Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Event Wonderlust - iPhone 15 / Plus / Pro / Pro Max


ML16

Recommended Posts

Аз получих моя 15РМ от Yettel по куриер, днес малко по-рано. 

 

Първи впечатления:

  • Препоръчвам първо да го актуализирате до 17.0.2, защото има проблем с прехвърлянето от стар айфон, но след ъпдейта всичко е точно.
  • Промяната при мен от 12РМ на 15РМ определено е доста осезаема. По-малък, по-лек, по-объл.
  • Новия бутон, който замества mute суича не е динамичен -т.е. надявах се да е обвързан с фокуса, но за момента не е (примерно през нощта да ми е фенерче, през деня камера, като съм на работа - mute, и т.н.)
  • Добавили са и нов контрол за Mute/Unmute в контрол центъра, на мястото на Screen Mirroring

Единственото, което е тъпо за мен, е че нямаше и кейсове. Никъде на намирам от оригиналните, нито при операторите, нито в другите магазини. Ако някой е виждал, моля да сподели

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 150
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Viiipeer

    14

  • robot

    13

  • ML16

    10

  • dessyteneva

    9

преди 2 часа, creepbg написа:

A1 както винаги са неадекватни на ден 1...

миналата година бяха точни, но тази никакви ги няма. Отделно поръчах и от iStyle, от там въобще не са ме и търсили

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За кейсовете: навсякъде оплюват новия еко материал Fine Woven, някой ако въпреки това е решил да вземе - моля, да сподели впечатления :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз гледах ревютата, струва ми се доста добре от към здравина

https://youtu.be/i2E8554_VT0?si=M4q2foxLqCHFnbJH

Иначе поне за мен, всички кейсове извън оригиналните на Apple не струват - евтин вид и материали и грозни, така че ще чакам истинските.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето и от мен. В момента се ъпдейтва. Скачам от керамичен S5 на стоманен S9. 

IMG_3849.thumb.jpeg.51dfaa2fb33c1ed67c781f6e218736be.jpegIMG_3855.thumb.jpeg.31ae3bdddb1ef8d81945cbffd71e7f88.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От iStyle днес казаха, че кейсове очакват най-рано след средата на другата седмица, което е странно обикновено те идват първи.

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тая новата материя на кейсовете ми се струва, че ще се замаже като стари непрани дънки, само дето дънките могат да се изперът.🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новата материя на допир е нещо средно между микрофибър и мушама/шушляк. При всички случаи бих предпочел силиконов кейс, ако ще взимам от оригиналните. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видях вече че в iStyle ги има, утре ще ги чекна на място, ако има отворени. 

Иначе силиконовите не ги харесвам, защото събират мъхчетата от джобовете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спирането на кожените кейсове беше топ простотия! тоя , новия "ташак" никога няма да го купя!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

+1 за кожените кейкове, и аз доста ги харесвах. 

И нещо интересно - установих че не виждам разлика между 60 и 120 херца опресняване на дисплея. Сравнявайки старата 12ка с 15пм. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.09.2023 г. в 11:57, Павел Василев написа:

Привет колеги, реших да си подновя профила си и да бъда част от вашия форум с най-добри намерения, да ви се похваля, вече съм горд притежател на iPhone 15 Pro Max 1TB и новия Apple Watch Ultra 2 

Довечера като намеря свободно време, почвам с прехвърлянето на моя гугъл акаунт, снимки, контакти, приложения и др. чрез Move to iOS, впоследствие ще пиша първи впечатления.

Черпя Ви по една виртуална бира на всички по този повод 

Привет колеги, да напиша първите ми впечатления от телефона и часовника, впечатлен съм, супер са, страхотни са без да преувеличавам нито за миг, въпросния телефон и часовника спрямо моя S22 ultra и часовника 4 classic са просто скок в бъдещето, направено е да работи безупречно, перфектна организация, а часовника Watch Ultra 2 спрямо 4 classic е огромна, все едно сравняваш аналогово устройство със цифрово и най-важното за мен, директния стрийминг между слуховия ми апарат и iphone е меко казано перфектна, при слушане на музика за първи път чувам истински баси, много добри високи и средни честоти, това и по време на разговори, много ясен и кристален глас, с ръка на сърцето си ви казвам Apple определено има защо да са им скъпи устройствата, просто са направени да работят безкомпромисно и с висок стандарт.

Ето снимки:

https://i.postimg.cc/NMDtx8rR/20230922-192422.jpg

 

https://i.postimg.cc/prdHc9D4/20230922-194240.jpg

 

Успях да синхронизирам всичко, снимки, контакти, с моя си гугъл акаунт съм, всичко ръчно съм го направил, без да ползвам Move to iOS.

Много съм доволен, iPhone и часовника им надмина очакванията ми! 

Редактирано от Павел Василев
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Павел Василев написа:

Привет колеги, да напиша първите ми впечатления от телефона и часовника, впечатлен съм, супер са, страхотни са без да преувеличавам нито за миг, въпросния телефон и часовника спрямо моя S22 ultra и часовника 4 classic са просто скок в бъдещето, направено е да работи безупречно, перфектна организация, а часовника Watch Ultra 2 спрямо 4 classic е огромна, все едно сравняваш аналогово устройство със цифрово и най-важното за мен, директния стрийминг между слуховия ми апарат и iphone е меко казано перфектна, при слушане на музика за първи път чувам истински баси, много добри високи и средни честоти, това и по време на разговори, много ясен и кристален глас, с ръка на сърцето си ви казвам Apple определено има защо да са им скъпи устройствата, просто са направени да работят безкомпромисно и с висок стандарт.

Ето снимки:

https://i.postimg.cc/NMDtx8rR/20230922-192422.jpg

 

https://i.postimg.cc/prdHc9D4/20230922-194240.jpg

 

Успях да синхронизирам всичко, снимки, контакти, с моя си гугъл акаунт съм, всичко ръчно съм го направил, без да ползвам Move to iOS.

Много съм доволен, iPhone и часовника им надмина очакванията ми! 

 

Здравейте на всички! За пръв път ще имам Iphone устройство и сега съм с Mate 40 Pro.

Интересувам се има ли как успешно да се трансферира историята на Whatsapp, Viber, Telegram  и по какъв начин.

Благодаря!

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.09.2023 г. в 16:44, robot написа:

И аз гледах ревютата, струва ми се доста добре от към здравина

https://youtu.be/i2E8554_VT0?si=M4q2foxLqCHFnbJH

Иначе поне за мен, всички кейсове извън оригиналните на Apple не струват - евтин вид и материали и грозни, така че ще чакам истинските.

Това е така, защото в БГ масово внасят евтинждоси и това не се отнася само за Iphone кейсовете.

Оглеждам се и аз и гледам ревюта на всички възможни кейсове и този тук ми допадна.

https://www.benks.com/cdn/shop/files/ArmorProiPhone15casemadewithkevlar.png?v=1693532797

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е. В крайна сметка аз харесах този кейс https://decodedbags.com/products/leather-back-cover-black-iphone-iphone-15

Ходих на място в айстайл, разгледах го и го взех - бих казал че е почти неразличим от оригиналните кожени кейсове не ъпъл, и дори е по-евтин от тях.

преди 46 минути, Viiipeer написа:

 

Здравейте на всички! За пръв път ще имам Iphone устройство и сега съм с Mate 40 Pro.

Интересувам се има ли как успешно да се трансферира историята на Whatsapp, Viber, Telegram  и по какъв начин.

Благодаря!

 

За Вайбър - не става да се прехвърли хисторито от андроид на айфон. За другите два аппа не мога да кажа, не ги ползвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 
Здравейте на всички! За пръв път ще имам Iphone устройство и сега съм с Mate 40 Pro.
Интересувам се има ли как успешно да се трансферира историята на Whatsapp, Viber, Telegram  и по какъв начин.
Благодаря!
 

Като се регистрираш на новия телефон със същия номер, би трябвало да се появи хронологията. Преди да ги изтриеш от стария телефон естествено.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, gogi6 написа:


Като се регистрираш на новия телефон със същия номер, би трябвало да се появи хронологията. Преди да ги изтриеш от стария телефон естествено.

Благодаря за коментара! Дано да е така, но ми звучи твърде добре за да е истина. Откъде ще се вземе бекъпа, при положение че Mate 40 Pro не е GMS, а използва HMS.

Отделно, бекъпите не се качват в Google. :) Така или иначе ще пробвам варианти. И не на последно място дано не съм сгрешил с избора. Дълго чаках промените, които да бъдат вкарани от Apple за да сменя от Android --> iOS. :)

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С кое да си сгрешил? Та това е само телефон, като не ти допада продаваш. Какво толкова правите с тези андроид-телефони? Единственото което ми харесва и го няма за айфон е сплит слрийн за две приложения. И не от глезотия, а понякога работно би било по лесно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Kery70 написа:

С кое да си сгрешил? Та това е само телефон, като не ти допада продаваш. Какво толкова правите с тези андроид-телефони? Единственото което ми харесва и го няма за айфон е сплит слрийн за две приложения. И не от глезотия, а понякога работно би било по лесно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 Ясно е, че е просто телефон, но просто телефон в днешно време отдавна не не на фокус.  Телефон за 4К.... Просто телефон не бих го нарекъл :) Имах предвид че всички говорят колко била заключена и лимитирана iOS и като цяло Iphone, и затова. Като цяло погледнато от кемерите да не е downgrade  спрямо сегашния ми, но каквото - такова. Човек трябва да опита от всичко. Минал съм през всички марки и то не останаха много за съжаление. Така че ще се похваля като получа повече впечатления.

Поздрави!

Редактирано от Viiipeer
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами като слушаш всички така ще е, ще се чудиш, като пробваш, ще ти хареса. От хувея дето даже гугълските сървизи няма, на 100% е по- добър, камерата със сигурност няма да даунгрейдниш, въобще тия Андроид “опорки” много отдавна не са в сила. И между другото, спри да цитираш предходното мнение, правилата не са дълги, добре е да ги прочетеш и спазваш, да не говорим, че и визуално е много дразнещо.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок, благодаря! По навик използвам цитат при отговорите за да  се знае към кого ми е насочен поста.
Няма да ги ползвам.


Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не бре колега , ползвай цитат , но недей цитира последно мнение. Аз никога не съм имал “ робот” и не страдам, у дома всички сме с “ябълки” и на оцеляхме…Със здраве


Sent from my Айфон using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък навремето замених ноут 3 за айфон 5 и въобще не се прецаках, напротив, изпитах облекчение, но да не разводняваме темата, споко, ще ти хареса, ако все пак не можеш да свикнеш, както са скромни доставките първите месеци, лесно ще го продадеш. Вайбър има опция за бекъп в менюто, за другите нямам идея, не пазя чатове.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, Viiipeer написа:

 

Здравейте на всички! За пръв път ще имам Iphone устройство и сега съм с Mate 40 Pro.

Интересувам се има ли как успешно да се трансферира историята на Viber

Благодаря!

 

Привет, лично се уверих онзи ден и ме бяха предупредили предварително че при Viber е невъзможно да се мигрира по официален начин за да се запази историята, причината за това била  че Viber ползвал различен облак за iOS и android.

Редактирано от Павел Василев
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За WhatsApp не знам дали може да се ресторне на всякакво устройство. Но пък има експортиране на чат, където също не мога да кажа какво се случва. Може да се пробва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...