Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Event Wonderlust - iPhone 15 / Plus / Pro / Pro Max


ML16

Recommended Posts

И за какво толкоз са Ви тия чатове?

Голи снимки, любовни съобщения....

😁

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 150
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Viiipeer

    14

  • robot

    13

  • ML16

    10

  • Русев

    9

Привет банда! 
 

Да се похваля и аз, а1 най-накрая се активизираха и днес получих 15ка про, натурал. Първи впечатления:

- цветът е много приятен. На снимки и видеа имах съмнения, дали ще изглежда добре и дали няма да спадне към по-женствена тоналност, но останах приятно изненадан.

- usb-c-то, освен че с един кабел ще мога да си зареждам и iqos-a, друга полза не виждам. Трябва да се оборудвам с нови кабели и да пазя старите, докато не подменя всички останали устройства - ipad, magsafe battery, airpods. Трябва да намеря и друг кабел за колата за кар плея. Като цяло поне за мен е по-скоро хамалогия, но не е като да имаха избор. Иначе новият кабел изглежда по-здрав от старите.

- не бих казал, че е по-бърз от 14 про, нито, че виждам феноменална разлика, освен в теглото, определено се усеща, че е по-лек.
- имах останал протектор от 14 про и пасна, кейсовете обаче не стават.
 

Ако мислите да скачате от 14ки, няма много смисъл. Аз ъпгрейднах за да не изпусна преподписване с оператор. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, ludiamax написа:

И за какво толкоз са Ви тия чатове?

Голи снимки, любовни съобщения....

😁

Имам важна комуникация, затова!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 25.09.2023 г. в 6:59, Павел Василев написа:

Привет, лично се уверих онзи ден и ме бяха предупредили предварително че при Viber е невъзможно да се мигрира по официален начин за да се запази историята, причината за това била  че Viber ползвал различен облак за iOS и android.

Начин при вайбър - инсталирате вайбър и на компютър/лаптоп и имате на всички места програмата и хисторито си.
Инсталирате вайбър на новия тел и си го стартирате както трябва с верификация, стартира се вайбър и хоп - цялото хистори си го имате и на новия тел.
Правил съм го поне 20 пъти и работи безотказно (на 17-ката не съм го правил, но няма логика да не стане).

Дано не съм закъснял със съвета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Благодаря Ви! Определено ще го пробвам.

Не сте закъснели със съвета! :)

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази година Виваком се представиха добре при мен, дори не съм очаквал. Още повече ме изненадаха от Зора и сега имам излишен 15 Pro Max 512GB :). Ако има някой мерак, драснете едно съобщение. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно интересно видео относно прегряването, за което така се тръби

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, yovet0 написа:

Тази година Виваком се представиха добре при мен, дори не съм очаквал. Още повече ме изненадаха от Зора и сега имам излишен 15 Pro Max 512GB :). Ако има някой мерак, драснете едно съобщение. 

Какъв цвят е телефона и с колко гаранция е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@sarmak писах Ви на лично. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя iPhone 15 Pro Max 1 TB го имам от 22.09 почти седмица го ползвам, мислех че ще ми е тегаво със iOS, покрай ползването на моя Samsung S22 Ultra преди, въпреки че са различни системи, оказва че имат много сходни неща при дадени приложения и настройки, с една дума нищо от моя Samsung S22 Ultra, няма нещо което да го няма при iPhone и да ми липсва, не само че има всичко което ме вълнува при S22 Ultra, като приложения и т.н., но и има доста плюсове в повече за iPhone, така че много съм доволен от покупката, за мен се оказа супер, особено и най-важната екстра за мен, е директния стрийминг на слуховия апарат и iPhone който работи безупречно, знаете ли какъф кеф е докато говоря в метрото или слушам музика, като аз чувам само гласа или музиката директно към слуховия ми апарат от iPhone, без да предава и да чувам шумотевицата от влака докато се движи, или като си навън на шумно място, родих се :), не съжалявам изобщо че преминах към Apple, много съм доволен :)

Да не забравим и за часовника Watch Ultra 2, когато ме търсят на шумно място или ми пишат, благодарение на подробните известия и вибрациите, веднага съм в час когато някой ми пише или ме търси, за човек който цял живот му е било ограниченo чуването заради намаления ми слух, все едно са ми присадили един вид ново ухо, толкова ми помагат новите модерни технологии, радвам се че от Apple са помислили за хора със слухови увреждания и перфектната работа със слухови апарати, само това е достатъчна причина да ги уважавам много!

При андроид също има опция за слухови апарати, но за съжаление от личен опит не са съвместими с повечето слухови апарати и се налага закупуване на трето устройство на врата ми да го нося като Дарт Вейдър, затова и преминах към Apple.

Редактирано от Павел Василев
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най- накрая се сдобих и аз, 15Pro 256 бял, 2ра ръка 2.5к 😂 от служителка на А1. От къде ли не бях поръчал, никъде няма. Най разочарован съм от айстайл защото бях поръчал в 15:03ч, изобщо не ме потърсиха, писах мейли, звънях, във ФБ писах - тотален игнор. Въпреки това минах от там сега да сложат стъкло на 15ката и разбрах че можело в магазина да оставиш капаро, тези хора получавали телефон със сигурност.

Редактирано от apomarinov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито, със здраве да си го ползваш, на късмет ти е явно! Иначе да, айстайла много обичат капарото, миналата седмица се опитаха и мен да подхлъзнат, при това за поръчка, чието плащане им е 100% гарантирано...не знам кога най-сетне някой ще сезира органите за подобни практики и там и при операторите. Не знам и до колко е законно или не, но от друга страна е супер дразнещо, както и това да се плати устройство някъде и да се чака с месеци после, което съответно блокира не малки суми за неопределено време.

Редактирано от dessyteneva
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На какво се дължи този небивал интерес тази година? Не помня други години да съм оставал на сухо на ден 1... И все още не съм се сдобил, даже съм на път да се откажа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имал си късмет, според изказвания в различни групи, миналата година хора с месеци не можеха да си получат преордърите. Интересът е нормален според мен, но бройките както винаги са малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фирмата спомената от Деси по- горе води “резервация” искането си , а не капаро. Миналата г за 14-ката ми казаха , че имат тази практика за да не се губи реда на записалия се. Пълна шитня. Обясниха ми, че в търговското право има такъв способ и не е незаконно


Sent from my Айфон using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама на мен се опитаха да ми поискат капаро за нещо, което не предлагат в момента - за лаптопа, като отказах се консултираха и решиха да мине без, което е меко казано съмнителна практика, иначе не знам къде я има, не съм юрист, просто прави грозно впечатление.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най- накрая се сдобих и аз, 15Pro 256 бял, 2ра ръка 2.5к  от служителка на А1. От къде ли не бях поръчал, никъде няма. Най разочарован съм от айстайл защото бях поръчал в 15:03ч, изобщо не ме потърсиха, писах мейли, звънях, във ФБ писах - тотален игнор. Въпреки това минах от там сега да сложат стъкло на 15ката и разбрах че можело в магазина да оставиш капаро, тези хора получавали телефон със сигурност.

Аз още си чакам от тия олигофрени apple watch-a поръчан на преордър 2019г
Писах мейли, опитах по телефона ...
Ай стайл са най-малоулната фирма на нашия пазар.


Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що така говорите за айстайл? Всичко си има налично, и в сайта и в магазините. Ее говоря за май-април всяка година и за след това де, ама и вие за къде сте ръгнали по това време?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
на 26.09.2023 г. в 20:43, algor написа:

Начин при вайбър - инсталирате вайбър и на компютър/лаптоп и имате на всички места програмата и хисторито си.
Инсталирате вайбър на новия тел и си го стартирате както трябва с верификация, стартира се вайбър и хоп - цялото хистори си го имате и на новия тел.
Правил съм го поне 20 пъти и работи безотказно (на 17-ката не съм го правил, но няма логика да не стане).

Дано не съм закъснял със съвета.

При мен не стана, но не е важно.  Поне историята си ми стои на компа. :)

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, че не става вече с тъпия Вайбър 😞

Моля някой ползвател на 15 Про Макс от поне 7-10 дни да сподели как е батерията с много сериозно натоварване през деня.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 27.09.2023 г. в 9:50, yovet0 написа:

Тази година Виваком се представиха добре при мен, дори не съм очаквал. Още повече ме изненадаха от Зора и сега имам излишен 15 Pro Max 512GB :). Ако има някой мерак, драснете едно съобщение. 

И мен ме изненадаха от Зора, мислех че ще чакам със седмици на 25.09 го доставиха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, algor написа:

Жалко, че не става вече с тъпия Вайбър 😞

Моля някой ползвател на 15 Про Макс от поне 7-10 дни да сподели как е батерията с много сериозно натоварване през деня.

При вайбър никога не е можело да се прехвърля хистори от андроид на iOS. Даже си го пише в техния съпорт. https://help.viber.com/hc/en-us/articles/9173905938845-Transfer-Your-Chat-History-From-One-Phone-to-Another#:~:text=verification set up.-,Changing Platforms (Android <> iOS),-Your chat history

image.thumb.png.699e584628550eb4b409282f71a71f1a.png

 

Относно батерията на 15 Про Макс, го ползвам от 3 седмици, имам 8 цикъла на зареждане, и това са ми наблюденията - като цяло нищо по-различно от всеки друг съвременен телефон от тази категория

  • При сериозно натоварване изкарваш нормално деня, без да се притесняваш
  • Ако снимаш продължително видео, или играеш сериозно - не става без допълнително зареждане, батерията се топи за няколко часа
  • При нормално ползване, без да се ограничаваш, но и без сериозно натоварване - разговори, чатове, соц. мрежи (без ФБ и ИГ), музика, камера и др. - 3-4 дни държи батерията

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

E, колега, аз никъде не съм написал, че съм прехвърлял от андро на айфон директно, а че съм минал през компютъра.

 

Мерси за мненията за батерията.
Аз нямам намерение да сменям 14ПМ, но за сефте през годините тоя апарат много му се смаза батерията. Под 85 процента е за 11 месеца и ако не го дозаредя 2 пъти на ден в колата, няма да изкарам деня със сигурност. 256-ца американска е и ако му подменя батерията с този паричен разход апарата става вечно мой. И без това цените на втората употреба апарати е доста смешна, ама пък и не ми се хвърлят в коша едни немалко пари.
Замислих се от седмица дали да не го оставя в шкафа и да взема 15ПМ и затова питах за батерията. Моя стил на ползване е сутрин от 5.30 вечер до полунощ сериозно мачкане, но много се скапа тъпата батерия.
Сутрин в 5.30 го махам от зарядното и към 10.30 вече съм на 70%, маа му стара, а допреди месец и половина-два държеше нормално батерията и по същото време беше на 88-87% или около…не съм го засичал, разбира се.

Много протяжен стана поста ми, ама сефте ме дъни така най-добрия модел на марката и започва да ми пречи на работата (най-малко на нея, де).

Едит: забравих да кажа, че 13ПМ, който миналата година отиде при щерката, в момента е на 87% живот на батерията и държи по-добре от тоя дръгливец 14ПМ…а тя си го гърчи подобаващо за човек на близо 18 с туба, тик ток и прочие трепачи на батерия.

Редактирано от algor
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ППЦ не става и през компютър за вайбър, да си импортнеш хисторито за iOS. Тествано. Преди може и да е имало начин.

Относно батерията - излезе инфо че батериите на 14ките били с по-малко цикли на зареждане, и като цяло по-евтини. Май и 15ките са със същите, но тепърва ще видим.

Първият ми айфон - 12ПМ, който сега продадох беше на 87% за 3 години тежка употреба. Телефонът беше практически като нов, и лично се убедих как за разлика от андроидите, айфон наистина си запазва стойността много по-дълго време, и като се продаде, си избиваш доста голяма част от сумата, която си дал. Лично аз съм супер доволен, че преминах в семейството на епъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...