Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Бисери и куриози от форуми!


Aveliky

Recommended Posts

Как да пр**б*м чужд телефон пишейки по инерция:

Умишлено съм скрил от кой форум е и диалога между кои юзъри е. Във второто мнение човекът си казва серийния номер(питайки става ли), от което е видно, че е неотключваем по този метод...

post-226-0-17759700-1387122248_thumb.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,8k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    537

  • The Shaman

    318

  • Pe6o666

    103

  • tonygti

    57

Човекът с култувият ник - kulturist4e, пуска тема, че има проблем с рам-та, след няколко съвета, ето и какво е направил той:

След като ги измих на чешмата с малко течен сапун Palmolive, всичко си дойде на мястото. Явно е липсвала чистотата в лаптопа. Грешките се изпариха. Нищо не е по добро за добър контакт на хардуера, като малко пяна и вода. Само още 1 въпрос, колко трябва да продължава теста, за установяване на нарушения?

След няколко отговора, някой му пише:

Намирам някаква прилика icon_evil2.gif . Да не сте от един санаториум/клиника lol.gif

И той връща:

Не, аз живея в част на санаториума, създадена само за красивите, колегата е от частта на другите...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо личнo към колегите от Перник ! :D

tevagy7y.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от Максим Костадинов
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е,труден и не много смешен е медицинския хумор :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде изчезна емотикона с пляскане по челото? :smile:

Заглавие: Надраскан екран на iPhone 5S

Здравейте,

имам на екрана две точици почти са незабележими.

Пробвах с паста DISPLEX ,но не се повлияха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди бях чувал че на мак е много трудно да се гледат филми със субтитри, но при мен всичко си вървеше като ползвах VLC и имах инсталиранo някакво приложение perian.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак ли бре… :D

Само дясната тонколона ми работи.. Да знаете къде се продават (комплект)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Цитат:

this cable or accessoru is not certified and may not work reliably with this iPhone

Трябва да се сертифицира кабела, чрез баркода. Подава се молба в три екземпляра до Криейтив Варна може и до К&К Панагюрище.

След 29 дена, ако не се звъни от стационарния телефон на оператор се получава iMessage, че кабела е сертифициран и с него може да се зарежда iPhone 5 ама не и този на мъжа, щото се губи сертификата и така се увеличават сметките за ток и топла вода.......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ooooooo......уникален....

Някакво изключително грамотно СЕО в Мтел:

Здравей,

Ние нямаме такова приложение, което да ти предложа. В общи линии се тества с разли, докато се намери кое работи. Аз не съм с iPhone, но ще всема и ще тествам. Ако открия нещо ще пиша.

Тъй като ме дразнят,пък и надали ще ме баннат заради служебният акаунт:

Най-добре преди да почнеш да тестваш-отиди до някое училище и се научи да пишеш.

Ти ако си СЕО(или си от село?),чак се плаша за критерия на фирмата Ви...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам един малко глупав въпрос. Възможно ли е да навра чекмедженцето на iPhone 5 във iPhone 4 и въобще възможно ли е?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обява в прода***к:

Съдържание: "Трява ми момуче което да отиде жместо мен на испит по английски език. За пожече информация пишете ЛС."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте с новата версия сам на itunes и нещо не ми ясно как да си кача музиката на телефона нямам изобщо опцията sync вижте и снимка !

http://prikachi.com/images.php?images/757/7022757z.png

:tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хората които са запознати, знаят че телефоните на Мтел за железни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос. В момента съм с джейлнат айфон. Един приятел ми каза, че не се ъпдейтвало по обикновения начин вече, а с DFU mode. Въпросът ми е, ако реша да ъпдейтна при излизането на новата версия и ъпдейтна, без да джейлвам пак, после как трябва да ъпдейтвам евентуално бъдещите версии? Пак ли да правя тия "ритуали" или мога да си ъпдейтвам, както неджейлван никога iPhone?

Във въпроса няма нищо "бисерно", ако не беше зададен от автора на блог за айфон, пълен със компетентни съвети по темата:

На всеки се е случвало, докато се опитва да свали нещо от интернет или да си качи нещо на телефона, да получи съобщение “out of storage space“. Това означава, че телефонът Ви се е препълнил и няма достатъчно място, за да се запише това, което желаете.

Първо нека поговорим за паметта, с която идва всяко устройство. Независимо дали е смартфон, таблет, лаптоп или каквото и да било, всяко устройство идва с по-малко памет, отколкото пише на опаковката му и в рекламата му. Но това не означава, че Ви лъжат в информацията за устройството. Просто има допълнителни фактори, които съкращават паметта. А именно това са:

1. При инсталацията на операционната система, паметта трябва да се форматира. При първоначалното форматиране се губи част от паметта.

2. Част от паметта е заета от операционна система, в случая iOS. Това в никакъв случай не е лошо. Без OS няма да може да функционира устройството. Освен това iOS има редица предимства пред конкуренцията. (Ако я използвате, то Вие сте щастливци!)

3. Както другите устройства на пазара, iPhone идва с фирмен софтуер. Това означава, че освен iOS, има и записани програми, които не могат да се изтрият. Те също харчат от паметта на телефона. За разлика от конкурентите обаче, почти всички от приложенията ще Ви бъдат полезни с нещо.

Така от 16 GB например, при форматиране се губи част от паметта, операционната система, заедно с фирмения софтуер, а и ъпдейтите заемат друга част и така Вашият iPhone 5S идва с около 12.6 GB свободно пространство.

Мислите, че много от паметта е заета? За сравнение ще Ви дам Samsung Galaxy S4. Корейците така са го накачили с различни стокови приложения в желанието си да се конкурират с Apple и да „удовлетворят“ потребителите си, че той идва с около 8GB свободно пространство от 16 GB.

Така, да се върнем на iPhone-а. Този урок е жизнено важен за хора, които ползват 16 GB версия. iPhone 5 и 5S (и 5С) идват с много мощни параметри. Това е добре, но камерата например прави снимки, които стигат до няколко мегабайти. Това далеч не е малко пространство за снимка. Все пак Вие (особено ако сте жена…нищо против слабия пол нямам, но някои неща са факт) обичате да си правите снимки. И дори първоначалното Ви желание да е било да си направите 1-2 снимки, можете да стигнете и до 10-20, че и повече. Като всичко това се умножи по мегабайтите на една снимка, се получава доста голямо число.

Същото се отнася и за музиката. (Моята слабост!) Тъкмо си кажете, че ще качите един албум с най-хубавите песни на даден изпълнител, но си харесате песни от различни албуми и БАМ, там още памет похарчена, но няма как да не слушате нещо разнообразно.

Приложенията харчат доста от паметта. Каквото и да си говорим, има някои, без които не можете. Седнете и си представете животът без facebook приложението например (ако ползвате социалната мрежа, естествено). Но това далеч не е единствено, има безкрайно много месинджъри, или пък някакви малки (и по-големи) игрички, които включвате арсенала си за борба със скуката. И как иначе? iPhone е страхотен смартфон със страхотна екосистема, която съдържа повече от милион приложения. Защо да не се възползвате от тях? Но Вие имате само 12 GB!

Филми? 16 GB версия на iPhone или iPad не са подходящи за тях. Най-много можете да държите по 1-2 филма, защото да не забравяме, че ще имате и други неща, като например приложения, снимки или музика. За любители на филми препоръчвам 32 или 64 GB версии (за iPad може и 128 GB), зависи доколко обичате да гледате филми.

Съвременните устройства ни позволяват да правим каквото си поискаме, но ни ограничават в паметта. И ако имате проблем с паметта, с риск да прозвучи изтъркано, ще използвам известната фраза „I know that feel bro

:tooth:

...и, въпреки като цяло добре написаната статия на тема "Що е то аджеба джейбрейк", върхът в творчеството е ето това:

- Живот на батерията. Със сигурност ще срещнете джейлбрейк ентусиасти, които ще ви обяснят как новото състояние на устройството ви не се отразява на живота на батерията. Истината е, че това не е така. Пригответе се вашият iPhone, iPad или iPod touch да има по-кратък автономен живот, след като избяга от затвора. Ако внимавате какви пакети инсталирате, вредата може да се минимизира, но никога да изчезне напълно. Все пак не бива да забравяме, че след джейлбрейк хардуерът трябва да се грижи за повече процеси, всеки от които консумира енергия.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Голям капацитет е този...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Дойде време и аз да се включа!

Преди 2 седмици си взех Iphone 4s от приятел (втора ръка),не е имал никакъв проблем с wifi-то докато не го ресторнах през itunes за да махна jbreke-a.

Вечерта всичко си му роботеше.Ставам сутринта пускам wifi-to (да ама не стои в сиво - неактивно) след 5 рестора и ресет на мрежите и т.н. никакъв ефект!

След като се разчетох в нета разбрах че това е световен проблем заради ъпдейтите (7.0.1-7.0.4),дори има и регистрирани такива с 6.0.3!

Решенията са САМО 2!

1.Сменя се wifi чипа и после всичко е наред.

2.Взимате СЕШОАР (за коса) и започвате да нагрявате отзад в горния десен ъгъл (над жака за слушалките).Нагрявате и проверявате кога на дисплея ще се появи предупреждение че температурата на апарата е висока и трябва да го изкючите!

Нагрява се доста,чак започва да пари много дори не може да се пипа!

След като сте нагрявали и нагрявали и Ви изпише че температурата е висока,изключвате оставяте да изтине,пускате си Ябълката и се радвайте на рaботещо wifi.

Пробвано е работи на 120%.Снощи дори за 2-ри път го направих и работи.

Проблема е в самата IOS която изключва компоненти като wifi,bluethoot и т.н. с цел пестене на енергия и по-дълъг живот на батерията.При това изключване на IOS-а(дори и онези mA(милиампери) които служат за меморито на самите чипове) се скапва всичко и wifi чипа страда най-много.С това нагряване Вие карата този чип за wifi-то да се ЗАНУЛИ (както на времето,то може и сега да ги има ,чипове който се форматираха чрез даден спектър на светлината),е този е посредством топлина.

Ето линк където се вижда как излиза съобщение за ВИСОКА температура-

Ето линк където се вижда къде трябва да се нагрява -

Направил съм и снимки ама не знам как да ги кача....

Дано съм помогнал

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На какво ли го е направил втория път, следкато е имал само едно неработещо устройство и то вече е работило след първия път :)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То, точно в това е основният "бисер" :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мой силнo казано познат си взел от Англия iPhone 4 и ми казва: "Този телефон, с този уиндоус 7 върви много бавно." Аз викам: "Кво?!?!?" А той: "Ми тва, уиндоуса..., 7...., ъ-ъ-ъ, дето е там...., не знам как се вика." (Става въпрос за iOS7)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Заглавие на обява в дата.бг:

аи фон за 88лв
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...