Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да деактивирате "намаляване на скоростта на Proccessor-а" на батерия


BANNN

Recommended Posts

След като редактирах файла нищо не се промени. Отдавна ползвам Benchmark и не ме е подвеждала, но и тя не показва никаква промяна.

Няма да е лошо да споделите дали при вас има някакви резултати.

За по-верни резултати е добре програмата да се пусне няколко пъти след рестарт с изключено Wi-Fi и без резидентни програми. Досега с моя 2G съм достигал няколко пъти почти до 106, но обикновено показанието е 103 - 104.

P.S. Няма да е лошо ако някой даде линк към BenchTest и да сравним резултатите

Редактирано от vaskog
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен на трета стъпка ми дава: Error: Unrecognized conversion format (xmll). Please use xml1, binary1 or json. Bailing.

Отделно на пета стъпка като го отворя този файл, вътре всичко ми е на квадратчета и няма как да го редактирам.

Тони, ако се опитваш да го правиш от телефона - влез в дивелъпърската секция на сидиа и си инсталирай бинарен редактор, било някой от тези, които ти е изписало, било този писан от Кака.

Довечера ще врътна и аз едно ръководство, за оптимизиране работата на телефона, според нуждите на всеки.

Edit: @vaskog, benchmark test-а не е напълно реален относно скоростта на процесора, това чете ли в сайта им?

This test will generate 250.000 random int numbers and it will perform 2 add and 2 multiply operations per number. Please keep in mind that this bench does not control how the compiler arranges these operations for running them on the CPU. So the seconds taken for the 1 million operations is not equal to the MIPS performance of the processor.

Редактирано от alxx
Допълване.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, alxx, това с червените букви е вярно, но след няколко рестарта, освобождаване на памет и по няколко пъти пускане на Benchmark, резултатите са абсолютно същите както и преди редакцията на файла. Все някаква видима разлика от 10-15% трябваше да има! Определено няма никакъв положителен резултат за мен. Затова ми се иска да пробвам и с другата програма - BenchTest.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не си стъкмил както трябва, шота в поста на kawabiker е именно след такъв мод на телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, абсолютно еднакъв е с моя файл. Гледах го и като xml, и като binary с Pref Setter. Няма разлика, но и разлика в резултата няма...

Не знам защо така?! Ако някой даде линк към BenchTest, ще пробвам всичко отново, защото вече си върнах оригинала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даже и да си редактирал правилно файла, ако не си изпълнил както трябва стъпка 8 - нищо не правиш. Стъпка 8 задава контрол на powermanagement-a чрез редактирания вече файл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, шота е наистина след подобен мод на телефона, но и още нещо е правено, но немога още да разбера какво, а мода който ние правиме сега непроменя тактовата честота или поне не го показва, но телефона наистина подобрява работата си осезаемо, поне при мен е така!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой да даде моля готовите PowerProfile.plist и бекъп файла за 3G за да пробвам да ги сложа директно и да продължа от точка 7.

Редактирано от The Shaman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

alxx, командата "cp -f" в точка 8 копира файла "PowerProfile.plist", като го преименува в "com.apple.SystemPowerProfileDefaults.plist", но преди това изтрива стария. Това е всичко. Не съм следвал описанието буквално, но зная какво правя и съм сигурен, че не бъркам никъде.

Все пак, очаквам някой да публикува резултати от програмките, за да се уверя, че методът действа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

alxx от компа се опитвам да го направя през putty.

Абе ясно ми е, че нищо няма да направя. Тия команди не са ми много ясни. Ако имаше по лесен начин...

Редактирано от tonygti
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, бенчмарк може да не е мерило(макар при 3гс резултата да е 500 точки спрямо 105-110 за 3г), но систем инфо си показва реалната честота, а тя не се променя като сложиш телефона да се зарежда. Ако може някой успял с мода да постне реални резултати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@The Shaman Не мога да ти предоставя backup файла за 3G, но ще ти дам този, с който стигам до 86Mb на моето 3G...

Свали

86Mb.png

Редактирано от Nixing
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и моя опит: Направих всичко, както го е описал GPower в първия пост и всичко премина без никакви засечки (използвах директно copy/paste за командите в putty за по-лесно и по-сигурно ). Немога да я усетя тази така осезаема(огромна) разлика, за която говори GPower. При мен, ако има разлика въобще тя е примерно ако нещо преди зареждаше за 10 секунди сега зарежда в порядъка на 8-9, но може би при мен не се е получило знам ли. Въпрос имам към този файл на kawabiker, който увеличава рам-а. По метода за увеличаване на вируталния swap файл ли е направен, чрез използване на вътрешната (8/16/32/64гб) памет , защото ако е така той е малко опасен за живота на телефона, или по някакъв друг начин.

П.П. Не ми се струва реално, това че ако увеличите скоростта на процесора това няма да се отрази на батерията. За справка iPod 2G работи на честота 512mhz и повечето знаете, за колко време му пада батерията макар да не са еднакви с тези на iPhone

Редактирано от WolfDale
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-опасния начин по скоро :() , това е същото като iPhone VM в Сидия за 3.Х фърм, увеличава виртуалната памет , чрез промяна на swap файла. Не съм го правил аз, аз използвам метода copy/paste :) и след това тест на моя телефон

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като освободите памет всичко изглежда по-бързо. А мода от скриншота по принцип го даваха като се модифицираше файла com.apple.SystemPowerProfileDefaults.plist като там се сменяше цифрите 457 на 550 дакажем , но пак се оказа плацебо , защото заедно с това пак се инсталираха програми за освобождаване на памет и от там повечето хора си мислеха , че процесора е клокнат. Не казвам, че не трябва да го правите , щом тук пробвалите го имат подобрение в производителността значи все пак има полза, но найстина ми се ще реално да можем да клокваме телефона. При windows mobile при наличието на няколко вида процесори има доста приложения, които контролират тактовата му честота , а тук един телефон, една платформа, а нито едно приложение, странно нали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм съгласен. Ако можеше да се клокне 3г , щеше да има доста полза , защото все си мислех че приложенията са бавни и чак като взех да си пойграя с един 3гс , разбрах колко бавен ми е бил телефона, сидия литна просто , а колко ме беше яд на нея преди с 3г-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо това щях да питам :) А за тези "подобрени" резултати си има един термин - пласебо ефект.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, аз ти казвам, че неможеш да го клокнеш така :)

Да тук съм съгласен с теб 100% , но ми беше интересно при наличието на толкова хакери и разработчици за айфон, да няма приложение, което да прави оверклок , дори и само за спорта да се покаже че може.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами няма приложение, защото е безсмислено. Така и не се научихте, че честотата на процесора не е всичко. А цялостната производителност се опредеяла от много други фактори, а не само процесор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го направих точно по описания начин, всичко мина безпроблено.

Дали виждам разлика? Никаква :)

Телефона си върви абсолютно еднакво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...