Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 14 / Plus / Pro / Pro Max


DreamcatcheR

Recommended Posts

Аз купувам от ofisitebg.com, доволен съм.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 175
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • venelin111111

    24

  • algor

    13

  • simba4

    11

  • kal1ch

    9

преди 10 часа, judasa написа:

Привет. Обмислям покупката на 14 про макс от емаг. Предлаган от емаг а не от трети търговец. Ако някой е купувал от там, може ли да сподели дали има слот за сим карта. В България започват да се прокрадват версии които са само с есим. Поради ред причини за мен е важно да има слот. Питах в емаг - чакам отговор вече четвърти ден.
Благодаря предварително.

Колега, другата седмица ще имам едно про и един про макс с гаранция към А1.
Ако не държиш хипер супер задълже да е от Е-маг апарата ти, драсни едно ЛС и ще поговорим.
А, да - с физически слот за карта са, да кажа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Здравейте колеги. Поръчах си 14 про 256 гб който се надявам в събота да пристигне. В момента съм с чиста 13-ка, като смятам да прехвърля всичко от стария на новия телефон. Въпроса ми е свързан с първоначалното включване на телефона и сътоветно като се свърже с безжична мрежа, до колкото съм запознат софтуера ще се ъпдейтне автоматично до последната версия. Изчетох доста форуми в който доста хора се оплакват от бързо падане на батерията след иОС 16.1 ... нататък. Иска ми се като го включа, да не се ъпдейтне и по-възможност да остана с фабричния иОС 16. Тъ има ли изобщо такава опция ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1 - винаги е най-добре да си с последните ъпдейти, от гледна точка на сигурност, тъй като има и доста важни security ъпдейти

2 - батерията не пада от ъпдейтите, а от приложенията които ползваш и от това, какво се обновява фоново

3 - Имаш опция да спреш автом. ъпдейти в менюто на ъпдейтите, ако в крайна сметка не искаш да ъпдейтваш

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може и да греша,но имам някакви спомени,че когато прехвърляш от телефон на телефон задължително искаше да са ъпдейтнати и двата.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност не иска стария да е ъпдейтван до последна версия, като имам съмнения, че не беше задължително и за новия.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато прехвърлях данните от 8 плюс на 13-ката, по-стария телефон беше с една генерация по стара иОС, новия автоматично се ъпдейтна преди да приключи прехвъряленото и влизането в менюто с настройки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новия трябва да е същата версия, като стария, не по-стара. По мои спомени, ще те накара да ъпдейтнеш новия до версията на стария, за да му прехвърлиш всичко. Обаче, ако стария, не е с последната версия, няма как да ъпдейтне новия с предната версия на стария. Затова се опасявам, че може да те накара да ъпдейтнеш и двата до последната. Това са мои бегли спомени, за които не съм 100% сигурен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно. Иначе на всичките съм с последна версия и няма от какво да се оплача.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И да, и не. Иска старият да е с равна или по-ниска версия, не по-висока. Ъпдейтът винаги се предлага, но дали ще цъкнеш "да" е въпрос на избор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто явно таксуват прехвърлянето на данни като бекъп и понеже не можеш да върнеш бекъп от по-висока на по-ниска версия, съответно трябва новият телефон да е със същата или по-висока от тази на стария, аз поне така го разбирам.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тема за iPhone 15 скоро ще пуснете ли?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги имам казус:), на едни пари в момента мога да взема 15pro и 14pro max. Кое според вас е по- добре?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих заложил на 15Pro, Maxa ми е голям. Така се претиках да взема 12ProMax и после го разкарах веднага.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Много се чудех къде да плесна това, но модератор да мести или да трие, ако прецени…

Имайте предвид, че Йетел таксуват фейстайм аудио и видео разговори през WiFi от страни извън ЕС (в случая говоря за САЩ), при неактивна българска сим карта и изключени мобилни данни.
Обяснението в офис на Йетел на въпросът Каква е тази огромна сметка и въз основа на какво е така, обяснението е Имате роуминг разговори и се таксува фейстайм, защото разговорите минават през сим картата🤐
- Добре, де, ама сим картата съм си я деактивирал за времето на престоя в САЩ, как така при неактивна карта, нещо минава през нея и се таксува?
- Няма значение, че сим картата е неактивна - разговорите минават едновременно и през WiFi и през картата 🤫

Това е накратко.
Следва КЗП и прочие, ама да си знаете вие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А казаха ли кое точно минава през неактивната SIM карта?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мои си предположения:
Wi-Fi Calling on supported iCloud-connected devices

https://www.att.com/support/article/wireless/KM1062368/

IMG-20231024-060936.jpg

Прочети за тази услуга на АТ&Т(бил си може би вързан на нея) и ще ти стане ясно защо са ти приложили висока сметка в роуминг при изключена карта.
В случая си имал отметка Фейстайм да минава през WiFi Calling, а той е вързан сървис със сим картата и работи дори и в самолетен режим.
И в роуминг в САЩ работата става дебела...
Ако беше махнал сим картата от слота вече WiFi Calling нямаше да има, но уви.



















Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сим картата е деактивирана от сетингс, а не е апарата в самолетен режим и изобщо не е връзван към мобилен оператор там тези 7 дни.
Епъл ти отговарят, че аудио и видео обаждания през фейс тайм са ти безплатни от целия свят, но довечера ще кача скрийн - съпорта на Епъл отговаря, имам предвид.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, zlia написа:

Би ли казал как “ деактивираш сим карта от сетингс”. 

IMG_0629.thumb.jpeg.08657a2f7c3de124f24e6efb2adb48a1.jpeg

 

В Сетингс/мобайл дата са двете сим карти и от там се управляват част от функциите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...