдив, и мен ме гласяха за такъв, но аз си имам други приоритети, а именно да си ми върви бизнеса и да си изхранвам семейството......сега, ако се появи силна личност(като Бойко) и излезе с ясна платформа, долу комунизма, аз съм първи на изборите......това е, на който не му харесва, да си ходи в Щатите или другаде на гурбетлък, искам да вярвам, че хората имат ясна представа, какво стана в БГ, ВЧЕРА.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-важното е на следващите избори да отидат възможно най-много хора да гласуват. Ако отново имаме ниска избирателна активност, ще има висок процент на партиите БСП и ДПС. Тяхната коалиционна попара вече я сърбахме. Дано след всичко което се случи най-накрая наистина народа да се е събудил и да разбере, че трябва да се гласува. С 30-40% гласували никога няма да стане и няма да има промяна и в следващия, по-следващия и по-по-следващия парламент или каквато и да е формата на управление за в бъдеще. В този парламент последните 23 години са едни и същи мутрите, само си сменят местата по залата на 4 години. Алтернативни лидери няма и ако не е следващия премиер отново Бойко Борисов ме е страх да си помисля кой ще бъде. Другото лошо е, че дори и да излезе ново лице и да обещае светло бъдеще, високи заплати и висок стандарт на живот - това едва ли ще стане за година, две или дори и десет години. То европейския съюз отива на разпад, какво остава за нашата малка държавица. И докато продължава да се живее за днешния ден и на принципа " От студ умри, гъзар бъди ... " свързано с телефони, коли и т.н. няма да стане работата. Продължавам да не разбирам хора който ще си купят скъпа кола и няма да имат пари да я регистрират в КАТ, да и направят задължителна застраховка, че дори да и сипят и гориво за да я карат, но ще кажат аз имам Мерцедес, БМВ или каквато и да е друга кола ( придобивка ). Дано наистина сме се събудили и наистина да има повече хора на урните, независимо за кой ще гласуват, дори и да пуснат невалиден вот. Трябва да се гласува !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено.

Гласуването е задължително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Алекс, пали колата и към София тогава. Правят подписка да върнат "вожда". Включете се, феновете му ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...