Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Премахване на Call Forwarding


olo

Recommended Posts

Имах предвид, дали си опитвал да качиш кериър ъпдейт, преди да инсталираш погрешния пакет от сидиа.

Търсиш темата "Pwnage tool", намираш си подходящ кастъм фърмуер и си го качваш, а после четеш и що е то ultrasn0w и как се инсталира(това е ънлока всъщност).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не съм опитвал да кача carrier update преди да инстална грешната версия на ForwardMsgFix - преди това си играех с winterboard и разни теми (Matte nano) и варианти на слайда за отключване. Качих грешната ForwardMsgFix, изтрих я, опитах се да кача правилната и се оказа, че нямам нет - след това едва започнах тия врътки с carrier update ;). Благодаря за насоките - утре ще ги изчета темите ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мобилен нет нямаш защото ако не се лъжа от 4.0 нататък има проверка дали не е редактиран carrier.plist файла. Пакета който си инсталирал е пипа него файл и затова не нямаш мобилен нет. Най-лесния вариант е рестор, но опитай да сложиш това което се опитваш от поста на neol23. Вероятно грешката в command prompt ти я дава защото си инсталирал 32 bit iTunes и пътя до него не е C:\Program files\iTunes\iTunes.exe, а е C:\Program files (x86)\iTunes\iTunes.exe

Виж какъв точно е пътя до iTunes.exe и изпълни правилно комантадата, за да имаш възможност да избереш .ipcc файлове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

Някои, успял да премахне досадното съобщение "call forwarding" с iOS 4.2.1.

Телефона е ФЗ с карта на Vivacom.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също пробвах и не става, 3GS 4.2.1 и 4G 4.1 и двата на Vivacom, много дразни.

Преди това бях на Глобул, нямаше проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Последния Carrier Settings на Глобул 9.1 на който му трябва + Логото на Глобул :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Wortel's CommCenter patch

Patching_CommCenter_iOS_4_0.zip

Разархивирате и качвате деб файла в телефона, после вече ще можете да пипате по бандълите без проблем, т.е. да си махнете досадното съобщение по познатите методи.

Edit: Вътре има pdf с инструкции какво и как да правите.

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз се справих, като инсталирах iBlacklist!

От програмата- extras/callforward privacy- ON.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Да се беше справил и с правилата на форума? Не цитирай последно мнение!!!

И при мен се получи без манипулации, iBlacklist върши перфектна работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Някой знае ли къде се намира carrier.plist на МТел, че не го намирам в /System/Library/Carrier Bundles, а би трябвало там да е. :unsure:

П.П. Сложил съм Carrier Settings 9.1 на МТел, така че би трябвало да има отделен carrier.plist на МТел, както има за Глобул в /System/Library/Carrier Bundles/TMobile_bg.bundle

Edit: Намерих го :) Намира се във /var/mobile/Library/Carier Bundles/mobikom_bg.bundle

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Висичко Ок а някой случайно да има Новият кариер на Глобул???? 10 Мисля че е ??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

TMobile_bg_iPhone.ipcc.tiff

Къш на излишното разширение...

Не съм сигурен дали е 10, пробвай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Някой да има Carrier Settings 10 на М-Тел, защото продължавам да изпитвам затруднения с интернета и 3G :unsure:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се мъчи. Веднъж ако е качен(в 4.3.3 е по дефолт), не можеш просто да го преинсталираш. А мъката ти е причинена от ментел - имат проблеми тия дни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че не е само тия дни...минаха месец и нещо. Помниш в една друга тема разисквахме тоя проблем. Просто вече не знам какво да го правя този телефон, а от М-тел мълчат като пукъли :censored2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С друга мтел-ска карта пробвал ли си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, пробвах с рязана прима и резултата е все същия, губи 3G-то при всеки разговор, даже не минава на Edge ами направо "о" ми изписва. Speedtest ми тръгва веднъж на 10 опита и регистрира резултати от сорта на 2Mbps up/down. Просто не знам от телефона ли е, от carrier bundle или от оператора. :wacko:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми се е случвало да не тръгва speedtest , но изкарва прилични резултати. Тъй като не слагам никакви бъмпъри, мъмпъри и прочие, ако по време на разговор или боравене с телефона ползвам "неправилен" :) захват ми се случва да загуби 3G, даже и на "о" да отиде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз като теб не ползвам бъмпъри, принципно нямам проблем с провеждането на разговори не зависимо че губи 3G и превключва на "о", но се дразня като знам че не трябва да го прави. Интернета доста често ми се случва да спира и не знам дали е от телефона или оператора, в центъра на София съм обхвата трябва да е стабилиен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Там пачът пак е на wortel, но позволява да си направиш unsigned custom carrier bundle под 4.3.3. А доколкото разбрах с предишния неможе ако си с по висок firmware от 4.2.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой пробвал ли е начина инсталирането на този пач от репото и дали се оправя проблема с мрежата с къстъм бъндъл?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...

Някой играл ли си е с 5.0 да махне таа досада. Мъча една 4-ка, ама нещо не става с iBlacklist, няма я тази опция ( същата версия на 4.3.3 я има) , а с тези модни файлове , не ми се прави залудо рестор ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...