Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Globul става Telenor


WULAS

Recommended Posts

Ти обърна ли внимание, че статията е от 2007 година? И че съм писал че имат честотите, но не са развили тази технология по причини, които съм написал в същия пост. Поне от година и нещо имат работещи клетки на WCDMA900, човека над мен е писал, че Теленор поставя и в момента такива , да не говорим пък че голяма част от 2G антените им ползват тази честота. Ти цитираш "казионни" медии, а ми казваш аз да не го правя - http://bgiphone.com/...та/#entry238674

Ако си наясно с този тип мрежи, трябва да знаеш, че скоростта зависи от натовареността на клетката. Естествено, че не е възможно с тази технология да бъдат постигани такива скорости навсякъде :smile: Просто хората са попаднали на ненатоварени клетки и силен сигнал. Друг е въпроса, колко хора имат нужда от такива скорости. Обикновено скоростта при мен е около 5-8Mbs, които са ми напълно достатъчни. :smile: Все пак не съм тръгнал да свалям торенти, примерно ;)

Приятел, когато казах, че Теленор и Мобилтел са подали документация и чакат решение на КРС не съм цитирал статията ти от 2007, а факт, който е публичен. Направиха го преди около 2 месеца. И въпроса ми беше по-скоро риторичен, защото на всеки е ясно, че няма да могат да направят нищо повече от това, което е в момента без допълнителни честоти, защо са им иначе?!?

Що касае натовареността и скоростта принципно си прав, да, така е, но аз имах съвсем различно нещо предвид… Не мисля, че който и да е абонат, на която и да е мрежа трябва да ходи, като радиолюбител и да търси, къде е най-добър сигнала, че да получи това, за което иначе е платил. Дори да го погледнеш и само от техническа гледна точка е ясно, че има минимум и максимум, и докато второто е пожелателно (въпреки, че всички цитират него и се "бият в гърдите") първото е това, което би трябвало да ни интересува, нали така?

ПП По въпроса за цитираните медии искам да кажа, че аз не се позовавам на тях, а давам, като информация. Надявам се да "усетиш" разликата ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 268
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • dessyteneva

    34

  • profusion

    21

  • Alxx®

    19

  • dedil

    15

Мани не се 'аби, виж, че налива експертни мнения в няколко теми и все менторски звучи. С такива и аз се отказвам да споря...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

topuzaka, моля да коментираш > post-15279-0-74167400-1417022333_thumb.j

За да няма предубеждение съм "затрил"оператора ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че това е Gmail.app. Днес имах същия проблем, Виваком съм, но бях през wifi!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

К'о каза, к'о?

Имат 3G антени на 900МHz от поне 2 години, но са твърде малко.

Казах това. Установил съм съм го лично с моя телефон. Четеш избирателно. Ето ти една такава http://prikachi.com/...15/7747215a.png http://prikachi.com/...16/7747216z.png

Аз съм от тези дето изграждат Базовите станции и на 3-те тариката- :smile:

Не искам да ги коментирам и 3-те или пък да ги защитавам - Теленор сега прави 3g на 900 ;)

Мани не се 'аби, виж, че налива експертни мнения в няколко теми и все менторски звучи. С такива и аз се отказвам да споря...

Още не си казал коя технология я предлагат само на хартия?. В кои няколко теми съм писал? Освен в тази съм задал един въпрос в друга. Можеш да се да се върнеш да се върнеш една страница и да прочетеш откъде тръгна спора. Каза, че "20Mbs e неприлично ниска скорост за umts" Не знам дали някой ще се съгласи с това. Намекваш, че нямат работещо HSPA, което също не е вярно. Съвсем друг въпрос е колко е качествена. Никъде не си ми отговорил нормално, а изместваш темата на разговора. Толкова ли е трудно да приемеш различно мнение от твойто? Звучал съм менторски, чак ме разсмя :biggrin:

Приятел, когато казах, че Теленор и Мобилтел са подали документация и чакат решение на КРС не съм цитирал статията ти от 2007, а факт, който е публичен. Направиха го преди около 2 месеца. И въпроса ми беше по-скоро риторичен, защото на всеки е ясно, че няма да могат да направят нищо повече от това, което е в момента без допълнителни честоти, защо са им иначе?!?

Предполагам, говориш за спектъра около 900MHz, защото именно той им е нужен за по-голямо проникване. Не съм срещал такава новина, ще се радвам ако сложиш линк. Мтел имат от поне 2-години 3G антени на 900MHz. Нещо не ми се връзва.

topuzaka, моля да коментираш > post-15279-0-74167400-1417022333_thumb.j

За да няма предубеждение съм "затрил"оператора ;)

Кажи си, че е Теленор. Няма да ме разчувстваш :biggrin: И за да не остава някой с впечатлението, че съм абонат на Теленор и много им се кефя, ето на кой оператор съм :smile:http://prikachi.com/...74/7747274U.png Просто не ми е приятно, като се пишат неверни неща. Хубава вечер на всички, сядам да гледам мач :cheers:

Редактирано от topuzaka
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не пишете глупости - за неща които не разбирате антената може да работи и на 900 и на 3г на 900 от един сектор с една антена по едни кабели - вaжно е как ще смесиш и разделиш сигнала - дали с комбайнери или директно само на едното през RRU modul -или DTMA с RET важна е комфигурацията и цялото оборудване не самите антени ( не че и те не са от значение де за някои неща, но като цяло )

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"20Mbs e неприлично ниска скорост за umts" Не знам дали някой ще се съгласи с това. Намекваш, че нямат работещо HSPA, което също не е вярно. Съвсем друг въпрос е колко е качествена.

Нищо не измествам. Прочети своето изречение отново и отново, докато не загрееш какво всъщност съм казал аз. Нищо не съм намеквал, а казвам в прав текст: HSPA с 20мбит максимално постижима скорост е подигравка. Да не говорим, че тази скорост е илюзорна за 90% от териториалното покритие! Без значение кой е операторът - при всички е повече или по - малко един и същ х*й. Теленор обаче се наср*ха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic: topuzaka, ако не е тайна, как влизаш в този ServiceMode (от шотовете които си постнал)? ;)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Offtopic: @Jekyll *#197328640# Debug Screen/Basic Information Иначе аз влизам през приложението Netmonitor. Доколкото знам тази функция е достъпна за определени модели на Самсунг и HTC. Този код е за Самсунг :-)

Не пишете глупости - за неща които не разбирате антената може да работи и на 900 и на 3г на 900

Моя грешка :unsure: Имах предвид базови станции

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То може всякакви антени да слагат, ама въпросът е какви честоти са ти дали. На теленор им трябват още за хубаво 3Г, а най-бруталните спекулации са, че щели да пускат 4Г.

Никой от операторите няма достатъчно честоти за 4Г все още. Не ги помня, но кой имал 2х10, кой 2х5, но всички се нуждаят от още. На Мтел са най-много. После на Виваком. Тепърва комисията по далекосъобщенията мъдрува как да разпредели честотите защото те в БГ не стигат. И причината е, че се ползват от военните, които трябва да се изместят на други, но парите за тая работа са откраднати отдавна. По тоя въпрос със сигурност ще има санкции от ЕС. Някаква подобна беше и причината за забавяне на цифровизацията на ефира.

Сега мъдруват малкото честоти, които са свободни, как да ги разпределят между всички оператори - търг или да дадат предимство на тия дето имат по-малко. Кандидатите са от Булсат и макс до Мтел, през теленор и Виваком. Т.е. - много мераклии, а малко материал.

Редактирано от newabv
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Fild Test menu na iphone

*3001#12345#* ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм в Севлиево подобрвваме 3g ;)

Що не се обадии бре?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук съм още на завод Росица

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То може всякакви антени да слагат, ама въпросът е какви честоти са ти дали. На теленор им трябват още за хубаво 3Г, а най-бруталните спекулации са, че щели да пускат 4Г.

Никой от операторите няма достатъчно честоти за 4Г все още. Не ги помня, но кой имал 2х10, кой 2х5, но всички се нуждаят от още. На Мтел са най-много. После на Виваком. Тепърва комисията по далекосъобщенията мъдрува как да разпредели честотите защото те в БГ не стигат. И причината е, че се ползват от военните, които трябва да се изместят на други, но парите за тая работа са откраднати отдавна. По тоя въпрос със сигурност ще има санкции от ЕС. Някаква подобна беше и причината за забавяне на цифровизацията на ефира.

Сега мъдруват малкото честоти, които са свободни, как да ги разпределят между всички оператори - търг или да дадат предимство на тия дето имат по-малко. Кандидатите са от Булсат и макс до Мтел, през теленор и Виваком. Т.е. - много мераклии, а малко материал.

Не смятам, че им трябват допълнителни честоти за 3G, защото в сайта на КРС пише, че те са разпределени наравно между Мтел, Глобул и Виваком http://www.crc.bg/files/_bg/900MHz.pdf

- „Мобилтел” ЕАД: общо 2 х 11,2 MHz в ленти 880,1-881,9 MHz/925,1-926,9 MHz и 895,7-905,1 MHz/940,7-950,1;

-„Космо България Мобайл” ЕАД: общо 2 х 11,2 MHz в ленти 882,1-883,9 MHz/927,1-928,9 MHz и 905,5-914,9 MHz/950,5-959,9 MHz;

-„Българска Телекомуникационна Компания” ЕАД: общо 2 х 11,2 MHz в ленти 884,1-895,3 MHz/929,1-940,3 MHz.

Предвид това, че целият радиочестотен спектър в обхват 900 MHz е еквивалентно разпределен между „Мобилтел” ЕАД, „Космо България Мобайл” ЕАД и „Българска Телекомуникационна Компания” ЕАД, към настоящия момент няма свободен ресурс в обхват 900 MHz

Колкото до 4G, мрежата, която правят е LTE Ready. T.E. ще им трябва минимално време да пуснат LTE, ако получат честоти. От това, което съм чел мисля, че и при другите 2 оператора е така. Подали са документи за 2x5 в 1800 MHz, като преди тях това са направили Мтел и Виваком. Ето цялото интервю с шефа на Теленор http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2014/11/09/2415136_oshte_dogodina_moje_da_stanem_nai-golemiia_mobilen/?sp=1#storystart Смятам, че по-добрия вариант е държавата да бъде натисната от ЕС да освободи военните честоти, за които говориш, защото с тях ще има доста по-добро проникване на 4G мрежите (спектъра около 700MHz, ако не се бъркам)

Нищо не измествам. Прочети своето изречение отново и отново, докато не загрееш какво всъщност съм казал аз. Нищо не съм намеквал, а казвам в прав текст: HSPA с 20мбит максимално постижима скорост е подигравка. Да не говорим, че тази скорост е илюзорна за 90% от териториалното покритие! Без значение кой е операторът - при всички е повече или по - малко един и същ х*й. Теленор обаче се наср*ха.

Evolved HSPA (also known as HSPA+), was released late in 2008 with subsequent worldwide adoption beginning in 2010. The newer standard allows bit-rates to reach as high as 337 Mbit/s in the downlink and 34 Mbit/s in the uplink. However, these speeds are rarely achieved in practice

Предполагам не очакваш такива скорости. Както и да е. За последен път коментирам този въпрос с теб. 42Mbs е максималната скорост на 3G мрежите в България, а и не само. Това не е LAN мрежа и няма как да получаваш такава скорост, това зависи от натовареността на съответната клетка. Няма как да пуснат навсякъде такава скорост, защото трябва да сложат маса клетки на 2100Мz и оптични кабели, през които тя е достъпна. Дори и Виваком, за които се твърди, че имат най-добро 3G покритие не предлагат 42Mbs навсякъде, а само по градовете, и то не всички, а на останалите места е 21Mbs/WCDMA900.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За последен път коментирам този въпрос с теб.

И аз се надявам да не пишеш едно и също повече. Не схващаш какво пиша и няма смисъл да се опитвам да ти го обяснявам повече. Явно ти убягва разликата между "технологично ограничение", "обещано в реклама" и "практически постижимо".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз се надявам да не пишеш едно и също повече. Не схващаш какво пиша и няма смисъл да се опитвам да ти го обяснявам повече. Явно ти убягва разликата между "технологично ограничение", "обещано в реклама" и "практически постижимо".

Наистина бях решил да не повече, но забравих в предния пост да ти припомня писанията:

20-тина мегабита е неприлично ниско за umts

Така и не каза колко е приличната скорост за 3G

Не си спомням да съм коментирал коя цифра е неприлична

HSPA с 20мбит максимално постижима скорост е подигравка.

Последно? Аз не си спомням Глобул да са обещавали нито, че имат най-бързата мрежа (Мтел го правеха, и определено подвеждаха), нито най-доброто покритие (Виваком, за това мога да се съглася). Така, че "технологичното ограничение" (42Mbs) и "практически постижимото" (до 30на Mbs) в случая нямат значение. Не знам какво са ти обещавали и (какво пише в договора ти), така и не каза. Не казваш нищо по същество и не се обосноваваш, за да има какво да разбера, освен това, че имаш проблем със сигнала, там, дето живееш.

"Качествата" на връзката в моя район не могат да бъдат обяснени с ремонта на мрежата, имайки предвид, че е така от години. 2004-2006-та беше така и след куп оплаквания нямаше резултат, докато случайно не попаднах на инженер от поддръжката с който споделих проблема в детайли. Човекът взе присърце(явно), защото след десетина дни нещата заспаха. Това обаче се повтори тази година и продължава 10-ти месец.

А това, ако е така е някаква форма на мазохизъм. Мен като ме издразниха си дигнах шапката и се махнах, за което не съжалявам. В момента има в пъти по-добри оферти от конкуренцията им + по-добро качество на услугата. Не знам кой нормален човек би търпял 10месеца проблеми. За една средно-скъпа такса получаваш една камара гигабайти+минути към всички. Даже обмислям миграция към Мтел заради отказа на Вива да ме прехвърлят на промоционалния им план.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Fild Test menu na iphone

*3001#12345#* ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Знам го това, ама не намирам информацията, която е на шотовете ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шотовете са от Galaxy S2. ;)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Редактирано от topuzaka
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намали малко цитатите, до тук си "само" с десетина нарушения на правилата. И не, не се заяждам - ако беше така, щях директно по реда да действам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така.

Но онзи ден ме изненадаха,и ми дадоха още 500 резерв.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic: Гледам темата активна и влизам с надеждата да видя новини, я за нови промоции я, за нови планове, пък не дай си боже намалили новия телефон :tooth: , вече трета страница чета само спиидтестове за някакви байтове и протоколи......знам че е зле нета, оставете ми надежда за новини за коледни промоции бре хора :tooth: :tooth:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...