Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Globul става Telenor


WULAS

Recommended Posts

  • Отговори 268
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • dessyteneva

    34

  • profusion

    21

  • Alxx®

    19

  • dedil

    15

Сори, да загрях ама съм сънен..;) пък и като не я ползвам често тая функция..:(

Редактирано от newabv
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Откато един копой взе да ме притеснява от Англия, всяка вечер се включва. :) Към 1-2 ч. му кефнало да чати с някой. Чак и звъни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли инфо дали ще пускат нови планове по празниците или ще си стоят с тия 3 мижави плана? Да знам да преподписвам ли сега или да чакам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен изчакай. Те тия сегашните са почти като старите им, така че няма да загубиш много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да оправят първо настоящата до прилично ниво, пък за лте не е притупал тупана. 20-тина мегабита е неприлично ниско за umts, ти за lte си се загрижил.

А за теб колко е "прилично", щом 20Mbs, не са? Все пак пак теоретичния максимум е 42Mbs, а и като се вържат няколко маймуни на клетката нещата се променят. Доста рядко съм мяркал резултати около и малко над 30Mbs, постигнати през 3G мрежа.

Едж новост през 2014-та звучи като черен хумор. За жалост е факт: в София се появи август - септември. Трагично е да обновяват мрежа, която е била върхът на сладоледа през 2003-та година, а текущите стандарти да се поддържат само на хартия.

Така както последни пускат EDGE, най-вероятно ще са първи с LTE от триото. И за да не остава някой с впечатление, че им правя реклама ще кажа, че се махнах от тях, точно заради нета, по-специално заради липсата на 3G извън градовете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ти сам си противоречиш... Човекът ти е написал "да си оправят мрежата...", ти му отговаряш, че била ОК, а следващите ти думи са, че си се махнал щото извън града не ставала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за теб колко е "прилично", щом 20Mbs, не са? Все пак пак теоретичния максимум е 42Mbs, а и като се вържат няколко маймуни на клетката нещата се променят. Доста рядко съм мяркал резултати около и малко над 30Mbs, постигнати през 3G мрежа.

Според договора ми с грабул/телемор, трябва да има работеща HSPA мрежа(обявено е като налична технология). Договорът ми е безсрочен, като е подписван 2011-та.

Да поговорим за теория и практика:

High Speed Packet Access (HSPA)[1] is an amalgamation of two mobile telephony protocols, High Speed Downlink Packet Access (HSDPA) and High Speed Uplink Packet Access (HSUPA), that extends and improves the performance of existing 3rd generation mobile telecommunication networks utilizing the WCDMA protocols. A further improved 3GPP standard, Evolved HSPA (also known as HSPA+), was released late in 2008 with subsequent worldwide adoption beginning in 2010. The newer standard allows bit-rates to reach as high as 337 Mbit/s in the downlink and 34 Mbit/s in the uplink. However, these speeds are rarely achieved in practice

До тук с теорията. Практиката показва, че са постижими под 10% от възможното за технологията и то само на места в големите градове. Да не говорим за настройката на предавателите в южна София, където нерядко е невъзможно провеждането на нормален разговор, а нетът не искам да коментирам.

П.П. Маймуни се връзвайте колкото искате, аз съм човек който си плаща за конкретна услуга и държи да я получи! Много се напъна с иронията, ама се пробваш в грешна категория.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според договора ми с грабул/телемор, трябва да има работеща HSPA мрежа(обявено е като налична технология). Договорът ми е безсрочен, като е подписван 2011-та.

Да поговорим за теория и практика:

До тук с теорията. Практиката показва, че са постижими под 10% от възможното за технологията и то само на места в големите градове. Да не говорим за настройката на предавателите в южна София, където нерядко е невъзможно провеждането на нормален разговор, а нетът не искам да коментирам.

П.П. Маймуни се връзвайте колкото искате, аз съм човек който си плаща за конкретна услуга и държи да я получи! Много се напъна с иронията, ама се пробваш в грешна категория.

Така и не каза колко е приличната скорост за 3G. Максималната скорост на бг операторите е 42Mbs, а ти казваш, че 20Mbs е малко. Аз живея в южна София и смея да твърдя, че не съм имал проблем с разговорите където живея. Също така още преди 2 години съм постигал скорости от 10на Mbs. А в момента имат проблеми с разговорите не само в южна София, а бих казал в доста градове по обясними причини.

Ами ти сам си противоречиш... Човекът ти е написал "да си оправят мрежата...", ти му отговаряш, че била ОК, а следващите ти думи са, че си се махнал щото извън града не ставала.

Къде видя да казвам, че имат хубава мрежа. Единствено коментирах скоростите. Човека казва, че 20Mbs е "неприлично малко" , за мен не е малко на фона на максимално достижимите скорости.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си спомням да съм коментирал коя цифра е неприлична, а само факта, че не си спазват договора. "Качествата" на връзката в моя район не могат да бъдат обяснени с ремонта на мрежата, имайки предвид, че е така от години. 2004-2006-та беше така и след куп оплаквания нямаше резултат, докато случайно не попаднах на инженер от поддръжката с който споделих проблема в детайли. Човекът взе присърце(явно), защото след десетина дни нещата заспаха. Това обаче се повтори тази година и продължава 10-ти месец.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина не съм инженер, но доколкото знам, теленор заради честотите си няма как да постигнат "проникването" на сигналите на другите оператори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мдаммм… писах преди време, дори мисля, че е в тази тема. Ако не закупят още спектър за повече от това и дума не може да става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си спомням да съм коментирал коя цифра е неприлична, а само факта, че не си спазват договора. "Качествата" на връзката в моя район не могат да бъдат обяснени с ремонта на мрежата, имайки предвид, че е така от години. 2004-2006-та беше така и след куп оплаквания нямаше резултат, докато случайно не попаднах на инженер от поддръжката с който споделих проблема в детайли. Човекът взе присърце(явно), защото след десетина дни нещата заспаха. Това обаче се повтори тази година и продължава 10-ти месец.

Не си спомням да съм коментирал коя цифра е неприлична, а само факта, че не си спазват договора. "Качествата" на връзката в моя район не могат да бъдат обяснени с ремонта на мрежата, имайки предвид, че е така от години. 2004-2006-та беше така и след куп оплаквания нямаше резултат, докато случайно не попаднах на инженер от поддръжката с който споделих проблема в детайли. Човекът взе присърце(явно), защото след десетина дни нещата заспаха. Това обаче се повтори тази година и продължава 10-ти месец.

Да оправят първо настоящата до прилично ниво, пък за лте не е притупал тупана. 20-тина мегабита е неприлично ниско за umts, ти за lte си се загрижил.

Това ти си го написал. А и май бъркаш понятията. В случая говорим за мрежа HSPA+, не за UMTS, при което максималната скорост е 384kbs. Tоест HSDPA и HSPA+ са ъпгрейд на UMTS. http://www.phonescoo...erm.php?gid=104 А относно качеството, доскоро имах проблем с 3G покритието на Виваком вкъщи, и вчера забелязах, че са решили проблема, като са променили честотата на 900MHz.

Наистина не съм инженер, но доколкото знам, теленор заради честотите си няма как да постигнат "проникването" на сигналите на другите оператори.

Имат 3G антени на 900МHz от поне 2 години, но са твърде малко. Хора, които се занимават с изграждането на базови станции, споделят, че в извънградските райони вече се монтират 3G антени на 900MHz.

Мдаммм… писах преди време, дори мисля, че е в тази тема. Ако не закупят още спектър за повече от това и дума не може да става.

Според мен имат достатъчно спектър http://www.darikfinance.bg/novini/1447/%CC%EE%E1%E8%EB%F2%E5%EB+%E8+%C3%EB%EE%E1%F3%EB+%E8%F1%EA%E0%F2+%E4%EE%EF%FA%EB%ED%E8%F2%E5%EB%ED%E8+%F7%E5%F1%F2%EE%F2%E8+%EE%F2+%CA%D0%D1 http://www.mediapool.bg/globul-kupi-oshte-chestoti-za-razshiryavane-na-3g-mrezhata-si-news166025.html Според мен проблема е бил по-скоро в скапаното им оборудване и може би ниския капацитет на мрежата в някои извънградски райони.

Редактирано от topuzaka
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според теб може и да е достатъчно, но според тях не. Защо иначе ще подават документи в КРС за закупуване на допълнителни честоти? ;)

ПС Моля, не ползвай за доводи линкове към казионни медии, не е сериозно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А и май бъркаш понятията

Демек, не съм си чел договора? Спри до тук, моля ти се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от тези дето изграждат Базовите станции и на 3-те тариката- :)

Не искам да ги коментирам и 3-те или пък да ги защитавам - Теленор сега прави 3g на 900 ;) а за скорост над 25 мегабита и на 3-те сложноооооо :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

за скорост над 25 мегабита и на 3-те сложноооооо :smile:

Сложно, но не и невъзможно :smile: Ако си с подходящото у-во на подходящото място ;)http://www.speedtest...ult/a/682985584 http://www.speedtest...sult/3773967216 http://www.speedtest...ult/i/694059438 Ето и на 3те, за да няма обидени ;)

Редактирано от topuzaka
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, де, но не мислиш ли, че е абсурдно абоната да търси "подходящо място", а не мрежата да е направена така, че всяко едно място в нея да е подходящо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Демек, не съм си чел договора? Спри до тук, моля ти се.

Едж новост през 2014-та звучи като черен хумор. За жалост е факт: в София се появи август - септември. Трагично е да обновяват мрежа, която е била върхът на сладоледа през 2003-та година, а текущите стандарти да се поддържат само на хартия.

Според договора ми с грабул/телемор, трябва да има работеща HSPA мрежа(обявено е като налична технология).

HSPA ли визираш, че се подържа само на хартия? Ако твърдиш това, то май наистина е по-добре да спра...

Според теб може и да е достатъчно, но според тях не. Защо иначе ще подават документи в КРС за закупуване на допълнителни честоти? ;)

ПС Моля, не ползвай за доводи линкове към казионни медии, не е сериозно

Ти обърна ли внимание, че статията е от 2007 година? И че съм писал че имат честотите, но не са развили тази технология по причини, които съм написал в същия пост. Поне от година и нещо имат работещи клетки на WCDMA900, човека над мен е писал, че Теленор поставя и в момента такива , да не говорим пък че голяма част от 2G антените им ползват тази честота. Ти цитираш "казионни" медии, а ми казваш аз да не го правя - http://bgiphone.com/topic/29672-червейче-в-ябълката/#entry238674

Добре, де, но не мислиш ли, че е абсурдно абоната да търси "подходящо място", а не мрежата да е направена така, че всяко едно място в нея да е подходящо?

Ако си наясно с този тип мрежи, трябва да знаеш, че скоростта зависи от натовареността на клетката. Естествено, че не е възможно с тази технология да бъдат постигани такива скорости навсякъде :) Просто хората са попаднали на ненатоварени клетки и силен сигнал. Друг е въпроса, колко хора имат нужда от такива скорости. Обикновено скоростта при мен е около 5-8Mbs, които са ми напълно достатъчни. :) Все пак не съм тръгнал да свалям торенти, примерно ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой да има проблеми с обхвата на Теленор в Гоце Делчев? Аз миналата година като бях по празниците във София беше отчайващо. Може да е било от моя телевизор.

Редактирано от WULAS
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм в Севлиево подобрвваме 3g ;)

Ето тест до клетката 3031ab9694b343a90a655d31b26d45e9.jpg

П.П Колега в Югозападна България в момента се подменя цялото старо обурудване на Теленор с ново ;) Възможно е да имаш проблеми със сигнала ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че пиша малко в страни от темата, но се зачетох в споровете за скорости, натоварености на клетки, сила на сигнал и т.н. и в тоя ред на мисли си задавам някои наивни въпроси. При условие, че дефакто в момента в България няма български оператор, защо се правят на ощипани 8-класнички и не обърнат внимание на термина "национален роуминг"? Нещо, което е отдавна практика в държавите, в който собствениците на нашите оператори реално са си в къщи? Просто ползваш сигнала на най-близката и ненатоварена клетка, без значение чия е. В Австрия, клиентите на Drei в голяма част от времето са в мрежата на T-Mobile или A1 и се радват на обхват дори в метрото :) Това е огромен плюс за потребителите и освен това би позволило на операторите да инвестират реално в по-качествени технологии, а не в по-количествени такива. Просто всичко е въпрос на договорка между операторите и разбира се и на желание. Може би отговора на, защо не се прави това, се крие именно в заглавието на темата ... докато през година четем как Глобул стана Космоте, Т-Мобайл, Теленор и т.н. няма как да си вдигнат цената за следващото "Глбоул стана ..." ако нямат количество мрежа. А качеството ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поне от година и нещо имат работещи клетки на WCDMA900

К'о каза, к'о?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...