Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 14 / Plus / Pro / Pro Max


DreamcatcheR

Recommended Posts

И аз много исках Always On Display, но след това видео, което пуснаха преди няколко дни, реших да го изключа и да дам повече живот на батерията (като цяло).




И резултата:

455e626607aaf373926a13085e833fdc.jpg

Бахти, най-безумната и малоумна функция, искана от толкова много хора. Никаква идея нямам с какво би ми била полезна? На 14 я изключих без дори да видя какво е толкова великото в това, освен хабенето на батерията, щото екрана е най-големия консуматор.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 175
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • venelin111111

    24

  • algor

    13

  • simba4

    11

  • kal1ch

    9

В края на краищата го купих от магазин. Защото аз от София , продавача от олх столичанин ама не по “Еконт” щял да го прати . Нямал време за лично предаване.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре си направил, олх не е точно мястото, от което бих купила телефон. Честито и със здраве да си го ползваш!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От 11 Pro има ли смисъл да отивам на 14-ка чиста?
Какво бих получил в повече?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо кой знае какво основната камера е значително по добра от тази в 11 про. Като бързина едва ли ще намериш разлика.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

14-ката е с чипа на 13 про макс. Ти какво искаш , какви очаквания имаш? Харектеристиките на 14 и 14макс tuk


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах някой който е правил подобен ъпгрейд да сподели личен опит, характеристики мога да си намеря и сам ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де колега, като видиш характеристиките и знаеш възможностите на твоя сам ще си правиш сметката. Аз мога да коментирам 14 плюс спрямо 12-ката. Но пак няма да е коректен коментара ми защото единия е много по-добър от другия. За мен е показателно , че трети ден го ръчкам телефона и батерията е на 30%. Камерата е в пъти повече от 12. Чипа е 15-ка и т.н. Но нямам виждане за чистата 14-ка.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Печелиш:

  • по-голям дисплей
  • autofocus на предната камера
  • последната версия на вграденото приложение за камера с всичките му благинки и кусури
  • малко по-дълъг живот на батерията
  • по-мощен процесор
  • MagSafe

Губиш:

  • стоманената рамка
  • телефото камерата

На база на тези неща трябва сам да си направиш преценката дали си заслужава. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смених 12 мини с 14 плюс, написах ти за камерата, другото което ми направи впечатление, този телефон почти не загрява. Играя с малкия COD Mobile от време на време, 12 ката при около 30мин игра почваше да грее доволно, този е леко топъл. За батерията и екрана е ясно. Като бързина, аз лично не намирам особена разлика. Жена ми е с чиста 14ка и е много доволна, но тя идва от XS. Дано съм ти полезен. Ако имаш други въпроси питай.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм вярвал, че ще имам телефон с такава батерия. Събота:

f05f2e8467b2c32f5cc3ac31dc49d010.jpg

Понеделник :


3fbd8e5deeb6d2cf34af96c711b5bdaf.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без блутут иначе локацията е включена във времето постоянно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, към А1 съм. Никъде нямали про макс 14. Замислих се за 14 плюс. Може ли да дадете съвет дали заслужава последния модел или да чакам да се появят бройки от про макс?

Редактирано от Pepo1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 14 плюс, дали си заслужава, не мога да кажа. Ако трябва да съм честен цената му е висока, според мен. Но на протата е още по висока, тъй, че за мен дилема нямаше, защото се наложи да сменя три телефона на куп. А и не виждам какво повече ще ми донесе про модела за моето ползване. Но пък от друга страна, кеф цена няма, и ако искаш всички глезотии, избора е ясен. Успех.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мол Сердика офиса имаха изложен Pro Max, може би да звъннеш конкретно там да питаш дали нямат и запечатан. Иначе според мен си чакай, ако можеш, плюс е новото мини, разликата е само размера на дисплея, като ще даваш едва торба пари, поне да е за най-доброто и без това си го решил.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен , че само дисплея е разликата…с минито.Батерията е перфектна.Процесора е от 13 про , но такава им е политиката. Разликата е близо 400-450 лв. Цена про 2500-2600 лв. плюс 1900-2300лв. за 128 GB Но колегата си знае. Ако искаш про тогава чакаш про.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 23.01.2023 г. в 14:53, Pepo1 написа:

Здравейте, към А1 съм. Никъде нямали про макс 14. Замислих се за 14 плюс. Може ли да дадете съвет дали заслужава последния модел или да чакам да се появят бройки от про макс?

Добра вечер!

Не, че тук е правилната тема, но има един запечатан (даже и със зарядно) 14 про макс 256 хеви метъл (дийп пърпъл, тоест).
Още повече за колеги от форума ще кажа на пича да направи и отстъпка.
Пишете ми, ако ви интересува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изпедерастиха се малко като сложиха старите процесори в не Pro версиите. :(


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-малкия проблем е процесора. A15 на практика е толкова бърз, че разликата е недоловима за всички ежедневни задачи, поради тази причина апъл обявиха, че в новите процесори ще се съсредоточат към енергоефективност, не към бързина. Цената на 14 плюс просто не е адекватна, за орязан 13 про макс.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Някой може ли да ми каже какво се случва с доставките на 14 Pro/14 Pro Max за България? Вече сме почти февруари, а наличност на бройки при мобилните оператори и по магазините за техника все още няма. Ясно, че имаше забавяне заради проблемите в главната фабрика в Китай, но от около месец насам доставките за чужбина са що-годе нормализирани и се чака по-малко от седмица за поръчана бройка. Защо все още няма доставки за България, при положение, че търсенето изобщо не е малко, а производството вече си върви с нормални темпове? Несериозно е да съм заявил 14 Pro в Yettel в началото на Ноември 2022 и все още да съм на изчакване 3 месеца по-късно... Има ли някаква вероятност за скорошни доставки или да се отказвам и да чакам 15-ката...? С телефон на 5 години съм и вече си плаче за ъпгрейд. Реших да мина на ябълките, та да видя какво толкова ги хвалят и за малко по-различен experience, тъй като цял живот съм бил Android user, но уви - ударих на камък. Явно не уцелих годината в която да пробвам Apple-ско устройство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, stoev77 написа:

Здравейте! Някой може ли да ми каже какво се случва с доставките на 14 Pro/14 Pro Max за България? Вече сме почти февруари, а наличност на бройки при мобилните оператори и по магазините за техника все още няма. Ясно, че имаше забавяне заради проблемите в главната фабрика в Китай, но от около месец насам доставките за чужбина са що-годе нормализирани и се чака по-малко от седмица за поръчана бройка. Защо все още няма доставки за България, при положение, че търсенето изобщо не е малко, а производството вече си върви с нормални темпове? Несериозно е да съм заявил 14 Pro в Yettel в началото на Ноември 2022 и все още да съм на изчакване 3 месеца по-късно... Има ли някаква вероятност за скорошни доставки или да се отказвам и да чакам 15-ката...? С телефон на 5 години съм и вече си плаче за ъпгрейд. Реших да мина на ябълките, та да видя какво толкова ги хвалят и за малко по-различен experience, тъй като цял живот съм бил Android user, но уви - ударих на камък. Явно не уцелих годината в която да пробвам Apple-ско устройство.

Няма да се регулират скоро, а напротив, ще става по-зле.
Преди НГ бяха дали приоритет на Европа и света, а американците бяха отсвирени сериозно с бройките.
Сега пък там насочват повече бройки, а насам изтъниха, та затова е така.
Не, че е имало сериозни количества бройки, де…

Ако не търсите изплащане вижте по-горе какво писах на колегата, ама с изплащане не мога да съм полезен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега , има апарати ти казваш , че никъде няма … тук примерно
И при оператор


Sent from my Айфон using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

От около седмица има бройки навсякъде, само в Йетел ме бавят и ми казват, че няма налично 14 Pro с избраните от мен спецификации - Space Black 256. Как може навсякъде по сайтовете да е налично, само те да го нямат... Стана историческа тази бройка вече, която чакам от 4 месеца, хаха. И ако ще ми задавате въпроса "защо не си го вземеш от друго място", имам право на устройство към договора, който съм подписал към оператора и излиза с 500 лева долу, което все пак си е 1/6 от избрания модел, което не е малко. Някой скоро да е взимал апарат от Йетел и да знае как стоят нещата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

500лв "надолу" от колко? Щото вече може да се намери за около 2700лв в "независими" магазини .... За ПМ 128ца говоря, 256гб е около тройка.

Редактирано от Veselin Panov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...