Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да спрем мобилния интернет


FuckDaShit

Recommended Posts

Да ви кажа тая тема става досадна!!! Аз лично съм спрял нета на два телефона IPhone-чета. На жена ми и един приятел. Това стана преди два, три месеца като просто се обадих на оператора и хората го спряха без никакъв проблем. До сега за тези три месеца няма навъртяно и байтче... Говоря за Мтел и Глобул.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Последвах съвета на The Shaman. Звъннах на оператора човека ме разбра и до два часа трябва да ми пратат смс че услугата е деактивирана.

П.с: М-тел.

П.с 2: Да и аз вече нямам !

Редактирано от frihet
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

За потребителите на м-тел - спокойно може и сами да си де/активирате ГПРС от страницата им. Казват, че пращат смс, но така и не получих моя. След около 12 часа ми беше изпълнена заявката. Може и по-малко да е било, но го направих вечерта, а на сутринта като проверих - вече нямаше активен ГПРС.

Поздрави,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам в цидиа излезнал нов toggle за дата трафика, някой да го е пробвал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо искам да кажа, че прочетох всичките страници от темата и доколкото виждам, никой с Глобул не е оспял да си спре нета, а по темата са писали доста хора!!!

Аз съм с iphone 3GS ,с Глобул и имам същия проблем, 3 поредни месеца си плащам по 30-35 лв. само за моб.нет

сега съм започнала да чета всякаква инфо и ще пробвам с iphonenodata.com .При всички ли работи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа тая тема става досадна!!! Аз лично съм спрял нета на два телефона IPhone-чета. На жена ми и един приятел. Това стана преди два, три месеца като просто се обадих на оператора и хората го спряха без никакъв проблем. До сега за тези три месеца няма навъртяно и байтче... Говоря за Мтел и Глобул.

Тоя пост май си пропуснала!:snooty:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.iphonenodata.com/ Инсталираш приложението , спира ти всякакъв мобилен интернет :( ако искаш да го махнеш отиваш в settings general proifle и даваш remove , при мен работи !

Благодаря

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко говорих с Globul. На iPhone не може да бъде спрян мобилния интернет, след като е активиран веднъж. При мен не стана с http://www.iphonenodata.com/

Редактирано от B_A_D
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казвам това което ми казаха от Глобул .... и наистина при мен не работи http://www.iphonenodata.com/ сега ще пробвам с "Data Toggle "

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема и е време за катинар - Кака,ще имаш ли честта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да приложението е добро. Работи със SBSettings. Спира напълно мобилния интернет, като задава фалшив IP address. Пробвах го на 2Г.

П.П. казва се Data Toggle

Ей това чудо спира мобилния нет напълно! Задава IP - 127.0.0.1 и няма как да дойде мобилния интернет.

Единствено след рестарт понякога трябва отново да го спрете, тъй като се включва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е чудесно, най-накрая нямам и стотинка отгоре над сметката си! Лошото е, че винаги след рестарт - "Data" трябва да се спре, за да се генерира фалшивия IP адрес.

ПП. Дали е възможно от това нещо да ми пада по-бързо батерията?

Редактирано от Nixing
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора същият проблем и при мен! Звъних на отдела за обслужване на клиенти да се карам с тях и ми казаха, че телефона ми това му бил "СМИСЪЛА" да стоял постоянно в интернет. И в крайна сметка се оказва, че телефона ми сам си влизал в мрежите им да се ъпдейтва и според тях нямало абсолютно никакъв начин да се прекрати това освен да си купя пакет МБ-ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приятели сложих и аз този файл през сайта и засега да се надявам трафика през GPRS спря. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След дълго четене във форума, реших да звънна на Глобул за да ми спрат мобилния интернет. НО, категорично ми заявиха, че не е възможно да се спре GPRS-а. Предлагаха ми какво ли не, да отида в магазин, да сменя настройките, като през цялото време на разговора милата госпожица се опитваше да разбере какъв точно ми е телефона. На края като казах, че съм с iPhone госпожицата ме уведоми, че това е телефон за интернет и незнае защо искам да си спра GPRS-a... обясних, че навсякъде около мен имам Wi-Fi и затова желая да го спра... ГРЕДА - неможело!

За да не ме захапете, че говоря/пиша глупости, накарах и приятелката ми да се обади (де да знам, може на мен да не са искали да ми го спрат), а тя не разбира изобщо от технологии... говориха 20 минути, като и се обясняваха същите глупости както и на мен. Накрая моята се развика, каза че ще си смени оператора и оттам и казаха, че немогат да я спрат :argument:

Изглежда от Глобул са запознати с всеобщия проблем с мобилния интернет и вече не искат (не желаят) да го спират... и защо да го правят, като могат само да печелят от него :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ти ли казаха, че телефона ти "СМИСЪЛА" му е да стои постоянно в интернет! Аз много се смях на това като ми го казваше въпросната. Пробвай със сайта при мен стана...засега :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да почнеш да ми се смееш и на мен. Аз също смятам, че това е основна функция на телефона. Може да се посемееш и на Епъл, в частност и на Стив Джобс, защото и за тях това е основната концепция за iPhone. Просто телефонът си има таргет при продажбите му и това определено не е българския пазар и особено манталитет. В нормалните държави хората пазаруват нормално и според джоба си. Те не си купуват телефон, който надхвърля в пъти месечният им доход и после да се циганят за 15 лв. на месец такса за интернет. Нито купуват втора, трета или четвърта употреба, само и само да притежават нещо толкова гъзарско. Те не си купуват лимузини за по 100 000 евро и после да им сложат газова уредба. Просто всяка жаба си знае гьола. Ние сме пословични с обратното и после все някой ни е крив. Аз досега не разбрах как така телефона сам генерира трафик? Защо моя никога не го прави?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С риск да прозвучи малко надменно, не считам, че съм от хората, които телефона им надхвърля в пъти месечния доход, нито съм го копувал втора ръка. Имал съм пари, взел съм си го. Но като гражданин на БГ и ЕС мисля, че всички имаме право да знаем за какво си даваме парите и НИКОЙ няма право да ни краде по 20-30 лева на месец, без дори да знаем затова.

Мисля, че ще се съгласиш с мен ако кажа, че телефона си е направен да стои постоянно в интернет, но в страни като САЩ където имат в пъти по-голямо количество безплатни МБ-ти и WiFi почети навсякъде и именно затова съм съгласен с теб, че телефона определено не е за нашия пазар.

В заключение да кажа, че не искам коментара ми да прозвучи като спорене с модератор или като заяждане защото не е така.

А относно трафика - за последния месец имам 16.07 лв. без ДДС генериран трафик през GPRS като доста периодично ми се трупат по 10.54 КБ със стойност 0.02 стотинки. Ако някой има интерес мога дори да си заснема разпечатката от Глобул, за да ви докажа, че оператора наистина го прави :)

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че оператора не го прави. Може да го правят единствено приложения. И, разбира се, че те също не го правят без твое знание. Имат си настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А относно трафика - за последния месец имам 16.07 лв. без ДДС генериран трафик през GPRS като доста периодично ми се трупат по 10.54 КБ със стойност 0.02 стотинки. Ако някой има интерес мога дори да си заснема разпечатката от Глобул, за да ви докажа, че оператора наистина го прави :)

Поздрави

От Глобул категорично отказват да спрат интернет трафика. И до офиса им ходих, нямаше резултат. Обясняват ти едини щуротий, че веднъж активиран интернета на iPhone не може да бъде спрян и че това е телефон които е правен, за да бъде постоянно в интернет бля бля .... На колегата по-горе му прави трафик от 10 - 15 кб но на мен ми тегли по 100 - 200 КВ за няколко дена .... А тази програма "Data Toggle" не я намирам в Cydia

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...