Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да деактивирате "намаляване на скоростта на Proccessor-а" на батерия


BANNN

Recommended Posts

Когато един iPhone е включен за зареждане, скоростта на процесора се увеличава/респективно на батерия – скоростта намалява/. Исках да имам тази повишена скорост на Proccessor-а и на батерия в ежедневието. Ето как успях да го направя.

Това ръководство трябва да бъде използвано от потребителите, които разбират от iPhone OS или под вещото ръководство на такъв човек, ако направите каша , вие най-вероятно ще трябва да възстановите устройството! Моля направете backup на всякакви важни данни, преди да започнете!

Този mod е тестван лично от мен на iPhone 3G с фърмуер версия 3.1.2.

Какво ще ви трябва:

-Erica Utils

-SSH клиент, като putty. (С Mobile Terminal не се получи при мен)

-Търпение и знания.

Стъпка 1 - Създайте SSH терминал връзка и въведете следната команда:

cp /System/Library/SystemConfiguration/PowerManagement.bundle/com.apple.SystemPowerProfileDefaults.plist /var/mobile/PowerProfile.plist.backup

Стъпка 2 - Въведете следната команда:

cp /System/Library/SystemConfiguration/PowerManagement.bundle/com.apple.SystemPowerProfileDefaults.plist /var/mobile/PowerProfile.plist

Стъпка 3 - Въведете следната команда:

plutil -convert xml1 /var/mobile/PowerProfile.plist

Стъпка 4 - Свържете се с вашия iphone и вземете файла от / Var / mobile /PowerProfile.plist

Стъпка 5 - Отворете с текстови редактор Notepad и намирате следния ред:

<key>Reduce Processor Speed</key>

<integer>1</integer>

Заменяте цифрата 1 с 0, трябва да изглежда така:

<key>Reduce Processor Speed</key>

<integer>0</integer>

Стъпка 6 - Запишете файла и го качете в / Var / mobile / PowerProfile.plist

Стъпка 7 - Отивате пак в SSH терминал и напишете следната команда:

plutil -convert binary1 /var/mobile/PowerProfile.plist

Стъпка 8 - Пишете командата:

cp -f /var/mobile/PowerProfile.plist /System/Library/SystemConfiguration/PowerManagement.bundle/com.apple.SystemPowerProfileDefaults.plist

Стъпка 9 - Пишете командата:

reboot

Вашият iPhone ще се рестартира и ако сте направили всичко правилно той ще има увеличена скорост на процесора!:yikes:

Освобождаване на Ram:

FreeRam.deb

blue.png

Влизате в sbsettings/Processes/Free up memory

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все едно си хванал 3Gs няма да казвам, че дори и по бърз за да няма сърдити! :rolling:Разликата е огромна.:mrgreen:

Редактирано от GPower
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мхм, сигурно ще харчи ток, като G55 бензин с мръсна газ :yikes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А с каква реална честота работи процесора? Намерил ли си начин за овърклок на cpu за да стигне дакажем едни 550мхз?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А забелязва ли се загряване на машинката (повече от нормалното), батерията по-бързо ли се източва и колко (двойно по-бързо или е поносимо).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Загряване няма. Батерията все още не виждам да се стапя по-бързо - все пак съм го направил преди няколко часа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да направя това през "iFile", но когато отворя файла и намирам няколко такива реда и не знам, кой точно да променя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не е overclock, а изключване на фабрично зададения underclock! Честотата на процесора на 2G/3G е 600MHz, софтуерно свалена на 420MHz, с цел по- малко загряване и консумация на батерия. Идеята на епъл е, че по-мощен процесор с намалена честота, работи много по-стабилно от максимално натоварен такъв.

Този мод изключва намаляването на честотата - процесора "бръмчи" с пълна мощност. С този мод, пърформанса много доближава 3GS, тъй като неговата честота е 620MHz (също underclock-ната, по- принцип е 900MHz).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се радвам ако споделиш след Мода.:tooth: Немога да го тествам на 3Gs понеже неразполагам с такъв и не ме карай да правя глупости, защото чакам новият.:mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има промяна, но все още не мога да кажа нищо за батерията, от 4 часа съм така, телефона не грее със сигурност , а като му се добави и малко виртуална памет стана като 4 Г )

Майтапа на страна в комбинация с виртуална памет( докарах го до 82 МБ рам ) , 2Г-то е доста бързо.

П.П. За всички които се чудят кои 1-ци да сменят на 0-ли във файла,тъй като има 3 такива, това са тези редове които са в <key>Battery Power</key>, съответно ако не сте запазили оригиналните, тези си връщате на 1-ци ако не сте доволни.

А пък за overclocka като стана дума, попаднах на това http://img31.imageshack.us/img31/5195/dsc01007d.jpg

незнам дали е фейк, ама ме кефи идеята :clap:

П.П.2 Ако някой иска да си докара още малко RAM , http://dox.bg/files/dw?a=f22e4bb662

Пътя до файла за заместване е System/Lybrary/LaunchDeamons

П.П.3 Работи на 3.1.3 и на 3.1.2 , на 3Г и на 2Г, пробвано от мен

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

незнам дали е фейк, ама ме кефи идеята

Не е фейк, вероятно и твоя тел е там някъде по показатели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен не се получава. На точка 3 терминала ми дава грешка...

-sh: line 37: plutil: command not found
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://dox.bg/files/dw?a=ef82739141 Мисля , че на 2Г и 3Г , както и м/у 3.1.2 и 3.1.3 , няма разлика във файла или поне аз не я открих, този файл е от моя телефон, също може да се промени и през iFile
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш всички пакети с терминални команди от сидиа, иначе няма да стане от Terminal.app. Малкия затова е написал да пробвате с putty(б@хти името) или WinSCP.

П.П. За да стане въобще - от сидиа трябват:

-Erica Utils

-SSH клиент

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се ако ги заменя както предлага kawabiker, с неговите дали ще се получи?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз много неща пробвах за да клокна процесора, когато бях с 3г и всичките се оказаха неволен фейк, тъй като всички инсталираха освобождаващи рам програми и телефоните им тръгваха по-добре. Ще те моля все пак да си инсталираш от сидия sysinfoplus и benchmark от installous и да видиш реално имали някаква промяна в тактовата честота и бързодействие на процесора, ако не те затруднявам разбирасе. Лошото е че нямам под ръка 3г за да пробвам сам.

Благодаря предварително.

Сега прегледах файла на моя 3гс и там почти на всички места е 0 не 1.

Пробвах през терминала на телефона но нещо конвертирането неще да се получи.

Редактирано от liomojo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен на трета стъпка ми дава: Error: Unrecognized conversion format (xmll). Please use xml1, binary1 or json. Bailing.

Отделно на пета стъпка като го отворя този файл, вътре всичко ми е на квадратчета и няма как да го редактирам.

Редактирано от tonygti
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тонка, не ме излагай... Да си чувал нещо за конвъртъри от рода на този: http://iappcat.com/plist/bin2xml ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@tonygti За неразпознаването на формата ти не мога да ти помогна с нищо, а за петата стъпка - и на мен ми се показаха квадратчета. Интересното беше, че първият път не бяха квадратчета, а гореспоматите редове. След това дори и backup файла стана целият в "маймуни" и се превърна в може би негоден за редактиране. По-късно реших да използвам файла на kawabiker и смятам, че няма проблеми с батерията(засега). От 53Mb скочих на 83Мb...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В isystem info не виждам промяна на честотата на процесора при включен да се зарежда и на батерия.

Между другото пробвах всичко както е описано , никъде нямах проблем , но пише ,че процесора пак работи на 412 mhz.Това го гледам с програмата isystem info.

На мен реда който трябва да променя ми излиза поне 3 пъти в файла , и мисля , че на всякъде съм го променила на 0.Ето го и самия файл , може би бъркам някъде.

http://rapidshare.com/files/372551397/PowerProfile.plist.html

Все повече си мисля , че това е някакъв fake.Може ли да качите някой скриин да видя каква честота ви пише след успешния мод.Иначе на мен не ми е давало никаква грешка с командите.

Редактирано от mimeto83
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никъде няма да видиш, че тактовата чистота се е променила, никъде нагоре не видях някой да е казал , че ще се промени, прочети по внимателно какво е написал G в първия пост!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...