Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Бисери и куриози от форуми!


Aveliky

Recommended Posts

От март автомобилите ще имат нови талони Документите се променят заради големите глоби, които се налагат на български шофьори в Гърция и Унгария

Министерството на вътрешните работи /МВР/ започва подмяната на документите на автомобилите от месец март 2015, съобщи Нова телевизия.

От няколко години властите в Гърция и Унгария изискват и т. нар. голям талон на автомобила при проверки на пътя, тъй като той съдържа допълнителна информация за превозното средство, която не е налична в малкия талон (допустима маса, натоварване на осите и др.). Ако шофьорите не го носят със себе си, биват глобявани.

Проблем възниква и при лизинговите автомобили, тъй като големият талон при тях остава в лизингодателя.

В момента тече обществена поръчка за изработването на новите свидетелства, които ще струват 9 лв. Всички стари талони остават валидни и няма да се налага тяхната смяна.

Въпреки подмяната на документите, все още има вероятност българските водачи да бъдат глобявани. Причина за това е че на малкия талон все още ще пише "част две", а на големия талон "част едно"(демек, нищо не пра'йм?). Ако при проверка на автомобил властите поискат "част едно", това би могло да бъде повод за санкция, обясняват лизингодатели.

Въпреки това, ако пътувате в Гърция или Унгария с новите талони, вероятността за глоба е значително по-малка(е, тогава що цялата дандания??? да източим още некой лев за кат???).

Източник: cars.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,8k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    537

  • The Shaman

    318

  • Pe6o666

    103

  • tonygti

    57

Преди една година не пишело газ/бензин айде нови талони. Сега не пишело натоварване на осите. Май май всяка година ще ни измислят глупости ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, тук не си прав. Всеки е скатавал газта в КАТ по разни причини(например монтирана в гараж без лиценз или с неотговарящи по стандарт компоненти) и затова сега пискат. Сузукито ми е регистрирано в България на 23.03.2011-та и в талона ми пише газ/бензин, астрата е регистрирана 2004-та, а при смяната на талона 2010-та ми вписаха метана. Освен това, изписването в талона НЕ е задължително, освен ако не е фабрична.

Т'ва горе обаче е гавра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Galaxy S6 ;-)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Атомна централа за захранване ;-)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фона на снимката е направо перфектен...,това в някой градски кенеф ли е :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея, ама гледайки дизайна се сещам за:

Tim Cook: I'm a gay!

Lee Kun-hee: I'm more gay and water resistant also.

http://www.techdrivein.com/2015/02/international-space-station-switches-to-linux.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Соня (или Били) коя добавка да сипем? Само гледай да не кажеш една думичка започваща с дура... че ще те намеря и ще ти я налея добавката в шибания монтански г*з да изкара и той 250 000 км. Скапаняк. От един излъган ползвател на дурала*ното.

Sent from my HM NOTE 1W

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някои хора много тачат "майстор в шишенце" :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

продавам 1 браи аифон 6 плиус на невероятната цена от 450 лева много от жас ще се 4удят от къде все вземам тези аифони и ги продавам толкова евтино преди време бях голям колекциунер на аифони и имам сега цял етаж пълен с аифони като спрях да съм маняк 2015 нова година побързаите може да купят и този

:blink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дебилно е, но в действителност има "хора" - синове и дъщерички на "бизнесмени", които си купуват постоянно скъпа техника и я изхвърлят на боклука ако я одраскат или изпуснат, както и такива, които я продават на безценица, ей така - 'щото не са на кеф. Имат по няколко и могат постоянно да си купят нови.

В случая сигурно става въпрос за реплика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тoва са бoтoве, даже и за реплика не става въпрос.

Педалите в OLX ще ти изтрият oбявата ако не сложиш снимка, нo тези си стоят ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А после се бият в гърдите и викат 700 000 обяви или 1 000 000 обяви ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

О, там е трагедия, отказах се вече - преди докладвах реплики и заключени телефони, които видимо са крадени или изгубени, но няма смисъл, към редовните потребители са строги, но няма никакъв контрол към такива псевдо продавачи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали това не е добре дошло за тях, не казвам че те ги публикуват, но поне не ги трият. Това увеличава обявите и интереса с ниските цени.

Редактирано от baronbg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

К'ви ниски цени? :) Вече няколко пъти засичам обяви за стоки, по-скъпи поне с 10% отколкото са в магазините и мишоците ми трият коментарите отдолу.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Барoне, пoдържал съм пoдoбен сайт и да ти кажа, и те си публикуват. Поне в началото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Саше, визирах горната обява, 450 за 6-ца си е супер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

здравей те.от скоро съм с 4с.на самсунга имах програма с която си очертавах земеделските земите и ми показваше колко декара сам снимки като на гугал ърт както ръчно така и с гпс-са.интересуваме понеже о още се чудя дали да го джавабрейкна телефона ако има такива програми веднага го хаквам.благодаря ви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос по-горе за ОЛХ, ето една наистина нагла обява:

http://olx.bg/htc-hero-novi-s-garantsiya-i70212294

В случай, че някой не е запознат - HTC Hero е третия модел на тайванците с Android, произведен през 2009 година, поддръжката му спря на 1.5...не знам с кои очи тази "фирма" предлага подобно нещо за 354лв, дори и на лизинг, това са 6 години все пак!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ERROR 404: СТРАНИЦАТА НЕ СЪЩЕСТВУВА!

Бързо са продали скъпия апарат. :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, просто след като ме заплашиха, че наливат доста пари за реклама в сайта и ще се обърнат към администраторите да ме блокират, защото коментирам, докладвах обявата и явно е свалена. Има доста нагли същества, ето дискусията на лични:

"Здравейте,

позволяваме си веднъж само да ви обърнем внимание.

Този сайт е за продажба на стоки. Цените се определят от търговците, а клиентите решават дали е изгодно или не.

Ако не ви харесва цената ни, то не купувайте. Няма нужда от негативни коментари. Вероятно и на нас не ни харесват вашите якета, но няма да ви слагаме коментари, които да отблъскват потенциални клиенти.

Сега ще премахна коментарите ви, а при следващ просто ще ви блокирам.

Фирмата ни дава на този сайт доста пари за реклама и ВИП, така че може да потърсим и съдействието на системни администратори относно вашата агресивна политика спрямо нас. Съветвам ви да прегледате общите условия на сайта, защото ги нарушавате, а това би довело до неприятни последици единствено вас.

Поздрави,"

"Не виждам нещо агресивно в това, че се опитвам да предпазя някого от явна измама, да, цените се определят от продавача, но е редно и да се обявят фактите, техническите характеристики и особености на дадения модел. Хич не ме интересува колко пари наливате в сайта, вие не сте единствените нарушители тук, продават се и крадени вещи и реплики, въпреки забраната, тъй че ни е ясно колко струва сайта, но мисля че лоялността и честността печелят потребители. Какво, ще продадете един два броя, после хората ще изкажат мнение и до там, а защо трябва да има дори и един подведен?Няма проблем да ме блокирате, аз от подобна фирма нищо не бих си купила, но има начини хората да разберат колко струвате, така че не ме заплашвайте!По-добре премислете политиката си, тогава няма да има недоволни клиенти..."

"Виждам, че сте идеалистка.

Честно казано не знам какво търсите в този сайт.

Защо не сте в корпуса на мира в ЮАР или в Банско да пазите природата?

Госпожо, самият ви стил на писане демонстрира агресия, а също така и още някой личностни черти от характера ви. Какво мислите и за какво ви дреме, както сама се изразихте, нас не ни интересува.

Имаме база от доста лоялни клиенти, не целим измама и не се бъркаме в работата на другия. Ако сте толкова вманиачена да предпазвате хората, то се насочете към социални дейности, дайте под съд енергото, мобилните оператори или работете усилено по интегрирането на ромите в нашето общество. Едва тогава може да бъдете обществено значима. В момента просто ни губите времето и с извинение за израза "само си чешете езика".

Поздрави,"

"Хаха, сега пък и на профайлър се правите, добре, явно имате време за губене и не аз съм причината. Да, идеалистка съм, защото съм била лъгана и не искам да се повтаря, затова и не лъжа тези, на които продавам, няма недоволни, но какъв ли е смисъла да ви го казвам, вие сте арогантно-нахални и безочливи, мислейки си че с пари купувате положение. Живи и здрави, продавайте си боклуците и се чувствайте велики, докато някой измамен не ви срещне на живо по улиците, тогава може би ще разберете какво съм имала предвид."

След последното ги блокирах, защото реших, че не ми се занимава с подобни дървени философи, проверила съм правилата, нищо не нарушавам и съответно докладвах обявата, заради подвеждаща информация.

Eдит: в случай, че все пак искате да видите скъпия апарат, същия мошеник се подвизава и в базарбг:

http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%939021065/htc-hero

там обаче е с друго име и адресът се различава с няколко номера, странно защо ли, обявите и снимките обаче са идентични...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Здравейте, искам да попитам за мнение, че спорихме вчера с един познат който каза че 64 битовия процесов на iPhone 6 не може да се ползва с 1Gb ram и е безсмилено. Опитах се да обясня , че ако е безсмилено няма да го направят така, но той си е тъп и си държи на неговото мнение , а аз нямам много време да се ровя , а и не съм много комоетентен по този въпрос. Та ако може да напишете вие какво мислете по въпроса , че много ме хваща яд така като не мога да го оборя
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...