Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 17


venelin111111

Recommended Posts

Мрънкането е основателно, когато Apple създава продукт, конкуриращ вече съществуващи такива и се възползва от преимуществото си като собственик на платформата, за да създаде вреда на конкурентите. Примерно Apple Music vs Spotify. Тъй като Apple няма нужда да плаща комисионна на себе си, може да предложи по-добри условия и да си осигури по-добри печалби. 

Но пак опираме до въпроса дали трябва да са длъжни да се лишат от тази комисионна, тъй като те са собственик на платформата и в нормални пазарни условия е в реда на нещата те да си определят правилата. В случая Apple не е монополист, така че намесите от страна на ЕС ми се струват не на място. 

Моето опасение с алтернативните сторове е, че по-големите приложения ще се махнат от епълския App Store, което ще доведе до излишна фрагментация на пазара. Освен това, ако си мислите, че в момента определени приложения събират твърде много лични данни, само стойте и гледайте какво става, когато не трябва да спазват правилата на Apple. 

Да, на теория по-голямата възможност за избор на потребителя е хубаво нещо, но когато това се случва под натиска на корпорации, които не ги е еня за нищо освен за по-големите си печалби, не съм убеден, че резултата ще е в полза на потребителя. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко Глобул ми пратиха профил с мрежови настройки и то два пъти. Някой друг получи ли или съм богоизбран 😆

IMG_2349.thumb.png.ad8cfb9063ae420121e0b26897a66636.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или някой си е объркал номера и ги е request-нал на твоя номер.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още малко инфо за алтернативните магазини - Очаква се Apple да въведе алтернативните магазини и свободно инсталиране на апове за потребителите в ЕС с iOS 17.4. 

Ето и някои допълнителни разяснения от тази статия. Добрата новина е че все пак ще има контрол върху алтернативните магазини и свободното изтегляне.

  • Apple все пак планира да има такси и ограничения за изтегляне на приложения от алтернативните магазини
  • Apple ще позволи на потребителите да изтеглят приложения директно от интернет, но ще им наложи такси и ще ги подложи на проверка за сигурност и качество.
  • Някои от големите компании като Meta, Spotify и Microsoft, се подготвят да предложат алтернативни начини за изтегляне на своите приложения, за да избегнат таксите и ограниченията на Apple.
  • Европейската комисия ще наблюдава дали плановете на Apple са в съответствие със закона и ще може да налага санкции при нарушения.

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес се очаква 17.4 бета 1 май. Иначе има анонс на промените

https://www.apple.com/newsroom/2024/01/apple-announces-changes-to-ios-safari-and-the-app-store-in-the-european-union/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тва с магазините звучи мазало, ще стане като андроид….

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мазалото е тотал щета. Половината от обявените промени се отнасят само за iPhone - алтернативните магазини и browser engine-и няма да ги има на iPad, защото не се обхваща от регламента на ЕС. 

Донякъде разбирам защо Spotify и Epic са готови на всичко, за да засерат готовата създадена платформа, (защото не могат да си направят техни) но Apple не мога да ги разбера в момента как с лека ръка ще съсипят нещо, което са градили над десетилетие. 

И пак ще се повторя. Такъв тип промени, когато се случват под натиска на корпорации, няма да доведат до резултат, който да е в полза на потребителя. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То пък едни корпорации- тип “въшки” спрямо епъл. Не е само техният натиск. За съжаление ЕС има доста залитания, които не ми харесват ама ще видим какво ще стане. За момента само при нас ще е това дередже, а и епъл не са толкова прости, създават им допълнителни такси и условия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама точно тези "въшки" коментираме сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Налазвайте ъпдейтите! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Последните коментари ги преместих в темата за "батерията"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

От петък съм със 17.4 RC, обаче сега пак ми дойде ъпдейта. Явно са променили нещо във финалната версия.

Редактирано от penmark
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от бета 2, RC и сега пак.

aec5ee2e07745dd61600f9812639ad28.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз реших да преинсталирам цялата система, като ъпдейтна през iTunes . Там размера за 14Pro е 7.44 гигабайта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Милен Орцев написа:

Аз реших да преинсталирам цялата система, като ъпдейтна през iTunes . Там размера за 14Pro е 7.44 гигабайта.

И аз така направих. По този начин процедирам с по-големите актуализации! За 15 беше 8.03ГБ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, запазва ли се всичко или директно сетвате телефона като нов и всичко наново? Само като си помисля, как трябва да си възстановя аутентификатора, електронното банкиране и КЕП-а и се отказвам от подобно начинание. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако чета правилно - те пишат за ъпдейт през айтюнс, т.е. им убягва понятието рестор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оффф, да ...естествено. Чукча писател, не читател ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че няма разлика откъде ще се ъпдейтне, щом не се прави рестор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 5.03.2024 г. в 21:31, Милен Орцев написа:

Аз реших да преинсталирам цялата система, като ъпдейтна през iTunes . Там размера за 14Pro е 7.44 гигабайта.

Аз не мога да разбера, как "Преинсталира цялата система, като ъпдейта през iTunes" ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То и преди се активираше ама после само се изключва.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...