Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да деактивирате "намаляване на скоростта на Proccessor-а" на батерия


BANNN

Recommended Posts

Тества ли го с двойката? Има ли по-добър ефект от другия файл?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моето до 89 МБ с начина на kawabiker.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А дали iMemory Enhancer скапва по бързо батерията.

Първите ми впечатления са че за стотни от секундата sSBSettings изчиства заетата от устройството памет.

Максимално ми достига свободна рам до 178 или средно около 160.

Явно по голям ефект има при 3G.

Редактирано от joroiliev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да се скапва батерията по-бързо и при 2-та варианта , даже напротив би трябвало да и действа положително , т.е. на теория телефона се мъчи по малко, съответно и харчи ток по малко .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От моя опит казвам, че телефона харчи повеоче батерия с този мод :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитвам се да си обясня принципа на работа на тези мод-ове и стигнах до следните 2 извода.

Едното че те трябва да работят постоянно на фонов режим и да изчистват автоматично рама, но тогава те самите заемат рам , понатоварват системата и хабят ток от батерията.

А другото е , което за мен е по логично тези мод-ове да не позволяват подобно на Windows Explorer да правят временни копия на DLL, а веднага да ги затварят след затварянето на използваното приложение.

По този начин веднага се възвръща паметта.

Ако е второто то шапка им свалям на създателите му защото е много полезно.

Направил съм си такова за Windows-a и работи по вторият начин, което не позволява създаването на временни копия на DLL и системата е винаги в състояние все едно след рестарт на компютъра.

Дано и с този мод да е така.

Редактирано от joroiliev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лични впечатления - файла на kawabiker влиза в действие, когато паметта падне под 50мб и цъкнете free memory. Тогава записва пейдж файл с текущото състояние на приложенията.

Резултат: всяко едно, отваряно веднъж след рестарт, се зарежда доста по бързо и леко, отколкото без този файл. Сега пробвам колко ще изкара батерията и ще пиша. Мисля че ще е доста повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но за другото не е така, за падането на РАМ-та под 50МБ, става и след пресен рестарт/респринг!

Драги, аз съм с 2G, а ти с 3GS...замисли се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Опитвам се да си обясня принципа на работа на тези мод-ове и стигнах до следните 2 извода.

Едното че те трябва да работят постоянно на фонов режим и да изчистват автоматично рама, но тогава те самите заемат рам , понатоварват системата и хабят ток от батерията.

А другото е , което за мен е по логично тези мод-ове да не позволяват подобно на Windows Explorer да правят временни копия на DLL, а веднага да ги затварят след затварянето на използваното приложение.

По този начин веднага се възвръща паметта.

Ако е второто то шапка им свалям на създателите му защото е много полезно.

Направил съм си такова за Windows-a и работи по вторият начин, което не позволява създаването на временни копия на DLL и системата е винаги в състояние все едно след рестарт на компютъра.

Дано и с този мод да е така.

Обърка ми представите :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това чудо наистина действа и усетих и разлика в батерията. Сега ми държи поне с около 15-20 % повече време.

img0002.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ами без този "Data Blocker", който си сложил, за да ти махне Edge и модифицирания plist файл, батерията ти ще издържа даже още повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Пробвах и аз с файла на kawabiker и резултата е,че наистина се увеличи рама,след това реших да го изтрия от папката" LaunchDeamons",но сигурно съм сбъркал и съм затрил друг файл.Всичко по телефона си работи,освен приложенията от App Store,изхвърлят ме след 1-2сек.Мога ли да възстановя съдържанието на"LaunchDeamons'' по някакъв начин?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтрих само 1 файл от въпросната папка,но за съжаление през iFile от телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, ами мисли малко де, точно от кошчето на iFile можеш да го върнеш обратно....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е включил от настройки ползването му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно не съм включил тази опция,защото търсих кошче в iFile,но уви...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, което е изтрито преди да се използва кошчето като опция, не се запазва. Направи си едно чисто ресторче да ти е мирна главата и следващият път внимавай какво правиш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Момчета и момичета, имам следния въпрос със 3G 3.1.3 съм ФО , като отворя SBSettings на Avaliable Memory пише : 36 мб ... :О Като гледам вашите чак се отчаях , защо е толкова малко и какво да направя за да го увелича , и преди имах 3G с този съм от 4 дена и осещам че е доста по-бавен от стария . ( Телефона е ресторнат , защото мислих че нещо друго го бави , уви не ) Благодаря на всички предварително , дано успеем да направим нещо !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно...

Файлът даден от Kawabiker не съществува, ако някой може да даде нов линк и също така за iMemory Enhancer който Gpower е пуснал в темата, но и него не мога да намеря никъде, ако може някой да ми даде актуални линкове да си ги сваля..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само махни тиф разширението накрая, постави в system/library/launchdaemons и рестартирай телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...