Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да деактивирате "намаляване на скоростта на Proccessor-а" на батерия


BANNN

Recommended Posts

Ми незнам, при мен няма промяна. Мисля че всичко съм направил както трябва и не виждам разлика, ето някой да погледне ако иска дали имам грешка някъде http://dox.abv.bg/files/listtree

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз нищо не видях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А сега http://dox.bg/files/dw?a=6ac7329f1f ? Не съм споделял файлове досега и незнам как става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни реших и аз да пробвам. Разлика наистина има. Процесора не влиза в режим на пестене на енергия, когато не е на зарядно и в резултат на това скролването е по-гладко, както и отваряне и затваряне на приложения. С игрите положението не е така, тъй като те изискват почти винаги определени ресурси от машината, за да се представят добре и за тях няма значение дали е на зарядно или не. Батерията пада малко по-бързо, но това не е проблем. Между другото същият мод бях го правил на 2.0 ако не се лъжа и имаше подобен ефект.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

blizzard -редактирал си само първото Reduce Processor Speed, има доста още надолу (не ги помна точно колко са, но ~14) -на всички места трябва да е -0-, иначе няма да подейства :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Незнам, кой какъв ефект е постигнал, ама съм убеден , че и двамата грам не сте прочели темата нагоре, blizzard не си редактирал изобщо това което трябва, а bacekoko пък тези 14 редакций дет ги е направил-направо е занулил целия файл :mrgreen:, трябва да се редактират само стойностите на батерията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност местата на които изразът за редуциране на скоростта на процесора са 15. Повечето са си дефолтно на -0-

Просто споменах броя им, за да се има в предвид, а не да променят първия и после що нема разлика...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Метода със РАМ-та бакча и на 4.0, файла е същия и се замества по същия метод, пробвано е от мен и работи, но правите всичко НА СВОЙ РИСК !!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

kawabiker, по кой метод по-точно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

П.П.2 Ако някой иска да си докара още малко RAM , http://dox.bg/files/dw?a=f22e4bb662

Пътя до файла за заместване е System/Lybrary/LaunchDeamons

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

kawabiker при мен в System/Lybrary/LaunchDeamons няма файл com.apple.dynamic_pager.plist? Просто да копирам този ли?

iPhone 3g - iOS 4.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей добре че си съкварталец , иначе........ :D)

Значи по принцип идеята на тази тема е за скороста на процесора, а това с рама, дойде по м/у другото, аз например съм си увеличил сега виртуалната памет, по този метод и телефона ми и с мултитаск , хоумскрийн и още няколко мода върви чудесно, няма нито забиване, нито засичане нито нищо, никъде ама никъде никой не е споменавал, че като направи този мод, телефона ще почне да му зарежда по бързо, или приложенията ще се отварят по бързо - това би трябвало да се получи , ако направиш мода на G от първото мнение !

Иначе - Да , това е идеята на моя мод, повече рам !

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Сега вече имам с около 25-30 повече свободна рам. А на каква "цена" е това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На теория, след около 5 години, ще ти се развали телефона :D))

Разгледай темата назад, обсъждано е мисля и прецени сам .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че има по-лесен начин за "overclock"

Стъпка първа: Използвайте SSH клиент (iFunBox, iFile и др.)

Стъпка втора: Навигирайте до System/Library/System/System Configuration/PowerManagement.bundle/

Стъпка трета: Преименувайте файла “com.apple.SystemPowerProfileDefault.plist” на “SystemPowerProfileDefaultbak.plist

Стъпка четвърта: Рестартирайте вашия iPhone/iPod.

Аз не усещам усезаема разлика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Метода е идентичен като този на G.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го пробвах едва вчера. Ми не е много осезаемо, но сетингс например, се отваря доста по бързо, видео рекордер 3Г - записва без лаг. Ако нямах mobile substrate - телефона щеше да лети с този мод. Проблемът е, че батерията издъхва за часове и го махнах.

Правих преправката с айфайл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бях с това нещо около месец и половина. Онзи ден реших да го махна и ахнах.. Телефончето ми е по-бързо и по-стабилно без този мод. Батерията пада доста по-бавно и вече не пече като печка :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След добавянето на файла даден от kawabiker iPhone 3G на IOS 4, лети ли, лети! Аз съм много доволен! Благодаря kawabiker !/ и под поста съм/

Редактирано от alessandros
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Появи се нова виртуална памет а именно iMemory Enhancer съвместима с IOS4. Удобна е за iPhone3G и IPod Touch 2G тъй като вече знаем, че новата IOS4 им идва в повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...