Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 17


venelin111111

Recommended Posts

Привет, от около месец съм с iphone 15, батерията е вече на 19 цикъла, но не иска да се включи оптимизираното зареждане. Телефона се зарежда вечер и на една и съща локация. Всички опции и локейшън съвисис които се изискват са включени, но не тръгва. Някой друг със същия проблем?
Весели празници на всички!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От както ъпдейтнах на ИОС17, и при мен е така ...ресетвах настройки,  играх шамански танци ...нищо не помага. Веднъж го видях да се включва и това беше. Телефона ми е 14 про макс. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен не работи :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С 14 Pro си работи без проблеми, и с iOS 16 u с iOS 17.2 никакви настройки не съм правил.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И с 14 плюс работи


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази нощ за първи път се стартира, доста време му трябва явно да се нагласи. Ненужно усложняване на една елементарна опция от страна на апъл. Благодаря на всички които се включиха.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 29.12.2023 г. в 10:57, Kery70 написа:

Привет, от около месец съм с iphone 15, батерията е вече на 19 цикъла, но не иска да се включи оптимизираното зареждане. Телефона се зарежда вечер и на една и съща локация. Всички опции и локейшън съвисис които се изискват са включени, но не тръгва. Някой друг със същия проблем?
Весели празници на всички!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Аз лично не съм 100% убеден в ползата за потребителя от това оптимизирано зареждане, но ми е интересно как работи и най-вече дали наистина помага, и не знаех че има определени опции, за да се активира оптимизираното зареждане. Потърсих и се оказа че са тези

image.thumb.png.e913091b259cf876f57a875ef6ad7451.png

При мен на 15 ПМ са включени, но също забелязах че не работи, но го отдавам на това, че от септември по ред причини, не мога да спазвам един и същ режим на сън, и съответно не зареждам телефона по едно и също време, а четох че за да работи оптимизацията едно от условията е горе долу да се зарежда телефона по едно и също време ( Optimized Battery Charging needs at least 14 days to learn your charging habits, so it won't engage before then. Also, your iPhone needs to experience at least 9 charges of 5 hours or more in a given location for Optimized Battery Charging to engage.)

 

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С някой от последните ъпдейти ми се включи гласова поща като отказвам разговор или като не вдигна. Преди малко се разтърсих из настройките и се оказа, че се е появила тая опция Live voicemail и беше включена. Интересно, че само на Глобул я има, при виваком не.

IMG_2191.thumb.jpg.2ae7c3efeac7bd2fd591338b3404aec8.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има я и на Виваком без да си абониран за гласова поща. Никога не съм имал гласова поща, и това тръгна автоматично с някой от последните ъпдейти. Точно щях да звъня на оператор да видя защо са ми включили услугата, и разбрах от къде е.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм 100% убеден в ползата за потребителя от това оптимизирано зареждане, но ми е интересно как работи и най-вече дали наистина помага, и не знаех че има определени опции, за да се активира оптимизираното зареждане. Потърсих и се оказа че са тези
image.thumb.png.e913091b259cf876f57a875ef6ad7451.png
При мен на 15 ПМ са включени, но също забелязах че не работи, но го отдавам на това, че от септември по ред причини, не мога да спазвам един и същ режим на сън, и съответно не зареждам телефона по едно и също време, а четох че за да работи оптимизацията едно от условията е горе долу да се зарежда телефона по едно и също време ( Optimized Battery Charging needs at least 14 days to learn your charging habits, so it won't engage before then. Also, your iPhone needs to experience at least 9 charges of 5 hours or more in a given location for Optimized Battery Charging to engage.)
 

Тръгна снощи при мен, при пълни 22 цикъла на батерията се включи.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Weather channel няма грешка. Сняг си вали. Що спряха да работят с епъл, сигурно за пари са се скарали
IMG_2050.thumb.png.6e7b01f46e97d840358e0fb341e8935a.png IMG_2051.thumb.png.cff41aa1be5ffbbf4f3534b4fbffa957.png

С новия ъп има и анимация и нов фейс.
Лично аз махнах дефолтното приложение.

8afa4a51eeffb79afd9b1448bc613da5.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това кой апп е?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Weather Chenal


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда супер, само ме притеснява, че по епълски, с това приложение някакси няма да може да се синхронизира времето на часовника примерно. Трябва да го пробвам.

Редактирано от stangen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До 7ми март, Apple трябва да разреши за ЕС да се инсталират аппсторове, отделни от официалния, както и да се позволи ръчното качване на приложения на телефона. 

App Store to Be 'Split in Two' Ahead of EU iPhone Sideloading Deadline - MacRumors 

Това според мен е голяма грешка, защото както се вижда от андроид, това само увеличава пиратството и намалява качеството на аповете, и реално няма никаква полза нито за потребителите, нито за девелъпърите.

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе...30% си е чист рекет, 12 е малко по-разумно. Визирам и останалите промени, последвали делото с Епик геймс. Който иска да продава, ще твори качествено и по-малко ще го подяждат. Пиратство има и в момента, както винаги е имало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де като е много 30% да си разработят платформа за телефон и там да си предлагат продуктите. Не го разбирам това виене от страна на разработчиците- хем им се предлага платформа, хем искат да е без пари. То и при андроид не е по-различно мисля. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласен. Реално %те които се плащат на Apple като комисионна нямат значение, защото практиката е да се включват към цената на приложението или абонамента, и да се плаща от потребителя. Платформата и аудиторията, която Apple осигуряват е в пъти по-ценна. Ако приложението, което предлагаш помага на хората и им върши работа, те ще си плащат с удоволствие.

Има неща, които ако не си разработчик на приложения, няма как да знаеш, и е напълно нормално - примерно два, пет или десет стора за приложения няма да ми донесе повече приход, а десеторно повече работа да се ъпдейтва на 16 места, с всичките индивидуални изисквания за всеки стор, не е просто да се ъплоудне един файл. При Андроид да си пуснеш приложението в стора на Самсунг, или на Huawei няма почти никаква допълнителна стойност, има едно допълнително фрагментиране и разпокъсване на и без това фрагментирания Андроид пазар, и ако си вземеш ново устройство няма гаранция че дадения стор ще работи на него.

Нямам желание това да става и при Apple. Почти съм сигурен че и 20 допълнителни стора да се направят, дори и с по-ниски цени, не биха оказали такова влияние, че Apple да си промени значително ценовата политика. Първо трябва да видим дали високите стандарти и изисквания, ще се прилагат и за новите сторове, и дали няма да бъдат заляти с некачествени, съмнителни и несигурни апове, и особено ако се разреши ръчното качване на приложения от потребителя, си е абсолютна дупка в сигурността (това разбира се, извън какъвто и да е стор).

Но ще видим разбира се, определено ще е интересна тема за следене, как се развива, дали реално ще подобри iOS или пък не.

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, в алтернативните сторове ще има приложения, които AppStore не допуска. То и сега можеш да инсталираш и подписваш приложения, директно на устройството. Просто Apple искат 100 долара на година или подписваш на всеки 7 дни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, gogi6 написа:

ще има приложения, които AppStore не допуска

Което пък е нож с 2 остриета. Можем много да говорим колко е ограничен App Store, но и това до голяма степен дава някаква сигурност на потребителите.

Аз например не бих инсталирал приложение, което не се предлага в епълския стор на телефона си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз не бих. Да откриват колкото си искат други магазини, много бързо ще се установи, че няма кой да пазарува в тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че е по-добре да има избор. И преценяш. На макбука като инсталирам приложения не само от AppStore, какво се случи? От 2012 така. Някой интересува ли се от моята работа?! Как се справям? Как правилата се променят всеки месец! Така и аз за разработчиците. Без да обидя никой, но изобщо не ме интересува как ще се оправят. Можеш, успяваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз не бих. Да откриват колкото си искат други магазини, много бързо ще се установи, че няма кой да пазарува в тях.
Ако допуснат Saruik до пазара, да не стане обратното?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само дето в аппстора на macOS е доста по-бедно от към приложения. 
Не виждам логика с принуда да карат създател на платформа да я отваря за когото и да било. Условията са ясни за разработчиците и веднъж съгласили се не разбирам за какво мрънкат. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...