Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да спрем мобилния интернет


FuckDaShit

Recommended Posts

2.2 сложих го тоя днешен ъпдейт и Е-то пак си седи.. не ми върти трафик (да чукна на дърво) ама си седи там...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен май още ми гълта пароци!!

EDGE е на ОFF, ма се в гъз! Звънех в Глобул, тъпата г-ца на телефона вика, че неможела тя да ми спре и-нета от Глобул!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оправи, а като гледам и ти си с 2G. Рестартирай тела и виж пак. Трябва да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен с 2G въобще не ми показва иконка на GPRS в SBSettings... ;)

Никога е нямало такова нещо в BossPrefs/SBSettings и няма да има.

Нужно е да спрете EDGE и чрез него ви се спира мобилния интернет, назависимо дали е GPRS, EDGE, 3G.

Разликата между тези трите е скоростта и начина на идикация (и покритието разбира се ;) )

o=GPRS

E=EDGE

3G=3G

Ако от Settings спрете 3G, но не спрете EDGE ще си имате мобилен интернет със скоростта на EDGE.

Ако през това време попаднете на място където няма покритие на EDGE най-вероятно ще имате покритие на GPRS и тогава мобилния ви интернет ще е със скоростта на GPRS.

Ако не спрели 3G от Settings, но сте спрели EDGE от BossPrefs/SBSettings няма да имате мобилен интернет т.е. копчето за спиране и пускане на мобилния интернт се казва EDGE, независимо дали сте в покритие на GPRS, EDGE и/или 3G.

Значи, правете разлика между свързаност с мобилния оператор и възможност да предавате данни.

Индикатора на дисплея, показва каква ви е свързаността с мобилния оператор. Това, че ви показва о, E или 3G не е достатъчно вие да можете да предавате данни по този канал - да имате интернет....

т.е. накратко при спряно EDGE от SBSettings/BossPrefs индикатора винаги си остава (о, Е, 3G) показвайки, че се намирате на място където имате покритие на GPRS, EDGE и/или 3G!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз като вас имам проблем с мобилния интернет(около 2 лева на ден).При мен се спира нормално и 3G и EDGE но имам настройки на GPRS а при 3.0 фирм не могат да се изтрият.Ако някой знае начин моля да сподели :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А аз пък не съм сложил никакви настойки за интернет и пак си имам :smile: и се чудя от каде ги взе ,че да се връзва???

А със SBSettings си го изключвам без проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз като вас имам проблем с мобилния интернет(около 2 лева на ден).При мен се спира нормално и 3G и EDGE но имам настройки на GPRS а при 3.0 фирм не могат да се изтрият.Ако някой знае начин моля да сподели :smile:

Влизаш през телефона в ето този сайт http://unlockit.co.nz , даваш от долу Continue , после Disable Data(FakeAPN) , Install и си готов :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А аз пък не съм сложил никакви настойки за интернет и пак си имам :smile: и се чудя от каде ги взе ,че да се връзва???

А със SBSettings си го изключвам без проблем.

Взима си ги някак автоматично от оператора. Аз също никога не съм слагал настройки, но си имам мобилен интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:smile: bombastyk явно имаш някаква по специална версия на SBSettings която спира GPRS Браво :confused: madn3sss стана работата :) имам да черпя :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен SbSettings спира EDGE без ядове.Със 3G FW 3.0 съм интересното е че когато задам правилни настроики за нет през оператора немога да се свържа когато истрия настроиките мога да си отварям страници автоматично си взима настроиките и си работи :bravo: на ментел съм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен SbSettings спира интернета, но понеже съм алергичен към тази програма използвам генаратора за грешен APN профил от www.unlockit.co.nz

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички искат да си спрат интернета, а само аз ли не мога да го подкарам?

Пробвах от няколко сайта за създаване на тез профили и настройки. Tethering-а се включва (въпреки, че не съм го пробвал дали работи), а ммс и интернет през 3G или GPRS няма?

На Globul съм, с американски джейлнат 3G 8GB. Автоматични настройки от Глобул не съм получавал. Когато пратя смс за получаване не ми ги праща (казва ми нещо от сорта, че устаройството не ги поддържа ... или нещо такова ..забравих вече). Менюто за ръчно въвеждане в iPhone-а ми го няма, така че това което ми остава е да пробвам с тези сайтове за създаване на профили.

При следните настройки телефона ми се държи всякаш няма такива. Не генерира никакъв трафик, и когато вляза в някое интернет приложение ми изписва, че услугата не се поддържа и да се свържа с оператора:

APN: internet.globul.bg

usr: globul

psw:

APN: globul

usr: globul

psw:

-----------------------------

При следните настройки не ми изписва това съобщение и телефона каточели започва да зарежда, но зависва и нищо не става. След това като проверя какво е отчело, обикновенно е нещо от сорта на 1, 2 или 3 kB (зависи колко съм чакал) Sent и .. 1 или нито един kB Received:

APN: mms.globul.bg

usr: mms

psw:

Това е от сайта на Глобул:

Ако телефонът ви е модел, който не може да приема автоматични GPRS настройки, вие трябва да въведете ръчно настройките в телефона си използвайки следните инструкции:

APN: globul

User name: globul

IP address: 192.168.088.011

Password: няма

Но в тези сайтове за създаване на профили няма поле за въвеждане на IP ?

Понякога ми се налага да ползвам малко интернет на места без wifi и много се дразня, че нямам 3G или поне GPRS връзка.

Някакви идеи как да ги направя нещата?

Ja Mata

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С най-новата версия на SBsetings съм и продължава да ми седи кръгчето ( o=GPRS ) включено при положение , че съм дал ОFF на EDGE :neutral:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То винаги ще си стои o/е. Може да се гримира с някоя тема и да не се вижда, но така или иначе интернет не ти се таксува щом ти е на off, нали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

B_A_D, а и всички останали на които им е мътно с тия GPRS, EDGE, 3G да прочетат първото мнение на тази страница на темата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да сложиш грешни настройки в Settings -> General -> Network -> Cellular Data Network -> Cellular Data

Аз съм с 3.0 и защо нямам след Network - Celluar Data Network

Някаква идея къде ми е?

Нямам EDGE :lol: на телефона..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

qbertbg, попрочети мненията от 3-та страница на темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...